Jump to content
Dogomania

kaganiec


Ania i Salma

Recommended Posts

Dzięki :) widać, że zdolności krawieckie to mam średnie :D zastanawiałam się też nad tubą w większym nieco rozmiarze, ale jakoś mam opory :/ póki co mam w planach spróbować zrobić ulepszoną wersję :D

Kiedyś na allegro widziałam robione z taśmy na zamówienie, ale nie mogę znależć :( te z AkiTigra (czy coś w tym stylu) trochę za masywne- nie zmieszczą się ''do kieszeni''

Link to comment
Share on other sites

Jaki kaganiec radzicie kupić dla 3miesięcznego szczeniaka samoyeda? Kaganiec urzywany by był tylko w komunikacji miejsiej, a będziemy się nią często poruszać ponieważ w końcu utworzyła się grupa w psim przedszkolu :) . Sindi jak to szczeniak rośnie w oczach ...

Link to comment
Share on other sites

Odprulam filc w kagancu pro, i zostala sama skóra, myslicie zeby podszyc to jakims polarkiem? (Filc odprulam dlatego, bo byl bardzo gruby i mocno ograniczal widocznosc, po za tym byl jakis dziwny, inny niz w zwyklym, zrobiony z takich malych pozlepisnych ze sobą "igielek" ktore wylazily i draznily psu oczy)

Skóra jest miekka, ale myślę ze na dłuższą mete bedzie go obcierala. Jak myslicie?

Wyglada to teraz identycznie jak w metalach dingo, moze ktos takowy ma i sie wypowie czy ten pasek jest ok?

Link to comment
Share on other sites

Może to trochę głupie, ale do głowy przyszło takie rozwiązanie. Możesz wziąć jakąś nieszeroką ok 10 cm taśmę i po obu stronach przyszyć nieduże karabińczyki, żeby psu nie przeszkadzały. Jeden byś przyczepiła do kółka przy obroży, a drugi do kagańca w miejscu nie przeszkadzającym psu :) W ten sposób będziesz widziała jak go zdejmie, ale nie zgubi :)

 

A mi po poscie vege przyszło co innego - doszyć od spodu na szyi taki pasek do podpięcia do obroży jak maja własnie baskery. Nie uchroni to przed ściągnięciem ale przynajmniej pies nie zgubi tylko pozostanie mu na szyi.

 

A z ciekawostek - miałam ostatnio przyjemnośc wsadzić mojemu psu na pysk chopo dalmatynczyk suka : koszmar! Wciął mu się prosto w oczy, nie było mowy żeby ani chwilę postał, wyglądał jak torturowany wiadrem...

Basker 5 który teraz mamy też już tarmosi, a basker 6 z kolei jest za duży....

Link to comment
Share on other sites

Gdyby ktoś chciałby się pozbyć baskera 4 lub 5tki to my chętnie przygarniemy, mierzyliśmy 3 i był trochę za krótki, a ten plastik z chińczyka, który pokazywałam kiedyś tam to nosi do tej pory swoje już przeszedł i czas na coś wygodniejszego :) 

Link to comment
Share on other sites

nic się nie opiera na nosie. Dla mnie i pro i standard jest troche niedopracowane, pro ma za gruby filc, a w standardzie pasek opada (przynajmniej mój) i metal obciera nos.

Edit: jak pies uniesie w gore glowe to jeden pręt lekko dotyka nosa, fak. No trudno, zrobie tak jak docelowo mialo byc, czyli podszyje czyms cienkim zeby uniosl sie o te kilka mm

Link to comment
Share on other sites

Dzięki! Ale teraz mam zagwozdkę, bo Janka ma na 7 cm. długi pyszczek, ale obwód tylko około 20 cm., o ile dobrze pamiętam. Muszę przemyśleć sprawę ;)

Moim zdaniem 3 powinien być dobry na Jankę :) Molly jak widać może dość swobodnie otworzyć pyszczek w tym kagańcu, ale już bardziej dyszeć czy ziewać nie da rady. Janka by miała dużo miejsca na otwarcie pyszczka. Jakby co, to te kagańce są w większości sklepów Kakadu, można podejść i przymierzyć ;)

Link to comment
Share on other sites

U nas pro się spisuje choć filc wycięłam, tzn. przycięłam to co wystawało bo właziło psu w oczy. Tylko kurde nie wiem jakim cudem gamoń zdjął go już sobie 2 razy na spacerku i musiałam zapylać pół kilometra w pole po kaganiec :/ Pewnie za luźno mu zapinałam, teraz jak puszczam go luzem to zapinam nieco ciaśniej. W standardowej wersji wkurza mnie to opadanie na nos, ale może uda mi się coś wykombinować. Nie musi wyglądać ładnie byleby spełniał swoją rolę ;) Na wyjścia do ludzi zostawię pro ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...