Jump to content
Dogomania

Emiko

Members
 • Content Count

  164
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

2 Followers

About Emiko

 • Rank
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Converted

 • Location
  Windhagen / Nadrenia

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie przejmuj się, przecież my pokryliśmy Emiko Quebeckiem, żeby kupić Bebe Grace :D :D :D
 2. ...bo wychylać się nie warto: http://www.dogomania.com/forum/topic/122415-szczeniaczki/ lepiej płynąć z mainstreamem ;) 
 3. Cześć Mamy Akitki od 10 lat, co prawda Amerykańskie, ale bliżej im do Inu niż ONkom. Akit nie wolno ignorować, izolować, ani dominować. Wymagają serca i szacunku. Mają bardzo długą pamięć i jeśli przesadzisz ze wskazywaniem kto tu rządzi, czeka Cię długa droga do odzyskania zaufania. Partnerstwo ze wskazaniem na przewodnika to chyba najwłaściwsza droga. Jeśli zadecydujesz się na przedszkole czy trening to upewnij się, że trenerzy mają pojęcie o 5 grupie FCI, w przeciwnym wypadku można narobić szkód, tak było z naszą pierwszą Akitą. Teraz wiemy więcej i sami szkolimy nasze Akity. To są kotopsy i muszą mieć powód, żeby coś zrobić np. aportowanie max trzy razy, tzn 1 raz: wypadło Ci? ok przyniosę; 2 raz naprawdę taki jesteś nieuważny? no dobra, tym razem jeszcze pójdę, a 3 raz już wymaga zachęcania (ok, są wyjątki;)). Lepsze są wycieczki i głowa cały czas zajęta nowymi bodźcami. To myśliwi od A do Z, nie mylić z psami myśliwskimi ;)  Jeśli oglądasz Cezara to może widziałeś odcinek w Nowym Yorku, w którym używał Akity (białej, biegającej po parku) do pomocy w problemie z innym psem. Zauważ jaki respekt miał dla Akity ;)
 4. W miocie Grace jeszcze brat jest ładny ;) o czym Carina doskonale wiedziała, ogólnie na wystawy było 4 lub 5, a reszta poszła na pety. Tylko pet z linii pani Katarzyny Round jest trochę czymś innym niż nasze pety ;) To oczywiste, że nie wszystko zależy od ojca ;) Znamy jej wady i będziemy starali się je poprawić. Wiesz, że zawsze piszę, ze jeśli sędzia da jej niższą ocenę, ale umie uzasadnić to nie mam nic przeciwko tej ocenie. Mam wtedy, kiedy w opisie są bzdury oraz kiedy psy z wadami trudniejszymi (lub niemożliwymi) do poprawy są oceniane jako doskonałe, a Grace dostaje bdb, a tak się zdarza. Stąd się wziął konflikt z handlarzyną, to nie było widzimisię. Zauważ drobną różnicę pomiędzy kryciami Logana (po Paryżu), a tego psa, którego odpowiednio ocenić odwagę miała jedynie pani Kaluzniacki w Hamm w ww. linku.   Zdecydowanie masz rację z brakiem współpracy i ukrywaniem wad. Przez jakiś czas przyglądam się działalności klubowej AkitaClub w Niemczech i oprócz tego, że nie podoba mi kierunek w którym podążają (wprowadzają gorszej jakości geny w cenach pozwalających na lepsze importy, dopuszczają do hodowli wyraźnie wadliwe psy), to jako organizacja działają prężnie i poważnie podchodzą do wielu spraw. Wspólne działania maja tez swoje konsekwencje, bo źle przyjęty trend odbija się na całości hodowli. Natomiast bawią mnie sytuacje, kiedy gołym okiem widać, że psy z nazwijmy to głównego nurtu wygrywają z ładniejszymi innych klubowiczów i ci klubowicze doskonale o tym wiedzą. Posyłane spojrzenia mówią wiele ;) Niemniej postanowiliśmy już nie mieszać się w ich sprawy wewnętrzne, tylko omijać szerokim łukiem ;) W Niemczech są wystawy, gdzie patronat nad AA ma Niemiecki Klub Ras Północnych http://dchn.de (choć AA nie można tam zapisać;)), tam nie zdarzają się rzeczy, które nie powinny mieć miejsca.   Gdyby wyobrazić sobie klub AA w Polsce to, kto byłby prezesem? ;) 
 5. Lepiej się uczyć na uniwersytetach, ale można też na błędach. Natomiast poświęcenie odrobiny czasu i uwagi na przejrzenie zdjęć i filmów różnych psów pokoleniami wraz z rodowodami powinno dać wystarczający obraz i odpowiedź na pytanie: co mój pies/suka może dalej przenieść i czy jest to porządane czy nie. Wyjazdy na takie wystawy http://www.akita.de/bm.doc/2014_hamm_american-akita_fertig-2.pdf też mogą pomóc, frekwencja też całkiem ok ;) Zauważcie drobny niuansik;) proponuję zabawę w "znajdź sędziego". Takie zdjecia http://www.akita.de/ausstellungen/results/shows-2014/jkc-european-special-show-2015.shtml pokazują się po pierwszym kliknieciu na link do tej wystawy na stronie akita.de, czyli klubu organizującego ww. wystawę. Pierwsze zdjecie przedstawia sędziów, asystentów i organizatorów oraz psiaki BISowe z opiekunami. Gdzie jest sędzia AA? Odpowiedzi szukajcie w wynikach AA ;)   Zależy co będziemy uważać za najlepsze hodowle. Dla mnie dobra hodowla to taka, gdzie hodowca ma świadomość tego co robi i wie, że nie ma równych miotów i w związku z tym umie podzielić szczeniaki na wystawowe i pety. Ok, niekoniecznie po 3 tygodniach życia pieska ;) Wiadomo, że nie ma psów bez wad, ani recepty na sukces hodowlany, w przeciwieństwie do biznesowego ;) Na to parę sposobów, lepszych lub gorszych, można obserwować tu i tam ;) My kierowaliśmy się opiniami kilku autorytetów n/t ojca Grace, który faktycznie jest niemal wzorcem Akity, robi wrażenie na żywo. Ma zachowane odpowiednie proporcje, co ostatnio jest o tyle cenne, że przybywa molosów ;) choć może to lepiej, kiedy przemijają owczarki ;)   Wystawy...tak, temat rzeka. Niemniej nie rozumiem, ludzie odpowiedzialni za wystawy w Polsce jeżdżą na wystawy zagraniczne...naprawdę tak trudno jest popatrzeć i porozmawiać z kolegami z Zachodu jak je uatrakcyjnić i przyciągnąć widownię? Zdejmując jednocześnie trochę ciężaru finansowego z wystawców.   W temacie filmów chciałem jeszcze drobiazg wtrącić, zdecydowanie lepsze są ujęcia kręcone z poziomu psa. Technologia wychodzi na przeciw: kamera na statywie może być sterowana z telefonu, a z drugiego miejsca można focić lub kręcić drugą kamerą.   PS Skoro nawołujesz do się chwalenia to proszsz;) Grace we Wrocku ukończyła Championat Polski, robiła go w klasie Championów, co jak zauważyliśmy wywołało lekką dezorientację ;),  dzięki temu, że uprzednio ukończyła Championat Niemiec. Oba nas cieszą, ale niemiecki bardziej, bo jednak jest trochę trudniejszy do zdobycia ;)
 6. Nie twierdzę, że w Rosji są same super psy, a jedynie, że sporo ich pochodzi ze Stanów, co daje zdecydowanie lepsze efekty.   Chciałem bardzo pochwalić nowy trend na forum, czyli filmy. Od dość dawna kręce filmy w fullHD na wystawach, dzięki temu jest mi łatwo zweryfikować to co znajduje się na fotkach. Dokładna, płynna oraz poklatkowa analiza rozwiewa wątpliwości ;)   W kwestii petów na wystawach, u nas wygląda to tak, że, jak wiesz, nasze maluchy nie są wystawiane (zgodnie z umowami), oprócz jednego w Niemczech, który czasem gdzieś pojedzie za naszą namową. Jeździ za naszą namową i sami go wystawiamy, jednak dzieci z tego nie będzie tylko bakcyl ;)   Bardzo cenię dobre sędziowanie, lubię kiedy sędziowie wiedzą za co dają oceny i opisy. Niemniej nie przepadam za sytuacjami kiedy moje życzenia o korzystanie z pełniejszej skali ocen kończą się na zgodnych z moimi ocenami, ale jedynie moich psów. Niemniej podoba mi się trend, za przewidzenie którego zostaliśmy niemal wyklęci, czyli wreszcie psy handlarzyny przegrywają, nawet w Holandii i Niemczech, a główny sprawca zamieszania jest wykastrowany. Wygląda to tak, jakby w niemieckim klubie akity amerykańskiej (jedynym zresztą, co strasznie śmierdzi; Inu ma cztery kluby do wyboru. W Niemczech jest obowiązek zapisania się do klubu, a on dopiero należy do VDH) ludzie lekko odetchnęli.    Niemniej faktycznie, im więcej Akit na wystawie, tym fajniej. We Wrocku na przedsmaku się skończyło ;) choć nieobecnością Niemców nie jestem zaskoczony ;)
 7. Lubię ją, więc nie życzę jej źle ;) Popatrz skąd są i jak wyglądają Akity w Polsce, a jakiego pochodzenia są rosyjskie. Przecież na wystawach widać kiedy (i któremu) sędziemu praca na ringu sprawia przyjemność, kto jest zagłębiony w temacie i poświęca należną uwagę psom, ale jednocześnie wystawiane psy reprezentują pewien poziom, żeby ta przyjemność była możliwa. Mój ulubiony handlarzyna niewiele osiąga na BOGach, bo tam pokraki (tak, wiem na zdjęciach są piękne, tylko ustawianie do tego zdjęcia trwa dłużej niż sama ocena) już raczej nie przechodzą, a jednak jest miło kiedy sędzia może Akitkę postawić na lokacie na BOGu, nieprawdaż? Wydaje mi się, że podniesienie jakości to jedyna rzecz, którą hodowcy mogą zrobić, żeby przyciągnąć uwagę sędziów z krajów, które mają większe doświadczenie w hodowli Akit.
 8. Cenionym w Polsce? To chyba musiałby być z Marsa albo z Venus ;) Odbiegając od psiego tematu, zauważ, że w Polsce nawet 5 bramek w 9 minut czy ponad ćwierćwieczny pontyfikat nie gwarantuje szacunku ;) a wracając do psiego tematu to mistrzostwa Igora w bikejoringu też nie...
 9. Na 100% frekwencja zależy od lokalizacji i pory roku  ;) MSPANC
 10. Kiedys napisalbym 1st Choice, dzisiaj napisze: zadna. BARF jednak nie ma sobie rownych.
 11. Wczoraj odeszla od nas Yvonne Wahl (Puccini Red Mist i Dynamic Force Glitter & Gold).   Requiescunt in pace.
 12. [CENTER][SIZE=4][B][COLOR=#000000]Amiens 26.04.2014 (CACIB) [/COLOR][/B][SIZE=2][I][COLOR=#000000]Sędzia: [/COLOR][/I][/SIZE][/SIZE][SIZE=2]Katharina ROUND[/SIZE] [B]PSY:[/B][/CENTER] [I]Klasa szczeniąt:[/I] KITSUNE TORNADO JIMMIE [B]wo[/B] [I]Klasa pośrednia:[/I] HOUSTON DU CLOS DE JOS [B]V1[/B] HIGH SECRET HUGO BOSS [B]V2 [/B]IROUK SECRET OF GEKKOU [B]V3[/B] [I]Klasa otwarta:[/I] ESTAVA RAIN SHINE ON ME [B]V1 CAC, ResCACIB[/B] [I]Klasa championów:[/I] ESPRIT IROQUOIS [B]V1, CACIB [/B]BEARFACTZ BLACK SHADOW [B]V2[/B] [CENTER][B]SUKI[/B] [/CENTER] [I]Klasa szczeniąt:[/I] ICE GUESS [B]wo[/B] STECAL'S JUST DIVINE [B]wo [/B][I]Klasa młodzieży: [/I]SECRET OF GEKKOU IBUKI [B]V1 [/B]TOHOKU ADVENTURES OF ALICE [B]V2[/B] IUKI'S GEKKOU [B]V3 [/B] [I]Klasa pośrednia:[/I] CANEDEN HOCUS POCUS [B]V1, ResCAC, ResCACIB[/B] [I]Klasa otwarta:[/I] MEIHO'S CLEAR AS CRYSTAL [B]V1, CAC, CACIB[/B] GO EVEN FURTHER DU LAC BRULE [B]V2[/B]
 13. jak to podgolić! :crazyeye: A z czego składa się sierść Akit? I jak odrastają poszczególne warstwy? Rozumiem, że masz wersje niewystawową, jednak proponuję trymer (nie mylić z furminatorem) do usuwania martwych włosów. Marcel sprzedaje bardzo dobre, Matthew powinien też mieć, do niego masz bliżej.
 14. [CENTER][SIZE=4][B]Offenburg[/B][/SIZE] [SIZE=4][/SIZE][SIZE=4][/SIZE][B]15 III 2014 (CACIB)[/B] [I]Sędzia[/I]: Klaus Strack [/CENTER] [B]PSY[/B] [B]Klasa Młodzieży:[/B] Eyck Star of the Valley [B]2[/B] Brompton 1000 Kisses Deep [B]V1 CAC VDH, CAC Klubowy, JBOB[/B] [B]Klasa Otwarta:[/B] Puccini Red Mist [B]V2[/B] Blaze vom Tor zum Schwarzatal [B]V1, CACIB, [/B][B]CAC VDH, CAC Klubowy[/B][B], BOB[/B] [B]SUKI[/B] [B] Klasa Młodzieży:[/B] Electra of Wettiner Ken [B]BDB[/B] [B]Klasa Pośrednia:[/B] Amy of Rainbow Spirit [B]2[/B] Caneden Hocus Pocus [B]V1, CACIB, [/B][B]CAC VDH, CAC Klubowy[/B][B], BOS[/B] [B]Klasa Otwarta:[/B] Redwitch Sunny Side Up [B]nb[/B] American Dream Devil's Dawn [B]V2[/B] Chichi Star of the Valley [B]3/4[/B] Ausserhalb's Dasha [B]V1[/B] American Dream Devil's Camy [B]5[/B] Big Foot Barli Bar's Gojah [B]3/4[/B] Tym razem nie było tablicy z wynikami, więc piszę tylko co wiem. BOBa przegraliśmy na własne życzenie ;) Nie byliśmy przygotowani na wyjście razem do porównania i nie udało mi się zapanować na potężnym Bromptonem i cieczkami na wykładzinie na ringu ;) A sędzia się nad nim rozpływał, aż zabrakło mu miejsca na opis...
×
×
 • Create New...