Jump to content
Dogomania

Chore serce Grety-pomóżmy suni!!!Liczy się każda złotówka i każda rada!Ratunku!


jostel5

Recommended Posts

[B]Aktualizacja-31 lipca 2011 r.[/B]
[COLOR="#9932cc"]Greta przebywa w bdt,ale bardzo szybko okazało się,że suczyna jest ciężko chora!!!Najpierw-uszy-potrzebna była operacja,a to jeszcze nie koniec! W końcu kwietnia ujawniło się-niestety-:placz: ,że benia ma też bardzo chore serduszko!

Ratujmy Gretę! Jej stan zdrowia na razie stawia pod znakiem zapytania adopcję suni,dobrze,że Qeram się nie poddaje i walczy o sunię! P
[/COLOR]

[COLOR="blue"][SIZE="5"]Potrzebujemy pieniędzy-już nie tylko na specjalistyczna karmę,ale też (albo przede wszystkim) na kosztowne leczenie! Greta jest młoda,chce żyć-pomóżcie!!!
[/SIZE][/COLOR]

A to historia beni:

Kreska,Kresia,Kresiunia :) to śliczna sunieczka,która trafiła do bialskiego schroniska 27 września,czyli bardzo niedawno.
Przez kilka dni błąkała się w okolicach jednego z hoteli-zdezorientowania i przestraszona.Skąd się tam wzięła-nie wiadomo,można tylko snuć na ten temat hipotezy...
Kreska jest 2-3 letnim wielkopsem [B]bardzo[/B] w typie rasy,ma zewnętrzne cechy moskiewskiego stróżującego,ale czy faktycznie nim jest,nie można tego jednoznacznie stwierdzić.

Kreska to śliczna sunia i, mimo kilkudniowej włóczęgi,nic nie straciła ze swojej urody.Jeśli chodzi o jej zachowanie-niewiele jeszcze można o niej powiedzieć.Psiczka jest wciąż bardzo przestraszona,zachowuje się tak,jakby chciała zniknąć,chociaż-według stwierdzenia kierownika schroniska- każdy kolejny dzień i tak przynosi zmiany na korzyść...Kresunia zaczęła jeść,ale wciąż prawie nie wychodzi budy,a na widok człowieka kuli się i drży ze strachu...

Benia nie może zostać w schronisku ,bo niewielki boks nie jest przecież miejscem dla tak dużego,silnego psa!:shake:Poza tym-czyha na nią też inne niebezpieczeństwo.Sunia może wpaść w ręce kogoś,kto -oczarowany jej urodą- uzna,że "zna się na takich psach" i ...kto wie,co będzie dalej...?

Aktualnie sytuacja suni jest taka,że[B] ma ona szansę na bezpłatny dt :),chociaż potrzebne będą pieniądze na jej wyżywienie i ew.opiekę weterynaryjną.[/B]Myślę,że błędem byłoby tej szansy nie wykorzystać-zresztą innego,dobrego rozwiązania sytuacji Kreski nie ma...
[B]
Czy ktoś mógłby tej ślicznej suni pomóc?[/B] Potrzebne są deklaracje tylko na karmę...Tylko i aż...

Kreska przebywa w schronisku w Białej Podlaskiej,w sobotę zostanie dokładnie przebadana przez dwóch wetów.

[B]Kontakt w jej sprawie: [/B]kierownik schroniska-[B]504 177 547[/B],lub mój numer-505 572 846; email: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL].

[SIZE=3][B]Nowe ,dramatyczne wiadomości o Kresce-Grecie w poście 2.[/B][/SIZE] Sunia błaga o pomoc!!!!

[IMG]http://img338.imageshack.us/img338/3567/576565.jpg[/IMG]

Kreska w schroniskowym boksie

[IMG]http://img709.imageshack.us/img709/1112/576561.jpg[/IMG]

[IMG]http://img137.imageshack.us/img137/732/576563.jpg[/IMG]

[IMG]http://img843.imageshack.us/img843/3274/57585.jpg[/IMG]

Tak wyglądała zaraz po przywiezieniu do schronu-przestraszona,niepewna,nieszczęśliwa...:-(


[B]Domyślacie się,dlaczego Kreska została Kreską??? :)[/B]


[B]Nowe wiadomości o Kresce-Grecie-post 2.[/B]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 812
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kreska ma pojechać do bezpłatnego dt już w sobotę:multi::multi::multi: ,ale są potrzebne pieniądze na żarełko dla psicy!!! Taki wielkopies jak ona zjada ok.kilograma karmy dziennie ,dlatego potrzebujemy ok.300 zł miesięcznie na wyżywienie suni...Informację tę wstawiam po telefonicznej konsultacji z Qeram,który ma doświadczenie z benkami ,więc wie,ile takie psy zjadają.

Kreska pewnie szybko znajdzie dom stały,póki co jednak MUSIMY jej pomóc! Bardzo proszę o pieniądze na żarełko dla naszej Ślicznoty!:modla::modla::modla:

[SIZE=4][FONT=Arial]Edit.[/FONT][/SIZE]

Kreska[B] (teraz Greta)[/B] od soboty,9.10.,jest w dt u Qeram. Pieniądze na karmę dla suni sa w dalszym ciągu potrzebne,ale o wiele poważniejszą kwestią jest w tej chwili jej stan zdrowia.Suczynka ma bardzo poważnie chore uszka i bardzo cierpi.W przyszłym tygodniu będzie miała operację. Kopiuję fragment postu Qerama:

[B]"Byliśmy dziś w Elwecie z Gretą. przepisuje dokładnie co dostałem na wypisce:

Zapalenie kanałów słuchowych, przewlekłe, przerostowe małżowiny usznej i kanału lewego. W zakresie prawego kanału słuchowego zapalenie przerostowe ropne.
W badaniu otoskopowym lewy kanał nie przezierny, prawy z rozrostami w zakresie poziomego kanału.I
zalecono:
1.Enroksil 150 mg - 2 tabletki 1* dziennie lub 1 tabletka 2 * dziennie, codziennie minimum 14 dni
2.Trilack 1 kaps 3* dziennie
3.Oridemyl 2* dziennie 3- tyg
4. toaleta uszu Manussan co 5-y dzień
5.Kontrola uszu za 7-em dni
6.Po zakończeniu postępowanie chirurgiczne.

Tak że sprawa jest dość poważna. Zamówiłem wizytę u chirurga na przyszły poniedziałek. Obejrzy i zadecyduje kiedy będzie robił operację. Czy tylko lewe ucho a potem prawe, czy dwa na raz.
Ropne ucho Grete podobno bardzo boli, stąd może u niej takie zachowanie".
[/B]


Dogomaniacy,bardzo proszę,pomóżcie tej bardzo skrzywdzonej,przerażonej do granic możliwości i bardzo cierpiącej suni!!!!! Przyda się każdy grosik!!!!! Greta nie może czekać!!!!

[B]Deklaracje stałe:[/B]
1.jostel5-20 zł
2.Haniabor-30 zł:loveu:

[B]Pomoc rzeczowa:[/B]
Karma ze schronu od[U] Marpaw[/U]:loveu:
Worek karmy od[U] LucySxy[/U]:loveu:

[B]Wpłaty-stan na dzień 15.10.2010.[/B]
Deklaracje stałe-październik:
haniabor-30 zł
jostel5-20 zł

[B]Wpłaty jednorazowe:[/B]
Kapsel-200 zł
haniabor-100 zł
Andegawenka-50 zł
jostel5-50 zł
PuchaMc-100 zł
AresekSE-40 zł (i obietnica,że w przyszłym miesiącu też "coś";) będzie...:)

[U]Łącznie mamy " na dziś":[B]590 zł[/B]+ karma na 1,5 miesiąca

[/U]

26.10.2010 r.-[B]Przelew do Qeram za pierwszą operację Grety-590 zł[/B]

Stan finansów Grety na dziś-0 zł :shake::-(
A przed suczyną kolejna operacja! [SIZE=6]RATUNKU!!!![/SIZE]

[B]Listopad-wpłaty[/B]

[U]Deklaracje stałe:[/U]
haniabor-30 zł + "coś" w kwocie 40 zł=70 zł:loveu:
jostel5-20 zł+ "coś" w kwocie 30 zł=50 zł

[U]Z bazarku [/U]-Anettta-170 zł:loveu:
[U]Z bazarku [/U]-Lecoyotte-47 zł+15 zł=62 zł:loveu:
[B]
Razem na dzień 6.11.2010 r.-352 zł[/B]

Wpłaty z dzisiaj,czyli 9.XI....
Maruda666- 50 zł:loveu:
AresekSE-40 zł:loveu:

[B]Razem w skarpecie Grety mamy:442 zł[/B]

[B]09.11.10 r.-przelałam na konto Qeram[B] 442 zł[/B]-
na pokrycie kosztów leczenia Grety.[/B]

[B]Wpłaty:[/B]
17.11.2010 r.
Ania T. i jej Mama (spoza Dogomanii)-60 zł :loveu:
26.11.2010 r.
Anettta-z bazarku-80 zł :loveu:
30.11.2010 r.-Kapsel-50 zł :loveu:
29.11.2010 r.-Ryan (Forum Bernardynie)-50 zł:loveu:

[B]W skarpecie Grety mam w tej chwili ,czyli 1.12.2010 r. 240 zł[/B]


[B]ROZLICZENIE:[/B]

W postach 459 i 460 są skany z faktur za leczenie Grety.

W sumie:[B]1200,93,-[/B]
[B]1032,00,-[/B]-tyle przelałam Qeram za leczenie

[B] - 168,93,[/B] -- dług za leczenie (do wyrównania oczywiście)

[SIZE=5]Dramatycznie to wygląda!!! Pomóżcie![/SIZE]

Teraz koniecznie trzeba zadbać o karmę dla suni!!! Za co??? Ale mam stracha!

Wpłaty-deklaracje-GRUDZIEŃ:
[B]haniabor-70 zł
jostel5-50 zł[/B]
[B]p.Małgorzata G.-30 zł [/B]

Razem:240+70+50 zł+30 zł=[B]390 zł[/B]

[B]ROZLICZENIE:[/B]

Przelałam dzisiaj,to jest 10 .12.2010 r.na konto Qeram[B] 390 zł[/B]
w tym-dług za weta-168,93,-
za karmę-179,10,-
-------------------------------------
Razem wydatki: [B]348,03,-[/B]
[U]
390,- - 348,03,-=41,97- NADWYŻKA (na następne wydatki)[/U]

Długów nie mamy (jakiś cud!!!) ,ale pieniążków też już nie!!!!

Serdecznie dziękuję wszystkim wpłacającym!:loveu:
Gdyby nie Wy,....:shake::-(

[B]Styczeń-wpłaty:[/B]
200 zł-Małgosia z forum bernardynów :)
100 zł-p.Małgorzata G.:)
60 zł-haniabor :)
40 zł-jostel5

[B]9.02.11 r. Przelew do Qeram[/B] -400 za styczeń (żarełko+koszty wizyt u weta)

[B][U]Luty-wpłaty:[/U][/B]

-od[B] p.b-[/B]300 zł :loveu:

[U]Z bazarku ogłoszeniowego Paji:[/U] Dziękujemy Paju!

-od Smyka-60 zł
-od AGNGAW-40 zł
-od wiq-20 zł
-od conceited-15 zł
-od AGRABCIA-10 zł
-od Ocelot-15 zł+15 zł
-od Kora 78-15 zł
-od Sonia71-15 zł
-od Monika z Katowic-15 zł
-od Zosia123-40 zł
-od APSA-10 zł
-od Mysza1-30 zł
od Cantadorra-45 zł

[U]No i deklaracje stałe-luty...[/U]:

Haniabor-20 lutego-50 zł
Jostel5-30 zł

Z bazarku więc wpłynęło już 340 zł[B]:loveu:[/B]

Razem -w lutym- wpadło Greci do skarpetki 640 zł!!!
+ deklaracje stałe-80 zł-[B]Razem-725 zł[/B]
Dziękujemy!!!
[B]
Marzec-wpłaty[/B]

bazarek Anettty-50 zł
Jostel5-30 zł
Haniabor-50 zł

[B]Razem 15 marca-855 zł[/B]
Za weta i karmę-500 zł-przelew do Qeram

Pozostaje-355 zł

Kwiecień

Haniabor-50 zł
Jostel5-30 zł

i oraz piękna i nieoczekiwana wpłata na leki od p.b.-200 zł

Razem Greta ma 635 zł

Od maja deklaracja stała Anettty-10 zł

4 maja 11 r.-przelew do Qeram-500 zł
Pozostaje -135 zł

CZERWIEC
Haniabor-100 zł (maj/czerwiec)
jostel5-60 zł (maj/czerwiec)

A poza tym:
p.b.-150 zł
Małgorzata G.-100 zł

[B]Razem mamy w tej chwili:545 zł[/B]

[B]10.06.11r. poleciał przelew do Qeram-500 zł
[/B]
[B]Pozostało 45 zł[/B]

[B][U]Lipiec:[/U][/B]
Pies Wolny-wpłata 50 zł
jostel5-wpłata 50 zł
Bazarek Paji-100 zł
Haniabor-100 zł-deklaracja za lipiec i sierpień.

4.08.11 r. poleciał przelew do Qeram-300 zł

[B]Pozostało 45 zł[/B]

[B]Sierpień-wpłaty[/B]
Shy-30 zł
Pani Ewa M.-100 zł
Lilk_a-rozliczenie allegro cegiełkowego-211 zł
AresekSE-40 zł
jostel5-50 zł

[B]Razem:476 zł[/B]
21.09-przelew do Qeram-450 zł

[B]Pozostaje 26 zł[/B]

[B]Wrzesień:[/B]

Haniabor-50 zł
jostel5-50zł+50 zł (październik)=100 zł

W spadku od Lino-130 zł

[B]Razem-306 zł[/B]

8 lutego 2012 r.-przelew do Qeram-300 zł;pozostaje-6 zł

Edited by jostel5
Aktualizacja wpłat
Link to comment
Share on other sites

Kreska pojechała by do DT w Warszawie. Właśnie wyadoptowałem kolejną bernardynkę i chce pomóc następnej. Mam w domu 5 psów w tym dominującą owczarke kaukazką. Sfora swietnie nadaje się do socjalizacji. Ważne żeby Kreska choć na razie nie miała dominującego charakteru. Potem to sobie poradzę. Tak jak w pierwszym poście napisane warunkiem jest wyżywienie i ewentualne leczenie. Benki zjadają ok dwóch 15 kg worków karmy miesięcznie. Poprzednie benki które miałem na tymczasie tyle zjadały. Moja sfora też zjada nie mało, stąd moja prosba o karme.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='qeram']Kreska pojechała by do DT w Warszawie. Właśnie wyadoptowałem kolejną bernardynkę i chce pomóc następnej. Mam w domu 5 psów w tym dominującą owczarke kaukazką. Sfora swietnie nadaje się do socjalizacji. Ważne żeby Kreska choć na razie nie miała dominującego charakteru. Potem to sobie poradzę. Tak jak w pierwszym poście napisane warunkiem jest wyżywienie i ewentualne leczenie. Benki zjadają ok dwóch 15 kg worków karmy miesięcznie. Poprzednie benki które miałem na tymczasie tyle zjadały. Moja sfora też zjada nie mało, stąd moja prosba o karme.[/QUOTE]

Witaj!! Byłoby cudownie:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Też się cieszę,że widzę gościa/gości ;) u Kreski-witajcie ,wujku&ciociu ! :)

Wczoraj rozmawiałam z Qeram,który daje Kresce od soboty dt w Warszawie.Wg niego-o czym napisał gdzieś wyżej-na wykarmienie takiego wielkopsa jak Kreska trzeba miesięcznie dwa 15- kilogramowe worki karmy i wiadomo,że nie może to być karma z " Biedronki " ,tylko coś nieco lepszego -chociaż bez przesady...W sumie jest to koszt rzędu ok.300 zł miesięcznie i ....tyle nam trzeba .
Kreska jest piękna,więc pewnie szybko znajdzie dom,ale teraz szybko musi opuścić schron,bo szkoda ,by tam dziczała lub popadała w depresję.Qeram chce po nią pojechać już w sobotę...

Link to comment
Share on other sites

Przeważnie swoim psom kupuje lamb-rice, ryż z jagnieciną nie ma po tym sensacji żołądkowych. W zależnosci od firmy kosztuje 120 -150 zł za worek 15 kg. Ostatnio kupuje karme firmy ARION, ale nie zawsze jest w hurtowni. Ale nie upieram się, może być inna. Tej karmy z allegro nie znam.

Link to comment
Share on other sites

Tu są opinie na temat Josera Economy.
http://www.dogomania.pl/threads/177134-josera-economy-kuszaca-cena-ale-czy-tak-dobra-jak-pozostale
Osobiscie wole ariona, karma bardzo dobra i sprawdzona. Ale to Wy zadecydujcie. 119 zł to naprawdę bardzo tanio. Kupie tez dla swoich sierściuchów .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...