Jump to content
Dogomania

Alaskan Malamut - proszę o pomoc


Guest Arek31

Recommended Posts

Mam bardzo wielką prośbę, chciałbym zasięgnąć informacji na temat zakupionego przeze mnie pieska (ponoć Malamuta - jak zarzekał się jego były właściciel). Jest to dwu miesięczna suczka, wątpliwości budzi we mnie to, iż nie ma charakterystycznej dla malamutów białej maski, a jedynie naznaczone bielą brwi, także jej nos (ponoć nazywa sie go per "kufa") jest cały czarny. Czy dyskwalifikuje to ją jako malamuta. Oczywiście jest to suczka bezrodowodowa, co z reszta nie ma dla mnie większego znaczenia.

Z góry dziękuję za odpowiedź

a-r-e-k-31o2.pl

Link to comment
Share on other sites

Hej!

Jak widać po Twoim poście jesteś strasznie przerażony . Gdybyś kupił psa z rodowodem to bym sie Tobie szczerze mowiąc nie dziwiła .

Podejrzewam ze na wątpliwościach jakie juz teraz masz się nie skończy . Jak psiak będzie dorastał wtedy będzie bardziej widać na ile przypomina malamuta . Żeby cos więcej mozna było powiedziec musiałabym zobaczyc jak wygląda (przeslij do mnie maila: [email protected]) . Moje takie a nie inne nastawienie do tej sprawy bierze sie stąd ze mam duże watpliowości co do wyglądu psów bez rodowodu . Osobiście prócz rasowego malamuta , mam także i mieszańca wiec wiem co pisze .

Pozdrówka

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Oczywiście to nie jest na 100% prawdziwy malamut,pies jest bez rodowodu,a tylko rodowodowy jest rasowy,masz psa tylko do kochania :),ale go nie wystawisz,bo musi mieć rodowód,nie rozmnażaj go,bo już takie ogłoszenia w Internecie widziałem,np

"Bokser bez rodowodu,szukam suki do pokrycia" i na dole był podawany telefon

Link to comment
Share on other sites

czas pokaze co wyrosnie z Twojej suczki, umaszczenia natomiast sa rozne... http://www.pdg.sla-w.com/ jest to strona rodowodow i jest tam mnostwo malamucich zdjec a co za tym idzie roznych umaszczen

wiec mniej wiecej masz skale porownawcza

natomiast moge Cie zapewnic ze bez wzgledu na to czy Twoja suczka okaze sie byc podobna do malamuta czy nie, to umaszczenie nie dyskwalifikuje jej jako psa do kochania

szczerze mowiac zamiast miec teraz watpliwosci , mogles poszukac suczke tej rasy z rodowodem, czyli udokumentowanym pochodzeniem

n10.jpg

a tu masz przyklad jednego z umaszczen malamucich z tzw bialymi

,, fasolkami'' na brwiach.

to jedna z moich suczek

a & malamuty

Link to comment
Share on other sites

Mewa napisalas: "Moje takie a nie inne nastawienie do tej sprawy bierze sie stąd ze mam duże watpliowości co do wyglądu psów bez rodowodu . Osobiście prócz rasowego malamuta , mam także i mieszańca wiec wiem co pisze . "

Moje psy nie maja rodowodu, a malamuty to chyba przypominaja...:P

Link to comment
Share on other sites

:D Hej !

Ano Mewa napisała i to kiedy ponad rok temu wypowiadalam sie na ten temat (data na poscie). Choc troche czasu uplyneło to jednak zdania nie zmienie a nawet moge jeszcze w tej sprawie cos dopisac. Otóz malamut to nie tylko wyglad ale takze psychika , cechy charakteru , zachowanie , sposob myslenia , reagowania itd . Wszystko to razem okresla malamuta .

Zakla "chyba" to nie jest to samo co "na pewno" :)))

Moj kochany Nero tez jest chyba malamut a ja bym wolała zebyl byl na pewno malamutem . Mam do porownania swoje dwa psy papierowego i mieszanca Wygladem to mieszanca do malamuta mozna by i przyrównac ale psychika i inne w/w niestety sie róznią , no moze nie całkiem wszystkie ale jednak .

Pozdrawiam

Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku 2005 wszystkim Wam życzę

Link to comment
Share on other sites

No Mewa. A np. moj Matrix wyglada jak z ringu zdjety, charakterek ma jak ze wzorca wyjety:) Żwirek z wygladu jak malamut, ale charakterek po matce (ponoc tez alaskance, chociac dla mnie wygladala bardziej jak kundel AMa z SH) wzia, wiec juz taki malamuci nie jest z zachowania. Ale Matrix to na serio taki malamut na 100%, tyle ze rodowodu(i metryk) nie ma:)

Link to comment
Share on other sites

Mój Artas (SH) nie ma rodowodu, ale jak husky wygląda. Jego rodziice też wyglądali jak husky, ale na 100% nie mogę powiedzieć ze to jest czysty SH... Co do wyglądu-ma wady, glownie nieco za duze uszy, ale poza tym jest zgodny ze wzorcem, chociaż rożni się od haszczego ideału. (mimo wszytsko to najpiękniejszy pies na świecie :D ) charakter ma typowo haszczy, poza:

"Od dorosłego psa należy oczekiwać pewnej powściągliwości i godności. Jego inteligencja..." co prawda Arti nie jets jeszcze dorodly, ma 9 m-cy, ale godność i powściągliwość to cechy skrajnie odległe od mojego psiaka :D natomiast inteligencja... :roll: może i Art jest na swój sposób madrym pieskiem ale nie widać tego po nim :roll: (błagam, tylko nie mówcie mu tego bo będzie mial kompleksy).

A tak w ogole to ciekawa jestem czy jest w M-ku jakiś haszczak z papierami... Malamuty są conajmniej 3 (te 3 widzialam na oczy, jeden mieszka na mojej ulicy, dam głowę ze to AM) też nie jestem pewna czy mają rodowody...

Jest to dwu miesięczna suczka, wątpliwości budzi we mnie to, iż nie ma charakterystycznej dla malamutów białej maski, a jedynie naznaczone bielą brwi, także jej nos (ponoć nazywa sie go per "kufa") jest cały czarny
chcialabym zo0baczyć fotki tego psiaka... Na pewno jest piękna, ale ważniejsze zeby byla zdrowa. (zdrowie i odpowiednia psychika są najważneijsze) A zresztą psiak nie musi byc idealny, nawet nie musi być rasowy zeby był kochany...

Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...