Jump to content
Dogomania

Yorki do adopcji, wątek zgłoszeniowy i dyskusyjny


LadyS

Recommended Posts

[quote name='megi82']może jakiś DT by go wziął???[/QUOTE]

Jak żaden zwierz... nie zasłużył na spędzenie ostatnich swych lat w schronie!
Myślę, że czas spędzony w schronie (czyli zaledwie 2 tyg) bardzo przyczyniły się do pogorszenia jego stanu zdrowia :-(
Maleńki chłopczyk prosi o pomoc!!

Link to comment
Share on other sites

szukam domu adopcyjnego dla mojej suni (rodowodowa, z uprawnieniami hodowlanymi ale z zaznaczeniem że ma zostać wysterylizowana w ciągu miesiąca) i w ciągu jednego dnia zadzwoniło do mnie z 30 osób....wybrałam z pośród nich kilka "sensownych" i z kilkoma zamierzam się spotkać, ale wiadomo- nowy opiekun może być tylko jeden. Także mam w zanadrzu kontakty do kilku osób zainteresowanych adopcją yorka (zgadzających się wykonać sterylizację we własnym zakresie w określonym terminie). Jeśli jesteście zainteresowani namiarami na te osoby, piszcie do mnie.

Link to comment
Share on other sites

My nie oddajemy w obce ręce psów niewysterylizowanych a nowe domy zwracają nam koszty sterylizacji. Jest to podyktowane zasadą ograniczonego zaufania. Odstępstwo robimy tylko dla dobrze nam znanych ludzi. Domy dzwonią do nas, nie odwrotnie, bo to grozi bankrudctwem. Ostatnio mamy do adopcji tylko psy z rodowodem.

Link to comment
Share on other sites

Zrobisz jak zechcesz, ja Cię przestrzegam przed taką sytuacją.Miałam tylko jeden jedyny raz taką sytuację,że mimo iż dom wydawał się rewelacyjny,to baba przekazała psa dalej, mimo,że umowa jej tego zabraniała. Udało nam się psa odebrać, ale policja miała w nosie nasze prośy o wsparcie. Dziękuje losowi,że sunia była wysterylizowana. Ludzie zawsze mogą powiedzieć,że sunia im zginęła a ta dawno zasili szeregi maszynek do rodzenia w stodole. Fundacje mogą Ci pomóc wysterylizować psa za 200 zł, to nie majątek. Na zachodzie Europy żaden hodowca nie wyda psa wycofanego z hodowli bez tego zabiegu.[quote name='pa-ttti']Jeśli umowa jest dobrze napisana, myślę że można to egzekwować.
Wybór jest bardzo ciężki, nie powiem.....[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mshume']My nie oddajemy w obce ręce psów niewysterylizowanych a nowe domy zwracają nam koszty sterylizacji. Jest to podyktowane zasadą ograniczonego zaufania. [/QUOTE]
i to powinna być złota zasada wyadoptowywania psów rasowych/ w typie rasy!!

a co do tego staruszka z łodzi,to kurcze przydałoby się go wyciagnac gdzies;/ w skarpecie marne 200zlale to zawsze cos...
ja przyznam szczerze, to spac przez niego nie moge;/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwuś']Łódzki Yorczuś już po kwarantannie
[IMG]http://schronisko.doskomp.lodz.pl/tmpimg/99016961.jpg[/IMG]
[IMG]http://schronisko.doskomp.lodz.pl/tmpimg/99016958.jpg[/IMG]

[URL]http://schronisko.doskomp.lodz.pl/index.php?co=psy&nr=6289[/URL]

Niestety podczas pobytu w schronisku stan malca bardzo się pogorszył:-(
Chłopak podłapał kaszel kennelowy, trzeba popracować troszkę nad stanem skóry i ząbków. Pomóżcie proszę Yorczusiowi!!!![/QUOTE]

Chciałam się zgłosić jako dostępny dopiero za 2 tyg. bezpłatny DT.
Poniżej mój profil:

[B][U]1. Dom tymczasowy w Krakowie[/U][/B]
[B]1. Nick:[/B] IwonaWoj
[B]2. Miasto:[/B] Kraków
[B]3. Doświadczenie:[/B] parę lat temu praca na wolontariacie w schronisku, teraz wspieranie bazarkowo forumową Karusiap, ukończone podstawowe kursy posłuszeństwa ze swoimi psami kiedyś-czarnym terierem rosyjskim i teraz-chi
[B]4. Jakie psy może przyjąć:[/B] łagodne - tolerujące inne psy, zdiagnozowane choroby zakaźne-muszę wiedzieć z czym mamy walczyć i jak przygotowac swoje stadko na gościa
[B]5. Na ile:[/B] do znalezienia ds
[B]6. Płatny (za ile?)/Bezpłatny/Zwrot za karmę i weta:[/B] bezpłatny- chodziaż w przypadku gigantycznych rachunków może będe wymagać pomocy
[B]7. Warunki mieszkaniowe:[/B] mieszkanie 3 pokojowe w kamienicy w centrum miasta
[B]8. Własne zwierzęta:[/B] 2 sunie chihuahua w wieku 3 lat
[B]9. Kontakt z dziećmi:[/B] brak choć możliwy do zorganizowania w celu weryfikacji nastawienia bojowego podopiecznego
1[B]0. Wychowanie (czego DT jest w stanie psa nauczyć):[/B] "codziennika wychowanego psiaka" czyli podstawy- chodzenie na smyczy,przywoływanie, siad, leżeć, zostaw, czekaj, spokoj przy zabiegach pielegnacyjnych,socjalizacja z miastem, zostawanie samemu w domu.
[B]11. Opieka weterynaryjna:[/B] czyli taka do której mam zaufanie- panie doktor Jaworska,Galganek z lecznicy ALVET oraz Kliniki Therios i Arka
[B]12. Możliwość opieki nad psem chorym:[/B] do uzgodnienia (zależy jako to rodzaj choroby- wymagający jakiej opieki)
[B]13. Możliwość przeprowadzenia kwarantanny/izolacji:[/B] niestety nie

Link to comment
Share on other sites

Tak, właśnie o nim pomyślałam i stąd moja decyzja o DT.
Zostanie ze mną do czasu, aż nie znajdzie swojego stałego, wspaniałego domku, ile nam to zajmie zobaczymy.
A ten czas się przyda na powrót do zdrowia i wyglądu typowego dla przedstawiciela rasy ozdobnej.
Mogę go wiąść do siebie jednak dopiero za 2 tyg., w tym czasie zaszczepie też moje dziewczyny na kaszel kennelowy, żebyśmy były całościowo przygotowane.
Jeśli wiesz coś więcej w sprawie jego zdrowia, proszę daj znać.

Link to comment
Share on other sites

[B]1. Nick: [/B]Pogma
[B] 2. Miasto: [/B]Ostrów Wielkopolski
[B] 3. Doświadczenie: [/B]wolontariat w schronisku dla bezdomnych zwierząt( spacery, czyszczenie kojców, socjalizacja), miałam pod opieką 3 psy ( rottweiler, jamnik, Dandie Dinmont terrier). Rottweiler został ze mną na stałe i dożył lat 13, pozostałe 2 znalazły super domki na stałe, z właścicielami mam stały kontakt.[B]
. Jakie psy może przyjąć: [/B]małe, łagodne, akceptujące inne psy, najlepiej pieski (wykastrowane) lub suczki, które będą mogły dotrzymać kroku mojej suczce, która ma ADHD[B]
5. Na ile: [/B]do znalezienia domu [B]
6. Płatny (za ile?)/Bezpłatny/Zwrot za karmę i weta: [/B]Może być bezpłatny, chyba, że piesek potrzebuje stałej opieki weterynaryjnej, wtedy za zwrot za weta. [B]
7. Warunki mieszkaniowe:[/B] 3 pokoje w małej miejscowości, dużo terenów zielonych na spacerki[B]
8. Własne zwierzęta: [/B]suczka yorkshire terier (rok)[B], [/B]suczka yorkshire terier (7 tygodni)
[B] 9. Kontakt z dziećmi: [/B]własnych dzieci nie mam. Mogę sprawdzić jak pies będzie się dogadywać z dziećmi[B]
10. Wychowanie (czego DT jest w stanie psa nauczyć): [/B]chodzenie na smyczy, zostawanie w domu, podstawowe komendy typu: siad, leżeć, zostań, zostaw[B]
11. Opieka weterynaryjna: [/B]W okolicy całodobowa klinika weterynaryjna
[B] 12. Możliwość opieki nad psem chorym: [/B]Wetem nie jestem, ale podawanie leków, czy pielęgnacja nie stanowi problemu
[B] 13. Możliwość przeprowadzenia kwarantanny/izolacji: [/B]nie

Link to comment
Share on other sites

Czy zgadzasz się, aby ktoras z dziewczyn z Dogo Cię odwiedziła, aby sprawdzić Cię jako DT :)?[quote name='IwonaWoj']Tak, właśnie o nim pomyślałam i stąd moja decyzja o DT.
Zostanie ze mną do czasu, aż nie znajdzie swojego stałego, wspaniałego domku, ile nam to zajmie zobaczymy.
A ten czas się przyda na powrót do zdrowia i wyglądu typowego dla przedstawiciela rasy ozdobnej.
Mogę go wiąść do siebie jednak dopiero za 2 tyg., w tym czasie zaszczepie też moje dziewczyny na kaszel kennelowy, żebyśmy były całościowo przygotowane.
Jeśli wiesz coś więcej w sprawie jego zdrowia, proszę daj znać.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mshume']Czy zgadzasz się, aby ktoras z dziewczyn z Dogo Cię odwiedziła, aby sprawdzić Cię jako DT :)?[/QUOTE]

Ależ oczywiście jak tylko panowie skończą mi mój remont i sobie ode mnie już pójdą-mam nadzieję że w tej kolejności-zapraszam na kawkę :cool3:
Z forum osobiście znam tylko Karusiap, która od czasu do czasu wpada po parę drobiazgów na bazarki, ale ona zawsze pędzi i porusza się z prędkością światła, czyli jeszcze żadna "dogomaniaczka" ugościć się nie dała, czas to zmienić ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sacred PIRANHA']nie wiem nic więcej, trzeba poszukac dogomaniaczek z łodzi- która tam u niego była? dziewczyny wiecie cos wiecej o nim?
Iwona miałabys mozliwosc transportu, czy cos trzeba kombinowac? to dla takiego staruszka olbrzymia szansa...[/QUOTE]

Niestety transport będzie dla mnie problemem, bo ja teraz troszkę mniej samochodowa jestem,ale muszę pomyśleć i zobaczymy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwuś']Łódzki Yorczuś już po kwarantannie
[IMG]http://schronisko.doskomp.lodz.pl/tmpimg/99016961.jpg[/IMG]
[IMG]http://schronisko.doskomp.lodz.pl/tmpimg/99016958.jpg[/IMG]

[URL]http://schronisko.doskomp.lodz.pl/index.php?co=psy&nr=6289[/URL]

Niestety podczas pobytu w schronisku stan malca bardzo się pogorszył:-(
Chłopak podłapał kaszel kennelowy, trzeba popracować troszkę nad stanem skóry i ząbków. Pomóżcie proszę Yorczusiowi!!!![/QUOTE]

[B]Kolejny psiak któremu na stare lata się poszczęściło!!!![/B]
[B]yorczuś tak zawładnął sercem DT, że ten po 2 dniach podjął decyzję o zostaniu DS.[/B]
[B]Powodzenia chłopaku!!!
[/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...