Jump to content
Dogomania

Regulaminy


Sara

Recommended Posts

Mam pytanie w związku z regulaminami. Pan Lewkowicz na ostatnich krakowskich zawodach wspominał o ciągłej zmianie regulaminów. Na pytanie jednej z zawodniczek o najaktualniejszy regulamin powiedział żeby poczekac bo niedługo wyjdą najnowsze. Nieścisłości w regulaminie mogą kosztować zawodników punkty całkowicie bez sensu.

Czy ma ktoś z was najświeższą wersję regulaminu 1 ?

Link to comment
Share on other sites

a czy regulamin 0 tez uległ/ma ulec jakimś zmianom? jesli tak to gdzie jest najnowasza wersja? a pytamnie drugie to o zostawanie w zerówce w Krakowie widziałam ze wszystkie psy zostawały na waruj więc tak zażyczył sobie sędzia czy po prostu tak wszyscy chcieli? bo ja nie wiem czy nie wolałabym zostawić Denisa na siad, a regulamin który czytaam dopuszcza zarówno siad jak i waruj i ze przewodnik może wybrac - to aktualne?

Link to comment
Share on other sites

a ja włąsni staram sie cwiczyc obie pozycje ale siad u Denisa wydaje mi się mocniejszy i stabilniejszy, a z waruj wystarczy że zacznie coś nasłuchiwac i wtedy siada... nie wiem moze ma lepszy widok na okolice....:lol: ale generalnie czasami jak waruje to wystarczy ze na krok odejde a on juz siada... a czasami slicznie zostaje minute. wiec to roznie z tym bywa a z siadem raczej dobrze nam idzie....

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o zostawanie na minutę to pozycję masz dowolną w sobotę chyba wszyscy zerówkowicze zostawiali psy na waruj, ale w niedzielę już parę psów zostało w siadzie. Mnie lepiej zostawić na waruj bo najwyżej mi siądzie a z siadu może wstać i sobie gdzieś pójść. Natomiast jesli chodzi o przywołanie to wszyscy musieli przywoływać z warowania ( Gody chciała przywoływać Desti z siadu ale sędzia powiedział że trzeba z waruowania )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madzior_ka']oi jeszcze jedno czy jak zostawiam psa do przywołania albo na dłuższe zostawanie to czy w obu przypadkach po komendzie waruj moge powiedziec zostań?[/quote]

W jedynce - mozesz, w dwojce - nie. To znaczy w dwojce sa za to karne punkty

Link to comment
Share on other sites

A wiesz że nie wiem. Ja nie mam takich dylematów bo komenda zostań w ogóle dla nas nie istnieje. Jak mówię waruj to jamnik waruje tak długo jak ja tego chcę. A tak nawiasem mówiąc to obejrzałam sobie jeszcze raz filmik i ten mój jamnik wygląda prześmiesznie, taka długa paróweczka, które ciągle podskakuje. :lol: :lol: :lol:

Ja zostawiając ją do przywolania powtórzyłam komendę waruj bo mi zołza nie chciala warować za co nie odjęto nam punktów więc pewnie zostań jest dozwolone.

Link to comment
Share on other sites

Mozesz powiedziec "zostan", mozesz powtorzyc te komende raz ale juz za punkty karne. Jesli pies nie zostanie po dwukrotnym "zostan" cwiczenie nie jest zaliczone. Z tego co wiem regulaminy nie sa jednolite, zmieniaja sie. Na pewno na zostawaniu masz wybor - siad lub waruj. Co do przywolania to w regulaminie ktory mam jest napisane ze mozna psa przywolac zarowno z "waruj" jak i "siad". Mozliwe ze cos sie zmienilo i decyzja nalezy do sedziego, nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]W jedynce - mozesz, w dwojce - nie. To znaczy w dwojce sa za to karne punkty[/QUOTE]
a to luuzik:) ja jeszcze nawet w zerówce nie startowałam, więc gdzie mi tam do dwójki:)

a ja włąśnie ostatnio z Denisem mam taki problem ze jak powiem waruj to on myli ze zaraz bedzie siad i idzie na łątwizne i nie kładzie łap w 100% na ziemi (przednich łap) tylko tak lekko je obniża... i o tyle w zmianach pozycji to mnij przeszkadza to w zostawaniu owszem to jak tak zawaruje to gdy odchodze to najczesciej wlasnie siada, dopiero gdy powtorze waruj, lub powiem zostan (nie zawsze pomaga) to on pewniej opiera łapy na ziemi i leży mocniej dlatego zapytałam

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Na stronie GKSP pojawil sie plik [URL]http://www.zkwp.pl/zg/szkolenia/tresc_regulaminow_egzaminow.pdf[/URL]
sa tam opisane zasady organizacji roznych egzaminow i zawodow, PT, PTT, a takze m.in. zasady organizacji "egzaminow-zawodow" obedience. Mozna sobie gadac i pisac ile sie chce, ale i tak wychodzi na to czego chce p.Rurarz. Zatem bedziemy miec egzaminy obedience. :cry: Regulaminy zmienione sa tak nieznacznie, ze az ciezko to zauwazyc. W sumie jedyna zmiana, jaka na pierwszy rzut oka wypatrzylam jest wprowadzenie oceny z socjalizacji do klasy 0. I bardzo dobrze. Ale juz w klasie 1 pozostawiono nudne i czasochlonne chodzenie przy nodze smyczy. :sad: Tak samo, jak pozostawiono zapis, ze sedzia w zadnym wypadku nie moze obnizyc przeszkody. Utrzymano zapis, ze pies moze startowac tylko w jednej klasie danego dnia. To ostatnie moze i slusznie, bo dzieki temu dokladnie wiadomo, ile psow danego dnia bedzie startowac.
Niestety na stronie brak pelnego opisu cwiczen, moze istota zmian jest tam zawarta.

Link to comment
Share on other sites

To zadna zmiana Basiu, ocena z socjalizacji w zerowce zawsze byla. Nie widze zmian, przynajmniej nie na pierwszy rzut oka. No moze poza uniemozliwieniem startow w dwoch klasach jednego dnia. Dobrze to czy nie - sama nie wiem, ja bym raczej brala pod uwage ze zawody odbywaja sie rzadko, w roznych miejscach i czasem szkoda dla samej tylko zerowki tluc sie kilkaset kilometrow. Widze praktyczny argument za umozliwieniem takich startow, nie widze natomiast zadnego za uniemozliwieniem. Dzieki Basiu za te informacje.
Przegladajac regulamin miedzynarodowy w dziale "nagrody" troche sie posmialam przy tych wstazeczkach/rozetkach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog_master']Czy ja dobrze czytam, że w PT ma być dostarczony koziołek jdden dla wszyskich psów? [/quote]
Aż zajrzałam do starego/poprzedniego regulaminu i... to żadna nowość, tam był identyczny zapis. :eviltong: No i co, zapis zapisem, a i tak co jakiś czas padało pytanie: co jest na egzaminie aportem? Po czym okazywało się, że tu i ówdzie aportem była piłeczka, ... [SIZE=1][COLOR=white][I](i nie wiem co tam jeszcze)[/I] [/COLOR][/SIZE]:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Podobno zmiany w regulaminie obedience dopiero beda dyskutowane przez stosowna komisje.
Co do oceny z socjalizacji w ob 0 - ja takiej oceny z zawodow w Blazejewku nie mam. WYDAWALO mi sie to oczywiste,ze ma byc, ale na karcie ocen tego nie bylo. Natomiast w wyzszych klasach byla.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...