Jump to content
Dogomania

SHIH-TZU w potrzebie!


Agucha

Recommended Posts

[quote name='piechcia15']wszystko jest ustalone. Ja jutro trochę namieszałam w pracy aby jechać na 10:) więc punkt 9 stawiam sie w schronisku po sunię i zabieram ją ze sobą do Łodzi a pani Beata będzie już czekała pod moją pracą i przejmie małą:) całkiem nieźle to wykombinowałam:) ciekawe tylko czy zrealizuję:) dobrze, że maleńka będzie już bezpieczna. Mam tylko nadzieję, że nie boi się dzieci i nie ma do nich urazy bo pani Beata ma 3.[/QUOTE]
Mam domek dla shitka nie sprawdzony, ale Pani może podjechać gdziekolwiek po psiaka. Proszę o info jakie są warunki do kogo się zgłosić i w ogóle...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='epc']Tylko dlaczego maluchy zapominają o kawałku łóżka dla mnie :roll:[/QUOTE]


moje dziubki mają po 6 kilo i nie wiedzieć dlaczego,łóżko wielkie,a pchają się na mnie i niech no tylko chcę się poruszyć...zaraz obraza:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marmosia'][IMG]http://img849.imageshack.us/img849/5017/bros1.jpg[/IMG]

Pozdrowienia dla cioteczek :)

I zagadka- kto zgadnie, gdzie jest Siu? :)

[IMG]http://img594.imageshack.us/img594/5475/siuka3.jpg[/IMG][/QUOTE]

o mateńko jaki cukiereczek,piękna niesamowicie:)a ten jęzorek jak u mojej Haneczki

a zagadka,hmmmm
a któż może być urokliwszy od małej królewny... nie ujmując wiele prosiaczkom:)

Link to comment
Share on other sites

Suczka 1 rok. Trzeba jej znalezc domek,żeby nie trafila do pseudo . [COLOR=#000000][B]Zielona Góra

[/B][/COLOR][IMG]http://srvimg15.tablica.pl/images_tablicapl/14744233_1_644x461/oddam-shih-tzu.jpg?rev=2[/IMG]


[LEFT][COLOR=#414141][FONT=Verdana]"oddam roczną sunie rasy [/FONT][/COLOR][/LEFT]
[URL="http://tablica.pl/zwierzeta/psy/shih-tzu/zielonagora/"][COLOR=#414141]shih tzu[/COLOR][/URL][LEFT][COLOR=#414141][FONT=Verdana] zaszczepioną i odrobaczoną w dobre ręce za darmo
[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#414141][FONT=Verdana]Telefon: [/FONT][/COLOR][/LEFT]
[B]725303028 Paulina"[/B]

Link to comment
Share on other sites

[B][SIZE=4][FONT=garamond]
[U]DOSTAŁAM INFO ŻE TAMI MA DOM[/U]
Tami do mała, długowłosa suczka, mocno zaniedbana. Została przywieziona z Rogoźna w dniu 11 kwietnia 2012 roku. Przebywa pod opieką Toz Oborniki, tel. w sprawie adopcji: 603-545-654[/FONT][/SIZE][/B]


[IMG]http://www.obornikionline.pl/images/azorek/historia/4966.jpg[/IMG]

Edited by Osa
Link to comment
Share on other sites

ja spotkałam się wogóle jedną taka opinią weta, ze pies ma ponoć jakieś wewn.rzęsy, które jak za bardzo podrażniają oko to wtedy łzawi i w takim przypadku można je usunąć, czy tam jakoś podwiązać nie pamiętam i znam jedną osobę, która zrobiła to psu i mieli problem z łzawieniem z głowy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lili8522']Cioteczki powiedzcie mi taką rzecz, czy miałyście tak.
Mojej shih od kilku dni bardziej łzawią oczka i jedno raz mruży raz
nie, nie ma w nim nic już patrzyłam. Może czymś jej przemyć te oczka?
Czym to może być spowodowane?[/QUOTE]

na pewno przepłukanie oczu solą fizjologiczną,albo przegotowaną wodą nie zaszkodzi
jeżeli to dopiero od kilku dni i oba oczka to może rozwija się jakiś stan zapalny
może na spacerze jakieś paprochy wpadły jej do oczek,wypłynęły z łzami ale podrażniły
wszystko teraz rozkwita,może alergia
ciało obce potrafi się wbić pod powiekę,wtedy tego nie widać

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bgra']na pewno przepłukanie oczu solą fizjologiczną,albo przegotowaną wodą nie zaszkodzi
jeżeli to dopiero od kilku dni i oba oczka to może rozwija się jakiś stan zapalny
może na spacerze jakieś paprochy wpadły jej do oczek,wypłynęły z łzami ale podrażniły
wszystko teraz rozkwita,może alergia
ciało obce potrafi się wbić pod powiekę,wtedy tego nie widać[/QUOTE]

[B]Piechcia [/B]mnie nie pocieszyła w szczególności że to pewnie zabieg pod narkozą a dla mojej
wolała bym uniknąć wszelakich takich...

Pamiętam że raz tak oczy mrużyła jak pierwszy raz wyciełam jej włosy dookoła oczu
i temu się tak wzbraniałam od drugiego wycinania ale że już nic nie widziała że kucyki odpadają
totalnie to została obcięta, pierwsze było ok a teraz coś się takiego dzieję...

[B]Bgra[/B] całkiem prawdopodobne ostatnio bardzo dużo spacerujemy po łąkach i lasach...
Jutro jej zafunduje przemywanie oczek.

Mam tylko nadzieję że too nic poważnego bo jestem stttraszzznie przewrażliwiona jeżeli chodzi
o tą moją małą sunię :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piechcia15']ja spotkałam się wogóle jedną taka opinią weta, ze pies ma ponoć jakieś wewn.rzęsy, które jak za bardzo podrażniają oko to wtedy łzawi i w takim przypadku można je usunąć, czy tam jakoś podwiązać nie pamiętam i znam jedną osobę, która zrobiła to psu i mieli problem z łzawieniem z głowy.[/QUOTE]
Usunięcie rzęs wiąże się z ryzykiem odrastania jeszcze twardszych i grubszych a jeden zabieg przeważnie nie wystarczy.
Takie rozwiązanie nie każdemu psu pomaga a wręcz można pogorszyć sytuację.

Lili- trzeba udać się do wet okulisty przede wszystkim zrobić kontrast czy nie ma jakiś miniaturowych uszkodzeń np.
Równie dobrze łzawienie może spowodowane być reakcją alergiczną
Ja bym nie czekała tylko udała się do weta okulisty.
Oczywiście nie zaszkodzi przemywać oczy cztery-pięć razy dziennie i zobaczyć czy jest poprawa.

Link to comment
Share on other sites

śmiało wodą przegotowaną ale tak solidnie,nie parę kropelek:)
a sól fizjologiczną warto też w domku mieć

ja mojej malutkiej zapuściłam włosy,nie obcinam wkoło oczu,bo boję ,że to może podrażniać
a co do przewrażliwienia...moja mała to straszna histeryczka,potrafi narobić takiego jazgotu jakby jej nóżkę z doopki wyrywali,dlatego tylko,że usiadła na patyczek,a co ja wtedy przeżywam to wiesz:)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Wam za rady, jak nie pomoże przemywanie w ciągu najbliższych dni to wybierzemy się
do weta okulisty tylko nie wiem czy u Nas w ogóle taki jest...:roll: Mamy
swoją wetkę ale ona jest chyba taka ogólna.

Ja też byłam przeciwna obcinaniu tych włosków z oczu i pysia ale to
głównie chodzi o higienę bo ciągle chodziła ubrudzona ona ma dziwny talent
do brudzenia się a teraz z krótszymi jest o wiele lepiej tylko te oczka mnie martwią.

Bgra to Twoja jest histeryczka a moja nie histeryzuje tylko ja o byle pierdołę... :eviltong::eviltong::oops:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...