Jump to content
Dogomania

Misiu ma KOCHAJĄCY DOMEK ELU, DZIĘKUJEMY!


Marycha35

Recommended Posts

[quote name='elik'](...) Czy jeśli powiem, że odwiedzę Misia w przyszły weekend (w tą sobote nie dam rady) będzie Wam lżej na sercu ?
Jeśli zdążycie przygotować dla Misia jakieś prezenty, to chętnie mu zawiozę.[/QUOTE]
No ba!!! :-), bo co tu dodać, hihihi! :-)

[quote name='Marycha35']Borek czy w związku z Twoim wyjazdem i tu nie trzeba przekazać, na czas Twojej nieobecności, finansów innej osobie???[/QUOTE]
Jak to widzisz Borówko?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 6.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Borek jeśli nikt się nie zgłosi to ja przejmę. Załatw tylko jak najszybciej proszę to zamówienie karmy, obróżki i co tam ustaliliśmy. Musimy zdążyć do momentu odwiedzin Eli:):):) To co zostanie przelej do mnie, jeśli nikt inny nie zechce kasiorrrką zarządzać:) Ja niestety mam dość niestabilną sytuację, mogę w każdym momencie wyjechać na parę tygodni za granicę do pracy. Czekam na wieści:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marycha35']Borek jeśli nikt się nie zgłosi to ja przejmę. Załatw tylko jak najszybciej proszę to zamówienie karmy, obróżki i co tam ustaliliśmy. (...) [/QUOTE]
I co tam ustaliliśmy, czyli tabl. na odrobaczenie i może adresatka (?).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majqa']I co tam ustaliliśmy, czyli tabl. na odrobaczenie i [B]może adresatka[/B] (?).[/QUOTE]
Przejęłyście inicjatywę w swoje ręce i widzę, że sprawy nabierają właściwego tempa :p
Jeśli mogę coś podpowiedzieć, to powiem, że adresówka byłaby bardzo przydatna. Misiu mieszka w niewielkiej zagrodzie, a wokoło wielkie, wolne przestrzenie. Jeśli poczuje wenę, a może poczuć pomimo wykastrowania, może się zapędzić w siną dal i nie znaleźć drogi do domu. Zastanawiam się, czy nie podać na adresówce 2-ch telefonów w tym jeden do Marysi35 lub majqi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elik'] (...) Zastanawiam się, czy nie podać na adresówce 2-ch telefonów w tym jeden do Marysi35 lub majqi.[/QUOTE]
To jest b.dobry pomysł. Może nawet bardziej Marysi, bo Marysia wzięła na siebie rozmowę z panią, dodam, by namówić panią do nauki pana zakładania i zdejmowania szeleczek, więc gdyby... odpukać... Misio dał w długą to łatwiej będzie się Marysi porozumieć z panią lub odwrotnie na okoliczność podjęcia działań (szlak szeleczkowy będzie już przetarty).

Edit:
Borówko, przesłałam Ci na PW wszelkie dane do zamówienia i wysyłki rzeczy dla Misia (Krakvet). Byłabym zdania, by wybrać adresatkę, preventica, a resztę zagospodarować na karmę i tabl. na odrobaczenie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majqa']...gdyby... odpukać... Misio dał w długą to[B] łatwiej będzie się Marysi porozumieć [/B]z panią lub odwrotnie na okoliczność podjęcia działań (szlak szeleczkowy będzie już przetarty)...[/QUOTE]
Tak właśnie myślałam, że Marysia zadzierzgnie nic porozumienia z synową w sprawach Misiowych, co pozwoli mieć do pewnego stopnia kontrolę nas tym co u Misia. Oczywiście wersja dla pani, to wszystkie działania maja na celu wyłącznie pomoc dla pana w razie ewentualnych problemów zdrowotnych, czy inkszych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elik'](...) Oczywiście wersja dla pani, to wszystkie działania maja na celu wyłącznie pomoc dla pana w razie ewentualnych problemów zdrowotnych, czy inkszych.[/QUOTE]
Tak między Bogiem a prawdą to ze wszech miar obowiązująca wersja i dla nas samych, bo raz, że pomoc psu to cel nadrzędny, dwa, wiele z tego kontaktu i podtrzymania go może dobrego wyniknąć. Dla nas wiedza o Misiu, dodatkowo świadomość pani i pana, że ktoś z boku jest i chce pomóc w razie potrzeby oraz względny i oby jak najdłuższy spokój każdej ze stron.

Link to comment
Share on other sites

A ja mam jeszcze jedna propozycję ;) Tym razem dla ataK
Widzę, że mieszkasz w Nowym Sączu, a to przeca bardzo blisko Tymowej.
Może umówiłybyśmy się na następną sobotę o godz. - do uzgodnienia - w Czchowie, gdzie z Nowego Sącza autobusy kursują z pewnością dość często (przelowowo oczywiście).
Z Czchowa zabralibyśmy Cię i razem odwiedziłybyśmy Misia. W ten sposób wizytę poadopcyjną miałabyś z głowy.
Co Ty na to ataK ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majqa']I co tam ustaliliśmy, czyli tabl. na odrobaczenie i może adresatka (?).[/QUOTE]
A jak będzie z tabl. na odrobaczenie, kto ją zakupi? Adresatka - super pomysł, idę przeszukać KrakVet.
[quote name='majqa']Edit:
Borówko, przesłałam Ci na PW wszelkie dane do zamówienia i wysyłki rzeczy dla Misia (Krakvet). Byłabym zdania, by wybrać adresatkę, preventica, a resztę zagospodarować na karmę i tabl. na odrobaczenie.[/QUOTE]
Dostałam PW, dzięki.

[quote name='elik']A ja mam jeszcze jedna propozycję ;) Tym razem dla ataK
Widzę, że mieszkasz w Nowym Sączu, a to przeca bardzo blisko Tymowej.
Może umówiłybyśmy się na następną sobotę o godz. - do uzgodnienia - w Czchowie, gdzie z Nowego Sącza autobusy kursują z pewnością dość często (przelowowo oczywiście).
Z Czchowa zabralibyśmy Cię i razem odwiedziłybyśmy Misia. W ten sposób wizytę poadopcyjną miałabyś z głowy.
Co Ty na to ataK ?[/QUOTE]
Extra pomysł, tylko czy ataK się zgodzi?

Link to comment
Share on other sites

Elik, dziękuję. Właśnie przeglądam połączenia pod kątem i ceny i terminu, bo nie mogę na zbyt długo zostawić Babci i 7-letniej córki samych z psami... Starsze dzieciaki się wczasują... Między innymi dlatego ciężko mi ruszyć się z domu - blokują mnie nie tylko finanse, ale i to, że jestem sama z dziećmi i psami, bo nie mogę obciążać opieką nad nimi Babci. Co do wizyty "z głowy", to szczerze mówiąc biorąc Miśka, nawet nie wiedziałam, że jestem zobowiązana do wizyt... To było rzeczywiście na nieco wariackich papierach, bo nie wiedziałam, jakie zasady obowiązują mnie jako DT, osoby, które mi psiaki przekazują, nie miałam żadnej umowy, wiedziałam tyle, że mam się psami jak najlepiej zająć i tyle... No cóż, człowiek uczy się całe życie... Napiszę Ci, Elik, co i jak, po dokładnym rozpatrzeniu się w rozkładach i ustaleniu z Babcią, czy jest w stanie mnie na kilka godzin "zwolnić" ;)
A w ogóle, to finansami może by się zajęła właśnie Elik, która jest nieco bliżej i może w razie czego kupić coś na miejscu, zamiast Marychy, która w każdej chwili może wyjechać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ataK']Elik, dziękuję. Właśnie przeglądam połączenia pod kątem i ceny i terminu, bo nie mogę na zbyt długo zostawić Babci i 7-letniej córki samych z psami... Starsze dzieciaki się wczasują... Między innymi dlatego ciężko mi ruszyć się z domu - blokują mnie nie tylko finanse, ale i to, że jestem sama z dziećmi i psami, bo nie mogę obciążać opieką nad nimi Babci. Co do wizyty "z głowy", to szczerze mówiąc biorąc Miśka, nawet nie wiedziałam, że jestem zobowiązana do wizyt... To było rzeczywiście na nieco wariackich papierach, bo nie wiedziałam, jakie zasady obowiązują mnie jako DT, osoby, które mi psiaki przekazują, nie miałam żadnej umowy, wiedziałam tyle, że mam się psami jak najlepiej zająć i tyle... No cóż, człowiek uczy się całe życie... Napiszę Ci, Elik, co i jak, po dokładnym rozpatrzeniu się w rozkładach i ustaleniu z Babcią, czy jest w stanie mnie na kilka godzin "zwolnić" ;)
A w ogóle, to finansami może by się zajęła właśnie Elik, która jest nieco bliżej i może w razie czego kupić coś na miejscu, zamiast Marychy, która w każdej chwili może wyjechać.[/QUOTE]
AtaK, ale wizyta to nie jest Twój obowiązek, ale dobra wola, nikt Cię nie zmusza, źle zrozumiałaś :)
Jestem za co do spraw fin., tylko czy Elik da radę?

Link to comment
Share on other sites

To tak dla pewności, dam linki co kupujemy :)
Obróżna przeciw kleszczom: [URL]http://allegro.pl/preventic-obroza-przeciw-kleszczom-dla-psow-od-ss-i1705811761.html[/URL] (45.90zł)
Karma, no właśnie, która lepsza w końcu? :)
* [URL]http://www.krakvet.pl/arion-multivital-2813-2x15kg-p-10898.html[/URL] (149.00 + trzy gratisy - np. kurza łapka, ucho wołowe, gryzak wołowy lub puszka Animonda
* [URL]http://allegro.pl/dibaq-fitmin-maxi-maintenance-2x15kg-kurier-gratis-i1673902468.html#gallery[/URL] - aukcja jest już zakończona, więc tego kupić nie możemy, ale jest inna: [URL]http://allegro.pl/dibaq-fitmin-maxi-maintenance-15-3kg-kurier-gratis-i1697253130.html[/URL] (129zł - 15kg karmy + 3kg gratis)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Borówka16']A co do adresatek, to myślę, że ta jest fajna:
[URL]http://allegro.pl/nierdzewny-identyfikator-dla-psa-lub-kota-60-i1695995520.html[/URL][/QUOTE]

Super adresatka - my też musimy dokupić nową wreszcie grawerowaną, bo te zamykane na karteczki jednak łapią wilgoć ;/
Co do karmy to do wyboru bym podrzuciła dwupak fitmin medium puppy jeszcze jest z wyprzedaży- co prawda dla szczeniąt, ale Misiek jeszcze bardzo młody i energiczny, więc nie powinna mu zaszkodzić solidna dawka energii oraz białka;)

[url]http://allegro.pl/fitmin-medium-puppy-2x15kg-wielka-wyprzedaz-i1699221983.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Borówka16']AtaK, ale wizyta to nie jest Twój obowiązek, ale dobra wola, nikt Cię nie zmusza, źle zrozumiałaś :) (...) [/QUOTE]
... a jeśli już to nie obowiązek jako taki, ściśle rozumiany ale raczej obowiązek z wewnętrznej potrzeby i przekonania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Borówka16']A co do adresatek, to myślę, że ta jest fajna:
[URL]http://allegro.pl/nierdzewny-identyfikator-dla-psa-lub-kota-60-i1695995520.html[/URL][/QUOTE]
Najlepiej dopytać jakiej grubości jest ta "stal" i ile mm jest wokół otworu. Ja miałam grawerowane na tworzywie i zginęły na spacerze, same kółka zostały ;) Po miesiącu i po dwóch. Sprzedający się mnie spytał czego ja się za 6,50 spodziewam. I wydaje mi się, że adresówka najlepiej na łańcuszku półzaciskowym, bo zwykła obroża może się zerwać.

Link to comment
Share on other sites

A ja myślałam, że te adresowniki z grawerem niezawodne :)

I jeszcze pomyślałam, żeby się z tą suchą karmą tak nie okazało, że Misiek nie zechce - często pieski, które dostają inne jedzenie niechętnie spożywają suche ;/
Chyba, że Misiek jest żarłok i nie ma z tym problemu ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zerduszko']Najlepiej dopytać jakiej grubości jest ta "stal" i ile mm jest wokół otworu. Ja miałam grawerowane na tworzywie i zginęły na spacerze, same kółka zostały ;) Po miesiącu i po dwóch. Sprzedający się mnie spytał czego ja się za 6,50 spodziewam. I wydaje mi się, że adresówka najlepiej na łańcuszku półzaciskowym, bo zwykła obroża może się zerwać.[/QUOTE]
Zapytałam się o to sprzedającego. Uzyskałam odpowiedź, że ma niecałe 2mm, ale że się ponoć nie wygina. To co, zamawiamy?

[quote name='skrzeli']
I jeszcze pomyślałam, żeby się z tą suchą karmą tak nie okazało, że Misiek nie zechce - często pieski, które dostają inne jedzenie niechętnie spożywają suche ;/
Chyba, że Misiek jest żarłok i nie ma z tym problemu ;)[/QUOTE]
Masz tutaj skrzeli rację, ale czy Misio żarłok to mam nadzieję powie nam ataK :)

Link to comment
Share on other sites

Wybrałam tą karmę: [URL]http://allegro.pl/fitmin-medium-puppy-2x15kg-wielka-wyprzedaz-i1699221983.html#gallery[/URL], którą poleciła skrzeli, może być? Wg mnie rozsądna cena i sporo karmy :)
Aaa...no i widzę, że dużego sprzeciwu nie ma, to zamawiać ten identyfikator: [URL]http://allegro.pl/nierdzewny-identyfikator-dla-psa-lub-kota-60-i1695995520.html[/URL] ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...