Jump to content
Dogomania

Wylęgarnia pseudohodowli!!


Chantell

Recommended Posts

No więc może to dziwny, inny temat, ale
szanowne forum
Y O R K O W E . F O R A . P L
to istna wylęgarnia pseudohodowli!!
ludzie tam rozmnażają bezmyślnie swoje pseudo yorki...

zadałam dosłownie JEDNO pytanie w dziale -hodowla-rozmnażanie- krycie
do użytkowniczki, którą znam już jakiś czas z innego forum, i która bardzo się cieszyła, że pokryła swoją sunie o treści: "powiedz mi tylko JEDNO. Po co?"
i za to zostałam wyrzucona z forum!
no po prostu to jest jakieś chore.
I oczywiście większość ludzi, którzy wchodzą na to wyżej wspomniane forum w pewnym momencie czytania go, tak nakręca się na 'małe śliczne pieseczki' że dopuszcza bezmyślnie co popadnie!

Dodam, że tematy o r=r, ph,rozmnażaniu są skrupulatnie usuwane.
Zróbmy coś z tym.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeden z cytatów z forum:

witam

powiem szczerze że mi ten temat wogóle się nie podoba bo będą tylko kłotnie a to forum właśnie miało być wyjątkowe,inne od wszystkich. większość z nas ma yoreczki nierodowodowe ale to nie znaczy że ich nie kochamy czy są w czymś gorsze od rodowodowych.ja osobiście mam kilka yorków i to nie znaczy że im nie poświęcam czasu czy się nimi nie interesuje. ja kocham psy i mam wielkie serce,ale domyślam się że ta osoba która stworzyła ten temat szuka afery i mi się to nie podoba.myślę że to forum nie jest dla takich którzy uważają że RASOWY=RODOWODOWY



Punkt 6 regulaminu

Fanatyczkom R=R i pseudo hodowlom klatkowym nastawionym wyłącznie na zysk - dziękujemy, ale to forum nie dla was


:D
Link to comment
Share on other sites

I właśnie takie dzieciaki jak chcą na prezent czy coś to rodzice nie myślą , bo z papierami to lepszy lecz na odwrót - ten z papierami taaaki drogi, po co nam wystawy, kupmy do kochania. A potem się dziwią, że piesek w najlepszym przypadku odbiega od rasy, nie mając żadnych poważnych chorób typu dysplazja.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Yorki to w ogóle specyficzna rasa, bo modna wśród nastolatek, a te często chcą mieć pieska już natychmiast i za tyle kasy, ile odłożą na szybko z kieszonkowego i rodzice zgodzą się zapłacić, przy totalnej ignorancji w kwestii hodowli i zdrowia psów...[/QUOTE]

A jak moda się skończy to yorki będą zapełniać schrony tak jak kiedyś dalmaty.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Z yorkami jeszcze jest o tyle dobrze, że nie są ani tak wymagające jak husky, ani tak potencjalnie niebezpieczne jak TTB; stąd może nie będzie ich aż takiego wysypu jak tych ras.[/QUOTE]

Może i nie,ale york został wylansowany jako maskotka do czesania,strojenia i zakładania kokardek. Mało kto zdaje sobie sprawę,że york,jak każdy mały terier, jest zadziorny i żywiołowy.Ja nigdy nie zdecydowałabym się na yorka,bo nie odpowiada mi temperament i charakter teriera. Niestety, ale wielu ludzi decyduje się na tę rasę tylko dlatego,że jest modna.

Link to comment
Share on other sites

Moja znajoma nabyła ostatnio "od cioci" "joreczka".
Mała dziewczynka, 8 tygodniowa, ale strasznie drobniutka i chuda.
Dziewczyna nie wie jak się karmi psiaka, na spacery wychodzi bez smyczy( "to taaaaki mądry pies, nie ucieknie"), ale ubranka już kupuje i kokardki :shake: Nie wspominając, że jej 4 letnia siostra nosi pieska na rękach, a laska nie rozumie, że to sie może dla pieska bardzo źle skończyć :(

I mimo, że wcześniej jej mówiłyśmy- to jest terier, nie maskotka, tylko mały, energiczny terier, on będzie potrzebował dużo ruchu, dużo zabawy, nie będzie mógł siedzieć całymi dniami w domu, to ostatnio stwierdziła, że "jorki" są takie pieszczoszki, co tylko praktycznie na kanapie leżą.

I już planuje małe szczeniaczki... bo na jakimś durnym forum yorków jej doradzili, że suczka musi mieć raz młode, że lepiej, i ze taka radość...

Jedyna szansa tej suczki, jest taka, że jej się znudzi i będzie chciała oddać :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='S-ienna']Moja znajoma nabyła ostatnio "od cioci" "joreczka".
Mała dziewczynka, 8 tygodniowa, ale strasznie drobniutka i chuda.
Dziewczyna nie wie jak się karmi psiaka, na spacery wychodzi bez smyczy( "to taaaaki mądry pies, nie ucieknie"), ale ubranka już kupuje i kokardki :shake: Nie wspominając, że jej 4 letnia siostra nosi pieska na rękach, a laska nie rozumie, że to sie może dla pieska bardzo źle skończyć :(

I mimo, że wcześniej jej mówiłyśmy- to jest terier, nie maskotka, tylko mały, energiczny terier, on będzie potrzebował dużo ruchu, dużo zabawy, nie będzie mógł siedzieć całymi dniami w domu, to ostatnio stwierdziła, że "jorki" są takie pieszczoszki, co tylko praktycznie na kanapie leżą.

I już planuje małe szczeniaczki... bo na jakimś durnym forum yorków jej doradzili, że suczka musi mieć raz młode, że lepiej, i ze taka radość...

Jedyna szansa tej suczki, jest taka, że jej się znudzi i będzie chciała oddać :shake:[/QUOTE]

Błagam... ;( myślałam, że na forach dotyczących psów znajdzie się parę naprawdę mądrych osób, które wiedzą co nieco... Ta osobą która doradziła młode była zapewne trzynastolatka, która twierdzi, że doskonale zna się na psach i ma słodkiego psa, którego rozmanaża na potęgę bo szczeniaczki są sweet ... błagam ;( humor mi popsuliście ;( .,..
Powiem szczerze, że nie lubię szczeniąt! Dlaczego? Bo kojarzą mi się z ph. Tak mi się zakodowało i na widok szczeniaków nie robią mi się słodkie oczka. Przykre, ale prawdziwe...
Jak można walczyć z takim idiotyzmem?????? Odpowiedźcie proszę, bo ja już nie wiem. Dzięki Bogu mam wysterylizowaną suczkę...

Link to comment
Share on other sites

[b]POMYSŁ NA AKCJĘ[/b]
Administratorka nie aktywuje kont i je usuwa. Zapewne boi się nalotu.
Zróbmy jej więcej dodatkowej pracy ! ]:-> ]:->
Zakładajmy konta typu "My pamiętamy" zamiast zwykłego nicka i wieeeele kont, tylko żeby były w użytkownikach i więcej pracy do usuwania.
Pomysły na inne nazwy kont "r=r", "nie rozmnażaj yorka" itd. XD
Jedna osoba może założyć paręnaście kont, wystarczy do jednego konta 2 min.
E-mail wpisać typu [email][email protected][/email] i przyjmuje, kod potwierdzający i jakieś hasło, o ! I tyle wystarcza do rejestracji nieaktywowanej, haha. :P

Link to comment
Share on other sites

[B]Ppx[/B] nie wiem czy to się uda, ale jednocześnie nie można zostawić tak tej sprawy, przecież takie "yorki" są spaprane genetycznie..;/ . Może zniechęcić innych do tego forum? np. żeby ktoś zrobił bannerek chociaż 100x100 do sygnaturki (na dogo) i rozgłośnić sprawę? Może niektórzy się tym zainteresuja i zrobią porządek z niemyślącymi logicznie ludźmi z tego 'yorkowatego forum' ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='faith35'][B]Ppx[/B] nie wiem czy to się uda, ale jednocześnie nie można zostawić tak tej sprawy, przecież takie "yorki" są spaprane genetycznie..;/ . Może zniechęcić innych do tego forum? np. żeby ktoś zrobił bannerek chociaż 100x100 do sygnaturki (na dogo) i rozgłośnić sprawę? Może niektórzy się tym zainteresuja i zrobią porządek z niemyślącymi logicznie ludźmi z tego 'yorkowatego forum' ?[/QUOTE]
z reklamą jednak trzeba uważać. A w ten sposób przynajmniej nie będzie tam nowych chodowców

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...