Jump to content
Dogomania

TULA-wyexploatowana sunia ONka po pseudohodowli-MA KOCHAJĄCY DOM


anita_happy

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='rekus']zylexis 150 zl, no chyba ze pani wet zrezygnuje ze swojej marzy. chyba nie ma potrzeby pakowac w nia calej apteczki, moze trzymac sie tej opcji z dwoma tygodniami,a cudu ten zylexis nie zrobi wiekszego niz wasza opieka i te ryby.[/QUOTE]
ok trzymajmy się dwa tygodnie tego systemu:-)
ryż + ryba bez warzyw
royal
biotyna
tran
Efa oile
wit E
calcium
algusie
plus leczenie doraźne tzn kapiele lecznicze i spryskiwanie imaverolem
do czasu nadejścia wyników grzybka i tak ketokonazol odstawiony,wiec poobserwujemy:-)
Ja Tuli mielę rybki i zalewam niewielka ilością wrzątku,żeby się odrobinę zaparzyły ,dobrze robię,czy mam gotować?
Tula nie ma żadnych rewolucji,to trzymać się tego?
Jeżeli chodzi o calcium gluconicum,to jak dawkować,jest napisane 1 do 2 tabletek dziennie,4 razy na dobę...............to jedna dziennie Tuli wystarczy?

Link to comment
Share on other sites

kurcze,że też ja nie mam doświadczenia z psiakami rasowymi,u mnie oprócz odratowanego rottka zawsze mixy;-)
owczarki z pewnością mają jakieś specyficzne jak na rasę zapotrzebowania,a ja nie znam rasy............no chociaż moja Daśka to prawie owczarek:-) tylko jakiś rudy;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lolalola']Daska :) tzn to sa pieniazki,ktore przelala wczesniej Anita tak ?bo az zamarlam.........chyba na koncie do wplat sa jeszcze zapasy finansowe?
aaa ciekawe co to za szczepienia zyleksem czy jakos tak;)[/QUOTE]
tak 600 zł zostało do mnie przelane wczesniej,żebym mogła rządzić,tak nazwała to Anita,ale ja wiem o co jej chodzi i Pudzianowi,Oni oboje chcą,żebym się sama księgowała;-) nieźle to sobie wymyślili co.....:-)

Link to comment
Share on other sites

kurcze Tula przed chwilą piszczała,więc wyszłam z nią na dwór i Tula zrobiła kupę,wszystko by było ok,gdyby nie fakt,ze kawałek odgryzła i połknęła jak najlepszy smakołyk fuuuuuuuuu,odciagnęłam ją,bo gotowa była nie zasilić gleby azotanami wogóle.....muszę poczytać dlaczego psy zjadają własne odchody....bo w głowie mi się nie mieści.......dzisiaj całowania nie będzie,dobrze,że kąpiel jutro;-)

Link to comment
Share on other sites

i nie ma jednoznacznej odpowiedzi,może być stres,uboga dieta lub poprostu przyzwyczajenie,najlepszy sposób to nie dopuszczać do takich sytuacji i z pewnościa to już się nie powtórzy,choć Tuli na spacery kagańca zakładać nie będę,poprostu kupka i idziemy w druga stronę,żadnego wąchania!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='daśka']kurcze Tula przed chwilą piszczała,więc wyszłam z nią na dwór i Tula zrobiła kupę,wszystko by było ok,gdyby nie fakt,ze kawałek odgryzła i połknęła jak najlepszy smakołyk fuuuuuuuuu,odciagnęłam ją,bo gotowa była nie zasilić gleby azotanami wogóle.....muszę poczytać dlaczego psy zjadają własne odchody....bo w głowie mi się nie mieści.......dzisiaj całowania nie będzie,dobrze,że kąpiel jutro;-)[/QUOTE]
poskladalam sie ze smiechu.................................
to jest bardzo dziwne z tymi psami,moj bulion notorycznie podjada koope konska i zwiewa jak debil uradowany;)
spaniel Rodzicow zjada nawoz do kwiatkow,ktory wali jak kupa wlasnie...........rece opadaja;)
ponoc one to lubia bo tam sa rzeczy,ktorych one potrzebuja,jakies skladniki(mineraly-patrz nawoz):),ale czemu Tula uwaza swoja k...za atrakcyjna to nie wiem:)hehehheheh
co do gotowania ryby czy zaparzania wrzatkiem to nie wiem............ja zawsze gotuje,to tylko chwilunie zabiera jak wrzucisz do wrzatku;)w sumie na to nie wpadlam zeby zaparzyc:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lolalola']poskladalam sie ze smiechu.................................
to jest bardzo dziwne z tymi psami,moj bulion notorycznie podjada koope konska i zwiewa jak debil uradowany;)
spaniel Rodzicow zjada nawoz do kwiatkow,ktory wali jak kupa wlasnie...........rece opadaja;)
ponoc one to lubia bo tam sa rzeczy,ktorych one potrzebuja,jakies skladniki(mineraly-patrz nawoz):),ale czemu Tula uwaza swoja k...za atrakcyjna to nie wiem:)hehehheheh
co do gotowania ryby czy zaparzania wrzatkiem to nie wiem............ja zawsze gotuje,to tylko chwilunie zabiera jak wrzucisz do wrzatku;)w sumie na to nie wpadlam zeby zaparzyc:)[/QUOTE]
wysublimowane wyczucie smaku...nie ma co....:-)
i bądź tu mądry..............i nie puść pawia:-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='daśka']wróciłam od wet
kolejny wynik zeskrobin
świerzb(-)
nużaniec(-)
demorfity(++) przy poprzednim badaniu były (+++),czyli ketokonazol troszke pomógł próbka oddana na hodowle grzybów.
Koszt w zeszłym tygodniu 120 zł
dzisiaj za badanie grzyba 85 zł
razem 205 zł
kupiłam Calcium gluconicum tabletki -cena 6,49 zł
Kelpu nie było,a z algami maja tylko szampon! Poprosze Adama,żeby podszedł do apteki w Gdansku i kupił jeżeli będzie.[/QUOTE]

to przekleje do postu pierwszegoo

[quote name='daśka']STAN KONTA TULI
Przyszło 600 zł
422 zł rozliczone wcześniej w poście 662 str 67
205 razem z: wizyta,powtórne zeskrobiny,Oridermyl,Peroxywet,Imaverol,badanie grzyba (wynik za ok 2-3 tygodni)
6,49 zł Calcium gluconicum tabletki
Ryby 20,50 zł ..............jak rozliczamy,połowę za zakup ryb mogę pokrywać? jeżeli tak może być to rozliczam:-)[/QUOTE]

to tez

[quote name='daśka']Tuli konto na minusie o 43 zł
plus jeszcze dojdzie koszt Kelpu[/QUOTE]

to tez :) daśka - jak pudzian wróci z akcji pt, wywalona suka z auta to pomęcze go o wpłatę!!!OK???jakieś 200zł ma na koncie..reszta na koncie STOW!!!!tak jak rozmawiałyśmy ..pakuj w koperte rachunki i wyplacamy z konata STOW...kase TULINKI

[quote name='Atomowka']A czy moja wpłata nie dotarła jeszcze? Nie widzę jej w rozliczeniach a wpłacałam[/QUOTE]

zaraz lookne..Pudzian aktualizuje konto...why Ciebie nie ma ???na konto pudziana wpłacałaś??

[quote name='rekus']zylexis 150 zl, no chyba ze pani wet zrezygnuje ze swojej marzy. chyba nie ma potrzeby pakowac w nia calej apteczki, moze trzymac sie tej opcji z dwoma tygodniami,a cudu ten zylexis [B]nie zrobi wiekszego niz wasza opieka i te ryby[/B].[/QUOTE]

to mi sie podoba

[quote name='daśka']ok trzymajmy się dwa tygodnie tego systemu:-)
ryż + ryba bez warzyw
royal
biotyna
tran
Efa oile
wit E
calcium
algusie
plus leczenie doraźne tzn kapiele lecznicze i spryskiwanie imaverolem
do czasu nadejścia wyników grzybka i tak ketokonazol odstawiony,wiec poobserwujemy:-)
Ja Tuli mielę rybki i zalewam niewielka ilością wrzątku,żeby się odrobinę zaparzyły ,dobrze robię,czy mam gotować?
Tula nie ma żadnych rewolucji,to trzymać się tego?
Jeżeli chodzi o calcium gluconicum,to jak dawkować,jest napisane 1 do 2 tabletek dziennie,4 razy na dobę...............to jedna dziennie Tuli wystarczy?[/QUOTE]

sporo tego :) a nie mylisz sie i sama nie jjesz psich tabletek...bo ja mbym sie mylila

[quote name='daśka']tak 600 zł zostało do mnie przelane wczesniej,żebym mogła rządzić,tak nazwała to Anita,ale ja wiem o co jej chodzi i Pudzianowi,Oni oboje chcą,żebym się sama księgowała;-) nieźle to sobie wymyślili co.....:-)[/QUOTE]

WRIGHT :) ale wybacz nam..ja do kasy nei dotykam sie!!!powsinoga ze mnie...to tuuu..to tammm

[quote name='daśka']kurcze Tula przed chwilą piszczała,więc wyszłam z nią na dwór i Tula zrobiła kupę,wszystko by było ok,gdyby nie fakt,ze kawałek odgryzła i połknęła jak najlepszy smakołyk fuuuuuuuuu,odciagnęłam ją,bo gotowa była nie zasilić gleby azotanami wogóle.....muszę poczytać dlaczego psy zjadają własne odchody....bo w głowie mi się nie mieści.......dzisiaj całowania nie będzie,dobrze,że kąpiel jutro;-)[/QUOTE]

[quote name='Lolalola']to ciotki madruja nad rybkami,algami,royalami za miliony a Tula swoje........woli;)[/QUOTE]

to było straszne i mi kolacji odechciało się!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rekus']ryby sie gotuje, surowe niszcza wit.B. dlaczego bez warzyw?[/QUOTE]
Żeby wyeliminować ewentualną alergię na warzywa,Tula w Royalu dostaje pełen skład,tak poleciła Lolalola i wetka dzisiaj poparła,żeby poczekać,jeżeli Tuli zacznie się poprawiać,można wprowadzać warzywa i obserwować.
Jak długo ryby gotować?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rekus']ryby sie gotuje, surowe niszcza wit.B. dlaczego bez warzyw?[/QUOTE]
mam jeszcze pytanie jak dawkować calcium gluconicum,ponieważ pisze 1-2 tabletek , 4 razy na dobę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
poproszę o podpowiedź,czy raz dziennie jedną,czy co dwa dni,jak Kelp?

Link to comment
Share on other sites

Atomówka...
stan konta na 8 listopada
[SIZE=2]
[I]Na dzień 08.11.2010 godzina 15:30 mamy

18.10 wilczek007- 90zł
18.10 Wojciech K. 50zł z zaznaczeniem na Kelp
18.10 Magdalena S. 250zł
19.10 Anna M. 20zł
19.10 katarzyna09 50zł
19.10 Marta P. 50zł
19.10 Magdalena G. 50zł
19.10 katarzyna09 20zł
20.10 Iwona M. 20zł
20.10 Javena 10zł
20.10 Katarzyna S. 40zł
20.10 Anna B. 100zł
21.10 Pieniądze od Juranda 250zł
21.10 MonikaOnka 20zł
25.10 Justyna L. 10zl
25.10 robaczek 10zł pazdziernik
25.10 Witold B. 50zl
26.10 IVV 100zł
26.10 Ewa O. 50zł
03.11 robaczek 10zl listopad
03.11 tula 100zł za transport
08.11 Maura Ł. 100zł
08.11 Joanna J. 50zł

Razem: [B]1500zł[/B]
[/I][I][U][B]

wpłaty
[/B][/U]WYDATKI
[/I][/SIZE] [LEFT][SIZE=2][I][COLOR=Black][B]transport - [/B][/COLOR]Radom/Gdańsk (do rozlliczenia ok 1000km) - ok [B]483.50zl /przelew 24.10.2010/[/B]

[B]DT daśka - 600zł [/B][/I][I]/300zł-DT + zwrot za zakup szamponu Hexaderm=330zł/ + 270 zł WET[B]/przelew 27.10.2010/[/B]




[B]RAZEM ZOSTAŁO NA KONCIE: [/B][B][COLOR=Red]416.50zł[/COLOR][/B][/I][/SIZE] [/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

dobra.....później dopiszę ile jest dokładnie zaległości włącznie z Kelpem
jeżeli chodzi o Otulnę,to jeszcze ewentualnie zostaje biochemia,morfologia i to rtg i póki co na tym koniec zostanie tylko postawić ostateczną diagnozę i ustalić leczenie.
Tylko co robimy ze szczepieniami i sterylką?
Dobrze by było,gdyby Tula na święta była już w nowym domku:-)

Link to comment
Share on other sites

Mój dziad ON-ek też ma czasem g(...)ne zachciewajki, najczęściej po jakiś lekach.

Są tabletki [B]Rumen Tabs[/B], które -wg reklamy- można podawać pieskom ze "spaczonym" apetytem. Są niedrogie, ok 8zł pudełko.

"Rumen Tabs to mieszanka trzech składników potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania przewodu pokarmowego psa. Treść żwacza – naturalne źródło bakterii, pierwotniaków i drobnoustrojów potrzebnych do prawidłowej fizjologii przewodu pokarmowego. Stymuluje perystaltykę jelit, wzmaga apetyt, uzupełnia niedobory flory bakteryjnej, zapobiega wyjadaniu „nieczystości”, odchodów zwierzęcych, padliny. Drożdże piwne – naturalny probiotyk, źródło witamin z grupy B, selenu, biotyny i makro oraz mikroelementów, tonizują przewód pokarmowy, wątrobę, trzustkę, wzmagają łaknienie. Witamina C – naturalny przeciwutleniacz – reduktor działa odtruwająco i stymulująco na organizm. [B]

Wskazania, stosowanie, dawkowanie:
[/B]Szczególnie zalecany dla psów z wyjałowionym przewodem pokarmowym, żywionych karmami przemysłowymi, po przebytych chorobach układu pokarmowego, intensywnie leczonych antybiotykami i chemioterapeutykami, zmniejszonym i „spaczonym” apetycie.

Link to comment
Share on other sites

ach te zachcianki;-)
dziękuję za podpowiedź,jednak póki co może się wstrzymajmy przesłałam zdjęcie do Havanki jaką pokaźną apteczkę Tula już posiada,jeszcze jedno opakowanie i padnę..........,ale w przyszłości być może niedalekiej warto będzie zakupić takie cudo.... nazwę zapisałam:-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...