Jump to content
Dogomania

Dixie ['] przepraszam że zawiedliśmy suniu...


Ra_dunia

Recommended Posts

Z drugiej strony powoli zapracowujemy też na inny wizerunek. Moi znajomi uważają już Polaków za ludzi wykształconych, sumiennych i pracowitych. Coraz rzadziej spotykam się z opinią, że Polak = złodziej i alkoholik. W wielu zagranicznych firmach Polacy zajmują coraz wyższe stanowiska.
Podejście do problemu zwierząt też zaczyna się zmieniać => ostatni cykl programów w znanej stacji.
Ciemnota jest nadal, ale widać światełko w tunelu.
...
Choć może rzeczywiście ja piszę jednak z perspektywy dużego miasta, które wprowadziło obowiązek czipowania psów (czipy są darmowe), zniosło opłaty za psa, gdy przedstawi się dokument o jego kastracji i prowadzi akcję "kejter to też poznaniak".

Polacy są różni, ale naszym obowiązkiem jest pracowanie na polepszenie wizerunku i zmianę myślenia w społeczeństwie.
I tu akurat muszę stwierdzić, że ja wolałabym jechać do pracy i 2 godziny a jednak nie przejechać żadnego psa. Jadąc trasą Poznań - Piła bardzo często jestem świadkiem zatrzymania całego ruchu, bo jakiś psiak lata na poboczu (gospodarzowi furtki się nie chciało zamknąć). I wiecie co? Kiedyś zawsze jakiś niecierpliwiec trąbił - ostatnio wszyscy po prostu się zatrzymują. Może mam szczęście, a może rzeczywiście coś się wreszcie zmienia. Mam nadzieję, że jednak to drugie.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 556
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Elżbieta481

Na radę na kogo powinnam skierować swoją złość-dziękuję,ale nie należę do Polaków którzy w milczeniu będą przyjmować obelgi skierowane pod adresem mojego kraju i moich współziomków.Każdy naród ma ,,czarne owce,,także Szwedzi nie?Można by tu jako przykład podać sprawstwo kierownicze w kradzieży napisu z obozu koncentracyjnego...
Jesteśmy jak naród tacy jacy jesteśmy.
Swoje rady zachowaj dla siebie-ja ich nie potrzebuję,a na obrażanie kraju się nie zgadzam.I tyle.
EOT
Elżbieta

Link to comment
Share on other sites

Tak Ra_dunia, piszesz z perspektywy dużego miasta gdzie stada wałęsających się psów nie są Twoją codziennością. Co innego raz na jakiś czas spotkać się z sytuacją psa na drodze, a co innego mijać ich kilkanaście czy kilkadziesiąt dziennie (zwłaszcza w ostatnich dniach watahy biegające za sukami z cieczką), gdzie biegają wzdłuż, w szerz i w poprzek drogi, czasem nawet na oczach swoich właścicieli, którzy nie reagują (w piątek miałam wątpliwą przyjemność gwałtowanie hamować, bo dwa psiaki wbiegły na drogę, ich właściciele szli bokiem i gadali).
Też bym wolała nigdy nie przejechać żadnego psa, nie ma dnia, żebym gdzieś nie hamowała, omijała psa czy kota, ale nadszedł taki dzień, kiedy się nie udało...
Żeby rano zdążyć do pracy, wstaję o 5.00. Sorry, ale o 3 rano nie dam rady wstawać....
[B]waldi[/B] - bardzo słuszna uwaga.

Link to comment
Share on other sites

Muszę niestety wrócić do tematu Dixie, a dokładnie jej rozliczenia, bo tego jeszcze nie zrobiłam. Jutro wypada rozliczenie jej następcy (Ronalda), więc musi być jasna sprawa ile ma na koncie.

[B]Stan konta na 5 styczeń wynosił +1623,10 zł
Wpłaty:[/B]
50 zł Ra dunia
[B]Razem: 1673,10 zł[/B]

[B]Koszty:[/B]
160 zł hotelowanie (6-21.01)
51 zł paszport
280 zł wynajęcie kabiny na promie
50 zł przejazd do Mielca (100 zł na spółkę z Balbinką)[B]
Razem: 541 zł[/B]

1673,10 zł 541 zł = 1132,10 zł
[COLOR=black][B]Pozostałość po Dixie wynosi +1132,10 zł.[/B][/COLOR]

Dixie to już nie pomoże, ale innym piesom tak; zdecydowaliśmy pokryć ze swojej kieszeni połowę kosztów związanych z przygotowaniem i wyjazdem suni do Szwecji.
Całość tych kosztów to suma 626 zł (15 zł przejazd do Stalowej Woli, 230 zł pobranie krwi do badania, 51 zł paszport, 280 zł wynajem kabiny na promie, 50 zł przejazd do Mielca). Czyli 313 zł bierzemy na siebie i tyle zostaje w skarpecie dla kolejnego psiaka, czyli Ronalda.

1132,10 zł + 313 zł = [COLOR=red][B]1445,10 zł (to jest suma, która przechodzi na konto Ronalda)[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='waldi481']Na radę na kogo powinnam skierować swoją złość-dziękuję,ale nie należę do Polaków którzy w milczeniu będą przyjmować obelgi skierowane pod adresem mojego kraju i moich współziomków.Każdy naród ma ,,czarne owce,,także Szwedzi nie?Można by tu jako przykład podać sprawstwo kierownicze w kradzieży napisu z obozu koncentracyjnego...
Elżbieta[/QUOTE]

no tak i to szwedzi tez ten napis odpilowali i ukradli??? to jest wlasnie polski honor i duma narodowa w pojeciu niektorych osob: zbeszczescilismy miejsce gdzie nasi ojcowie i dziadkowie gineli [B]ale zlecili nam to szwedzi[/B] - gratuluje! cale szczescie ze jestes w polsce jedna z nielicznych, osob ktora potrafi cos takiego napisac

wiec MagdoNS rowniez tak jak Ty uwazam ze byla to cyt. "bardzo sluszna uwaga" - reszty nie skomentuje, nie ma sensu

prosze wszystkich innych czytajacych ten wpis o zrozumienie ze jest on skierowany tylko do konkretnych osob i obiecuje ze byl to moj absolutnie ostani wpis na tym watku odbiegajacy tak od tematu

/André

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...