Jump to content
Dogomania

waga i wzrost yorka


Wind

Recommended Posts

[quote name='fragile']Julito- wykaz troche zrozumienia.Psiak maly, trzesie sie jak osika(najlepiej chyba miec szczeniaka w porze letniej), dziewczyna ma obawy, zeby sie nie rozchorowal.
Grubciu- moze jednak spraw pieskowi kubraczek i wyprowadzaj go czesciej.Zima jeszcze troche potrwa, szkoda zeby psiak ten czas w mieszkaniu spedzal.(I nie uciekaj zforum w zadnym wypadku;) ).
Roxi jest z tych wiekszych, skonczyla 9 tygodni i wazy 1400 g, taka kluska z niej, jeszcze nie wychodzimy na spacery,ale codziennie puszczam ja na pare minut na zasniezony balkon- juz go kilka razy "ochrzcila" :eviltong: siusiajac.Widze, ze nic sobie z zimna nie robi, tylko lata po tym balkonie.
PO kwarantannie planuje wychodzic z nia kilka razy dziennie, chocby na krótko.[/quote]
Ja sie bardzo staram zrozumiec, ale jak ktos nie wychodzi z pieskiem bo u zimno to az sie we mnie gotuje
dlaczego mojemu psu ktory wazy niewiele ponad kilo nie jest zimno gdy tarza sie w sniegu a innym jest zimno? Ciekawostka.
Skad podejrzenie ze trzesie sie z zimna?
W czasie kwarantanny uwazam ze wychodzic nie nalezy, ew.balkonik, tak jak Ty to robisz.
Ale rzecz w tym ze grubcia tydzien temu była po kwarantannie a teraz jest spowrotem w trakcie, przed szczepieniami, wiec ja nie wiem jak w koncu jest.

Fragile - moj Toficzek z kolei jest raczej z wiekszych pieskow, pewnie tak jak Twój :-)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[B]julita-[/B]w ogóle nie rozumiem po co ta twoja dyskusja o moich spacerach, bo ja o porade w tej kwestii nie prosiłam, a kpin i komentarzy na temat tego co robię i uważam po prostu sobie nie życzę!
Troska o pieski nie upoważnia nikogo do takiego tonu wypowiedzi!
Co do zamykania wątków, to nie jestem temu przeciwna jesli łamany jest regulamin, bo nie jestem nowicjuszką smarkatą, piszę na wielu przeróznych forach, ale jestem za odpowiednią formą zwracania sie do forumowiczów! Moderator to nie pan i władca! Ma słuzyc danemu stowarzyszeniu i uzytkownikom forum.
Widzę, że próbujesz doszukać się jakiegos kłamstwa w moich wypowiedziach...podważasz moje słowa...to tez niezłe swoja drogą...Nie mamy jeszcze szczepienia przeciwko wsciekliznie i tu mam wątpliwosci co do częstego wychodzenia z pieskiem i jego kontaktów z innymi psami, ale nie prosze cie absolutnie o opinie w tej kwestii!
Jeśli o mnie chodzi nie musisz wszystkiego rozumieć i nie zycze sobie oceniania tego co myślę!
Nie wiem czemu twój Piesek się nie trzęsie...byc może jest, z całym szacunkiem dla Zwierzaka, tak gruboskórny jak Jego włascicielka...
Ostatecznie życzę sobie zakończenia dyskusji na mój temat!
Musze przyznać, że na żadnym forum nie miałam jeszcze takiej niemiłej sytuacji!!!:oops:

.................................................................................................


[B]fragile[/B]-:lol:jak najbardziej mam zamiar kupić Tofikowi kubraczek, ale znalezienie odpowiedniego dla takiego malucha niestety nie jest łatwe:-(pewnie i tak skończy sie na przerobieniu jakiegoś... Roxi jest juz faktycznie spora:lol:
[B]AlexiSuzi[/B]-Ty chyba sama szyjesz ubranka dla swoich piesków? czy według jakis szablonów? skąd ew. można je wziąć?

Ponowie swoje pytanie o suwaczek, a co:evil_lol:...jak go mozna wstawić?

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=purple]Grubcia,[/COLOR][/B]
[COLOR=purple]w internecie można kupic ubranka szyte na zamówienie, wiec jezeli znajdziesz taka oferte to nie bedziesz musiala przerabiac nic.[/COLOR]
[COLOR=purple]Co do wychodzenia na dwór to jestem rowniez tego zdania, ze jak juz sie decydujesz na wychodzenie z małym na spacerki, to rob to po prostu czesto, a krótko. Staraj sie zapewnic pieskowi duzo ruchu, zeby nie stał w miejscu bo wtedy to normalne ze sie bedzie trzasl i tutaj juz nie ma znaczenia wielkosc psa. My nasza pierwsza zime spedzilismy bez ubranka, bo przyznam szczerze ze wtedy jakos tak mniej na ten temat sie pisało, nie było tak "popularne" ubieranie piesków jak to jest w tej chwili. Jednak to mnie nie odstraszyło, ani nie zniechęciło do tego, aby zaprzestac wychodzenie.[/COLOR]
[COLOR=#800080]Życzę powodzenia i niech Tofik rośnie na zdrowego chłopaczkaa ;) [/COLOR]
[COLOR=#800080][/COLOR]
[COLOR=#800080]Pozdrawiam [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Comic Sans MS][B][SIZE=3]Grubcia[/SIZE][/B]
Szyjac ubranka nie mialam zadnego szblonu. Kupilam kawalek polaru, wycielam na prostokat o dlugosci i szerokosci ( + kilka cm) pieska. W odpowiednim miejscu wycielm otwory na lapki. Nastepnie od spodu wszylam rzep, zeby latwiej bylo zakladac. Kupilam w pasmanterii ozdobne naszywki. Wszystko szylam reczne igla, a nie maszyna i naprawde fajnie, to wyszlo. Sama bylam zdziwiona :lol: Polar jest niedrogi, ja zaplacilam 4zl, a spokojnie wystarczylo na trzy ubranka. Dlatego mozna poprobowac, na peno cos z tego wyjdzie.
Sama tez jestem ciekawa jak zrobic taki suwaczek :roll:[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Comic Sans MS]Gdy Alex i Suzi byly male, tez zamowilam ubranko na allegro szyte na wymiar, ale niestety okazalo sie za duze,a do tego piesek nie mogl w nim chodzic, poniewaz ubranko mialo rekawki. A takiemu maluchowi, ciezko jest poruszac sie np: w bluzie, w ktorej rekawiki szyte sa na boki tak jak dla ludzi, a nie w dol tak jak sa szyte orginalne psie ubranka.[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[B]julita[/B]-nie wyrażanie "jakiejkolwiek" opinii na temat tego co piszę nie podoba mi się...bo jestem otwarta na konstruktywne opinie i rady - poto tu jestem..., tylko nie cierpię kpin, wyszydzania, atakowania, podważania mojej prawdomówności, etc. Dzięki za uszanowanie mojej woli! :lol: Tym samym zakończmy już ten temat...

Link to comment
Share on other sites

ja nie kpie tylko po prostu uwazam ze warto zasiegnąc wiecej informacji na temat wychowania psa np na temat kwarantanny i szczepien bo to podstawa. Stad wynikneły moje opinie, ktore byc moze (ale nie o to mi chodziło) uraziły Cie.
Uwazam ze to elementarna wiedza i niedobrze ze ktos kto ma juz pieska nie wie takich rzeczy :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nikusia'][B]Julita[/B]
Ile waży Toleczka??[/quote]

całe 1,5 kg :P
i juz nie rosnie od półtora miesiąca, waga nie ruszyła sie nic a nic to chyba zostanie taka malusienka.
Je nawet sporo ale duzo biega. Mało który pies jej jest w stanie dotrzymac kroku, tak szybko biega i skacze :P

Link to comment
Share on other sites

[B]DagaiOskar-[/B]pisałas, że podawałas Oskarowi witaminowe dropsy...pamietasz ile dziennie gdy miał ok 3 mies.?
[B]aj22[/B]-czy umiesciłas gdzies na forum zdjecia Frotki? jestem ciekawa jak wyglada! Frotka wazy o ok. 100-150gram więcej niz mój Tofik, a o ile jest wieksza...! jak to róznie bywa...
[B]AlexiSuzi,fragile, marlena...-[/B]częściej chodzimy juz z Tofikiem na spacerki...(ale nie napisze ile razy dziennie, żeby nie było afery ;) :cool1: ), bardzo smiesznie wyglada na smyczy, bo jest taki maleńki...ale zauważyłam dziś, że chyba lubi biegać...
Mielismy dzis jechac na szczepienie przeciwko wściekliznie i po materiał na ubranko, ale akumulator mi padł i nici z tego:oops:

Odnosnie nabiału-budulca kości... jak mi mówił vet, yorki sa na niego uczulone i ponoc sie drapią...a wapno przeciez jest im potrzebne do wzrostu! czy dajecie psiakom ser biały i mleko?
Mój Tofik strasznie duzo spi...mógłby przespac cały dzien...nie prosi o jedzenie...musze go budzic na spacery...:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alex_i_Suzi'][FONT=Comic Sans MS]Z tego co wiem, nie powinno sie dawac psom mleka. Twarozek lub ser zolty mozna. Moje psy dosc czesto sie drapia. Szczegolnie wieczorem. A z nabialu jedza przede wszystkim zolty ser. Moze to od tego :roll:
[/FONT][/quote]

wycofaj na jakis czas na probe i porównaj jak bedzie.
uczulac moze wszystko, rownie dobrze karma moze nie sluzyc.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Comic Sans MS]Wczesniej dawalam karme Royala, teraz wzielam na probe Best Choice, ale i tak sie drapia. Kolezanka mowila mi, ze moze od szamponu Hery, bo jej suczka miala uczulenie na te kosmetyki. Dlatego tez zmienilam na Gotlieb, ale nic to nie dalo.
Drapia sie przede wszystkim po uszkach.[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[B]Grubcia[/B]
Witam Cię. Wymiary Froteczki podałam na stronie 42 tego postu,a jeżeli chodzi o zdjęcia,to bardzo bym chciała pochwalic sie maleńką wszystkim,ale jakoś nie mam pojecia o zamieszczaniu zdjęć....czekam na znajomego,który mi obiecał to zrobić.Jak tylko będa zaraz dam znać
Aurelia i Frotka

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...