Jump to content
Dogomania

ROZETKA - wyniszczona wiekowa dama, 19.10.2011 odeszła za TM


Dada M

Recommended Posts

Też uważam, że po zakończeniu bazarku Rozia będzie mogła pozwolić sobie na koszyk smakołyków ;)

Anja - napisz mi na pw planowane ceny i wejdź na wątek wyżłów - poszukiwane jest miejsce dla Hyde'a, on ma już 13 lat, zmiany zwyrodnieniowe, poza tym nieco skrzywioną psychikę, potrzebne jest miejsce dożywotnie i ktoś, kto lubi i potrafi sobie dobrze radzić z nie do końca zrównoważonymi psami.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 635
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeśli Rozia będzie miała jakąś kasę dodatkową to kupcie jej carprodyl , bo stawy siadają , a jak bierze leki to jest o niebo lepiej , kończy się też powoli essentiale i najważniejsze , rozmawiałam z wet i on twierdzi że Rozia nie musi już jeść RC gastro , można jej zmienić na coś tańszego , ale trzeba to zrobić powoli , mieszając obie karmy i stopniowo zmniejszając porcję RC , więc fajnie by było już kupić Rozi inną karmę .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Secia']cytuję samą siebie? Chciałbym dzisiaj dostać info. Od jutra jestem na 3 tygodniowym urlopie bez neta.[/QUOTE]

Niestety, nie wiem, ile dokładnie Anja płaci za Caprodyl.
Jedna tabletka dla dużego psa kosztuje ok. 3,5 zł-4 zł u weta, ok. 3 zł w hurtowni.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, jak to będzie wyglądać teraz - dokładniejszych informacji może udzielić tylko Anja, bo to weterynarz z Tomaszowa ustali czas podawania leku.
Myślę, że może to wyglądać tak: jedna tabletka dziennie przez ok. 2 tygodnie.

Przez pierwsze miesiące Rozetka otrzymywała tabletki w cyklu: kilka tygodni przyjmowania leku (na początku codziennie po 1/4 tabletki, później codziennie jedną tabletkę) - tydzień, 2 tygodnie przerwy.
Teraz od pewnego czasu miała dłuższą przerwę w przyjmowaniu leku - i powtórzone badania krwi, bo chciałam upewnić się, czy lek nie wpływa negatywnie na stan wątroby.

Zobaczymy, jak będzie wyglądał stan finansów Rozi po rozliczeniu bazarków - wtedy pomyślimy o środkach na zmiany zwyrodnieniowe, które jednocześnie nie obciążają wątroby.
Chwilowo stan konta to minus 120 zł.

Link to comment
Share on other sites

dotarły pieniążki , kupiłam Rozi 7 tabletek carprodylu - 30 zł , na 14 dni i heparenol zamiast essentiale , to samo a taniej wychodzi - 30 zł ( na 50 dni ) , essentiale kosztowało 27 zł i starczało na 25 dni . Czyli u mnie jest jeszcze 40zł .

Kupiłam dzisiaj moim psiakom łapki kurze , Rozia była przeszczęśliwa , zabrała swoją i dziamdziała godzinę :) Ona uwielbia takie rzeczy :)

Dzisiaj odebrałam wreszcie moje autko i w poniedziałek zawiozę pierwszą kupę do badania , koszt wszystkich 3 próbek to 24 zł z tego co pamiętam .

Link to comment
Share on other sites

Anja - ale czemu teraz to badanie ? Żeby sprawdzić, czy trzeba podawać tę drugą dawkę ?
Te badania miały być po to, by w razie niewykrycia pasożytów nie faszerować Rozi środkami odrobaczającymi, a ona już je przecież dostała.

Dzięki za błyskawiczny zakup leków :)

Rozliczenie:

caprodyl 7 tabletek - 30 zł (czyli koszt jednej tabletki to ok. 4 zł)
heparenol - 30 zł

U Ciebie zostaje 40 zł, a ja zaraz zamówię Rozi karmę i obrożę Kiltix (podaj mi proszę na pw swój adres).

Link to comment
Share on other sites

Nie, mówiłam, żeby zrobić badanie, a potem i tak Rozię odrobaczyć :) (bo Twój wet była zdania, że tak czy siak trzeba odrobaczać regularnie, zważywszy na to, że sporo psiaków przewija się przez Wasz dom). Skoro Rozia już dostała Drontal, a za kilka dni przyjmuje drugą dawkę - to na razie nie ma sensu robić badań kału. Ewentualnie jakiś czas później, by sprawdzić, czy udało się pozbyć wszystkich pasożytów.

Link to comment
Share on other sites

Avii - pięknie dziękuję za wyjątkowo udany bazarek :)
Jestem pod wrażeniem :)

Zamówiłam Rozi karmę - 12,5 kg Happy Dog Senior - koszt: 149 zł.
Powinna dotrzeć jutro, może nawet dziś.

Dotarła wpłata od Wapiszon - 70 zł - dziękuję :)
Wieczorem przejrzę historię wpłat i podepnę tę sumę pod właściwe miesiące.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anja2201']Karma dotarła , Smakuje i wygląda fajnie :)

Byli dzisiaj u nas ludzie poznać Groszka i zakochali się w Rozi , strasznie im się podobało jak Rozia się przytula do nas :)[/QUOTE]

Ojjj , gdyby tak ich serduszko otwarło sie dla Rozi :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Po rozmowie z Dadą postanowiłyśmy , że spróbujemy Rozi podać chemię , w poniedziałek jedziemy na RTG płuc , a przy okazji :

Przepraszam najmocniej , mam nadzieję , że się nie pogniewacie :
Zapraszam na oryginalny bazarek :

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/210096-Zabij-kleszcza-i-komara-uratuj-Dropsa-i-Lizaka-!!!!Cegie%C5%82ki-do-30.06-!!!Zapraszamy?p=17131416#post17131416"][SIZE="4"][COLOR="blue"]Zabij komara[/COLOR][/SIZE][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z wet , na początek mamy zrobić RTG płuc , później trzeba wykonać histopatologię i tu jest problem bo u nas nikt tego nie robi , ale wet ma się zorientować , gdzie można wysłać wycinek do badania .W środę będę wiedziała więcej .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...