Jump to content
Dogomania

NELA i LOKI - czarny anioł i biały diabeł, czyli terierzy duet


Qeeriefire

Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Guest papillonek

[quote name='westie_justa']ja kurcze cały czas się zbieram do tej 101 tricks dogs ale jeszcze mi sie nie przewinęla nigdzie przez oczy....[/QUOTE]

My też mamy :)

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3][COLOR=sandybrown][I][B]Nasze nowe przeszkody i nasz tor :[/B][/I][/COLOR][/SIZE]


[IMG]http://2.bp.blogspot.com/-g7_zxSM9YFs/TiPhjhIkmvI/AAAAAAAAAC0/sDArTg0dZsQ/s640/P7170135.JPG[/IMG]

[IMG]http://2.bp.blogspot.com/-cUkCwtdETdU/TiPhv6CPI5I/AAAAAAAAAC4/9S1el2SxmPA/s640/P7170130.JPG[/IMG]

[IMG]http://4.bp.blogspot.com/-O9Vaxf2o3d4/TiPh3gYq1sI/AAAAAAAAAC8/TUeCPXouZ2I/s640/P7170127.JPG[/IMG]

[IMG]http://3.bp.blogspot.com/--0JhP6YxN0g/TiPiIAlQCwI/AAAAAAAAADA/Wru9dM-xN_I/s640/P7160117.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paula03']A po co chcesz zrobić edycję css? :)


A przeszkody bardzo fajne![/QUOTE]

Planuje zmienić serwis bloga na blox ;)

Dziękujemy

[quote name='dagaa111']świetny ten wasz tor :) zazdroszczę, że macie miejsce, żeby sobie taki tor postawić[/QUOTE]

Dziękujemy ;) I tak musimy dojeżdżać do toru :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='papillonek']Świetnie :D
A już wszystko opanowane z książki?
ja muszę kliker kupić ,a jaki Wy macie??[/QUOTE]
Nie wszystko :D Ale jakoś ta książka mi nie służy, jedyna zaleta według mnie to dużo obrazków, ale od dawna te metody na Nele nie działają, więc na własną rękę ją szkole , a książka leży zakurzona.

My mamy kliker w kształcie kości (żółty), tak wygląda [URL]http://animalia.pl/produkt,3607,Trixie_Kliker.html[/URL] i w kształcie łapki, tylko klips się nam oderwał [URL="http://animalia.pl/produkt,8018,Trixie_Kliker_w_kszta%C5%82cie_%C5%82apki.html"]http://animalia.pl/produkt,8018,Trixie_Kliker_w_kszta%C5%82cie_%C5%82apki.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

A co to są seminaria?Jakieś ośrodki szkoleniowe,szkolenia?
zamierzam uczyc soniuche chodzenia na przednich łapach i targetowania tylnymi łapami,nosem to kliker jest niezbędny ;)
i ogólnie się przyda :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='papillonek']A co to są seminaria?Jakieś ośrodki szkoleniowe,szkolenia?
zamierzam uczyc soniuche chodzenia na przednich łapach i targetowania tylnymi łapami,nosem to kliker jest niezbędny ;)
i ogólnie się przyda :)[/QUOTE]
To seminarium jest w Warszawie i jak jest napisane będą tam rady,uwagi, szkolenia etc. Coś w typie ośrodków szkoleniowych ;)

Powodzenia :)

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

Dzięki,a może Ty mi poradzisz jak zacząć??
twoje metody szkoleniowe skutkują w przypadku Soni ,więc chętnie przyjmę każde rady :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='papillonek']Dzięki,a może Ty mi poradzisz jak zacząć??
twoje metody szkoleniowe skutkują w przypadku Soni ,więc chętnie przyjmę każde rady :)[/QUOTE]
Dobrze wiedzieć :)
W sprawie targetowania ?
Nela nauczyła sie targetowania, ale tylko jeżeli chodzi o dotykanie nosem kulki na uchwycie :D
Co do chodzenia na przednich łapach bardzo chętnie, chodz trudno jest to opisać, lepiej było by pokazać, ale nie mam jak, spróbuje w każdym bądz razie ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

Chętnie posłucham to może uniknę błędów :)
lepiej zacząc najpierw targetowanie ,czy chodzenie na przednich łapach?A może najpierw chodzenie do tyłu(na razie umiemy tylko slalom do tyłu,ale myślę ,ze się przyda :))
Więc??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='papillonek']Chętnie posłucham to może uniknę błędów :)
lepiej zacząc najpierw targetowanie ,czy chodzenie na przednich łapach?A może najpierw chodzenie do tyłu(na razie umiemy tylko slalom do tyłu,ale myślę ,ze się przyda :))
Więc??[/QUOTE]
Więc tak :) : Najpierw proponuje komendę `cofaj` na którejś stronie już opisywałam bodajże dla justy, jeżeli opisać to powiedz . Dopiero później targetowania łapami i następnie chodzenie na przednich łapach (musisz jednak pamiętać,że pies długo się tak nie utrzyma, więc lepiej mówić o stawaniu na przednich łapach ;) )

Targetowanie łapami nie jest nie wiadomo jak trudną komendą, ale wymaga cierpliwości, czasu, umiejętności i oczywiście przysmaków.
Połóż np. dwie książki za psem (pies w pozycji stojącej) Ty natomiast stoisz przed psem. Często pierwsze wejścia zdążają się przypadkowe, więc ważne jest utrwalanie i nagradzanie.
Stojąc naprzeciwko psa zrób krok w jego stronę, odruchowo psiak powinien się cofnąć i wejść na książki (przydatna jest tu komenda `cofaj`) Jeżeli uda się pochwal i nagrodź. Wiele następnych prób może być udanych lub nie, ale nie można się poddawać. Trzeba powtarzać ćwiczenie aż przeważą sukcesy i wtedy pies zrozumie,że ma tylne łapy i będzie wiedział już o co Ci chodziło :D Z czasem ogranicza się podchodzenie w stronę psa i podwyższa dany przedmiot.

Na początku proponuje nie za wysoki przedmiot, ja używam na początek ok. 6 cm wysokości i dość szeroki przedmiot.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Collie']Zmotywowałaś mnie w tej chwili aby spróbować targetowania łapami z Nelą, no i właśnie próbujemy i już są postępy :-o
Nela kilka razy weszła i zaczęła pojmować,że ma tylne łapy :D[/QUOTE]
Ja już nauczyłam targetowania przednimi łapami bez klikera;) a teraz robimy tylne też idzie bardzo dobrze:D a jak tam seminaria ja właśnie szukam:) a co do chodzenia na przednich łapach to też planuje ale najpierw trzeba nauczyć targetowania tylnymi łapami następnie wyżej wchodzenia nimi na sciane i dopiero chodzenia na przednich więc to nie od razu;) może w końcu do tego sie dojdzie:D no i kontynuujemy kształtowanie, tylko w końcu musze kupić ten kliker:) będzie łatwiej aczkolwiek nie jest on niezbędny;)


[quote name='Collie']Zmotywowałaś mnie w tej chwili aby spróbować targetowania łapami z Nelą, no i właśnie próbujemy i już są postępy :-o
Nela kilka razy weszła i[B] zaczęła pojmować,że ma tylne łapy[/B] :D[/QUOTE]

miaąłm to samo :evil_lol: że jednak cos tam z tyłu jest:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='westie_justa']Ja już nauczyłam targetowania przednimi łapami bez klikera;) a teraz robimy tylne też idzie bardzo dobrze:D a jak tam seminaria ja właśnie szukam:) a co do chodzenia na przednich łapach to też planuje ale najpierw trzeba nauczyć targetowania tylnymi łapami następnie wyżej wchodzenia nimi na sciane i dopiero chodzenia na przednich więc to nie od razu;) może w końcu do tego sie dojdzie:D no i kontynuujemy kształtowanie, tylko w końcu musze kupić ten kliker:) będzie łatwiej aczkolwiek nie jest on niezbędny;)




miaąłm to samo :evil_lol: że jednak cos tam z tyłu jest:)[/QUOTE]

Widziałam na blogu :D
Ja klikera przestałam używać już dawno z parę lat temu, jakoś wole Nele uczyć bez niego, ale za to inne psy za pomocą klikera uczę ( na życzenia właścicieli:razz:)

Justa i co sądzisz o tym seminarium ;) ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...