Jump to content
Dogomania

Akity - problemy, porady, pogaduszki


weihaiwej

Recommended Posts

jak kot ucieka to pies goni.. jak kot stoi to Anata najczesciej chcialaby sie pobawic.. najczesciej to najwiekszym problemem jest to, ze kot boi sie psa i atakuje.. tzn mowie tu o kontaktach z akitami.. ale skoro to maly kot to powinno byc latwo..
ale moze ktos bardziej obeznany w temacie sie wypowie

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Miyamoto niedawno dostał kota :lol:, w Sopockim schronie były 3-tygodniowe sierotki, które nie miały w schornie szans na przeżycie. No i tak jakoś wyszło, że jedna z sierotek zamieszkała z nami :p. Misiek najpierw ją ignorował, a teraz zależy jaki ma humor. Czasem się z kotą bawi, czasem patrzy z politowaniem jak kota z uporem maniaka próbuje mu odgryźć łapę :diabloti:. Z tym, ze Miyamoto kocha wszystkie zwierzaki i jest ostoją cierpliwości, więc rzucająca mu się na mordę kota niespecjalnie go rusza :roll:. A kota jako osesek grzała się w futerku misia, więc też się zupełnie nie boi olbrzyma :loveu:.
[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img90.imageshack.us/img90/3237/ss852591su6.jpg[/IMG][/URL]
[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img145.imageshack.us/img145/9653/ss852592sr6.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kacedy']........warto się jednak zastanowić co stanie się z ciężarną sarenką, którą Emiśka pogoni radośnie...........[/quote]

Bez urazy, ale po pierwsze pies to pies i to z bardzo silnym instynktem mysliwskim (moze gdyby byla chowana w centrum miasta to wolalaby wachac kwiatki i lapac motylki). Po drugie jest cos takiego jak piramida zywieniowa, prawo dzungli - jak zwal tak zwal...Wygra lepiej przystosowany do zycia. Odczucia humanitarne sa zwierzetom obce.

Nie ma co na sile personifikowac naszych pupili, bo moze one tego nie chca...;)

Link to comment
Share on other sites

Zapewniem Cie, że wiem co to znaczy próbować odwołać akitę z pogoni za zającem czy sarną. Wiem, że się "nie da".
Nie zgodzę się jednak, że nie bardzo masz wpływ, czy Twój pies pogoni, czy nie - bo masz. Kwestia wyboru. A twierdzenie, że nie trafi się sarenka z brzuszkiem jest delikatnie mówiąc infantylne. Masz szacunek i miłość do własnego psa? co stoi na prezeszkodzie aby uszanować życie leśnych dzikich zwierząt i wyganiać psa tam, gdzie nie ma sarenek i zajęcy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kacedy']...co stoi na prezeszkodzie aby uszanować życie leśnych dzikich zwierząt ...[/quote]

Jestem ciekawy czy masz szacunek dla kleszczy i pozwalasz, zeby sobie lazily po Twoim piesku... Albo dla pchel... W koncu to tez zywe organizmy zyjace dziko. A to ze "zywia sie" psem - wszystkie zwierzatka nalezy kochac...

Link to comment
Share on other sites

Gdybym chciala miec wplyw to konieczna by byla tutaj smycz, linka... dla mnie jednak pies na spacerze = pies wolny i radosny, ktory sie cieszy nieskrepowana niczym swoboda.
Zarzucasz mi, ze nie mam szacunku do lesnego istnienia... jakim prawem? W ogole mnie nie znasz... nie powinnam nawet tlumaczyc sie, bo niby z jakiego powodu? Skoro jednak stawia mi sie bezpodstawne zarzuty to wyjasnie - otoz Emiko nie jest wpuszczana do nory krolika, czy lisa celowo - nie wpycham jej tam na sile. Tam, gdzie mieszkamy sa pola, laki, jest tez lasek. Noca zwierzeta trafiaja w nasze okolice i nie potrafia wrocic... no coz, raczej nie zapne ich na lancuch i nie zaprowadze do lasu ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Veene2']Po drugie jest cos takiego jak piramida zywieniowa, prawo dzungli - jak zwal tak zwal...Wygra lepiej przystosowany do zycia. [/quote]

O prawie dżungi i piramidzie żywieniowej można by rozmawiać w sytuacji, gdyby zwierzęta leśnie nie były "eksmitowane" ze swoich naturalnych siedlisk poprzez ekaspansję człowieka i cywilizacji na ich tereny.
O łańcuchu pokarmowym również- gdyby psa nie karmił człowiek.

A jeśli chodzi o prawo dżungli- no cóż- nikomu spotkania z "myśliwym" nie życzę (sobie też nie). A niestety- są tacy co strzelają do psów biegających po lesie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Veene2']Jestem ciekawy czy masz szacunek dla kleszczy i pozwalasz, zeby sobie lazily po Twoim piesku... Albo dla pchel... W koncu to tez zywe organizmy zyjace dziko. A to ze "zywia sie" psem - wszystkie zwierzatka nalezy kochac...[/quote]

Nie powiedziałam,że wszystkie zwierzęta należy kochać. Próbowałam jedynie powiedzieć, że.....a z resztą. Jak kiedyś zobaczysz taką zagonioną na śmierć sarnę lub martwe maluchy zająca, które opuściła w ucieczce przed psem zajęczyca to będziesz wiedzieć, co chciałam powiedzieć.

Link to comment
Share on other sites

Ale jest cos takiego jak cywilizacja i nic sie z tym nie zrobi. Sa ludzie, ktorzy mieszkaja w centrum Warszawy w bloku, a najblizszy wiekszy zielony park to Pola Mokotowskie. Sa tez tacy, ktorzy mieszkaja na zadupiu (jak my) i wypuszczamy psa od razu jak wyjdziemy z osiedla. Po prostu mamy takie warunki a nie inne. I na sile nie bedziemy jechali 20km na Pola Mokotowskie, trzy razy dziennie, zeby Emisia mogla zrobic siusiu i kupke.

Poza tym jak juz wspomnialem to sa zwierzeta. I szacunek nie ma tutaj nic do rzeczy, bo jak Ewelina napisala nie wklada Emiski do lisiej nory. I zareczam Cie, ze jak Emiska zlapie trop zajaca, albo bazantow, to nie ma bardziej szczesliwego psa od niej. I jeszcze nie zdarzylo sie, zeby upolowala cos wiekszego od myszy.

Wyprzedzajac pytanie dotyczace szacunku do biednych myszek, na ktore poluje, dzieki wlasnie tym myszkom mamy kosmetyki, lekarstwa, szczepionki i wiele innych rzeczy. I nie powiesz mi, ze zadnej z tych rzeczy nigdy nie uzywalas:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...