Jump to content
Dogomania

Tina - Kto się zakocha w tej wspaniałej, kudłatej suczce? MA DS!


as_ko

Recommended Posts

  • Replies 486
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[B]Przepraszam za offa ale sprawa bardzo pilna.
Udało się w końcu złapać sunię z tego wątku:
[url]http://www.dogomania.pl/threads/204237-Cudowna-maleńka-sunia-na-ulicy-!!-Pilnie-DT-prosimy-o-pomoc-!-([/url]
I nie ma co z nią zrobić w miejscu w którym jest teraz zostać nie może bo jest w nim kot który nie lubi towarzystwa.
Mamy możliwość DT ale na łańcuch, a suńka maleńka z 7 kg max :(
DT pilnie potrzebne.[/B]

[IMG]http://i49.photobucket.com/albums/f298/migotkatbg/ABCD0013.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Podobna do Mojej Tinki,może to jej siostra?
Ja bym pomógł na kilka dni,ale tina innego psa nie zdzierży,do każdego z zebami skacze,a teraz nawet już jak ktos puka do drzwi to ujada:)pies stróżujący sie zrobiła:)niewiem matrioszka czy do Ciebie teraz nie kłapnie jak przyjedziesz na wizyte:)

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][B][SIZE="3"][COLOR="#8b0000"]
Pragnę serdecznie zaprosić wszystkich na bazarek, którego celem jest wybór imienia tej pięknej suczce:

[IMG]http://i49.photobucket.com/albums/f298/migotkatbg/ABCD0014.jpg[/IMG]
Z tego wątku:
[url]http://www.dogomania.pl/threads/204237-Cudowna-maleńka-sunia-na-ulicy-!!-Pilnie-DT-prosimy-o-pomoc-!-([/url]

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/204503-Piękna-zagubiona-maleńka-czeka-na-swoje-imie-i-swojego-człowieka-DO-30.03.-22-00?p=16532947#post16532947"]LINK DO BAZARKU![/URL]

Sunia jest w bardzo kiepskiej sytuacji bo nie mamy dla niej żadnego miejsca :placz:

[/COLOR][/SIZE][/B][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

No to moge sie znowu pochwalic po parku Tina bez smyczy dzis latała 1 raz,jak torpeda biegała:),oczywiscie jak wołam to przybiega,z tym warczeniem na dzieci to cieżko bedzie ją oduczyc.i na rowery zaczeła też :),tak mysle że chyba tylko obroża elektroniczna mogła by ją oduczyc,ale nie mam głowy do tego:shake:,autem tez bez problemu jezdzi,sprawdzałem.

Link to comment
Share on other sites

Żadna obroża elektryczna, bo OE akurat wcale nie służy do oduczana takich rzeczy - stosuje się ją raczej dla psów "recydywistów", że tak powiem, czyli np. psów z mega popędem myśliwskim, które spieprzają na trzy godziny za tropem nie patrząc na nic i kiedy żadne inne sposoby już nie działają.

Oduczać można stosując pozytywne i negatywne wzmocnienia - prościej: trzeba jej pokazać, co jest OK a co nie jest, przy czym najlepiej by było uwarunkować dzieci/rowery pozytywnie w celu wygaszenia negatywnych reakcji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tomi34']No to moge sie znowu pochwalic po parku Tina bez smyczy dzis latała 1 raz,jak torpeda biegała:),oczywiscie jak wołam to przybiega,z tym warczeniem na dzieci to cieżko bedzie ją oduczyc.i na rowery zaczeła też :),tak mysle że chyba tylko obroża elektroniczna mogła by ją oduczyc,ale nie mam głowy do tego:shake:,autem tez bez problemu jezdzi,sprawdzałem.[/QUOTE]

Obroża jej tego nie oduczy - obroża oducza ucieczek psów myśliwskich.
Znajome dziecko musi jej dawać smaczki. Kucnąć, bo psy czują się bezpieczniej, gdy nie mają człowieka nad sobą, wyciągnąć rękę ze smakołykiem. Potem dorwać innego dzieciaka, który nie piszcząc, nie wydurniając się ją poczęstuje jakimś smaczkiem.
Karcić, gdy warcz głośnym "fe".
Rowery - jak już pies zaczął, to za nic nigdy mi się nie udało oduczyć ... może z tej przyczyny, że niestety regularnie rowerzyści-pojeby rozjeżdżały mi psy i mnie, więc co oduczyłam, pojechaliśmy nad zalew - jeb, kolejny się na nas wpieprzył i znów ulubionym zwierzęciem był rowerzysta. Najgorsze, że tych nowych rowerów nie słychać, nie zadzwonią, jadąc z tyłu, że jadą i się obok nas na wąskiej alejce nie zmieszczą, nie hamują, nie krzykną, tylko się w nas centralnie ładują. Raz wezwałam policję, bo myślałam, że mam bark połamany tak we mnie przypieprzył, też byłam na spacerze z Bugim i Zdrapką. No i weź ich oducz nienawiści do rowerzystów. Nie da się. Sama ich nienawidzę, one to czują. Teraz w zimie jak nie jeździli to widzę, że zapomniały i się nie rzucają. Ale kolejna kolizja z rowerem i będzie apiat od nawa.

Link to comment
Share on other sites

No Ja dziewczyny oglądam na National Goe taki program Roger Milano zaklinacz psów,i własnie tam widziałem jak OE oduczali psa złych nawyków,koles jest profesjonalnym treneren i takie żeczy z psami robi ze normalnie magia i własnie OE oduczył psa w jednym odcinku szczekania i gryzienia dzieci,a to był mały shitsu tylko,wiec to działa tżeba tylko wiedziec jak to robic,ja niestety nie wiem:(
Powiem tak córka mojej siostry dała jej mięsko,kurczaczka Tina oczywiscie łasuch i robiła wszystko żeby dostac kawałek(dostała oczywiscie),ale kiedy mineło 30 min dziecko podeszło żeby pogłaskac Tina z zębami sie żuciła,przy wyjsciu na spacer jest bardzo mocno pobudzona,skacze piszczy itp.ona chyba jest jakąs mieszanką psa mysliwskiego że tak lubi ganiac,a już otym że do każdego psa zeby pokazuje to nie wspomne,ale do mnie to jest pieszczocha normalnie:)
A Tina nie rozumie co to pozytywnie,a negatywnie i zadne Fe ani takie tam nie pomaga ?:)dalej robi swoje.

Link to comment
Share on other sites

Kurde, ja byłam w stanie ją opanować ... jak chciała mi Zdrapkę pogryźć, jak ryknęłam FEEE ! to się więcej nie powtórzyło. Jej zależy na akceptacji, może Twoje "FE" jest mniej wymowne, niż moje ? Bo ja to ryczę jak mi pies coś łobuzuje - na pół osiedla okropnie ... aż wstyd :oops:

Link to comment
Share on other sites

Matrioszka i tak przyjedziesz na wizyte poadop.:)Nie no ja sie aż tak nie wydzieram:)a w pape dostała raz,ale i to nie pomogło,przeciez nie bede jej bił dziewczyny bez przesady:)
To też i od dziecka zależy zapewne,a moja siostrzenica bardzo rezolutna i na siłe chce sie z Tiną bawic,zawsze moge kaganiec materiałowy założyc,ale po co :)
Zauwarzyłem ze ona sie żuca z zebami na innego psa jak tamten zaczyna ja wąchac,to wkoncu tylko zwierzak i ma swoj instynkty:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Nie pozwalaj dzieciom do niej podchodzić, jeszcze nie na tym etapie. Pies musi mieć swoje miejsce i spokój, zwłaszcza we własnym domu. Kaganiec - nie bardzo, będzie się Tinka frustrowała.

Wiesz, jak najłatwiej jej wytłumaczyć, co jest dobre a co złe? Jeśli ona je suchą karmę to cały dzienny przydział niech dostaje za coś. Za komendy, za dobre zachowanie - chwal ją wtedy (dobrze, dobry pies!) i zaraz później nagradzaj chrupkami. Wyrobi sobie skojarzenie, że "dobry pies" = jedzonko. Na początku musi to być 100% "nagradzalności", czyli za każdą pochwałą - smak do dzioba. Później będziesz mógł ją nagradzać słownie właśnie przy użyciu tego zwrotu (nawet jeśli na daną chwilę nie będziesz miał w kieszeni żarcia) i będziesz ją upewniał, jakie zachowanie jest OK. Dobre wyrobienie sposobu nagradzania jest o tyle fajne, że tę nagrodę można rozciągnąć w czasie ;) Moja suka jak słyszy "dobry piesek!" to się oblizuje :D

Co do karcenia - cóż, pies musi poznać znaczenie słowa "fe" czy tam "nie". Przykład: idziesz sobie z suką, ona załóżmy zaczyna fikać do jakiegoś psa/dziecka, mówisz głośno NIE/FE, odwracasz się na pięcie i odchodzisz bez słowa. Wkrótce powinna laska zakumać, że nie/fe oznacza koniec jakiejś czynności. Można też stosować korekty mechaniczne - stanowcze "fe", [B]krótkie [/B]szarpnięcie smyczą przypiętą do obroży, poluzowanie, idziemy dalej. Kary muszą być naprawdę krótkie, a najważniejszą zasadą w ich stosowaniu jest jak najściślejsze ich dopasowanie do momentu danego "wykroczenia" - czyli reakcja musi nastąpić natychmiast po "przewinieniu" ;)

Aha, nie radzę oduczać psa warczenia, bo może być tak, że Tina się oduczy ostrzegania i od razu będzie leciała z zębami - sto razy bardziej wolę mieć psa, któy warczeniem sygnalizuje, że coś jest nie w porządku niż nieprzewidywalnego świra ;) Skupiłabym się raczej na karceniu takich konkretnych wyskoków, z jazgotem i zębami (jeśli dobrze myślę, to Tina stosuje pewnie te same mechanizmy co moja kudłata pannica, przynajmniej tak to wygląda z opisów). Nie martw się, na pewno się uda! Też mam takiego charakternego paszczaka i wychodzimy na prostą ;) Moje osobiste zadanie na okres wiosna-lato-jesień to przyzwyczajenie Zu do dzieci, najpierw zamierzam łazić dookoła placu zabaw i napychać psa smakami, żeby sobie wyrobiła skojarzenie, że te dzieci nie są wcale straszne ;) później dzieci będą jej z pewnej odległości rzucały smaki, później być może będą mogły jej dawać jedzenie z ręki i później (ale to naprawdę ostrożnie i patrząc na reakcje psa) być może będą mogły ją dotknąć, ale na pewno nie "z wierzchu" czyli nie po głowie, karku, plechach, a od dołu, po bokach pyska, po bokach ciała. Bez wrzasków i na pewno nic na siłę - pies pokaże Ci, w jakim tempie można pracować. Pewnie, że chciałoby się wszystko "na już" ale nie ma tak dobrze ;)

Co do programów w TV - radzę uważać na magicznych "zaklinaczy" - niektórzy rzeczywiście się znają na rzeczy, ale pewne ich porady wywołują u mnie masakryczne zdumienie i nierzadko pusty śmiech, autentycznie. A wiesz, że Amerykanie wszystko łykną - taki naród ;) Poza tym - nie wierzę, żeby nie dało się tego biednego shih tzu nauczyć inaczej, że dzieci są OK - bez walenia prądem, na boga, przecież ten pies nie waży 60kg, że nie da się go opanować!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tomi34']Zgadzam sie z Tobą i tak próbuje robic na spacerku,muwie nie i do przodu jak szczeka lub warczy na cos,no chrupeczki naszczescie je:)z tymi chrupkami ten koles tez tak robi,znaczy ogólnie nagroda,jak pies cos dobrze zrobi:)[/QUOTE]

No to będzie dobrze :D
Ona bada granice.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tomi34'][URL="http://www.myspace.com/video/vid/107665718#pm_cmp=vid_OEV_P_P"]FILMIK: http://www.myspace.com/video/vid/107665718#pm_cmp=vid_OEV_P_P[/URL]
Na spacerku:)porannym:evil_lol:[/QUOTE]

Jaka szczęśliwa, roześmiana !!! Nigdy jej takiej nie widziałam.
Nie wyobrażasz sobie nawet Tomi jak jestem Ci wdzięczna za ten filmik :loveu: To niesamowita frajda zobaczyć psa, który jest w 7 niebie :multi:! A jak się Ciebie pilnuje ! jakie susy ! uśmiechy :D



A taka była bida - szkieletor.

Strasznie Ci dziękuję ! i prosze o jeszcze jak będziesz miała okazję !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...