Jump to content
Dogomania

ROZETKA - wyniszczona wiekowa dama, 19.10.2011 odeszła za TM


Dada M

Recommended Posts

  • Replies 635
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Oj, ale mi namieszałaś ;)
Skoro Rozia nie kaszle i czuje się ok, to może poczekajmy z tym rtg.
Chciałam je zrobić, żeby wiedzieć, ile jeszcze m.w. zostało Rozi czasu - ale jak pokazuje przypadek Rudzi, nawet przerzuty do płuc nie przesądzają niczego, jeśli pies jest zdeterminowany ;) A Rozetka niewątpliwie jest ;)
Może lepiej wydać pieniądze na lepszą karmę i suplementy.

Anja - przepraszam za zamieszanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dada M']Oj, ale mi namieszałaś ;)
Skoro Rozia nie kaszle i czuje się ok, to może poczekajmy z tym rtg.
Chciałam je zrobić, żeby wiedzieć, ile jeszcze m.w. zostało Rozi czasu - ale jak pokazuje przypadek Rudzi, nawet przerzuty do płuc nie przesądzają niczego, jeśli pies jest zdeterminowany ;) A Rozetka niewątpliwie jest ;)
Może lepiej wydać pieniądze na lepszą karmę i suplementy.

- przepraszam za zamieszanie.[/QUOTE]
Dada nie szkodzi , ja bym za to Rozi zrobiła krew raz jeszcze , ale tu to ja mam hopla , moje psy (młode i zdrowe ) mają krew badaną min. raz w roku , co myślicie ?
Anja

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny Rozia je już tylko karmę mojej Kiary (jej się skończyła) , jeśli się zgadzacie , niech worek pójdzie na pół , Rozi karma smakuje bardzo . Worek kosztował 75 zł (farmina eco pet lamb formula ) czyli 40 zł odejmę od tego co mam dla Rozy .Myślę,że tyle miesięcznie na karmę starczy .

Link to comment
Share on other sites

gdzie wszystkie ciotki Roziowe wywiało ? Sama do siebie piszę , nie ładnie:mad::evil_lol:

No więc tak ,zrobiliśmy usg i wymaz z pochwy , wszystko wskazuje na to ,że Roza ma cieczkę , ale jakiś płyn w macicy jest więc w 100% nie możemy wykluczyć ropomacicza , dlatego badania powtórzymy w piątek , ale wet kazał się nie martwić bo to tylko dla spokoju . Przy okazji zrobiliśmy usg guzów , nie wyglądają najlepiej , ale nie ma też tragedii , udało mi się też załatwić nie dostępny w Polsce lek ( theranekron ) potocznie zwany jadem tarantuli , podobno działa cuda jeśli chodzi o nowotwory , pierwszą dawkę Roza dostała dziś , następną dostanie w niedzielę .Kupiłam też 20 tabletek Carprodylu bo Roza znów gorzej chodzi .Wizyta była darmowa , badania też ,zapłaciłam tylko za carprodyl -20 tabl-45 zł .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anja2201']gdzie wszystkie ciotki Roziowe wywiało ?[/QUOTE]

Jedna mieszka w przedziwnej leśnej dolinie, gdzie nie ma czegoś takiego jak internet ;)

Rozia miała ostatnią cieczkę na przełomie listopada/grudnia, wydzielina też była dziwna, dlatego prosiłam dr Marcińskiego, by uważnie obejrzał macicę - ale nie było wówczas nieprawidłowości (macica była lekko rozpulchniona, co wet określił jako naturalne podczas cieczki).
Anja - podziękuj od nas swojemu wetowi za darmowe badanie i wizytę :)

Czy zamawiać Rozi karmę RC Gastro ?
Czy, skoro smakuje jej ta karma, którą poczęstowała się od Kiary - powinniśmy pozwolić jej jeść to, co chce ?

Link to comment
Share on other sites

Dada ja zaproponowałam wcześniej , że będę jej dawać karmę Kiary , nie ukrywam że bardzo mi to na rękę bo są tylko 15 kg worki co moja kiara jadła by 3 miesiące , a karma nie powinna być otwarta tak długo , więc niech Roza je , skoro jej smakuje i służy , worek kosztuje 79 zł (właśnie dokładnie sprawdziłam ) więc liczmy po połowie 44 zł dla mnie , Roza miała u mnie 90 zł , 44 zł za karmę wzięłam i 45 zł za carprodyl , czyli jeszcze mam całą złotówkę :D

Płyn w macicy może występować podczas cieczki , więć skoro wcześniej ta wydzielina była dziwna to na pewno teraz też jest to cieczka .

Link to comment
Share on other sites

Dama nam się w poniedziałek rozchorowała , w ciągu dosłownie 20 minut spuchła na pyszczku , wyglądała tragicznie , od razu pojechaliśmy do wet , najpierw dostała antybiotyk taki na wszystko i steryd , nie pomogło , okazało się ,że to zapalenie dziąseł , od zębów , dostała kolejny antybiotyk i coś jeszcze , ma brać do niedzieli , opuchlizna zeszła i od razu Rozia dostała znów super apetytu . Koszt leków - 50 zł

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malibo57']Anju, dzwonię do Ciebie w sprawie suczki Florci. Nie odbierasz.
Nie wiem, jakim cudem, na Morusku, w ogłoszeniu Florki jest podany mój numer telefonu - jest zgłoszenie. Proszę Cię o kontakt telefonicznie lub na GG.[/QUOTE]

A zamawiałaś ogłoszenia u Waderci ? Florcia już grzeje dupkę w nowym domku :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Rozia miała dziś udar mózgu/wylew/zespół przedsionkowy.

Nie wstaje na tylne łapy, po podniesieniu kręci się w kółko, miała oczopląs.
Dostała leki (nivalin, steryd, komplet witamin B, itd.), wciąż jest kontaktowa.
Anja czuwa nad nią.

Kochana dziewczynka ... miałam nadzieję, że chociaż to paskudztwo ją ominie :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...