Jump to content
Dogomania

kaganiec


Ania i Salma

Recommended Posts

W dalszym ciągu nie rozumiem, czemu psu nie skojarzyć, że kaganiec to nagroda? Albo np. zapowiadający się spacer? Na pewno ułatwia to życie psu i mi.
Mój pies boi się kagańca i kiedy spróbowałabym jej nałożyć - rzuci się z zębami. Ale to inny przypadek, karanie kagańcem przez poprzedniego właściciela. TO jest bezmyślne i chore jak dla mnie, a nie pozytywne skojarzenie.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam zamiar mojego szczeniaka od początku pozytywnie przyzwyczajać do kagańca.
Chce żeby kaganiec kojarzył się mu z czyms przyjemnym..........
dużo się będziemy przemieszczac komunikacją miejską (autobusy tramwaje) na pewno będziemy jeździć pociągiem........
w niektórych miejscach też będzie puszczany w kagańcu.
Więc uważam ze pozytywne nastawienie do kaganca jest bardzo ważne......

Na pewno będzie miał psiak kaganiec fizjologiczny.
mojej Sabrze (*) taki kaganiec bardzo odpowiadał.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='katik']Tylko zakładanie nie jest dla niej przyjemnością.
[/quote]

ja znam na to sposob;)
trzymasz kaganiec i do niego wsadzasz np kawalek parowki, chrupka itp. Podchodzisz do psa z takim kagancem-lapowka w srodku. I np komenda "kaganiec" i zakladasz a pies znajduje smakolyka. I tak powtarzac czynnosc. U nas (i nie tylko;)) pomoglo fajnie :)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Kagańce fizjologiczne moim zdaniem to bardzo dobre produkty. Kupiłam z gappay'a dla mojego ONa. Psiur nie próbuje go już ściągac, zaakceptował go zupełnie. Z początku wyglądał dla mnie ciut śmiesznie, ale teraz nie wyobrażam sobie aby na spacer wybrac jakiś inny kaganiec. Oczywiście nie chodzi on cały czas w kagańcu, tylko na "wyjątkowe" okazje. Chc przyznam, że zdarzyło mu się dwa razy ściągnąc ten kaganiec :mad: (podczas spaceru po lesie, kiedy zachaczył o jakieś krzakole, ale miał trochę za luźno zapięte więc sie nie dziwię). Polecam z szczerym serduchem :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Gappay nie produkuje kaganców fizjologicznych, tylko jest dystrybutorem kaganców Chopo - tak wynika z ich www. Na polskim rynku dystrybuje je jeszcze Maszer, ale to nie jest producent, tylko także dystrybutor Chopo z tego co sie orientuje.

Niektóre modele są zabudowane kratkami również z przodu na wysokości paska na nosie, inne nie. Model standartowy jest kanciasty, model sportowy zaokrąglony na brzegach. Trzeba zwrócić uwage na sposób powlekania - niektóre w ogóle nie są cynkowane, inne są powlekane guma, inne cynkowane. No i na koniec materiał, z którego jest wykonany pasek na kość nosowa - ja mam z miekkiej pianki-gumki antyposlizowej, po latach uzytkowania podniszczyła sie dosyc mocno, ponoc o wiele lepszy jest pasem ze skóry podszytej filcem.

Link to comment
Share on other sites

A jak to jest z tym kagańcem fuzjologicznym i kładzeniem się psa...tj czy/jak pies ma się w takim kagańcu położyć. Ja mam cocker spaniela angielskiego i kaganiec zakładamy tylko do środków komunikacji miejskiej, gdzie mała uwielbia się kłaść pod siedzeniami. Obecnie ma taki kagańczyk materiałowy, ale uczciwie mówiąć mocno za nim nie przepada. Widać jak pies gaśnie w oczach kiedy tylko zakładamy jej to na pysk. A jak tylko wysiądzie z tramwaju, to ani kroku nie zrobi, dopóki jej namordnika nie zejmiemy. I tak się zastanawiam co z tym fantem zrobić...Może jakiś inny kaganiec wybrać...Ale jaki??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goś']A jak to jest z tym kagańcem fuzjologicznym i kładzeniem się psa...tj czy/jak pies ma się w takim kagańcu położyć. Ja mam cocker spaniela angielskiego i kaganiec zakładamy tylko do środków komunikacji miejskiej, gdzie mała uwielbia się kłaść pod siedzeniami. Obecnie ma taki kagańczyk materiałowy, ale uczciwie mówiąć mocno za nim nie przepada. Widać jak pies gaśnie w oczach kiedy tylko zakładamy jej to na pysk. A jak tylko wysiądzie z tramwaju, to ani kroku nie zrobi, dopóki jej namordnika nie zejmiemy. I tak się zastanawiam co z tym fantem zrobić...Może jakiś inny kaganiec wybrać...Ale jaki??[/QUOTE]

Pies może położyć się w nim, ale to kominejszyn i wymaga od psa samozaparcia :diabloti: bo jest mu niewygodnie. No, chyba ze leży na boku, to nie ma problemu. Jesli materiałowy sie nie sprawdza, to ja bym w takim wypadku rozwazyła kupno kaganca z miekkiej skórki tylko biorąc pog uwage fakt, by specjalnie kupić lekko za duzy - tak by pies mógł swobodnie otworzyć cały pysk, kaganców skórzanych jest duuzy wybór i są dosyc elastyczne, wiec powinno coś sie znalezc.

Link to comment
Share on other sites

Szczerze mówiąc też rozważałam taki z lekka za duży kaganiec. Bo ja go przecież uzywam dla ludzi,a nie dla psa :eviltong:
Ale taki z miękkiej skórki chyba rzeczywiście będzie lepszy niż materiałowy. A jak będzie na tyle luźny, że mała będzie mogła w nim pyszczek lekko otworzyć, to poprubuję przekupić ją smakołykami. Bo niestety w tym paskudztwie, które ma teraz, nie jest w stanie nic wciągnąć :shake:

Link to comment
Share on other sites

wlasnie bede kupowac nie dlugo kaganiec i chyba wlasnie wezme ten fizjologiczny tylko troszke cena nie ta...biorac pod uwage ze skorzany na mojego psa (zawsze kupowalam skorzane) 20zl a fizjologiczny juz 36zl ...no ale poszukam moze ktos chce sprzedac taniej :razz: a jak nie to trudno 36zl to nie az tak duzo ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talia.'][B]vpassione[/B], jaki to rozmiar?[/quote] Collie suka.

[quote name='gops']wlasnie bede kupowac nie dlugo kaganiec i chyba wlasnie wezme ten fizjologiczny tylko troszke cena nie ta...biorac pod uwage ze skorzany na mojego psa (zawsze kupowalam skorzane) 20zl a fizjologiczny juz 36zl ...no ale poszukam moze ktos chce sprzedac taniej :razz: a jak nie to trudno 36zl to nie az tak duzo ;)[/quote] 36zł? Na pudla? To poczekaj aż maszere na allegro wystawi facet, on sprzedaje taniej, tj. w zależności od wymiarów.
[url=http://www.allegro.pl/item482237324_maszer_kaganiec_fizjologiczny.html]"MASZER" KAGANIEC FIZJOLOGICZNY (482237324) - Aukcje internetowe Allegro[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vpassione']Collie suka.

36zł? Na pudla? To poczekaj aż maszere na allegro wystawi facet, on sprzedaje taniej, tj. w zależności od wymiarów.
[URL="http://www.allegro.pl/item482237324_maszer_kaganiec_fizjologiczny.html"]"MASZER" KAGANIEC FIZJOLOGICZNY (482237324) - Aukcje internetowe Allegro[/URL][/quote]

nie na pudla :eviltong:
zamowie rozmiar cocker spaniel pies dla mej suczy ;)

ale sie wstrzymam do wiosny az calkiem urosnie bo szkoda pieniedze tracic ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...