Jump to content
Dogomania

Przyszli właściciele Amakit. - od szczeniaka, poprzez dojrzewanie itd.


Bastylia

Recommended Posts

[quote name='Hachi0913']Udało Wam się oduczyć wasze Akity skakania na obcych? Przechodzi im to z wiekiem?[/QUOTE]
Pociesze Cię, to domena szczeniaka, dorosłej akicie nie wypada spouchwalać sie z obcymi więc nie skacze na innych bo obcy to ktoś, spoza jej stada i sie nie bedzie z nim tak widać.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Agata A.']Jeśli potrzebujesz psa który ma tylko stróżować i siedziec całymi dniami sam na posesji, to odradzam akitę, bo nie będzie tego robic na pewno. Natomiast jesli chcesz psa towarzyszącego którego będziesz zabierac ze soba wszedzie to jak najbardziej jestem za akita... nie zgadzam sie ze stwierdzeniem że nie jest to pies stróżujący.... Mója akita jest stróżująca, cicho pilnuje domu w ktorym mieszkamy, pilnuje tez budowy naszego nowego domu jak i samochodu gdy jedzie z nami gdzies... pilnuje też kojca; bacówki gdy idziemy w góry, plecaka zostawionego przy nim, można uznac że pilnuje wszystkiego co nalezy do nas jesli chodzi o rzeczy materialne, ale pilnuje tez terytorium na którym przebywa i nie chodzi mi tu tylko o posesje, wystarczy że przebywa w danym miejscu przez krótka chwilę to potrafi to miejsce traktowac jak swoje terytorium. Nie mówię że rzuca się odrazu na kogoś obcego, ale gdy ktos podejdzie do miejsca w którym np siedzimy lub odpoczywamy na szlaku ostrzega warkotem że to jest jego miejsce. Wydaje mi sie więc że akita jest psem stróżującym, ale nie szczeka jak owczarek bezmyslnie na wszystkie poruszające sie rzeczy tylko dopiero gdy cos sie dzieje podejrzanego i nie tylko mój pies sie tak zachowuje ale znam jeszcze jednego psa który tak robi:-)[/QUOTE]
W 100% zgodze się z kazdym slowem. Opis mojej Niki :)
BTW my ja zabieramy wszedzie, na wycieczki w gory, do Polski samochodem ( zatrzymujemy sie w hotelu ) i zawsze byla wzrorowa.
Co do owczarka, mialam kiedys i niebo do ziemi, akitę slyszy osoba obca ktora podejdzie za blisko posesji, owczarka slyszy całe osiedle zanim obcy sie nawet na osiedlu pojawi :)

Link to comment
Share on other sites

gdzieś spotkałem się ze stwierdzeniem że akita jest psem stróżującym (nie mylić z obronnym) ale sama decyduje czego należy pilnować i kto zagraża, jak również decyduje czy należy spacyfikować to zagrożenie . Nie da się podobno nauczyć pilnowania tak jak typowego psa obronnego (np. żeby nikogo nie wpuszczał na teren, czy oszczekiwał)
Ale z całą pewnością jest to świetny pies towarzyszący. Moją zabieram wszędzie i robię z nią wszystko, łącznie z zabieraniem jej w plecaku w co cięższe odcinki trasy w górach.

Link to comment
Share on other sites

Jest i obronnym i stróżującym dlatego nie nadaje sie do osoby lękliwej bo wówczas zachowuje się nerwowo na spacerze. Wyczuwa bardzo stres właściciela i tez sie spina, szczególnie jak ktos podchodzi za blisko, uważa ze musi bronić pana.
Dzisiaj mialam niebezpieczną akcje. Mam w okolicy takiego pana na wózku co lubi sobie wypić, no i zazwyczaj ma swojego psa (mieszaniec stafforda z bokserem ) na smyczy ale nawet wtedy jest to pies agresywny i nie pohamowany. No i ide z Nikitą i widze leci do nas ten pies... bez obrozy a za nim usiluje dojechac jego pan. Wrzeszczy do niego usiłuje złapać i nic. Na domiar złego czuje od niego alkohol, więc mysle super, agresywny pies ze obrozy i piany właściciel... Mówię do gościa zeby zabrał psa ten sie kreci na wózku drze do psa i nic. Pies zaczyna skakać na Nikite ta zaczyna sie burzyć, czuje ładnie, krew sie poleje jak nic. znowu do goscia zeby go zabrał bo nie chce kłopotów tez ze nie może go zlapać. Psiur zaczął włazić na Niki od tyłu, tu sie ja juz zdenerwowałam wrzasnęłam na psa i się cofnął do gościa, ten go zlapał za kark więc poszlysmy. Ale mało brakowało. Żeby jego pies wyczuł ze ja sie boje to by naprawdę zrobiła się jatka, musiał moją postawę i ton głosu zrozumieć bo odraz był kilka kroków dalej. Dlatego wlasnie mowie ze Akita to nie pies dla lękliwych bo czuje wowczas ze musi bronic siebie i pana i staje sie agresywna, a ze to silny pies to w ataku nie zapanujesz fizycznie.
Przy okazji, moja tez zawsze nosi butelki z wodą jak jesteśmy w górach czy na wycieczce :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Emiko']jerzur56 pytał o rasę a nie o Twojego Huntera ;) a potencjalni przyszli opiekunowie Akit szukają, również tutaj, informacji o rasie.
i... hmm... sugerujesz, że nasz przykład jest nieprawdziwy? :cool3:

Sport z Akitą? Jak najbardziej ;) z Quebeciem trenuję bikejoring, a z Grace agility.
Jedyne na co chciałem zwrócić uwagę to fakt, że Akita ma złożony charakter i nie można jej szufladkować, ani nazywać rasą stróżującą. Znamy kilka Akit, a w zasadzie psów w typie Akit (niektóre z rodowodem...) które spotkał smutny los stróża. Opisane przez Ciebie zachowania wskazują, że Akty są terytorialne, co jest prawdą, ale to nie znaczy, że nadają się do stróżowania.[/QUOTE]

a ja myslałam, że mam przedstawiciela akity amerykańskiej więc pisząc o swoim psie pisze o akicie ale widać znów sie mylę... Ty tez przywołujesz do tematu swoje psy a nie cała rasę... więc wybacz ale nie dostosuje sie do sugesti... ja nic nie sugeruje w przeciwieństwie do Was.. :-)
Przyszli właściciele akit w większości znajda tu jedynie słowne przepychanki... takie odnoszę wrażenie. Poza ty zawsze zaznaczam, że mój "egzemplarz" jest taki a nie cała rasa, więc może ktos inny zacznie sie równiez wypowiadac o swojej akicie, a przestanie negowac cude wypowiedzi.
jerzur56, sam chyba dobrze wie jakiego psa poszukuje skoro juz znalazł się na tym forum...
Akita ma złozony charakter, ale równiez jest oddanym psem kochającym swoją rodzinę dla której potrafi zrobic wszystko, a mimo tego niektórzy traktuja ją jak zabawkę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bagira']W 100% zgodze się z kazdym slowem. Opis mojej Niki :)
BTW my ja zabieramy wszedzie, na wycieczki w gory, do Polski samochodem ( zatrzymujemy sie w hotelu ) i zawsze byla wzrorowa.
Co do owczarka, mialam kiedys i niebo do ziemi, akitę slyszy osoba obca ktora podejdzie za blisko posesji, owczarka slyszy całe osiedle zanim obcy sie nawet na osiedlu pojawi :)[/QUOTE]

Tak, własnie o to mi chodziło:-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzastin']gdzieś spotkałem się ze stwierdzeniem że akita jest psem stróżującym (nie mylić z obronnym) ale sama decyduje czego należy pilnować i kto zagraża, jak również decyduje czy należy spacyfikować to zagrożenie . Nie da się podobno nauczyć pilnowania tak jak typowego psa obronnego (np. żeby nikogo nie wpuszczał na teren, czy oszczekiwał)
Ale z całą pewnością jest to świetny pies towarzyszący. Moją zabieram wszędzie i robię z nią wszystko, łącznie z zabieraniem jej w plecaku w co cięższe odcinki trasy w górach.[/QUOTE]

Myślę, że ten film pokazuję czego można nauczyć akitę, na pewno nie każdego osobnika tej rasy i nie polecam nauczania akity obrony, bo ma to we krwi i potraf rozpoznać prawdziwe zagrożenie. I żeby nie było nie jestem zwolennikiem trenowania jakiegokolwiek psa na obrońcę, to właściciel powinien bronić psa przed niebezpieczeństwiem a nie na odwrót.
[video=youtube;ENT7JUvaNRc]http://www.youtube.com/watch?v=ENT7JUvaNRc[/video]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata A.']a ja myslałam, że mam przedstawiciela akity amerykańskiej więc pisząc o swoim psie pisze o akicie ale widać znów sie mylę... Ty tez przywołujesz do tematu swoje psy a nie cała rasę... więc wybacz ale nie dostosuje sie do sugesti... ja nic nie sugeruje w przeciwieństwie do Was.. :-)
Przyszli właściciele akit w większości znajda tu jedynie słowne przepychanki... takie odnoszę wrażenie. Poza ty zawsze zaznaczam, że mój "egzemplarz" jest taki a nie cała rasa, więc może ktos inny zacznie sie równiez wypowiadac o swojej akicie, a przestanie negowac cude wypowiedzi.
jerzur56, sam chyba dobrze wie jakiego psa poszukuje skoro juz znalazł się na tym forum...
Akita ma złozony charakter, ale równiez jest oddanym psem kochającym swoją rodzinę dla której potrafi zrobic wszystko, a mimo tego niektórzy traktuja ją jak zabawkę.[/QUOTE]

Przeczytaj wątek i zastanów się jakie wnioski mogą wyciągnąć ludzie nie mający styczności z Akitami. Dla Ciebie to są przepychanki słowne, a dla mnie istotne błędy rzeczowe. Akita nie jest rasą obronną, ani stróżującą! Sugeruję, że jeśli kilka osób wypowiada się publicznie, że Akity to pluszowe kulki, to czyjeś oczekiwania mogą minąć się z rzeczywistością, a to widzieliśmy już wiele razy. Wtedy potrzebna jest korekta zachowań, przeważnie mniej psa, a więcej człowieka, ale to dużo cięższa praca niż odpowiednie wychowanie od szczeniaka.
Piszesz, że powołuję się na swoje psy. Ok, prosty przykład kilkunastomiesięcznego samca, dużego i silnego. Mieszka w mieście. W domu piesek zachowywał się jak Akita w rodzinie, nie będąc przesadnie dominujący, znał swoje miejsce w stadzie, ale spacery były koszmarem. Pies szedł spokojnie do napotkania pierwszego psa, później wyrywał się jakby chciał go pożreć żywcem i tak reagował na każdego innego, koty również. Nie było mowy, żeby syn opiekunów mógł wyjść z nim na spacer. Udało nam się go skorygować w ok. godzinę, łącznie z przechodzeniem obok Quebeca (który BTW bardzo nam pomaga w pracy) + dwie godziny treningów z opiekunami. Pracują z nim trzy razy dziennie od niemal 2 miesięcy i jeszcze ma "zrywy", bo ma swoich "ulubieńców".

I nie bierz tego co piszę personalnie, bo nie to jest moją intencją.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata A.']Myślę, że ten film pokazuję czego można nauczyć akitę, na pewno nie każdego osobnika tej rasy i nie polecam nauczania akity obrony, bo ma to we krwi i potraf rozpoznać prawdziwe zagrożenie. I żeby nie było nie jestem zwolennikiem trenowania jakiegokolwiek psa na obrońcę, to właściciel powinien bronić psa przed niebezpieczeństwiem a nie na odwrót.
[video=youtube;ENT7JUvaNRc]http://www.youtube.com/watch?v=ENT7JUvaNRc[/video][/QUOTE]

Zostałem przez Ciebie źle zrozumiany. To że akita będzie bronic właściciela i członków rodziny nie pozostawia wątpliwości. Typowy pies obronny za jakiego uważa się np. owczarka na komendę zaatakuje. Akita (w wielu miejscach znalazłem takie informacje) jest bardzo inteligentna i sama decyduje kiedy ktoś stanowi zagrożenie i trzeba go spacyfikować. Ciężko byłoby ja nauczyć ataku na spokojnego jegomościa w neutralnym otoczeniu. To samo jesli chodzi o pilnowanie rzeczy to podobnie jest. Ale zakładam że każdego psa można cierpliwością nauczyć nietypowych zachowań ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Emiko']
Piszesz, że powołuję się na swoje psy. Ok, prosty przykład kilkunastomiesięcznego samca, dużego i silnego. Mieszka w mieście. W domu piesek zachowywał się jak Akita w rodzinie, nie będąc przesadnie dominujący, znał swoje miejsce w stadzie, ale spacery były koszmarem. Pies szedł spokojnie do napotkania pierwszego psa, później wyrywał się jakby chciał go pożreć żywcem i tak reagował na każdego innego, koty również. Nie było mowy, żeby syn opiekunów mógł wyjść z nim na spacer. Udało nam się go skorygować w ok. godzinę, łącznie z przechodzeniem obok Quebeca (który BTW bardzo nam pomaga w pracy) + dwie godziny treningów z opiekunami. Pracują z nim trzy razy dziennie od niemal 2 miesięcy i jeszcze ma "zrywy", bo ma swoich "ulubieńców".
[/QUOTE]

Niebardzo rozumiem co ma wniesc ten przyklad do tematu Akit?
Jezeli chodzi o ten opis to pasuje on do kilkudziesieciu roznych ras np.dzisiaj spotkalam takiego labradora,a wiec nie ma sensu brac takiego bezsensownego przykladu pod uwage bo nie jest to typowe zachowanie Akity jako rasy tylko typowe zachowanie psa,ktoremu zabraklo socjalizacji i kontaktu z innymi psami w wieku szczeniecym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zosia-Samosia']Niebardzo rozumiem co ma wniesc ten przyklad do tematu Akit?
Jezeli chodzi o ten opis to pasuje on do kilkudziesieciu roznych ras np.dzisiaj spotkalam takiego labradora,a wiec nie ma sensu brac takiego bezsensownego przykladu pod uwage bo nie jest to typowe zachowanie Akity jako rasy tylko typowe zachowanie psa,ktoremu zabraklo socjalizacji i kontaktu z innymi psami w wieku szczeniecym.[/QUOTE]


Rozumiem, że znasz Akity na wylot, hodujesz Akity, pomogłaś wielu psom i widziałaś ten konkretny przypadek, więc wiesz, że zabrakło mu socjalizacji :roll:.
Porónujesz atakującego Labka do Akity :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Emiko']Rozumiem, że znasz Akity na wylot, hodujesz Akity, pomogłaś wielu psom i widziałaś ten konkretny przypadek, więc wiesz, że zabrakło mu socjalizacji :roll:.
Porónujesz atakującego Labka do Akity :crazyeye:[/QUOTE]

Nie hoduje Akit,ale rase znam.I podejrzewam w podobnym stopniu do Twojego.Bycie hodowca nie daje 'monopolu' na znajomosc rasy.
I nie porownuje ataku labradora do ataku Akity tylko jest to porownanie zachowania psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zosia-Samosia']Nie hoduje Akit,ale rase znam.I podejrzewam w podobnym stopniu do Twojego.Bycie hodowca nie daje 'monopolu' na znajomosc rasy.
I nie porownuje ataku labradora do ataku Akity tylko jest to porownanie zachowania psa.[/QUOTE]

Skąd takie podejrzenie? Ja podejrzewam, że nawet się nie znamy...
Nigdy nie twierdziłem, że mam na coś monopol. Natomiast dość logiczne jest, że kontakt z większą ilością Akit (swoich i obcych, również dorosłych) daje większe doświadczenie i wiedzę praktyczną.
Gdybyś znała rasę nie porónywałabyś Labka i Akity, bo te zachowania, choć nazywane tak samo, przebiegają inaczej i psiej głowie. Korekta tych ras jest różna i znając Akity powinnaś to wiedzieć.

Link to comment
Share on other sites

Logicznym jest rowniez to,ze nie tylko Ty posiadasz Akite - jedna czy dwie/w tym i dorosle :)
Wierz mi i inne osoby posiadaja te psy i znaja specyfike rasy np. z wlasnego doswiadczenia.
Naturalnie,ze korekta Akity,Labradora czy Yorka przebiega inaczej,ale zacytowalam Twoj post,aby dac do zrozumienia,ze agresywne zachowanie psa w stosunku do innych psow nie jest specyfika tej rasy - Naprawde,to zdarza sie tez wlascicielom np. Labradorow i nalezy w pore na takie zachowanie reagowac i je eliminowac.
Akity moze i sa 'zarozumiale',ale dobrze wychowany i zsocjalizowany pies powinien na inne psy reagowac moze nie wybitna sympatia,ale przynajmniej obojetnoscia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zosia-Samosia']Logicznym jest rowniez to,ze nie tylko Ty posiadasz Akite - jedna czy dwie/w tym i dorosle :)
Wierz mi i inne osoby posiadaja te psy i znaja specyfike rasy np. z wlasnego doswiadczenia.
Naturalnie,ze korekta Akity,Labradora czy Yorka przebiega inaczej,ale zacytowalam Twoj post,aby dac do zrozumienia,ze agresywne zachowanie psa w stosunku do innych psow nie jest specyfika tej rasy - Naprawde,to zdarza sie tez wlascicielom np. Labradorow i nalezy w pore na takie zachowanie reagowac i je eliminowac.
Akity moze i sa 'zarozumiale',ale dobrze wychowany i zsocjalizowany pies powinien na inne psy reagowac moze nie wybitna sympatia,ale przynajmniej obojetnoscia.[/QUOTE]

Nie jedna czy dwie/w tym i dorosłe, tylko dorosłych, obcych do korekty. Jest różnica?
Wierzę Ci! Naprawdę! Piszesz tak, jakbyśmy nikogo nie znali :grin:

Skoro już wiesz, że korekta Akity, Labka czy Yorka przebiega inaczej to jeszcze odpowiedź sobie na pytanie dlaczego tak jest i skąd bierze się akurat to zachowanie u Akit. Hint: u podstaw zachowania tego "bezsensownego" przykładu, jak pozwoliłaś sobie go nazwać, leżała właśnie natura Akity.

Edited by Emiko
Link to comment
Share on other sites

o ile mi wiadomo to dominacja akurat leży w charakterze rasy akity więc porównanie do labradora troszkę nie na miejscu. oczywiście każdy przedstawiciel psowatych może być lepiej lub gorzej wychowany, ale akita należy z całą pewnością do tych trudniejszych ;)

Link to comment
Share on other sites

ehh :-) za brakło mi słów....

Dzastin, wszystko co piszesz jest prawdą, zgadzam sie z tym. wiele akit a może i nawet 90/100 po wypowiedzeniu komendy przed gronem osób patrzących nie wykona jej bo nie będzie widzieć w tym sensu, ale pozostałe 10 zrobi to bez zawachania. Nie porównuje akity do owczarka... zresztą sam film mówi za siebie, bo nie ma na nim prawdziwego zagrożenia tylko zwykły pozorant którego BTW te psy znaja bardzo dobrze, a moimo to akita wykonuje polecenie... No nic chciałam tylko dodac film jaką taka ciekawostke a nie udowadniać czegoś:-)..... dominacja jest natura akity, ale nie rzucanie się na przechodzącego psa w celu zabicia, dla mnie jest to niezrównoważenie

Link to comment
Share on other sites

Nie ma się tu nad czym zastanawiać:-)
Tak są to dla mnie przepychanki słowne.
Nie napisałam nigdzie że jest to rasa obronna, czy stróżująca... tylko że mój pies ma takie predyspozycję.... trzeba czytac z uwagą... nie pisałam tez że jest to pluszowa kulka...
Wracając do kilkunastomiesięcznego samca opisanego przez Ciebie... skoro pies znał swoje miejsce w stadzie i nie był przesadnie dominujący i teorecztycznie był zsocjalizowany to skąd takie zachowanie na spacerze?? bo wybacz ale nie rozumiem.
Biorę to do siebie personalnie, bo jakby nie było odpowiadasz do mnie a nie do ogółu prawda:-) każdy ma prawo wypowiedzieć swoja opinie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzastin']o ile mi wiadomo to dominacja akurat leży w charakterze rasy akity więc porównanie do labradora troszkę nie na miejscu. oczywiście każdy przedstawiciel psowatych może być lepiej lub gorzej wychowany, ale akita należy z całą pewnością do tych trudniejszych ;)[/QUOTE]

Czyli Akita jako pies/rasa mocno dominacyjna ma przyzwolenie na atakowanie i agresje w stosunku do innych psow?Ale labrador juz nie?
Bo Akita to Akita,ona poprostu taka jest i to,ze atakuje w celu zagryzienia innego psa nie ma nic wspolnego ze zlym wychowaniem i odpowiednia socjalizacja???
Idac tym tokiem rozumowania mozna kazdego ttb wrzucic do jednego worka.
Slowo pisane jest przewaznie zle zrozumiane,moze czegos nie rozumiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata A.']
Nie napisałam nigdzie że jest to rasa obronna, czy stróżująca... tylko że mój pies ma takie predyspozycję.... trzeba czytac z uwagą... nie pisałam tez że jest to pluszowa kulka...[/QUOTE]

Czytasz czasem to co sama piszesz?

[quote name='Agata A.']
Wracając do kilkunastomiesięcznego samca opisanego przez Ciebie... skoro pies znał swoje miejsce w stadzie i nie był przesadnie dominujący i teorecztycznie był zsocjalizowany to skąd takie zachowanie na spacerze?? bo wybacz ale nie rozumiem.[/QUOTE]

Własnie dlatego piszę, że opinia kilku osób, generalnie krótko opiekujących się Akitami, a w zasadzie jednym przedstawicielem rasy, nie może być podstawą do ogólnej opinii o Akitach, bo obraz bedzie zafałszowany.

[quote name='Agata A.']Biorę to do siebie personalnie, bo jakby nie było odpowiadasz do mnie a nie do ogółu prawda:-)
[/QUOTE]

Ponieważ wydawało mi się, że jesteś jedną z osób, które powinny mieć jakąś wiedzę n/t Akit, więc z Tobą rozmawiam, ale jeśli odbierasz to jako atak na siebie to trudno, jakoś będę musiał z tym żyć ;)
Po prostu wydaje mi się, że głaskanie się i poklepywanie po plecach w trudnych sprawach, niezależnie od dziedziny, nie wychodzi na dobre. Na tym forum znajdziesz kilka wątków, które mogą być przykładami torpedowania prób podjęcia trudniejszych tematów, torpedowanych przez tych, którzy właśnie poklepują się po plecach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Emiko']Czytasz czasem to co sama piszesz?



Własnie dlatego piszę, że opinia kilku osób, generalnie krótko opiekujących się Akitami, a w zasadzie jednym przedstawicielem rasy, nie może być podstawą do ogólnej opinii o Akitach, bo obraz bedzie zafałszowany.



Ponieważ wydawało mi się, że jesteś jedną z osób, które powinny mieć jakąś wiedzę n/t Akit, więc z Tobą rozmawiam, ale jeśli odbierasz to jako atak na siebie to trudno, jakoś będę musiał z tym żyć ;)
Po prostu wydaje mi się, że głaskanie się i poklepywanie po plecach w trudnych sprawach, niezależnie od dziedziny, nie wychodzi na dobre. Na tym forum znajdziesz kilka wątków, które mogą być przykładami torpedowania prób podjęcia trudniejszych tematów, torpedowanych przez tych, którzy właśnie poklepują się po plecach.[/QUOTE]

czytam często to co sama piszę:-)

tak więc skoro posiadam tylko jednego psa, a Wy aż 3..y obecnia 2 to nie powinnam sie wypowiadać bo posiadam za mało akit?

Mnie się wydawało, że forum o akitach służy do dzielenia się wiedzą właścicieli akit, znów się mylę, ale tez jakoś będę z tym żyć :-)

Ja zauważyłam, że trudne sprawy są tu zazwyczaj usuwane, niestety nie zauważyła poklepywania po plecach...

Mam nadzieję że przestaniemy odbiegać od tematu i zakończymy "to coś" co nikomu kto tu wejdzie z obcyh osób nie przyniesie żadnej konstruktywnej wiedzy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata A.']

tak więc skoro posiadam tylko jednego psa, a Wy aż 3..y obecnia 2 to nie powinnam sie wypowiadać bo posiadam za mało akit?

Mnie się wydawało, że forum o akitach służy do dzielenia się wiedzą właścicieli akit, znów się mylę, ale tez jakoś będę z tym żyć :-)


Mam nadzieję że przestaniemy odbiegać od tematu i zakończymy "to coś" co nikomu kto tu wejdzie z obcyh osób nie przyniesie żadnej konstruktywnej wiedzy.[/QUOTE]

Naprawdę nie widzisz różnicy między kimś, kto kupił Akitę w zeszłym roku od kogoś kto zajmuje się tą rasą od kilkunastu lat?
tzn. nie osobą, tylko wagą wypowiedzi? Przecież nikt Ci nie odbiera prawa wypowiedzi! ;)
Natomiast niestety to forum nie służy do dzielenia się wiedzą o Akitach. Nie służy, bo tak jak ja, znasz wielu hodowców i jak widać nie są oni zainteresowani dzieleniem się wiedzą na forum, ale w sumie to ich wiedza i ich sprawa.

OK, zakończmy OT.;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Emiko']Naprawdę nie widzisz różnicy między kimś, kto kupił Akitę w zeszłym roku od kogoś kto zajmuje się tą rasą od kilkunastu lat?
tzn. nie osobą, tylko wagą wypowiedzi? Przecież nikt Ci nie odbiera prawa wypowiedzi! ;)
Natomiast niestety to forum nie służy do dzielenia się wiedzą o Akitach. Nie służy, bo tak jak ja, znasz wielu hodowców i jak widać nie są oni zainteresowani dzieleniem się wiedzą na forum, ale w sumie to ich wiedza i ich sprawa.

OK, zakończmy OT.;)[/QUOTE]

[quote name='Emiko']


Własnie dlatego piszę, że opinia kilku osób, generalnie krótko opiekujących się Akitami, a w zasadzie jednym przedstawicielem rasy, nie może być podstawą do ogólnej opinii o Akitach, bo obraz bedzie zafałszowany.



[/QUOTE]

Choćby dlatego wydaje mi się że głos został mój lekko przydeptany...
To do czego służy to forum, bo ja wiedziałam od początku że nie jest to miejsce gdzie każdy hodowca będzie odpisywał na takie posty.. zazwyczaj pytania są kierowane do właścicieli akit a nie hodowców :-)

Tak zakończmy to :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...