Jump to content
Dogomania

trzustka raz jeszcze-proszę o pomoc!!!


moni2

Recommended Posts

[quote name='chicken']i eozynofile: 9% -wet powiedzial ze to sa robaki (lambie) -wiec Kesi zostala odrobaczona ale martwi mnie ze nie widzialam zadnych robakow w kupie [IMG]http://forum.dogs.pl/images/smilies/sad.gif[/IMG] -czy to prawidlowe?[/quote]

Lamblie to [B]pierwotniaki[/B], i bada się kał na ich obecność. Wynikiem potwierdzającym ich obecność jest: jeden plus (+), dwa (++) i pewnie mogą być +++, (tych +++ nie jestem pewna, bo mój pies miał najwięcej ++) i lamblii na 100% procent nie zobaczysz "gołym okiem":cool3: .

Robaków możesz nie zauważyć, bo w koopie mogą być np. jaja. A czym została obrobaczona?
Bo jeśli chodzi o lamblie to (z mojej wiedzy-może się mylę) jedynym preparatem, który mógłby być zastosowany - działający jednoczesnie na robaki i na lamblie to Aniprazyl, ale powinien być podany przez 3 kolejne dni. U mojego psa to nie zadziałało, dostał następnie metronidazol - też bez całkowitego sukcesu. Wet nie zdecydował się na ponowne podanie Aniprazolu po metronidazolu. podał - jako łagodniejszy - Furazolidon niestety też bez sukcesu) (kolejne leki podawane były w odstępach - po zakończeniu leczenia, nastepnie ostęp i badanie kontrolne).

[quote name='chicken']Jestesmy na Amylanie i na diecie beztluszczowej- Kesica od kiedy tylko u nas byla dostawala ryz/kluski+mieso+warzywka [/quote]

Tutaj nie wiem na 100%, jak to jest z tym tłuszczem. Mój pies ma zdrową trzustkę, ale wrazliwe jelita i od ponad 2 lat jest na Eukanubie Intestinal. Tę samą karmę podaje się psom z niewydolnością trzustki, a ona zawiera jak najbardziej tłuszcz. Natomiast wiem, że niektore składniki w niej są wstępnie trawione.

A czy Twoja sunia miała robione badanie na aktywność trypsyny?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Miala podany Aniprazol dokladnie tak jak opisujesz: 3 kolejne dni po 2 tabletki...
Nasz wet mowil ze badanie kalu nie jest teraz konieczne bo na wynikach krwi widac ze to niedoczynnosc trzustki i ze ma robale... Takze badania kup nie miala wogole. Tylko teraz rzeczywiscie nei widac co to sa za robale :roll: W tym tygodniu najprawdopodobniej bede u niego to sie go o to zapytam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chicken']Nasz wet mowil ze badanie kalu nie jest teraz konieczne bo na wynikach krwi widac ze to niedoczynnosc trzustki i ze ma robale... Takze badania kup nie miala wogole. Tylko teraz rzeczywiscie nei widac co to sa za robale :roll: W tym tygodniu najprawdopodobniej bede u niego to sie go o to zapytam.[/quote]

Skoro nie badał kału, to jak stwierdził, że ma lamblie?
Ja jak do tej pory nie spotkałam się, aby obecność robali stwierdzać po badaniu krwii, nie wspominając o lambliach (ale może jeszce mało wiem, albo ten Twój wet jest jasnowidzem:cool3: :evil_lol: ) robi się je z kału, a na robaki to najlepiej zbierać koopy z kilku dni - aby badanie było wiarygodne.

Niedoczynność trzuski można stwierdzić na podstawie badań krwi, natomiast "podstawowym" badaniem jest zabadanie aktywności trypsyny - z tym badaniem może być kłopot, bo tylko niektóre laboratoria je robią, a poza tym kupa musi być zrobiona i od razu na badanie (tak aby max w ciągu 30 minut zostało przeprowadzone badanie).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Moja Kesi nie bierze juz lekow, kupki pelne, brazowe i zwarte-SUKCES! [IMG]http://forum.dogs.pl/images/smilies/bigsmile.gif[/IMG] Kesi je jedzenie gotowane ale na smakolyki dostaje suche(i to dla zdrowych psow) i po tym tez sensacji nie ma [IMG]http://forum.dogs.pl/images/smilies/wink.gif[/IMG] Mam podejrzenia ze to chyba bylo jednak zapalenie trzustki a nie jej niedoczynnosc... Niedlugo zrobimy kolejne badania krwi i wszystko sie wyjasni [IMG]http://forum.dogs.pl/images/smilies/smile.gif[/IMG]

Kesi miala tez robione badania na pasozyty i lambie ale nic nie wykazaly...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chicken'] Zastanawia mnie tez fakt ze Suminska (wczoraj na audycji)mowila zeby dawac enzymy do kazdego posilku, a my mamy zalecenie zeby 2 razy dziennie-Kesi je ok 3 4 razy dziennie-po prostu nie odmawiam jej i kiedy jest glodna to je...[/quote]
na początek, gdy zachodzi podejrzenie chorej trzustki, lekarze własnie zalecają podawać enzymy 2 razy dziennie, i jeśli to wystraczy, to jest ok, jeśli okaże sie nieskuteczne to wtedy dawke enzymów się zwiększa - w sensie podaje sie je przed każdym posiłkiem - tak mi tłumaczono, jak zaczynalismy brac enzymy
[quote name='chicken']
Poza tym ta wetka mowila tez ze takim psom trzeba inaczej zaspokoic potrzeby tluszczowe-trzeba podawac TRAN i inaczej zasatpic energie ktora psy przerobia w tluszcz-tu podawac nawet banany i np biszkopty!! -oczywiscie nei za dyzo naraz.[/quote]
ja słyszałam, ze akurat z tranem to trzeba bardzo ostrożnie, nam zalecono odstawic go calkowicie, a w ramach tzw dobrych tłuszczy podawać np oliwe z oliwek czy z pestek winogron [/quote]
[quote name='chicken']
Na lekach jestesmy od ok tygodnia i narazie nie widac naocznej poprawy wagi Kesi.
PS:Na szczescie zadne inne narzady nie zostaly uszkodzone <ufff>[/quote]
jak przeczytałam w Twoim ostatnim poście już jest ok, i oby tak dalej, zdrówka życzę :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Brylancik']
jak przeczytałam w Twoim ostatnim poście już jest ok, i oby tak dalej, zdrówka życzę :lol:[/quote]
Jest ok i Kesi przytyla prawie 2 kilo... Tyle ze dostala cieczke i marudzi z jedzeniem wiec pewnie znowu jej waga spadnie :shake::-(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...