Jump to content
Dogomania

PSY KIELECKIE DO ADOPCJI - wątek zbiorczy psów z Dymin i tych, które ich uniknęły


andzia69

Recommended Posts

  • Replies 9.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Co do łapania wczesniej - po pierwsze to niby są takie same, ale czy łapac ktorego popadnie (mowie o szczeniakach), bo jesli ktorys konkretny to najlepiej jak bedzie w Kielcach transport z Krakowa, to odrazu podjechać pod tą ruderę, łapać i w auto, bo ja dłużej nie mam warunków żeby kolejnego zwierza trzymać.

Link to comment
Share on other sites

Nie to nie ma znaczenia który ale lepiej by było jakby był podobny do tego na zdjęciu bo to ulubiony typ psiaka moich domowników zwłaszcza mojego taty a jego musimy z mamą różnymi sposobami podchodzić żeby się na DT zgadzał :) ale jak będzie inny to też dobrze. Napisałam do Jagienki pw jak odpiszę o się z nią dalej będę umawiała.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='backbone']Co do łapania wczesniej - po pierwsze to niby są takie same, ale czy łapac ktorego popadnie (mowie o szczeniakach), bo jesli ktorys konkretny to najlepiej jak bedzie w Kielcach transport z Krakowa, to odrazu podjechać pod tą ruderę, łapać i w auto, bo ja dłużej nie mam warunków żeby kolejnego zwierza trzymać.[/QUOTE]

nie...psa trzeba najpierw złapać i mieć go fizycznie - co będzie jak sie nie da albo gdzieś się rozejdą? ludzie z trasy nie będą chcieli czekać nie wiadomo ile...juz ostatnio przez korki i ine przygody ich wyjazd opóźnił sie o 2 godziny i trzeba było kierowcy dopłacać za nadgodziny...

Link to comment
Share on other sites

Widzę że psiaki są już obfotografowywane i zaczynają pojawiać się opisy. To świetnie...
Parę dni temu rozmawiałem z andzią69 żeby przygotować [B]specjalną stronę adopcyjną[/B] dla zwierzaków z Dymin.
Obawiam się że w dużych serwisach ogłoszenia rozmyją się w tłoku.
Proponuję...
Stronkę skromna graficznie ale z dużymi, ładnymi fotami i wyczerpującymi opisami.
Serwerek za darmo, sama stronka i pozycjonowanie też, wszystko na skryptach PHP czyli większe dziecko poprowadzi :smile:
Zero kosztów i komercji na stronie. Dopuszczalne banerki reklamowe sponsorów schroniska.
Póki co administrowanie biorę na siebie. Optymalizację fotek również.
Czy są sprzeciwy lub jakieś inne pomysły?

Link to comment
Share on other sites

Jesli będzie ktoś kto zrobi grafikę, i potnie to na kod html + css to jakiś prosty engine mogę napisać - kwestia tylko tego, ile czasu wolnego będę posiadać. Także propozycji proszę nie traktować jako bezwzględnej obietnicy. Co do psiaka który ma jechać do Krakowa, ewentualnie mogę go wcześniej złapać z kimś (najlepiej ktoś zmotoryzowany), i po prostu odebralibyście go w schronie na przykład.
Opcja ostateczna to taka że po złapaniu wezmę go do siebie do domu, ale to raczej na bardzo krótko, bo nie mam gdzie kolejnego zwierza wcisnac.

Link to comment
Share on other sites

Też jestem za szybkim stworzeniem strony internetowej z bazą danych o psach, bo na wątku to się niestety wszystkiego ogarnąć nie da. Strona jets też potrzebna, aby zamieszczać komunikaty dla wolontariuszy itd.

I jeszcze fotki szczeniaka, jedynego lokatora boksu dla szczeniąt - bardzo żywiołowy, zero strachu, wszystkich kocha i chciałby wyjść na spacer zaraz po tym, jak z niego wrócił. :)

[IMG]http://img560.imageshack.us/img560/9607/szczeniak3.jpg[/IMG]

[IMG]http://img24.imageshack.us/img24/1602/szczeniak2p.jpg[/IMG]

[IMG]http://img16.imageshack.us/img16/9776/szczeniak1c.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

A tak nawiasem to w planach jest system ewidencji psów który planuję w najblizszym czasie zaczac pisac.
Zeby bylo ciekawiej to oczywiscie bedzie nowe schronisko, nowa strona i tam te dane beda pobierane z systemu ewidencji, wiec zawsze beda aktualne.
Jak komus się chce spisac jakie dane będą potrzebne do uzupełnienia od strony schroniska i jakie dane prezentowac na stronie, to prosze takie sugestie na pw.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Porcelanowa Lalka']Ależ oczywiście że psiaki trzeba najpierw wyłapać a nie kazać ludziom, którzy jadą masę km żeby "chwilę" poczekali aż "złapiemy zdziczałego szczeniaka a Wy będziecie mieli dodatkowe 2 godziny opóźnienia w drodze powrotnej".[/QUOTE]
Luz, te psy na jedzenie podchodza, jedza z reki wiec latwo je zlapac.
Jednak najlepiej jakbysmy jednego dnia lapali 2 szczeniaki - jeden do krakowa drugi do kielc..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Porcelanowa Lalka']Przewidziałaś w tym LUZIE sytuacje awaryjne, moment gdy psiaki się spłoszą? Gdy matka będzie ich bronić? Skoro to taki LUZ to złap je rano i ulokujcie gdzieś na kilka godzin do czasu odebrania ich przez transport.[/QUOTE]
Spoko, podaj adres to podjedziemy i ulokujemy szczeniaka.
Dziwne, ze do tej pory sie nie ploszyly, tylko same podbiegaly jak jedzenie sie dawalo, ale widze, niektorzy najgorsze od razu zakladaja, nie znajac sytuacji. :)
Moze skoro sama wszystko wiesz, to zalatwisz sprawe Ty ?

Link to comment
Share on other sites

może ja się trochę wtrącę...jeśli Jagienka miałaby brac szczeniora to: musi być transporterek i musi być dostarczony gdzieś po trasie, ponieważ nie będą wjeżdżać do Kielc - jadą obwodnicą...

Jeśli by psiaka miała zabrać Asior - to może go odebrać ze schronu - można by było go złapać zawieźć do schronu i wsadzic w transporter, żeby czekał na transport...

co do stronki - jestem w tym temacie w kontakcie z Andy B i Anasharem - obu chłopakom ślicznie dziekuję w imieniu psiaków:):)

Link to comment
Share on other sites

Ten transport jest w sobotę?

jeżeli psiak byłby w piątek do odebrania ok godz 15 to mogę go przetrzymać z nocy czwartek na piatek. Tylko, że czytałam że trzeba dowieść na trasę, ja takiej możliwości nie mam:shake:
także gdyby ktoś odebrał psiaka ode mnie i podwiózł bez problemu może spędzić u mnie noc...
Już żeby nie było sporów...

Andziu przepraszam - nawaliłam wiem ze miałam odebrać...
Ale za duze zamieszanie miałam na weekendzie i nie dałam rady... dziś odbiorę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69']Dudzia - to odbierz proszę, bo kobita stwierdzi, że nam nic nie potrzeba;)

Asior będzie jechała w sobotę lub niedzielę - wtedy by odebrali psiaka ze schronu 9gdyby go ktoś do schronu dowiózł). Natomiast z dowozem psiaka na trasę moze być problem...[/QUOTE]

ups... naawalilam... ale Łukasz juz zaraz bedzie jechał po paczkę ;)

Do schronu dowiozę i mogę ja wziąć dzień wcześniej, nockę u tzta sobie posiedzi i dowieziemy ja do schronu bez problemu. jeżeli to będzie sobota, niedziela.

Link to comment
Share on other sites

backbone ew. w piątek jak bedzie Jagienka jechała malucha mogę wpakować do siebie ;) co do podrzucenia na trasę, dziś się będę widziała z Linssi to ją ubłagam..najwyżej mnie poćwiartuje :eviltong:

jakby małe trafiło do mnie to od razu mogę wykąpać a potem odpchlić , noł problemo :lol: tabletki/pastę na odrobaczenie również mam to podam.
Najlepiej małego by było złapać z rana przy pierwszym karmieniu, żeby nie zdarzyło się tak, że maluchy się gdzieś rozejdą..bo nie raz nie dwa takie sytuacje miały już miejsce

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kkanarekk']ewelinka_m super byłoby cudownie jakbyś mogła małego podrzucić na trasę a o kąpieli i odpchleniu/ odrobaczeniu to nie wspomnę bo to chyba za duży luksus. Ale jakbyś mogła to zrobić to ja oczywiście zwrócę za odpchlenie i tabletki.[/QUOTE]
Kkanarekk jak już małe by do mnie trafiło to obrobienie go to żaden problem...też mam słabość do terrierzątek ;) o zwracaniu kosztów to nie ma o czym mówić..mam swoje zapasy :)

tylko potrzebuje wiedzieć jeszcze o której Jagienka przewiduje być w kielcach?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...