Jump to content
Dogomania

Akity - problemy, porady, pogaduszki


weihaiwej

Recommended Posts

Może mi jeszcze powiesz, że dzięki naturze masz rasowego psa?
Twój pies (sorry, nie bierz tego do siebie) jest efektem pracy hodowlanej człowieka. Jeśli chcesz mówić o prawach natury to zawróć do wilków i dzikich psów- a wtedy zgodzę się, że zgodnie z prawami natury zginęła sarna, czy zając.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dokladnie tak... skoro Emiko jest taka szczesciara, ze zamias stac jedna lapa na betonie a druga na kawalku trawnika i robic kupe w stresie ma mozliwosc hasac po polach, tropic, wachac co tylko dusza zapragnie i cieszyc sie tym co ma to my nie mamy zamiaru jej tego wydzielac, ani tym bardziej odbierac zuplenie.

Link to comment
Share on other sites

Jak tam Emiśka?? U was aż tyle keszczorów że znów jakieś świństwo załapała?? My mamy obróżkę ale na razie nie zakraplałam Dajusia bo on cos choruje i nie chcę mu żadnej dodatkowej chemii pakować. Ale teraz chyba i na spot on się skuszę. Mokro się zrobiło to i kleszczy będzie więcej.
A co do biegania psa po łąkach i lasach....zazdroszczę wam bo wiem że i mój by tak chciał ale Kacedy ma też dużo racji. Rozumiem potrzebę uszanowania życia dzikich zwierząt bo sama taką odczuwam. Ale dyskusja o tym jest czysto akademicka.
Niech tylko Emiśka do zdrowia wraca!! Buziak w nochalka:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Tak, Emiko znow zlapala kleszcza i niestety zostala zarazona. Wlasnie wrocilysmy od weta... zaliczyla kolejne dwa zastrzyki i od dzis przechodzimy na dietke watrobiana, zeby jak najszybciej postawic ja na lapki.

Emis jest przytulany nieprzerwanie jesli o to chodzi - bez obaw ;)

Link to comment
Share on other sites

nie macie łatwo w tymi kleszczami, a czym "ochraniacie" Emiko.
Byliśmy przez 10 dni w lesie pod Augustowem, wszystko tak chodziło z kleszczami |( my też przynieśliśmy) a Taishi ani jednego (frontlain + preventic)

a...i nie wydaje mi się żeby mój pies był zestresowany robiąc kupę na trawniku w centrum :)
a co do lasu...to ja bym się bała...tyle psów już zastrzelili...

Link to comment
Share on other sites

Emiko chronimy tak jak wszyscy... obroza+krople.

"a...i nie wydaje mi się żeby mój pies był zestresowany robiąc kupę na trawniku w centrum :smile:"
-> taka przenosnia

"a co do lasu...to ja bym się bała...tyle psów już zastrzelili..."
-> pozostawiam bez komentarza

Link to comment
Share on other sites

A mi sie wydaje, ze Wam wszystkim las kojarzy sie z jakims dzikim wielkim terenem, z mnostwem zwierzat, gdzie regularnie co kilka godzin zasuwaja mysliwi na koniach ze sfora psow... Takie lasy to chyba nie w promieniu 50km od Wawy. Ale my nie mieszkamy przy takim lesie - tylko mieszkamy w Warszawie na Bialolece (info jest pod naszymi avatarami). Takze wezcie juz sie uspokojcie z tymi mysliwymi strzelajacymi do wszystkiego co sie rusza i dzikimi zwierzetami...

EOT ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Veene2']A mi sie wydaje, ze Wam wszystkim las kojarzy sie z jakims dzikim wielkim terenem, z mnostwem zwierzat, gdzie regularnie co kilka godzin zasuwaja mysliwi na koniach ze sfora psow... Takie lasy to chyba nie w promieniu 50km od Wawy. Ale my nie mieszkamy przy takim lesie - tylko mieszkamy w Warszawie na Bialolece (info jest pod naszymi avatarami). Takze wezcie juz sie uspokojcie z tymi mysliwymi strzelajacymi do wszystkiego co sie rusza i dzikimi zwierzetami...

EOT ;)[/quote]

bez komentarza

poszukaj sobie, na dogo było już dużo takich wypadków

ale skąd ten atak na wszystkich, którzy boją się o swoje psy...każdy decyduje o swoim psie.
Tak samo jak piszesz o "swojej" kleszczowej chorobie tak ja piszę, że bym się bała wypuścić psa do lasu. Czy ktoś Cię tu ocenia czy dopilnowałeś swojego psa żeby nie chorował, nie. Więc nie pisz "o nas" jak o jakiś debilach, którym las kojarzy się się z dziką dżunglą.

Link to comment
Share on other sites

Oj dajcie wy swiety spokoj... co sie tak bulwersujecie :roll:

Nigdzie nie napisalam, ze Emiko biega po lesie... pisalam natomiast, ze w kolo domu mamy tereny zielone, tj. pola, laki i MALY lasek, ktory przecina sciezka rowerowa. A do lasku z psem nie chodzimy... dlaczego? A dlatego, ze jest tam syf na maksa i gowniarze sie bzykaja na drzewach. Na pewno nie z powodu obaw o przypadkowy postrzal, czy cos w ten desen. Jednakze uwazam, ze troche dramatyzujecie... Skoro tak bardzo sie boicie to moze trzeba bylo sobie kupic kotka i go z domu nie wypuszczac, albo lepiej - swinke morska? A moze zwyczajnie ubezpieczcie psa na wypadek zdarzen losowych?

Zostalam najpierw posadzona, ze puszczam Emisia w pogon za dzikimi zwierzetami i jeszcze mam z tego wielki ubaw. Potem dodano, ze nie szanuje zyjatek na wolnosci. Jakim prawem?

Nauczcie sie lepiej czytac ze zrozumieniem :shake:
[COLOR=Silver]
Dalsza dyskusje na ten temat uwazam za zbyteczna.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wani']Marto, nie powinnas sie denerwowac w stanie blogoslawionym.[/quote]


ale ja się nie denerwuję, kochana, nie bój się. Chwilowo z braku innych wrażeń mam z tego niezłą zabawę.

p.s. to o ubezpoieczeniu rozłożyło mnie na łopatki(hm...co mi da ubezpieczenie jak pies będzie martwy...odzyskam kasę i co z tego...?)
już nie powiem kto ostatnio "dramatyzował"...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wani']
Nigdzie nie napisalam, ze Emiko biega po lesie... pisalam natomiast, ze w kolo domu mamy tereny zielone, tj. pola, laki i MALY lasek, ktory przecina sciezka rowerowa. [/quote]

To może ja Ci przypomnę co dokładnie napisałaś:

[quote name='wani']Ale sa tez plusy! Spacerki sa dla niej wyjatkowe... moze sobie poganiac zajece, bazanty, albo jelonki [/quote]

[quote name='wani'] Zostalam najpierw posadzona, ze puszczam Emisia w pogon za dzikimi zwierzetami i jeszcze mam z tego wielki ubaw. Potem dodano, ze nie szanuje zyjatek na wolnosci. Jakim prawem?[/quote]

Masz wyjątkową zdolność nadinterpretacji i przeinaczania wypowiedzi. Moje [B]zapytania oraz prośbę o zastanowienie:[/B]

[quote name='Kacedy']Bardzo fajnie dla pieska........warto się jednak zastanowić co stanie się z ciężarną sarenką, którą Emiśka pogoni radośnie...........[/quote]
[quote name='Kacedy']Masz szacunek i miłość do własnego psa? co stoi na prezeszkodzie aby uszanować życie leśnych dzikich zwierząt i wyganiać psa tam, gdzie nie ma sarenek i zajęcy?[/quote]

traktujesz jako POSĄDZENIA i personalne ataki. Zatem może radę nauki czytania ze zrozumieniem zastosuj również do siebie.

Nikt ani Ciebe, ani Veene2 tutaj nie atakował, czy też jak sugerujesz w swoich wypowiedziach nie oceniał. W przeciwieństwie do Was, którzy od razu wytaczacie armaty. Dlaczego? Czyżby zgodnie z powiedzeniem o nożycach i stole? Argumentacja Veene2 jest iście z innej bajki i raczej nie do komentowania. Myśliwi na koniach, łańcuch pokarmowy, prawa dźungli, natura................brakuje jeszcze dinozaurów.......

I podpisuję się pod wypowiedzią Taishi:

[I] "Więc nie pisz "o nas" jak o jakiś debilach, którym las kojarzy się się z dziką dżunglą."

[/I] Zabrakło Wam rzeczowych argumentów osadzonych w dzisiejszych realiach?
Doskonale znam tereny w miejcu Waszego zamieszkania. Bywam często w tamtych lasach i laskach i wiem, że tam są dzikie zwierzęta. A że nie tylko ja je widuję i mam świadomość ich istnienia w tamtych rejonach to jeszcze raz przytoczę Twoją wypowiedź wani:
[quote name='wani']Ale sa tez plusy! Spacerki sa dla niej wyjatkowe... moze sobie poganiac zajece, bazanty, albo jelonki [/quote]

Chcesz wani argumentacji "jakim PRAWEM" ośmielam się [B]poprosić [/B]Ciebie o chwilę zastanowienia nad skutkami pogoni Twojej Emisi -psa o silnym instynkcie łowieckim za sarną lub zającem.
Proszę uprzejmie
- PRAWEM dbałości o dobro wspólne jakim jest środowisko naturalne ( i proszę mnie nie odsyłać np. do Halniaków tak jak to zostało mi już raz zastępczo zasugerowane oraz nie proponować zajęcia się czymś innym np. tematem śmieci w lasach, albo myszek laboratoryjnych. To moja decyzja czym i jak się zajmuję!)
- PRAWEM gwarantującym mi możliwość nieskrępowanego wypowiadania się na forum publicznym z zachowaniem ogólnie przyjętych zasad netykiety. Uważasz, że swoimi wypowiedziami naruszyłam te zasady? Wskaż mi proszę w takim razie fragment w którym cokolwiek Ci personalnie zarzucam lub posądzam Cię o cokolwiek.

Prawdą jest natomiast, że to Wasze (wani i Veene2) wypowiedzi odbierane są przez większość osób tutaj rozmawiających jako ataki- wystarczy przeczytać posty.

Podsumowanie:
[quote name='wani']... Skoro tak bardzo sie boicie to moze trzeba bylo sobie kupic kotka i go z domu nie wypuszczac, albo lepiej - swinke morska? A moze zwyczajnie ubezpieczcie psa na wypadek zdarzen losowych?[/quote]

Tia........trudno to skomentować. No i nie będę, bo znowu mogę zostać posądzona o bezprawne zarzuty.

Dla mnie EOT również.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

:offtopic: [SIZE=4]- z góry przepraszam, ale [COLOR=red][B]sprawa WAŻNA[/B][/COLOR][/SIZE]
[CENTER][SIZE=3][COLOR=blue][B]Fundacja Emir[/B][/COLOR], gdzie ciągle przebywa nasz [B][COLOR=blue]Masumi[/COLOR][/B] [/SIZE]
[SIZE=3]walczy w tym miesiącu o karmę z Krakvetu.[/SIZE][/CENTER]

[CENTER][SIZE=3]Żeby pomóc ją zdobyć - [COLOR=red][B]trzeba zagłosować[/B][/COLOR] [/SIZE][URL="http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?t=8538"][SIZE=4][COLOR=red][B]TUTAJ[/B][/COLOR][/SIZE][/URL]
[B][SIZE=3][COLOR=red]oczywiście po uprzednim zalogowaniu[/COLOR][/SIZE][/B][/CENTER]

[CENTER][SIZE=3][COLOR=blue]Nie przesadzam[/COLOR] - [COLOR=blue][B]TU[/B][/COLOR] [COLOR=blue]naprawdę[/COLOR] [B][COLOR=blue]LICZY SIĘ KAŻDY GŁOS[/COLOR][/B][/SIZE][/CENTER]

[LEFT][COLOR=red]Jeśli ktoś nie ma swojego konta, to poniżej....[/COLOR]
[COLOR=red][B]szybka instrukcja Rejestracji p[/B][/COLOR][COLOR=red][B]oniżej[/B] :smile:[/COLOR]
[COLOR=red]- i spokojnie sprawa zajmie kilka minut.:smile:[/COLOR][/LEFT]
[quote] Napisał [B]Olga132[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=10904938#post10904938"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
[I]kochani ogromna prośba o udział w tym głosowaniu - jest do zdobycia karma tylko trzeba aktywnie głosować. A karma w związku z likwidacja 2 kolejnych pseudoschronisk jest bardzo potrzebna[/I]

[I][FONT=Comic Sans MS][COLOR=#ff0000]1. wchodzisz na stronę [/COLOR][/FONT][URL="http://www.krakvet.pl/"][FONT=Comic Sans MS][COLOR=#ff0000]www.krakvet.pl[/COLOR][/FONT][/URL][/I]
[I][FONT=Comic Sans MS][COLOR=red]2. wciskasz link Forum[/COLOR][/FONT][/I]
[I][FONT=Comic Sans MS][COLOR=red]3. wciskasz link Rejestracja[/COLOR][/FONT][/I]
[I][FONT=Comic Sans MS][COLOR=red]4. wyskakuje opis, a Ty wciskasz „zgadzam się na te warunki i mam powyżej 13 lat”[/COLOR][/FONT][/I]
[I][FONT=Comic Sans MS][COLOR=red]5. wyskakuje wniosek rejestracyjny, a Ty go wypełniasz: pole użytkownik, email, dwa razy hasło oraz wpisujesz kod z obrazka i wciskasz „wyślij”;[/COLOR][/FONT][/I]
[I][FONT=Comic Sans MS][COLOR=red]6. dostajesz na maila (często laduje on w spamach), którego podałeś, wiadomość aktywacyjną i klikasz na ten przysłany link;[/COLOR][/FONT][/I]
[I][FONT=Comic Sans MS][COLOR=red]7. znowu wchodzisz na Forum Krakvetu i wciskasz „Zaloguj się by sprawdzić wiadomości”[/COLOR][/FONT][/I]
[I][FONT=Comic Sans MS][COLOR=red]8. logujesz się wpisując nazwę użytkownika i hasło;[/COLOR][/FONT][/I]
[I][FONT=Comic Sans MS][COLOR=red]9. przeniesie Cię do Twoich prywatnych wiadomości[/COLOR][/FONT][/I]
[I][FONT=Comic Sans MS][COLOR=red]10. wciskasz „Forum [/COLOR][/FONT][URL="http://www.krakvet.pl/"][FONT=Comic Sans MS][COLOR=red]www.krakvet.pl[/COLOR][/FONT][/URL][FONT=Comic Sans MS][COLOR=red] Strona Główna”[/COLOR][/FONT][/I]
[I][FONT=Comic Sans MS][COLOR=red]11. na forum wybierasz Forum , potem dział "sklep"[/COLOR][/FONT][/I]
[I][FONT=Comic Sans MS][COLOR=red]12. dalej wybierasz „Głosowanie na schronisko, które otrzyma pomoc-wrzesień 2008”[/COLOR][/FONT][/I]
[I][FONT=Comic Sans MS][COLOR=red]13. wyskoczy Ci ankieta- zaznaczasz [B][SIZE=4]Fundacja Emir[/SIZE] [/B][/COLOR][/FONT][FONT=Comic Sans MS][COLOR=red]i klikasz pod ankietą „wyślij”.[/COLOR][/FONT][/I][/quote]
[URL="http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?t=8538&postdays=0&postorder=asc&start=60"][B][COLOR=blue]Ja już zagłosowałam[/COLOR][/B] [/URL][COLOR=blue]-[B] oczywiście na Emira[/B][/COLOR] :smile:

:offtopic: [SIZE=5][COLOR=red][B]DZIĘKI DZIĘKI :smile: :calus:[/B][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

I jeszcze dwie prośby. Ostatnie;):)

[COLOR=red][B]Po 1.[/B][/COLOR]
Po zagłosowaniu proszę bardzo bardzo
[COLOR=red][B]o wpisanie postu[/B][/COLOR]:
że zagłosowało sie [COLOR=blue]na Emira[/COLOR]
[COLOR=blue]w podziękowaniu za Masumiego [/COLOR][COLOR=black](albo cos w tym stylu)[/COLOR]
[COLOR=blue][COLOR=red]i [/COLOR][B][COLOR=red]koniecznie dodanie linków:[/COLOR] [/B][/COLOR]
[URL="http://www.masumi-akita.blogspot.com/"][COLOR=blue][B]http://www.masumi-akita.blogspot.com/[/B][/COLOR][/URL][COLOR=blue][B] oraz[/B][/COLOR]
[URL="http://www.akity.pl/"][COLOR=blue][B]http://www.akity.pl/[/B][/COLOR][/URL]

[COLOR=black]Tak sobie pomyslałam, może ktoś go tam wypatrzy:roll::niewiem:[/COLOR]

[B][COLOR=red]Po 2.[/COLOR][/B]
[COLOR=red][B]O rozesłanie[/B][/COLOR] do znajomych [B][COLOR=red]prośby o głosowanie na Emira[/COLOR][/B].

[COLOR=black][COLOR=blue][B]Plisss:modla:[/B][/COLOR]:modla::modla:[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...