Jump to content
Dogomania

Podpalony Kubuś na zawsze w bezpiecznej przystani - zostaje z Panią Doktor


Selenga

Recommended Posts

Chciałam jeszcze dodać do informacji Marty że:
1. na blogu, założonym przez fundację specjalnie do publikowania informacji o Kubie, jest dokładny, bardzo szczegółowy opis metody leczenia jaką aktualnie stosuje pani doktor, ze zdjęciami - adres bloga [URL]http://www.fundacjamrunio.org/blog[/URL]
2. zgłosiło się kilkanaście (co najmniej) rodzin chętnych do adoptowania Kubusia, więc fundacja bedzie mogła wybierać i przebierać gdyby Kuba nie mógł z jakiegoś powodu zamieszkać u p. Eli - co prawda o tym już pisałam, ale może nie wszyscy doczytali...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']Na fb także są osoby, które pytają o potwierdzenie swojej wpłaty. Także osoby, które pytają, dlaczego tak dlugo nikt nie podaje ogólnej sumy oraz kosztów pobytu psa w lecznicy oraz inne pytania... Tylko, że tam te osoby są ignorowane;) [/QUOTE]

Nie sa, odpisuje na pw, ale czasem (jest taka jedna osoba) jestem atakowana, ze wzielismy kase dla siebie, zal...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ludwa']Na dogo jest przyjęte, że jeśli ktoś wpłaca, potwierdza się wpłaty i nie ma w tym nic dziwnego. Niezależnie od tytułu wątku, czy jest nawoływanie do wpłat, czy nie ma. [/QUOTE]

Problem jest w tym, że [B]na dogo nikt nie wpłaca[/B].
Ktokolwiek wpłaca, to na bezpośrednie konto fundacji, która nie jest autorem wątku.

[quote name='irenaka']
Apel o wpłaty jest jak byk;), w pkt. 7 na pierwszej stronie, więc pytanie darczyńcy jest uzasadnione.
[/QUOTE]

[B]Zatem wszystkie fundacje i przytuliska [COLOR=red]apelujące[/COLOR] w swoich wątkach na Forum Dogomania o 1% podatku też powinny w tych wątkach wpisywać ten uzyskany 1% podatku i przedstawiać rozliczenie ?[/B]

Link to comment
Share on other sites

Tu nie chodzi o spory prawne, tylko jasność. Owszem, fundacja nie ma obowiązku się rozliczać ale wiem (z włąsnego doświdczenia), że jest to mile widziane i wpłacający chętniej wpłacają jak mają przejrzystość. Wtedy nikt nie ma pretensji, żalu, wątpliwości.
Z fundacjami też były afery, dlatego część ludzi, tutaj na dogo, nie chce np.wpłącać na fundacje, wolą na konta prywatne osób do których mają zaufanie. Ze strony fundacji jest to zwykła otwartość wobec darczyńcy i ukłon w jego stronę, bynajmniej nie chodzi o poklask ale zachętę na przyszłość dla wpłacających.
I myślę, że tutaj na chwilę obecną największy żal jest o ogłone koszty leczenia i wpływy a nie szczegóły. A akurat te dwie informacje powinny się znaleźć i nie wymagają zaangażowania czasowego. I tylko tyle. Bynajmniej nie odbierajcie tego jako atak, postarajcie się spojrzeć obiektywnie na ten temat. Bo zaciekłość nie jest dobrym doradcą a tutaj już niektórzy zacielke chcą bronić swoich racji a chyba nie o to tutaj chodzi. Należy zrobić wszystko, żeby Kupba zyskał jak najwięcej a przy okazji być może jeszcze kilka psów. A w tym celu warto odłożyć swoje złości:)
Pozdrawiam wszystkie Ciotki:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='protzlav'][B]Mam taką propozycję[/B][B], a właściwie dwie, co do bazarków: mam masę e-booków,które mogę do nich dorzucić, może ktoś byłby zainteresowany? Pieniążki uzbierane z ich sprzedaży pójdą na naszego kawalera. Jeśli uważacie, że to dobry pomysł - pomóżcie mi ustalić cenę jednego e-booka? 5 - 10 zł?

Druga moja propozycja jest następująca: proponuję pomoc z jęz. ang. w zakresie szk.podst., gimnazjum oraz szkoły średniej. Jako cenę myślę moglibyśmy ustalić wolny datek, który zostałby wpłacony również na konto naszego chłopaczka : ))) Jak myślicie, dobry pomysł? Zostawiam więc Wam to wszystko pod rozwagę i czekam na ewentualny odzew !!!

P.S. Najlepiej piszcie do mnie na GG: 1058869 lub e-mail: [/B][EMAIL="[email protected]"][COLOR=#4444ff][B][email protected][/B][/COLOR][/EMAIL][B], bo dogo nie zawsze regularnie przeglądam ...

<D.>[/B][/QUOTE]

[B][COLOR=red]Pozwólcie, że zacytuję sam siebie... Czy naprawdę moje propozycje są tak denne, że nie otrzymałem na nie żadnej konkretnej odpowiedzi??? A ponoć są potrzebne pieniążki na dalsze leczenie Kubusia...

Pozdrawiam ...[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000][/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]<D.>[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ludwa']Tu nie chodzi o spory prawne, tylko jasność. Owszem, fundacja nie ma obowiązku się rozliczać ale wiem (z włąsnego doświdczenia), że jest to mile widziane i wpłacający chętniej wpłacają jak mają przejrzystość. Wtedy nikt nie ma pretensji, żalu, wątpliwości.
Z fundacjami też były afery, dlatego część ludzi, tutaj na dogo, nie chce np.wpłącać na fundacje, wolą na konta prywatne osób do których mają zaufanie. Ze strony fundacji jest to zwykła otwartość wobec darczyńcy i ukłon w jego stronę, bynajmniej nie chodzi o poklask ale zachętę na przyszłość dla wpłacających.
I myślę, że tutaj na chwilę obecną największy żal jest o ogłone koszty leczenia i wpływy a nie szczegóły. A akurat te dwie informacje powinny się znaleźć i nie wymagają zaangażowania czasowego. I tylko tyle. Bynajmniej nie odbierajcie tego jako atak, postarajcie się spojrzeć obiektywnie na ten temat. Bo zaciekłość nie jest dobrym doradcą a tutaj już niektórzy zacielke chcą bronić swoich racji a chyba nie o to tutaj chodzi. Należy zrobić wszystko, żeby Kupba zyskał jak najwięcej a przy okazji być może jeszcze kilka psów. A w tym celu warto odłożyć swoje złości:)
Pozdrawiam wszystkie Ciotki:)[/QUOTE]

Pisałaś, że czytasz ten wątek od jakiegoś czasu.
Zatem sama czytałaś, że wszyscy również o tym pisaliśmy i czekamy na ogólne informacje na temat przebiegu akcji, uzyskanych sum, ogólnych dotychczasowych wydatków oraz prognoz finansowych na przyszłość ze strony Fundacji Mrunio.
Twoja wypowiedź jest niemal identyczna jak wcześniejsze nasze :)

Staramy się uzbroić w cierpliwość i odczekać, aż Pani Ela upora się z większymi problemami i zacznie podsumowanie.
Naszej uwadze umknęło, że klinika, która zajmuje się Kuba jeszcze nie przedstawiła rachunków i rozliczeń, tak przynajmniej wynikała z jednej z informacji podanych przez marta9494.
Być może teraz, po wizycie Pani Eli w klinice coś się ruszy w tej kwestii.

Sprawa wątku jest w rękach Administarcji Forum i Administarcja zadecyduje jak ją rozwiazać, a my dostosujemy sie do zaleceń.
Dalsza licytacja nie ma sensu.

Luźno podyskutować można.

[quote name='irenaka']Fundacje bardzo rzadko same zakładają wątki, najczęściej zakładają osoby upoważnione. Dlatego pytałam, czy założenie wątku jest za zgodą Fundacji Mrunio, bo zgoda oznacza przyjęcie do wiadomości regulaminu i stosowanie się do niego.
[/QUOTE]

Prezes Fundacji Mrunio na własnej stronie www apeluje do ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe przeznaczone w całości na leczenie Kuby.
Apel ten spotkał się z ogromnym odzewem społecznym i jest przekazywany jako forma pomocy za pośrednictwem innych stron www, portali społecznościowych, mediów - w tym internetowych, organizacji, szkół i uczelni, zakładów pracy, osób publicznych i najzupełniej prywatnych.
W tym przez uczestnika Forum Dogomania, by trafił także do ludzi dobrej woli zrzeszonych na tym forum.

Przeznaczeniem niniejszego wątku założonego przez fanta33 nie jest zbiórka funduszy.
Wątek został założony w ramach społecznego odzewu na apel Fundacji Mrunio jako wątek informacyjny i jedna z możliwych form pomocy.
Wątek nie narusza Regulaminu Forum, a przekazanie Apelu o pomoc nie wymaga zgody fundacji.

[quote name='irenaka']
Co do 1%, jeżeli jest zbierany na konkretnego psa lub psy, to osobiście to rozliczam, bo jest to darowizna celowa.
Ale oczywiście fundacje zbierają również 1% bez określenia na jakie psy. Są przecież inne zwierzęta pod ich opieką.[/QUOTE]

W wielu tematach założonych przez Fundacje i Schroniska, a także w innych wątkach nie będących ich autorstwa, a nawet sygnaturkach spotkałam informacje o uzyskaniu nr KRS i związku z nabyciem osobowości prawnej - apele o darowizny, w tym o 1% podatku.

Bez względu na to, czy czy chodzi o darowizny bez określenia, czy celowe, [B]są to - podobnie jak wątek Kuby[/B] -[B][COLOR=red] apele o pomoc finansową.[/COLOR][/B]

Pytam ponownie - czy mamy oczekiwać z tego rozliczeń?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olena84']Absolutnie propozycja godna uwagi, ale w tej ciaglej awanturze, trudno cos zobaczyc:(. Koniec ze sporami! Zalatwiajcie to na pw, bo tak nikt nowy tu nie wejdzie i nie pomoze. A Maupa nie bedzie ciagle czyscic watku.
Czy moge to zaproponowac na fb?[/QUOTE]

[B]Olenko, jeśli masz ochotę, zamieszczaj moje propozycje gdzie tylko się da... może coś z tego wyjdzie... no i z góry dzięki !!! Pozdrawiam: )))[/B]

[B]<D.>[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='protzlav'][B][COLOR=red]Pozwólcie, że zacytuję sam siebie... Czy naprawdę moje propozycje są tak denne, że nie otrzymałem na nie żadnej konkretnej odpowiedzi??? A ponoć są potrzebne pieniążki na dalsze leczenie Kubusia...

Pozdrawiam ...[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000][/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]<D.>[/COLOR][/B][/QUOTE]

Absolutnie propozycja godna uwagi, ale w tej ciaglej awanturze, trudno cos zobaczyc:(. Koniec ze sporami! Zalatwiajcie to na pw, bo tak nikt nowy tu nie wejdzie i nie pomoze. A Maupa nie bedzie ciagle czyscic watku.
Czy moge to zaproponowac na fb?

Link to comment
Share on other sites

Ja też nie zauważyłam tej propozycji.Ja też mam parę książek na kompie.I to dotyczących psów.Mam sygnały uspakajające,najpierw wytresuj kurczaka i szczęśliwy pies pani Sumińskiej .Acha i jeszcze jakies o tresurze.Mogę przesłać żeby dołożyć do tamtych prtzlava.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='protzlav'][B]Olenko, jeśli masz ochotę, zamieszczaj moje propozycje gdzie tylko się da... może coś z tego wyjdzie... no i z góry dzięki !!! Pozdrawiam: )))[/B]

[B]<D.>[/B][/QUOTE]

Te przeskakujace posty mogą dobic;). Juz dodalam o angielskim na wydarzeniu Kuby, moze ktos bedzie zainteresowany.

Link to comment
Share on other sites

[quote][B]Mam taką propozycję[/B][B], a właściwie dwie, co do bazarków: mam masę e-booków,które mogę do nich dorzucić, może ktoś byłby zainteresowany? Pieniążki uzbierane z ich sprzedaży pójdą na naszego kawalera. Jeśli uważacie, że to dobry pomysł - pomóżcie mi ustalić cenę jednego e-booka? 5 - 10 zł? [/quote]
[/B]Biorąc pod uwagę, że darmowe e-booki są praktycznie bez sensu a komercyjne są od 19 do 60 zł, to proponowana cena jest sensowna :)[B]

[quote]Druga moja propozycja jest następująca: proponuję pomoc z jęz. ang. w zakresie szk.podst., gimnazjum oraz szkoły średniej. Jako cenę myślę moglibyśmy ustalić wolny datek, który zostałby wpłacony również na konto naszego chłopaczka : ))) Jak myślicie, dobry pomysł? Zostawiam więc Wam to wszystko pod rozwagę i czekam na ewentualny odzew !!![/quote]
[/B]rozumiem, że ta pomoc naukowa to na terenie Katowic, nie całego kraju ? :)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
W wielu tematach założonych przez Fundacje i Schroniska, a także w innych wątkach nie będących ich autorstwa, a nawet sygnaturkach spotkałam informacje o uzyskaniu nr KRS i związku z nabyciem osobowości prawnej - apele o darowizny, w tym o 1% podatku.

Bez względu na to, czy czy chodzi o darowizny bez określenia, czy celowe, [B]są to - podobnie jak wątek Kuby[/B] -[B][COLOR=red] apele o pomoc finansową.[/COLOR][/B]

Pytam ponownie - czy mamy oczekiwać z tego rozliczeń?[/QUOTE]
[/QUOTE]

Zależy o jakie rozliczenia pytasz. W tej chwili większość Fundacji zamieszcza na swojej stronie rozliczenie ogólne typu: uzbieraliśmy tyle, na to poszło tyle a na tamto tyle. Są to rozliczenia wynikające z bilansu. Niemożliwym jest tutaj uzyskać rozliczenia szczegółowego, ponieważ bilans rozliczany jest rocznie, to po pierwsze a po drugie przekazując 1% mało osób zanzacza opcję udostępniania danych, więc pieniądze przekazywane przez urząd skarbowy zawierają szczątkowe dane.

Link to comment
Share on other sites

"rozumiem, że ta pomoc naukowa to na terenie Katowic, nie całego kraju ? "

[B]Selenga: chodzi mi o pomoc internetową, typu tłumaczenia w obydwie strony, pomoc w pisaniu wypracowań, gramatyce, itd. Widziałbym to za pomocą np. GG lub skype'a ... A propos skype'a, bo nie podałem chyba namiaru: mój login na tymże jest taki jak mój nick na dogo: ))) Pozdrawiam,

<D.>[/B]

[B]P.S.
[/B]"Biorąc pod uwagę, że darmowe e-booki są praktycznie bez sensu a komercyjne są od 19 do 60 zł, to proponowana cena jest sensowna"[B]

A co do e-booków to posiadam szeroki ich wachlarz obejmujący naprawdę różne gatunki literackie... począwszy od sensacji, poprzez horrory, obyczajowe, sci-fi, a na klasykach skończywszy... I też zdaje mi się, że cena nawet 10.00 zł nie jest wygórowana... Jakby co - ustalimy ją oczywiście wspólnie: ))) W razie zainteresowania sporządzę listę wszystkich posiadanych przeze mnie pozycji. Np. w porządku alfabetycznym autorów.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='protzlav']
[B]Selenga: chodzi mi o pomoc internetową, typu tłumaczenia w obydwie strony, pomoc w pisaniu wypracowań, gramatyce, itd. Widziałbym to za pomocą np. GG lub skype'a ... A propos skype'a, bo nie podałem chyba namiaru: mój login na tymże jest taki jak mój nick na dogo: ))) Pozdrawiam[/B][/quote]
No tak, starej daty baba jestem to mi się wydaje, że korepetycje mogą być tylko face to face...
A sama klientów obsługi programów uczę na Skype...

[quote]A co do e-booków to posiadam szeroki ich wachlarz obejmujący naprawdę różne gatunki literackie... począwszy od sensacji, poprzez horrory, obyczajowe, sci-fi, a na klasykach skończywszy... I też zdaje mi się, że cena nawet 10.00 zł nie jest wygórowana... Jakby co - ustalimy ją oczywiście wspólnie: ))) W razie zainteresowania sporządzę listę wszystkich posiadanych przeze mnie pozycji. Np. w porządku alfabetycznym autorów.[/B][/QUOTE]
To ja myślę, że Ty taka listę zrób, bo w ciemno to nawet trudno ocenić jakie są szanse na powodzenie na bazarku. Nie wiem co prawda jak to jest z prawami autorskimi, ale skoro to nie będzie sprzedaż dla zysku własnego, to chyba przejdzie.

Link to comment
Share on other sites

irenaka, twoje dolewanie oliwy do ognia jest nie do zniesienia. zapytalas o rozliczenia, i ok. rozni ludzie wszedzie pytaja, ale nigdzie nie dzieje sie w taki sposob, ze atakuje sie personalnie. informacje o kubie na fundacji mrunio jest tu [URL]http://www.fundacjamrunio.org/[/URL], na facebooku jest tu [URL]http://www.facebook.com/event.php?eid=119438858129822[/URL] - jakby jeszcze kto nie wiedzial, zapewne sa jeszcze gdzie indziej, kto chce poszuka, a kto nie, to nie. Nie ma obowiazku przekazywania, powielania czy kopiowania informacji, dziewczyny pisza co wiedza z pierwszej reki i to wszystko.
A rozliczenia moga byc generalnie oddzielnie, zalezy kto prowadzi akcje i jaka, tu sa "podakcje", ale wszystko w reku trzyma pani z Fundacji Mrunio - po co tu mieszac i mieszac? Jest zbyt duzo galazek zeby dalo sie to utrzymac na jednej stronie czy watku. Czy to takie trudne do zrozumienia?
Ja Ciebie nie atakuje, tylko po prostu nie mam juz sily tego czytac (jak napisalam na poczatku).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta9494'][B]W poniedziałek pani Ela wybiera się do kliniki.Jeśli macie jakieś pytania dotyczące zdrowia Kuby,to piszcie śmiało,ja wszystko przekażę pani Eli.Powiedziała też,że napstryka mu tyle zdjeć ile się da i postara się nakręcić filmik.[/B][/QUOTE]

To wspaniale!!!! Czekamy na wiadomości i najnowsze fotografie oraz filmiki :)
Niech go od Nas delikatnie poglaszce tam, gdzie bedzie można!! :)
Ale niech mu tylko nie opowiada co się tu dzieje, bo się chłopak załamie :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cleo2008']informacje o kubie na fundacji mrunio jest tu [URL]http://www.fundacjamrunio.org/[/URL], na facebooku jest tu [URL]http://www.facebook.com/event.php?eid=119438858129822[/URL] - jakby jeszcze kto nie wiedzial, zapewne sa jeszcze gdzie indziej, kto chce poszuka, a kto nie, to nie.[/QUOTE]
Dla uzupełnienia i jakby ktoś szukał informacji o Kubie dodam, że na facebooku Kuba jest też tu (oficjalny event, firmowany przez fundację, prowadzony przez weterynarza, który prowadzi również blog): [URL]http://www.facebook.com/Dolittle.gabinet.wet?sk=wall[/URL]
Z tego co wiem to jeszcze jedna osoba utworzyła Kubusiowi event na facebooku tylko nie mogę znaleźć linku
Jeszcze pewien bardzo, bardzo młody allegrowicz zrobił stronę internetową poświęconą Kubie, ale ponieważ kopiuje tam informacje ze źródeł, które mu podałam, to raczej nie będzie tam żadnych informacji których na stronie Fundacji by nie było ;)
Marta podawała tu na wątku też linki do audycji telewizyjnych i radiowych, ale nie mam czasu szukać :)

Link to comment
Share on other sites

Selenga Ty jesteś jedną z naszych guru;)
czekamy na dalsze wojownicze działania o podłożu Kubusiowym;)

myślałam że może by coś wymyślić w temacie Walentynkowym z Kubusiem połączonym właśnie z allegro ale na razie brak mi weny hmm....
może macie jakieś pomysły...?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Selenga']Fanta, jesteś genialna - coś przygotuję :)[/QUOTE]


słuchaj to jak masz wenę i coś skombinujesz
np: Kubuś ma wielkie serce i chce się nim z Wami podzielic....
lub daj kawałek serducha Kubusiowi
lub jakies takie
z serduchami
ja ostatnio coś bez "prądu" jestem

ale czekam na jakiekolwiek cokolwiek
żeby zdążyć rozesłać znajomym i nie tylko znajomym ;)

jak tylko coś wymyślisz Selenga lub Wy Kubusio-maniacy czekam na linki
;)
i oczywiście wkleje to na 1 stronkę:)
całuski słodziaczki Kubusio-maniaczki(maniacy też)

Link to comment
Share on other sites

wybaczcie kochani - nigdy tego nie robiłam, ale przeczytałam pierwszy post i muszę:
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/201470-Pomocy-pies-z-wyrwanym-ogonem.[/URL]
od razu mi stanęła w pamięci moja Saga, ona też tak miała, tylko, że jej sadysta ogon wyrwał
wrażliwe osoby uprzedzam, że ciężko to czytać...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...