Jump to content
Dogomania

Yorki do adopcji, wątek zgłoszeniowy i dyskusyjny


LadyS

Recommended Posts

Guest aniapiotrek

Witam, jestem tu nowa, niedawno staciłam moją Kochaną Bellę (york), teraz za namową teściowej chciałabym pomóc jakieś małej kruszynce, może ktoś mógłby pomóc znaleźć mi Psiaka, który wypełni pustkę w moim domu, pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mshume']I jeszcze baboch jęczy, jak to ją hodoffca nabrał ;) Jedno drugiego warte. Nie ma takiej rasy jak bewier, a ta sunia nie ma w sobie nawet krzty z yorka, ma sierść a nie włos. Co nie znaczy, że nie jest śliczna. Biedactwo takie smutne na fotach :([/QUOTE]

Zgadzam się, a o to że nie ma rasy takiej jak bewier , chodzi Ci o nazwę? Że jest york o umaszczeniu takim, a nie jest to całkowita nazwa?

Link to comment
Share on other sites

Mogą być prezentowane, ale są nieuznane,tak było z niedawno dopiero uznanymi toy rosyjski oraz nadal jeszcze nie uznanymi bolonka zwetna. Nie zmienia to wspomnianego przeze mnie faktu.[quote name='greatmadwomen']jak to skoro ostatnio na międzynarodowej wystawie w krakowie wystawiane były pierwszy raz yorki o ubarwieniu bevier[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

dostałam takiego maila od sąsiadki ci ludzie adoptowali od nas sunie rasy red nose

wyrzucili ja na ulicę ktoś ja znalazł
i po czipie doszlismy kto ją porzucił
i mają kolejne psy


Witam
Pisałyśmy wcześniej na temat amstafki red nose Saby, które państwo Maślakiewicz porzucili
na dzień dzisiejszy znudzili się już yorkami które mieli i znów je sprzedają
podaje Pani jeden linki

[URL]http://allegro.pl/york-sliczna-sunia-i1835797841.html[/URL]


[URL]http://allegro.pl/york-sliczna-sunia-i1835797676.html[/URL]

[URL]http://allegro.pl/york-sliczna-sunia-i1835797757.html[/URL]

Ciekawe jakie będą kolejne pieski,którymi się pobawią i je później sprzdadzą :(
Pozdrawiam
może udało by się je wyciągnąć do adopcji podejść ich

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj moja Mama znalazła na dworcu w Sławnie szczeniorka yorka(ma ok 7-9 miesięcy).Moze nie jest to w 100% york, ale naprawdę mocno w typie. Zdjęcia porobiłam, ale mam problem zeby dać na komputer, postaram sie wkleić jak najszybciej.To jest piesek, malutki, 2 kg. albo nawet nie, ktoś się musiał nim opiekować, bo jest zdrowy, zadbany, nie wiem czemu go potem wyrzucił :(
Cały czas się zastanawiam czy moze jednak się zgubił, ale raczej wątpię.Mama idąc na dworzec widziała tego yorczka w samochodzie, a jak wracała to patrzy yorczek biega zdezorientowany między samochodami, a ten w którym siedział własnie odjezdza.Mama była zaskoczona i zdezorientowana więc nie zdązyla zareagować i go zatrzymać.Odczekała jeszcze pół godziny na tym dworcu ale nikt nie przyjechał, więc moim zdaniem sprawa jest chyba jednoznaczna.Na wszelki wypadek zostawiłam swój telefon u weta w Sławnie i w dwóch najbliższych schroniskach, ale jak na razie cisza.Nawet jezeli się zgubił to nie przejęli się specjalnie.

Psiaczek teraz na spokojnie jest u mnie na DT, ale chciałabym mu znależć porządny, sprawdzony domek, wiecie moze coś o takim?
Bo chętnych na pewno znajdzie się wielu, bo to york, i to szczeniak, w dodatku zdrowy, zadbany, bardzo grzeczny i ułożony, nauczony czystości, grzeczny na spacerach, super do psów, kotów, bardzo spokojny, może spokojnie być w domku z psami, ale nie dominującymi bo się boi.Raczej nie chciałabym go oddawać do domu z małymi dziećmi, chyba ze to domek naprawde dobrze sprawdzony.Tylko UWAGA piesek ma skłonności do uciekania, na razie to pewnie z tęsknoty za właścicielami, ale nie wiem czy on po prostu taki moze ma charakter.Takze musi wychodzić tylko na smyczy przez dłuzszy czas bo po prostu by się zgubił.Myślę też ze nawet najlepiej zabezpieczony ogród nie będzie dla niego problemem, bo to jest straszny spryciarz.Ja mam ogródek naprawdę do brze ogrodzony(muszę, przy moich dwóch yorkach) ale to jest taka chudzina ze przelazł przez wąskie kratki i chciał leciec do lasu, ledwo co go zlapalam.Próbował się nawet podkopywać i wskakiwać na ogrodzenie, takze to jest bardzo wazna sprawa, nowy wlasciciel musi go bardzo dobrze pilnować.Oczywiście konieczna wizyta przedadopcyjna, umowa, zobowiązanie do kastracji,i nie wiem jak to u Was jest, czy bierzecie jakąś opłatę za psy w typie rasy?Szczegolnie wydawałoby mi się to potrzebne gdyby chciala go wziąć osoba której osobiście nie znacie. Oczywiście ta kasa miałaby isc na jakiegoś potrzebującego psiaka z dogo.A jezeli chodzi o tą kastrację to jezeli tak będzie lepiej, to ja się mogę tym zająć, tylko musiałabym miec zwrot kosztów za zabieg.Z jedynych problemów zdrowotnych to ma podwójny komplet zębów(ale zęby są proste)- poradzcie czy trzeba mu mleczaki usunąć czy niekoniecznie(wiem ze hodowlanym się usuwa, ale nie wiem czy bardziej ze wzgledow zdrowotnych czy estetycznych)?Bo to jednak zawsze spory koszt, a jezeli nie ma takiej zdrowotnej koniecznosci...No chyba ze przy okazji kastracji, nie wiem napiszcie co o tym myslicie.

Sorki ze tak chaotycznie piszę, no ale to na swiezo, co mi przyjdzie do głowy, proszę o jakieś rady, bo zaglądam na to forum co jakiś czas i widzę ze domki przeswietlacie porządnie, a to sprawa priorytetowa

Link to comment
Share on other sites

Kurcze co za ludzie..
Tak jak piszesz na takiego pieska będzie sporo chętnych i warto dobrze domek prześwietlić.
Może mogłabyś za kastrację założyć a w ogłoszeniach było by napisane ze trzeba zwrócić koszty?
Myślę że szybko znajdzie dom, ładne zdjęcia i ogłoszenia poskutkują.
Z tymi zębami to nie wiem, ale wydaje mi się że w takim wieku można jeszcze poczekać.. warto zapytać weta.

Link to comment
Share on other sites

wyslij mi na maila fotki : [email][email protected][/email]
co do zebow mlecznych to jest jeszcze szansa ze mu wypadną (mojemu zaczelam dawac twarde gryzaki i powypadaly jeszcze tak ok 10tego miesiaca) a przynajmniej czesc z nich:-) co do kastracji to przed wydaniem go do ds koniecznie go wykastruj - przyszly dom w przypadku psow rasowych powie wszystko, zeby tylko psa dostac, dla pewnosci lepiej wydawac psiaka juz po kastracji i po prostu jednym z warunkow adopcji jest zwrot kosztów kastracji (rachunek od weta mozna zawsze przeciez pokazac). Szkoda, że do Darłowo tak daaaaaleko ode mnie;-)

Link to comment
Share on other sites

sacred PIRANHA -dzięki :) zdjęcia przesłałam na maila

To w takim razie na przyszły tydzień umawiam szczylka na kastrację.
Tylko mam dylemat do jakiego weta go umówić:
Do wyboru jest albo weterynarz w Słupsku-bardzo dobry,zna się na yorkach, chirurg, swietnie opiekuje się moimi yorkami, mojej suce robił 2 operacje-na rzepkę i sterylizację-jestem bardzo zadowolona, porobił wszystkie badania i operacje zrobił super.Oczywiście jak się domyslacie ma jeden minus-jest drogi.
Jest tez weterynarz w Sławnie, całkiem miły,niedrogi, ale u niego to raczej szczepiłam zwierzaki itp., tak ze nie wiem jak robi operacje(ale wiem ze robi duzo sterylizacji, w tym małych piesków).
Jak myślicie czy mogę isc do tego weta w Sławnie, czy to ryzyko z takim maluchem?
Ostatnio kastrowałam kota z 15 lat temu i z tego co pamiętam to nie byl to taki inwazyjny zabieg jak sterylizacja, nawet nie byl chyba calkiem usypiany tylko miał głupiego jasia, więc wydaje mi sie ze do kastracji nie potrzeba robic tych wszystkich badan, ale mogę się mylić.

Link to comment
Share on other sites

wtrącę się odnośnie zębów psiaka, trzeba usuwać koniecznie ze względów zdrowotnych, ogólnie usuwa się w wieku 8 miesięcy, ale można też trochę później, tak do 12 miesiąca życia, ale to jeśli jest tych zębów zastałych mało (2-3) jeśli więcej to najlepiej by było usunąć jak najszybciej. Mi wet odradził robienie na jednym zabiegu sterylizacji i usuwania zębów, więc narazie sterylkę odłożyłam, a usuwałam zęby, bo suczka miała już prawie 14 miesięcy i to był już naprawdę ostatni dzwonek. Ale zapytaj może jak piesek ma iść do adopcji to wet usunie od razu przy okazji kastracji.

Link to comment
Share on other sites

[url]http://www.hotelzwierzat.com/aktualnosci.php[/url][FONT=Calibri]towarzysko z suczką Lalką. Powoli ustawia się kolejka do jego adopcji.[/FONT] [IMG]http://www.hotelzwierzat.com/zdjecia/266416692300y1.jpg[/IMG]
[IMG]http://www.hotelzwierzat.com/zdjecia/1895192087300y2.jpg[/IMG]
[IMG]http://www.hotelzwierzat.com/zdjecia/295282727300y3.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...