Jump to content
Dogomania

!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!


Guest estra

Recommended Posts

  • Replies 23.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Flaire

    3356

  • INA

    1370

  • borsaf

    1264

  • zadziorny

    1221

Top Posters In This Topic

Byliśmy znowu na szkoleniu ( ale suuuuuuuuuuper było :D :) :D :) :P ). Bawiliśmy się w BIJ-ZABIJ-ZAJĄCA i spacery. już czuję że to moja pasja :)

Faire, myślę że każdy pies powinien jakieś szkolenie przejść ( chciażby najbardziej podstawowe ) to bardzo pomaga w stworzeniu z psem duetu.

Idę zabijać zające WWRRRRRRwRRRRRRRRrrrrrcchhhhhhrrr

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martini***']Faire, myślę że każdy pies powinien jakieś szkolenie przejść ( chciażby najbardziej podstawowe ) to bardzo pomaga w stworzeniu z psem duetu.[/quote]Ja właśnie też tak myślę. :D Właściciele, którzy nie szkolą często nie zdają sobie sprawy z tego, że szkoląc otwierają zupełnie nowe poziomy porozumienia z własnym psem.

Brawo, Martini***, za złapanie tej pasji! Airedale nie należą do psów najłatwiejszych do wyszkolenia, natomiast wyszkolone, na pewno są jedne z najlepszych! :D Zdawaj sprawozdania z postępów!

My z Misią byłyśmy dzisiaj na agility. Pogoda była fatalna, a Misia-cieczkowiec była o wiele bardziej zainteresowana zostawianiem psich "wizytówek" gdzie tylko się dało niż bieganiem po torze. Węszyła, ciągnęła do innych miejsc, żeby węszyć i siusiać dalej i w ogóle była raczej nieznośna. Tak że przebiegła tylko kilka razy - bardzo ładnie i bezbłędnie - a jak tylko zaczęła biec tak, jakby robiła mi łaskę, to przerwałyśmy zajęcia. Niestety Misiołek z cieczką jest psem w bardzo kiepskim humorku :( - ogonek pod siebie, uszy po sobie i w ogóle nie w sosie - tak ma przy każdej cieczce. :( Szkoda mi jej. :( Mokka mi mówi, "pospiesz się z tymi szczeniakami żebyś ją mogła wysterylizować" i ma rację.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nitencja']Flaire a ty chcesz sobie zostawic corcie po Misi ?? [/quote] TAK!!! Ale przy moim braku szczęścia w tych sprawach, nic się nie uda :( .

[quote name='Nitencja']No i kolejne pytanie czy zamierzasz zostac w Polsce??[/quote]Nie, na pewno nie na stałe. Ale kiedy wrócę do Stanów - jeszcze nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martini***']Byliśmy znowu na szkoleniu ( ale suuuuuuuuuuper było )[/quote]

Martini*** przecież jest ZIMNOOOOO! Nie wiem jak można wytrzymać na takim mrozie. Ręce to chyba całkiem odmarrrrzają od dawania smakołyków!
Jestem strasznym zmarzluchem i już się boję jutra, bo jutro idziemy z Eklerkiem na pierwsze zajęcia praktyczne do psiego przedszkola. A tu taka paskudna pogoda.
Trzymaj za nas kciuki (jeśli ci nie odmarzły). Już niedługo okaże się jakim 'geniuszem' jest mój paskudek :wink:
Mam nadzieję, że też będę mogła napisać, że było super!
PS Ile zajączków już złapaliście? :wink: Wrrrrrrrrrr

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Eclairs']Jestem strasznym zmarzluchem i już się boję jutra, bo jutro idziemy z Eklerkiem na pierwsze zajęcia praktyczne do psiego przedszkola. A tu taka paskudna pogoda.[/quote]Eclairs, ubierz się cieplutko! Ja też jestem zmaźluchem okropnym, ale nawet na zimowym szkoleniu nigdy nie marznę, bo jestem ciepło (i nieprzemakalnie!) ubrana. A smakołyki podaję w rękawiczkach!

Trzymamy kciuki - będzie fajnie. To super, że się szkolicie! :D

Link to comment
Share on other sites

[quote]Martini*** przecież jest ZIMNOOOOO! Nie wiem jak można wytrzymać na takim mrozie. Ręce to chyba całkiem odmarrrrzają od dawania smakołyków!
Jestem strasznym zmarzluchem[/quote]

Też jestem zmarzlichem, a jak byłam 1 raz na zająciach to było -10 stopni.
Tam trzeba się tyle ruszać, że na 100% nie będzie zimno :)
Ubranie musi być nieprzemakalne !!! to warunek nr 1 jeśli nie chcesz się rozchorować, i naljepiej taki które może się zniszczyć ( nie pamiętam ile razy wywaliłam się w snieg i ile razy Dakar mnie obskoczył :) )
Treserka ma ciuchy narciarskie, wygląda jakby przed chwilą wróciła z Alp :P , ja raczej nie będę w coś takiego inwestować ale nieprzemakalne ochraniacze na nogi muszę nabyć bo niestety ten piękny snieg kiedyś się roztopi ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martini***']Treserka ma ciuchy narciarskie, wygląda jakby przed chwilą wróciła z Alp :P [/quote]Ja też tak chodzę!!! :D Tylko nie chciałam sobie niszczyć dobrej kurtki narciarskiej, ale na szczęście niedawno sobie przypomniałam, że mam w piwnicy stary, "urzędowy" strój ratownika górskiego (z czasów, gdy pracowałam jako taki), który jest mi już do niczego nie potrzebny. Ponieważ ratownicy muszą przebywać w tych strojach cały dzień w bardzo różnych warunkach, są one bardzo mocne i nieprzemakalne. Więc teraz mam nowy superwoski "psi" strój, którego jedynym mankamentem jest ogromny krzyż na plecach (znak identyfikacyjny ratownika :D ).

Link to comment
Share on other sites

Ja na razie mogę się szkolić tylko czysto teoretycznie. Przeczytałam kilka dni temu 'Zapomniany język psów' i nie mogłam się doczekać, kiedy mi przyniosą 'Zapomniany język psów w praktyce'. Poczta Polska jednak zrobiła mi niespodziankę i w sobotni wieczór przynieśli mi lekturkę na weekend :).

Co do tej śniegowej pogody - aż się nie chce wierzyć, że już praktycznie za kilka dni Wielkanoc... Jakoś dziwnie będzie się szło ze święconką w zimowych butach i płaszczu... I nawet bazi nie będzie. Coś się z tą zimą nie możemy rozstać w tym roku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martini***']"Najpierw wytresyj kurczaka" Karen Pryor i "Sygnały uspakajające-dlaczego między psami nie dochodzi do konfliktu" Turid Ruaggs. Polecam te 2 książki, dostępne raczej przez net :)[/quote]

A ja jeszcze polecam "Szczenie doskonale",oczywiscie o ile "obiekt eksperymentow" to szczeniak :wink:

Link to comment
Share on other sites

Hmmm, bo wiecie, nie bardzo wiem, gdzie miałabym się spytać o taką rzecz, więc spytam tutaj - w rodzinie airedalowo-terierowej ;) W tym sklepie e-pet to tam są ceny takie mniej więcej jak w sklepach zoologicznych czy dużo się przepłaca? (Oczywiście nie przypominajcie mi o kosztach przesyłki, bo o tym wiem ;]) Ja jeszcze po sklepach nie chodzę za często - po świętach wielkanocnych mam zamiar zacząć szykować wszystko na przyjęcie sceniaka, więc pytam się Was - bardziej doświadczonych :)

Link to comment
Share on other sites

No i byliśmy na 'szkolonku' :D
Cztery psiaki w grupie. Dwa ONy, labrador i Eklersik. Prowadził młody Starkiewicz. Najpierw zwracanie uwagi, przywoływanie, trochę chodzenia przy nodze i skrętów w prawo, podstawy aportowania, warowanie przy nodze... Wszystko robione na zachętę ze smakołyków a potem z wykorzystaniem instynktu łowieckiego. A na zakończenie elementy toru przeszkód.
Erdzik wszystko wykonywał powoli i z namysłem 'czy ma to jakiś głębszy sens?' Przez tunel przechodził w żółwim tempie podjadając wszystkie smakołyki, które zostały tam z poprzedniej grupy :-? ONy przebiegały przeszkody jak błyskawice bez żadnej zachęty, labrador nie miał ochoty na nic.
Jedynie instyktu łowcy nie trzeba było terrierkowi budzić. Pięknie polował na linę z węzełkiem.
Wniosek: musimy trochę potrenować skupianie uwagi na pańci i panciu. Na dzień dzisiejszy to psi koledzy są najciekawsi :(

Miałyście rację. Zimna nie czułam :wink:
Eklersik padł i przespał ze 3 godziny :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Eclairs']Eklersik padł i przespał ze 3 godziny :D[/quote]No to za słabo się zmęczył :wink: . Inne szczeniaki po takich zajęciach padają nawet na kilka dni :lol: .

A tak poważnie, to dzięki wielkie za super relację z zajęć! I nie martw się, już niedługo Eklresik przegoni ONy! :D

Link to comment
Share on other sites

Martini***, Eclairs - macie dobrze z tymi szkoleniami ....ja tez bym chciała
ale gdziekolwiek szkolą--- to niestety nie w naszym miasteczku...i wszędzie trzeba dojechac samochodem , którego nie mam :-?
Może się jakoś uda :roll: Vigo tak uwielbia uczuć sie a zarazem jest troche krnąbry jest tez bardzo skoczny i zwinny już nie daje się przegonić ON-mu nie mówiąc o Brenardynie :wink:
Vigo ma 6 miesięcy( dzisiaj) i trener mówił, że im szybcej bedziemy szkoilić tym lepiej. :roll: :roll: :roll:

Martini*** - gdzie w necie znajdę polecane przez Ciebie pozycję- książkowe.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...