Jump to content
Dogomania

SHIH-TZU w potrzebie!


Agucha

Recommended Posts

nie zycze zle psu tylko mam tej pani.przeciez nie chce zeby ciezko chorowal i umieral w meczarniach tylko zeby kobieta zrozumiala ze takich rzeczy sie nie robi!!!!!nie popieram i nie bede nigdy tego popierala!!!jak chcecie walczyc z pseudo skoro nie widzicie nic zlego w tym ze pani kupila go za 500zl?w ten sposob nigdy nie zwalczymy pseudakow.

Link to comment
Share on other sites

[url]http://www.facebook.com/?ref=hp#!/photo.php?fbid=286519204721372&set=a.286512614722031.71237.100000898832209&type=1&theater[/url]

nie wiem czy ktos z was ma tu fb?jesli tak to zapraszam do obejrzenia na spokojnie tego albumu(to tylko chyba 16zdjec)-moze wtedy zrozumiecie moje rozgoryczenie.a to tylko namiastka

Link to comment
Share on other sites

Lili lepiej się nie ujawniaj [URL="http://smayliki.ru/smilie-899995335.html"][IMG]http://s15.rimg.info/baca7a18d24d7b189f17e526cd526faf.gif[/IMG][/URL]
Ja też nie powiem głośno nawet tego,że Aliś też w końcu z pseudo:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wilczka'][URL="http://www.facebook.com/?ref=hp#%21/photo.php?fbid=286519204721372&set=a.286512614722031.71237.100000898832209&type=1&theater"]http://www.facebook.com/?ref=hp#!/photo.php?fbid=286519204721372&set=a.286512614722031.71237.100000898832209&type=1&theater[/URL]

nie wiem czy ktos z was ma tu fb?jesli tak to zapraszam do obejrzenia na spokojnie tego albumu(to tylko chyba 16zdjec)-moze wtedy zrozumiecie moje rozgoryczenie.a to tylko namiastka[/QUOTE]

cioteczko nam Twój styl nie odpowiada:(
a nie oczywista oczywistość!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wilczka'][URL]http://www.facebook.com/?ref=hp#!/photo.php?fbid=286519204721372&set=a.286512614722031.71237.100000898832209&type=1&theater[/URL]

nie wiem czy ktos z was ma tu fb?jesli tak to zapraszam do obejrzenia na spokojnie tego albumu(to tylko chyba 16zdjec)-moze wtedy zrozumiecie moje rozgoryczenie.a to tylko namiastka[/QUOTE]

Dobrze znam tą rzeczywistość ale gro ludzi nie jest tego świadomych po prostu ( a może się mylę?)... ja też nie byłam...
Ale już jestem i mój drugi pies to adoptowany kundel.

[quote name='Bgra']Lili lepiej się nie ujawniaj [URL="http://smayliki.ru/smilie-899995335.html"][IMG]http://s15.rimg.info/baca7a18d24d7b189f17e526cd526faf.gif[/IMG][/URL]
Ja też nie powiem głośno nawet tego,że Aliś też w końcu z pseudo:loveu:[/QUOTE]

No cóż człowiek uczy się różnych rzeczy ale już ciiiiiiiiiiii :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wilczka']nie zycze zle psu tylko mam tej pani.przeciez nie chce zeby ciezko chorowal i umieral w meczarniach tylko zeby kobieta zrozumiala ze takich rzeczy sie nie robi!!!!!nie popieram i nie bede nigdy tego popierala!!!jak chcecie walczyc z pseudo skoro nie widzicie nic zlego w tym ze pani kupila go za 500zl?w ten sposob nigdy nie zwalczymy pseudakow.[/QUOTE]
Tylko widzisz w życiu to tak już jest, że mądry Polak po szkodzie....i to tylko wtedy jeśli okaże się, że zakupione zwierzę z lewego źródła okaże się chorowite lub nie takie jakie miało być.
I "rzucanie uroków" i tracenie nerwów nic tu nie da. Jedyne co możemy zrobić to uświadamiać społeczeństw (różnie z tym bywa) i starać się o zlikwidowanie takich zwierzęcych "fabryk" no i pomagać tym wszystkim bidulom, które nie miały szczęścia trafić na dobrych właścicieli.

Link to comment
Share on other sites

jestem na dogo ponad rok
wcześniej myślałam,że pies z rodowodem to zachcianka snobów
a pseudohodowla to psy hodowane w potwornych warunkach, niekontrolowany rozród-nie znałam tego pojęcia
wiele się tutaj nauczyłam,ale dopiero tutaj

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bgra']jestem na dogo ponad rok
wcześniej myślałam,że pies z rodowodem to zachcianka snobów
a pseudohodowla to psy hodowane w potwornych warunkach, niekontrolowany rozród-nie znałam tego pojęcia
wiele się tutaj nauczyłam,ale dopiero tutaj[/QUOTE]
Wyjęłaś mi to z ust.Ja też mam pekinka z pseudo kupionego.Trzy lata temu nie wiedziałam,że jest takie forum jak Dogo i temat pseudo i kupiłam go poprzez allegro.Teraz bym inaczej się zachowała.Trzy lata temu pseudo to był temat tabu.Sądzę,że nie wszyscy ludzie nawet wiedzą o takim Forum jak Dogo i kupują psiaki z pseudo tak jak to było w moim przypadku.Jedyne to jest pocieszające,że nigdy nie wyląduje w schronie i jest bardzo kochany.Teraz staram się walczyć z pseudo i nagłaśniać sprawę,a przede wszystkim nieludzkiego przetrzymywania zwierząt w koszmarnych warunkach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anula']Wyjęłaś mi to z ust.Ja też mam pekinka z pseudo kupionego.Trzy lata temu nie wiedziałam,że jest takie forum jak Dogo i temat pseudo i kupiłam go poprzez allegro.Teraz bym inaczej się zachowała.Trzy lata temu pseudo to był temat tabu.Sądzę,że nie wszyscy ludzie nawet wiedzą o takim Forum jak Dogo i kupują psiaki z pseudo tak jak to było w moim przypadku.Jedyne to jest pocieszające,że nigdy nie wyląduje w schronie i jest bardzo kochany.Teraz staram się walczyć z pseudo i nagłaśniać sprawę,a przede wszystkim nieludzkiego przetrzymywania zwierząt w koszmarnych warunkach.[/QUOTE]

Dokładnie o to chodzi!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anula']....Teraz staram się walczyć z pseudo i nagłaśniać sprawę,a przede wszystkim nieludzkiego przetrzymywania zwierząt w koszmarnych warunkach.[/QUOTE]
Wydaje mi się, że większość tu zarejestrowanych posiada pieska kupionego właśnie od takich ludzi. Ja do nich też należę chociaż nie oddałabym mojej małej za żadne skarby świata. Mam jeszcze dwa psiaki, które przygarnęłam w okresie wakacyjnym. Tak to jest jak się mieszka koło ruchliwej trasy a w rok w rok ludzie pozbywają się niechcianych "prezentów".
Powinno nagłaśniać się bardziej w mediach warunki w jakich hodowane są zwierzęta w pseudo. Może wtedy uda się zmniejszyć ilość kupowanych w ten sposób zwierząt a co za tym idzie zmniejszy się ilość takich sprzedawców.

Link to comment
Share on other sites

jesli ktos kupuje psa z ogloszenia z internetu z pseudo to powinien miec tego swiadomosc.tego typu problemy sa naglasniane teraz wszedzie-fb,nasze klasy,gazety,telewizja......nawet na tablicy dajac ogloszenie kupie czy sprzedam psa pokazuje sie fragment ustawy o ochronie zwierzat.nie trzeba byc na dogo od 10 lat zeby miec tego swiadomosc.
jesli chodzi o uswiadamianie to jestem jak najbardziej za-ja juz prowadze lekcje w szkolach zeby uswiadamiac dzieci od malego.
i dziwi mnie fakt ze trafilam na watek psow w potrzebie gdzie 98% ma psa kupionego w pseudo chwali sie tym i nie widzi w tym nic zlego. brak swiadomosci w tym wypadku nie jest dla mnie wytlumaczeniem.
ale widze ze jako chyba jedyna nie tolerujaca pseudo i robienia tam zakupow nie pasuje do tego watku. fakt ze nie mam psa z pseudo chyba dyskwalifikuje mnie do wypowiedzi na tym watku-jakby na to nie patrzyl nie jestem jedna z was....
wies spadam-przepraszam za zamieszanie jakie tu wprowadzilam.
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wilczka']jesli ktos kupuje psa z ogloszenia z internetu z pseudo to powinien miec tego swiadomosc.tego typu problemy sa naglasniane teraz wszedzie-fb,nasze klasy,gazety,telewizja......nawet na tablicy dajac ogloszenie kupie czy sprzedam psa pokazuje sie fragment ustawy o ochronie zwierzat.nie trzeba byc na dogo od 10 lat zeby miec tego swiadomosc.
jesli chodzi o uswiadamianie to jestem jak najbardziej za-ja juz prowadze lekcje w szkolach zeby uswiadamiac dzieci od malego.
i dziwi mnie fakt ze trafilam na watek psow w potrzebie gdzie 98% ma psa kupionego w pseudo chwali sie tym i nie widzi w tym nic zlego. brak swiadomosci w tym wypadku nie jest dla mnie wytlumaczeniem.
ale widze ze jako chyba jedyna nie tolerujaca pseudo i robienia tam zakupow nie pasuje do tego watku. fakt ze nie mam psa z pseudo chyba dyskwalifikuje mnie do wypowiedzi na tym watku-jakby na to nie patrzyl nie jestem jedna z was....
wies spadam-przepraszam za zamieszanie jakie tu wprowadzilam.
pozdrawiam[/QUOTE]

masz problemy ze zrozumieniem tekstu,to żałosne

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wilczka']jesli ktos kupuje psa z ogloszenia z internetu z pseudo to powinien miec tego swiadomosc.tego typu problemy sa naglasniane teraz wszedzie-fb,nasze klasy,gazety,telewizja......nawet na tablicy dajac ogloszenie kupie czy sprzedam psa pokazuje sie fragment ustawy o ochronie zwierzat.nie trzeba byc na dogo od 10 lat zeby miec tego swiadomosc.
jesli chodzi o uswiadamianie to jestem jak najbardziej za-ja juz prowadze lekcje w szkolach zeby uswiadamiac dzieci od malego.[/QUOTE]
Nagłaśniane są problemy i "obrazki" fabryk psów, które są prowadzone wiadomo w jakich warunkach. Ludzie, którzy nie siedzą na co dzień w temacie psów w potrzebie (w tym właśnie na Dogo...) - nie wnikają w zasady działania domowych "hodowli"... Przyjeżdżają do domu, widzą pieski w koszyczku, mamusię ich obok (nie ważne, że z cyckami po podłogę, bo to pewnie wynik wielkich apetytów maluchów które właśnie ogląda) i uważają, że wszystko jest ok - bo to nie jest pseudo o jakich krzyczą media... Ludzie są różni, różny mają poziom wrażliwości, empatii, chłonięcia wiedzy, wzorców wyniesionych czy podpatrzonych...

Jeżeli uważasz, że nakrzyczysz na nich i osiągniesz cel - mylisz się.

[quote name='wilczka']
i dziwi mnie fakt ze trafilam na watek psow w potrzebie gdzie 98% ma psa kupionego w pseudo chwali sie tym i nie widzi w tym nic zlego. brak swiadomosci w tym wypadku nie jest dla mnie wytlumaczeniem.[/QUOTE]
No więc ja - prowadząca ten wątek - również przyznaję się, że moja pierwsza suka jest z pseudo. Nie chwalę się tym, a jedynie daję przykład tego, że niewiedza wynikająca z nie uświadomienia wczesniej daje takie a nie inne efekty. Co prawda - mojej suki nie kupiłam ja... moim marzeniem był pies wystawowy. Mój TZ zrobił mi niespodziankę i zakupił psa, którego znalazł na allegro...

Pochwalić się mogę tym, że od tych ponad 3 lat jest On człowiekiem na tyle świadomym, że w życiu nie da już grosza za psa bez rodowodu. W międzyczasie adoptowaliśmy drugą suczkę w tragicznym stanie ze schroniska. Jesteśmy domem tymczasowym (w miarę możliwości) dla mikro-psiaków, uczestniczy On w propagowaniu adopcji psiaków na FB. Jestem dumna z niego i wiem, ile czasu i pracy kosztowało mnie, żeby otworzyć mu oczy na ten problem!

Nie masz prawa oceniać czy widzimy czy nie widzimy coś złego w posiadaniu psa z pseudo. To prywatna sprawa i sumienie każdego z nas.
Teraz liczy się to jak traktujemy nasze pseudo-psy, czy rozmnażamy je, pozwalamy na dalsze rozprzestrzenianie się procederu psuedo... a nie to czy jesteśmy z tego dumni czy też nie... Prowadząc lekcje z dziećmi powinnaś znać pojęcie - pozytywnych wzorców, a jako dorosły człowiek - powiedzenie "W bezsensie - sens jest jedynym awansem"... Nakreślając ludziom sens, tego o czym mówimy - otwieramy sobie, a przede wszystkim psom - furtkę ...

[quote name='wilczka']
ale widze ze jako chyba jedyna nie tolerujaca pseudo i robienia tam zakupow nie pasuje do tego watku. fakt ze nie mam psa z pseudo chyba dyskwalifikuje mnie do wypowiedzi na tym watku-jakby na to nie patrzyl nie jestem jedna z was....
wies spadam-przepraszam za zamieszanie jakie tu wprowadzilam.
pozdrawiam[/QUOTE]
Kolejny Twój "zonk"...
...jakby nie to, że nie godzimy się i nie zauważamy problemu - zapewne nie powstałby ten wątek!
Obrażasz takimi luźnymi stwierdzeniami wiele osób, które dużo tu i nie tylko tu - pomagają.

Ps. fakt, że [B]nie masz[/B] psa z pseudo wcale Ci nie dodaje... bo wpadając i wykrzykując tu swoje niezbyt delikatne animozje - świadczysz raczej o swojej desperacji niż o świadomej i wyważonej pomocy. Ludzie są różni...

[quote name='wilczka']a tak na marginesie to gratuluje pani ktora kupila psa za 500zl-tak sie wlasnie napedza biznes pseudo.mam nadzieje ze ten szczenior byl tak zapchlony ze zapchlil jej cale mieszkanie,ze jak go bedzie odrobaczac to zasra jej cale mieszkanie,a z malego pieska wyrosnie piekny bernardyn-moze pani zrozumie ze jak sie chce rasowca to kupuje sie z hodowli z rodowodem a jak nas nie stac to bierze sie psa ze schroniska-a nie kupuje sie za 500 zl bo tani i rasowy-chciala to ma glupia baba
a tym pseudo trzeba sie zajac swoja droga[/QUOTE]
Pani można pogratulować niewiedzy i być może przez to chęci zaoszczędzenia... ale posługując się w tak bezwzględny sposób niczemu nie winnym szczeniakiem - to przegięcie... mam nadzieję, że nie pokazujesz w ten sposób zła jakim jest produkcja psów - dzieciom w szkole...

pozdrawiam

Edited by Agucha
Link to comment
Share on other sites

Nadal szukam kogoś z okolic Będzina, kto mógłby odwiedzić Pana i zrobić kilka zdjęć psiakowi... a może nawet dać DT?

----------------------------------------------------------------------------------------------

PILNIE szukam domu lub domu tymczasowego dla 7-8 letniego pekińczyka !!!
Pies lubi dzieci i suczki. Z samcami się nie koniecznie dogaduje.
Do końca maja musi znaleźć nowy dom!

Piesek przebywa w Będzinie, woj, Śląskie
tel. 500-596-485

Link to comment
Share on other sites

No cóż, nie chciałam robić takiego zamieszania. Nie znam nawet pani, która kupiła tego szczeniaka, zostałam poproszona o pomoc na forum o shih tzu, więc nagłaśniam. Podejrzewam, że była faktycznie nieświadoma co to jest pseudo, bo dopiero jak pokazałam jej zdjęcia pseudohodowli, z której została wyrwana moja sunia (spędziła tam 4 lata w klatce) to pani postanowiła sprawę zgłosić. Nie chciałam robić zamętu tylko zapytać czy jest ktoś z tamtych okolic, kto wie gdzie ewentualnie można zadziałać, bo ja orientuję sie tylko w okolicach Łodzi. Ja nie kupiłam psa z pseudo, jedną sunię mam ze schroniska, a drugą z fundacji, co nie robi mnie wcale lepszym człowiekiem, po prostu wcześniej dowiedziałam się co to pseudo. Nie pora teraz oceniać, tylko działać żeby ta pani "hodowca" dostała to na co zasłużyła!
Pozdrawiam wszystkich

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wilczka']jesli ktos kupuje psa z ogloszenia z internetu z pseudo to powinien miec tego swiadomosc.tego typu problemy sa naglasniane teraz wszedzie-fb,nasze klasy,gazety,telewizja......nawet na tablicy dajac ogloszenie kupie czy sprzedam psa pokazuje sie fragment ustawy o ochronie zwierzat.nie trzeba byc na dogo od 10 lat zeby miec tego swiadomosc.
jesli chodzi o uswiadamianie to jestem jak najbardziej za-ja juz prowadze lekcje w szkolach zeby uswiadamiac dzieci od malego.
i dziwi mnie fakt ze trafilam na watek psow w potrzebie gdzie 98% ma psa kupionego w pseudo chwali sie tym i nie widzi w tym nic zlego. brak swiadomosci w tym wypadku nie jest dla mnie wytlumaczeniem.
ale widze ze jako chyba jedyna nie tolerujaca pseudo i robienia tam zakupow nie pasuje do tego watku. fakt ze nie mam psa z pseudo chyba dyskwalifikuje mnie do wypowiedzi na tym watku-jakby na to nie patrzyl nie jestem jedna z was....
wies spadam-przepraszam za zamieszanie jakie tu wprowadzilam.
pozdrawiam[/QUOTE]
Chwała Ci za uświadamianie już najmłodszego pokolenia tylko nie mogę dopatrzyć się gdzie chwalimy się tym ,że mamy psy z pseudo i że nie widzimy w tym nic złego? To ,że piszę ,że kocham swojego pieska i że nie oddałabym jej za żadne skarby to jest to chwalenie i nie widzenie tego ZŁEGO? "ale widze ze jako chyba jedyna nie tolerujaca pseudo i ..." to niby my tolerujemy??? I po to tu jesteśmy?

Również pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Wg mnie każdy, po rozmowie z "dobrym" pseudochodowca, uwierzy w to, ze dany pies nie ma rodowodu, bo albo to ostatni pies z miodu, albo nie wyrobił bo po co, albo ze to za drogo... Reasumujac ja już kilkorga znajomych, w tym moja mamę, która nie lubi psow, a sama swoim znajomym daje mój nr tel, "przekrecilam". Duzo osób, które chciały psa rasowego bez rodowodu, teraz jest szczęśliwych ze zwykłym kubdelkiem, i są mi za to wdzięczni....

Link to comment
Share on other sites

Chciałam zwrócić uwagę na ogłoszenie psiaka do oddania [URL]http://tablica.pl/oferta/shi-tsu-suczka-3-letnia-ID17z39.html#2a8081d7;r:;s:[/URL]
pani ma odo oddania także westa suczkę,[URL]http://tablica.pl/oferta/west-suczka-4-letnia-ID17z4J.html#2a8081d7;r:;s:[/URL] obie nie są nauczone czystości . czyżby kolejne wyeksploatowane suczki?
Może Ktoś z okolic Złotoryi zwróci na nie uwagę? pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rudziakowa']Chciałam zwrócić uwagę na ogłoszenie psiaka do oddania [URL]http://tablica.pl/oferta/shi-tsu-suczka-3-letnia-ID17z39.html#2a8081d7;r:;s:[/URL]
pani ma odo oddania także westa suczkę,[URL]http://tablica.pl/oferta/west-suczka-4-letnia-ID17z4J.html#2a8081d7;r:;s:[/URL] obie nie są nauczone czystości . czyżby kolejne wyeksploatowane suczki?
Może Ktoś z okolic Złotoryi zwróci na nie uwagę? pozdrawiam[/QUOTE]

[quote name='fiszzzek']rudziakowa, też właśnie chciałam o tym napisać. Aż się boję co tam może się dziać. Widzę, że Yorka też chce oddać [URL]http://tablica.pl/oferta/york-suczka-5-letnia-IDUPVF.html#7fb42360;r:;s:[/URL][/QUOTE]

O tym było na poprzedniej stronie ;)
Baba ma też westy...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

UWAGA !!!!!!
ZNALEZIONO MŁODA SUCZKĘ SHITHZU !!!!!
BIELSKO - BIAŁA - sprawa pilna sunia może zostać tylko
do jutra w miejscu gdzie przebywa - Właściciel, DS, DT na cito
Suczka jest spokojna, łagodna, ufna
[IMG]http://i47.tinypic.com/w6xv05.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Widze ze watek nabiera rozpedu...wilczka nie unos sie,wiem ze cie trzesie ale temat pseuduchów trzeba wałkowac,wałkowac i jeszcze raz wałkowac:calus:,ja po piatkowym spotkaniu z pewna pania, mama kolegi mojego syna zobaczyłam z husky....no se mysle kur...mac..:wallbash:.jestem pewna ze baba nie ma zielonego pojecia o husky,jego potrzebach,szkoleniu wychowaniu,niestety ale pies jest napewno z pseudo (100%)wyc mi sie chce jak na nich patrze,i niestety stwierdzam ze ze daje psu najwyzej rok mieszkania z ta rodzinka,oni po prostu sobie z nim nie poradza,a naj naj gorsze moje przypuszczenie to to iz chłopaczek jest włascicielem a jest dopiero w 1 kl szk podst.... tak se tutaj troche poklikałam a co?!;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...