Jump to content
Dogomania

Akity - problemy, porady, pogaduszki


weihaiwej

Recommended Posts

Hejka
No to trzymamy z Dajutkiem kciuki ,żeby Emiko jednak nie miała nużycy... A z tymi oczkami to u okulisty byliście czy u internisty? Dajuś miał ostatnio czerwone łzawiące oczy , poszłam z nim do okulisty i okazało się że ma zapalenie spojówek. Dostaliśmy kropelki i w zasadzie poprawa była już po jednym dniu.
Czy ta nużyca to czerwone dookoła oczu czy też same oczy??

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Internistą z braku lepszego określenia nazwałam takiego weta od wszystkiego... Ja byłam u okulisty (specjalista od oczu ;) ) bo Dajuś miał łzawiące oczka ale skoro u Emiśki, nie same oczka, ale skóra dookoła nich jest zaatakowana to nie ma raczej potrzeby lecieć specjalnie do okulisty.
Co do chorób skórnych to Kouru Dembele ( nie wiem czy dobrze imię napisałam) jest świetnym specjalistą. Może jakby co (tfu tfu) warto by się skonsultować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ania_wawa']
Co do chorób skórnych to Kouru Dembele ( nie wiem czy dobrze imię napisałam) jest świetnym specjalistą. Może jakby co (tfu tfu) warto by się skonsultować.[/QUOTE]

Kordou z tego co pamietam ;) / ale też głowy sobie nei dam uciąć/
ostatnio chciałam do niego sie zapisać, bo przyjmuje na al.niepodległości jednego dnia.. ale sie dowiedziałam, ze jest na urlopie.. następny termin to 24, ale już całkowicie obłożony przez pacjentów

od oczu najlepszy w Warszawie jest podobno Garncarz

życzymy Emiko zdrówka!!

Link to comment
Share on other sites

Daria Dr Dembele :) przyjmuje też na ochocie w Lecznicy Białobrzeska. Tam jest dwa lub trzy dni w tygodniu więc pewnie łatwiej się dostać. No ale też trzeba czekać aż z urlopu wróci. My z Dajutem też się do niego wybieramy bo Dajutek coś ogólnie niedomaga i chcę skonsultować z nim diagnozę postawioną przez mojego weta i wyniki badań krwi itp. Ponoć oprócz tego że jest dobrym dermatologiem to ma bardzo trafne diagnozy...no zobaczymy czy to się potwierdzi w naszym przypadku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ania_wawa']Daria Dr Dembele :) przyjmuje też na ochocie w Lecznicy Białobrzeska. Tam jest dwa lub trzy dni w tygodniu więc pewnie łatwiej się dostać. No ale też trzeba czekać aż z urlopu wróci. My z Dajutem też się do niego wybieramy bo Dajutek coś ogólnie niedomaga i chcę skonsultować z nim diagnozę postawioną przez mojego weta i wyniki badań krwi itp. Ponoć oprócz tego że jest dobrym dermatologiem to ma bardzo trafne diagnozy...no zobaczymy czy to się potwierdzi w naszym przypadku.[/QUOTE]

haha Anata jak zrobiła mamie głodówke (jak wyjechałam) dostala diagnoze: tęskni:evil_lol:

podaj jakiś telefon prosze tan.. jest jeszcze kilka miejsc gdzie przyjmuje Dr Dembele - np. Grochów.. tylko troszke to daleko:shake:

Link to comment
Share on other sites

Co robię w pracy, kiedy nie ma szefów :cool3:...akity oczywiście :lol:
[URL="http://img139.imageshack.us/my.php?image=ss850001kf6.jpg"][IMG]http://img139.imageshack.us/img139/2694/ss850001kf6.th.jpg[/IMG][/URL]
ćwiczyłyśmy z koleżanką w pracy odlewanie metalu :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cropka']Co robię w pracy, kiedy nie ma szefów :cool3:...akity oczywiście :lol:
[URL="http://img139.imageshack.us/my.php?image=ss850001kf6.jpg"][IMG]http://img139.imageshack.us/img139/2694/ss850001kf6.th.jpg[/IMG][/URL]
ćwiczyłyśmy z koleżanką w pracy odlewanie metalu :lol:[/quote]
Cudo!
Cropka- powiedz mi proszę, czy byłaby możliwość abyś wykonała kilka takich odlewów- i jaki oczywiście byłby tego koszt?
Kombinuję właśnie jak "zarobić" trochę pieniędzy na Akity w Potrzebie i wpadłam na pomysł, że kilka takich cudownych odlewów można by wystawić np. na allegro, albo na bazarkach.

Link to comment
Share on other sites

Musiałabym sprawdzić jak będzie się na to zapatrywał szef :roll:, nie było go kiedy ćwiczyłysmy. No i byłysmy usprawiedliwione, bo musiałyśmy się na szybko nauczyć obsługi palnika na butan i odlewni :lol:, szef, który się tym zajmował porzucił nas na czas urlopu. Na szczęście nie spłonęłyśmy :-o.
Generalnie w pracy się nie nudzimy i ciężko znaleźc chwilę na takie zabawy, ale jak będzie luźniej to pokombinuję. Koszt metalu to ok. 10 zł za kostkę(starczy gdzieś na 2 akity), a koszt masy osłaniającej do formy pewnie też koło 10zł(wejdą dwie, może trzy zawieszki do formy). Planujemy kupić z koleżanką tańszy metal i tańszą masę, zobaczymy czy i kiedy się uda zrealizować pomysł. No a idealnie by było gdybyś dorwała gdzieś srebro w granulkach do odlewów :cool3:(w poniedziałek chcemy spróbować przetopić jakąś srebrną biżuterię i zobaczyć, co nam z tego wyjdzie-jak wyjdzie to możesz zacząć zbierać sreberka ;)), nie wychodzi dużo drożej, a wiadomo, że ludzie wolą srebro od stopu. Może sie przekwalifikuję na jubilera :cool3:.

Link to comment
Share on other sites

Rozeznam temat. A czy byłoby możliwe zrobienie takiego cudeńka w formie breloczka? Tutaj widzę wisiorek, a takie rozwiązanie ogranicza nam potencjalnych nabywców raczej tylko do kobitek. A breloczek to i facet może kupi jako dodatek do kluczyków np. samochodowych.

Link to comment
Share on other sites

Mi się wydaje, że do breloczka nie byłby potrzebny podwójny łańcuszek tylko po prostu kilka ogniw pojedyńczego + kółko do kluczy.
Tak sobie myślę jeszcze, że fajne by było móc w pewnym sensie podziękować tym, którzy zaadoptowali z AwP akitę. A jest kilka takich osób i mam nadzieję, że jeszcze kilka się znajdzie...bo psiaki czekają. No i tutaj to już nie działalność "zarobkowa" tylko nazwijmy to "dziękczynna". "Akitki- breloczki" w formie gratisów. I tutaj to już bym została przy metalu (sorki, ale taka jest rzeczywistość). Czy np. byłaby możliwość zakupienia od Ciebie 5-10 szt. takich breloczków. Nie byłyby one przedmiotem żadnej aukcji. Wysłalibyśmy je ludziom, którzy zaadoptowali od nas psiaka - jako formę podziękowania za uratowanie akity.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kacedy']Mi się wydaje, że do breloczka nie byłby potrzebny podwójny łańcuszek tylko po prostu kilka ogniw pojedyńczego + kółko do kluczy.
Tak sobie myślę jeszcze, że fajne by było móc w pewnym sensie podziękować tym, którzy zaadoptowali z AwP akitę. A jest kilka takich osób i mam nadzieję, że jeszcze kilka się znajdzie...bo psiaki czekają. No i tutaj to już nie działalność "zarobkowa" tylko nazwijmy to "dziękczynna". "Akitki- breloczki" w formie gratisów. I tutaj to już bym została przy metalu (sorki, ale taka jest rzeczywistość). Czy np. byłaby możliwość zakupienia od Ciebie 5-10 szt. takich breloczków. Nie byłyby one przedmiotem żadnej aukcji. Wysłalibyśmy je ludziom, którzy zaadoptowali od nas psiaka - jako formę podziękowania za uratowanie akity.[/quote]

Łańcuszek akurat nie był częśćią akity :lol:, tylko po prostu moim łańcuszkiem. Łańcuszek można kupić bardzo tanio na metry na allegro, a kółka do kluczy w punkcie dorabiania kluczy. Jak już mówiłam nie wiem kiedy będę miała czas, żeby zająć się takimi zabawami w pracy :shake:, przeważnie siedzę po 12 godzin, a i tak wiecznie pełno roboty. Raz na jakiś czas tylko mamy troche luźniej. A na każde 2-3 akity to kilka godzin roboty i zajmowania firmowego sprzętu(do pracy z metalem piec jest na 300 stopni wyższej temp. niż zazwyczaj używamy-musiałabym blokować prace). Kiedy będzie luźniej w pracy chętnie porobię akitki dla AwP, ale nie jestem w stanie powiedzieć kiedy to będzie. Może zamiast tej akitki, którą zrobiłam, lepiej zrobić tą akitową główkę z logo AwP?

Link to comment
Share on other sites

Wiesz, ja kompletnie nie miałam pojęcia, jaka ta robota pracochłonna. Tym bardziej jestem Ci ogromnie wdzięczna, że pomimo tego zdecydowałaś się na podjęcie tematu. Oczywiście, czas tutaj nie gra roli. To nie jest jakaś priorytetowa sprawa. Zrobisz, gdy będziesz mogła.
Kwestia wzoru - akitka, którą zrobiłaś bardzo mi się podoba. Jeśli jednak zechciałabyś poeksperymentować z logo AwP to jestem jak najbardziej "za". :). Myślę jednak, że na aukcję zbierania środków na ratowanie akiek bardziej pasuje Twój projekt. Natomiast jako forma dziękczynna owszem- mogłoby być logo AwP.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...