Jump to content
Dogomania

Panna Fąfel wróciła do nas z adopcji po 24 godzinach z powodu koteczka.


mestudio

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 795
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

U panny Fąfel przerażająca mnie cisza. Nie mam pojęcia co to się dzieje.
A za płotem spacerują się dwa podobne do pekińczyków pieski. Chyba ktoś je przywiózł na wieś i porzucił jakieś 2-3 dni temu góra, dziś widziałam je z bliska jak jechałam do pracy. Nie mam pojęcia co zrobić bo mam za dużo psów.

Link to comment
Share on other sites

Zapraszam na bazarek ogłoszeniowy: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/201966-**BAZAREK-OGŁOSZENIOWY-na-dług-Muszki-!!-52-OGŁOSZENIA-ZA-JEDYNE-8ZŁ!!!-DO-28.02!!**?p=16280035#post16280035[/URL]
Całkowity dochód z niego będzie przeznaczony na Muszkę.
Pakiet 52 ogłoszeń kosztuje tylko [B]8zł! :)[/B]

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem co z pekińczykami, nie ma ich u nas i nie widziałam ich w mieście, poleciały drogą w stronę miasta jakby znały tą drogę na pamięć. Nie mam możliwości szukania ich. Zresztą często idę tą drogą do domu wieczorem więc jeśli się pojawią to spróbuję je złapać. Tylko co potem?
Ok, psów nie ma i nie ma co marudzić.

Link to comment
Share on other sites

Dziś mieliśmy pierwszy bardziej poważny spacer. Na smyczy. I to dalej niż do bramy - do sklepu.

Pierwsze kroki Fąfel zrobiła dziarsko. Do bramy.
Potem przeobraziła się w osła. I dalej w zaparte.
Po przełamaniu siłowym przejścia przez bramę z głową zdolną do obracania się na około i to kilka razy w ciągu sekundy przeszliśmy klika kroków. Każdy centymetr nowego terenu obwąchany został po kilka razy.
Po minięciu zagrożenia wynikającego z przejścia obok sąsiadów, było już znośnie. Przy samym sklepie Fąfel grzecznie czekała na mój powrót, przywiązana do płota. Nic nie kombinowała.
Powrót już naprawdę dobrze wypadł. Nawet umie siad - szczególnie przydatne jak mamy przejść na drugą stronę jezdni.

Wyjście udane. Wprawdzie zajęło to dwa razy dłużej niż nornalnie, ale po kilku razach już nie będzie problemu. Ma trochę lęków po oderwaniu od Lady zktórą jest w kojcu, jakby się bała sama zostać.

Zaczyna być już układalna, mimo jej nieobliczalnych czasem pomysłów.

TZmestudio

Link to comment
Share on other sites

[quote name='danka4u1']Albo te psy takie zdolne i pojętne trafiają do Was, albo " szkoła" dobra ..[/QUOTE]
Wcześniej próbowałam z nią na smyczy po ogrodzie chodzić, na początku dostawała amoku, ale po kilku razach było w miarę. Ona potrzebuje bardzo dużo ruchu, biegania i smycz ją denerwuje.

Link to comment
Share on other sites

Mój pies- mimo wieku- też potrzebuje dużo ruchu, biegania, węszenia- nazywam to rozszerzaniem światopoglądu- ale że z różnych względów nie ma mowy o swobodnym bieganiu bez smyczy, spacerujemy razem tak długo, jak potrzebuje. Spacery co najmniej trzy- cztery dziennie po godzinie najmniej. Jak trzeba ,to trzeba i wszyscy zadowoleni.
A panna Fafel to niesforna chyba dziewczyna, młoda i indywidualistka. Potrafi wywalczyć sobie spacery dalej niż po ogrodzie.
Wspaniale idzie nauka.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Panna Fąfel ciągle czeka, kolejne allegro zresztą wyróżnione też nic nie daje. Chyba więcej ogłoszeń to ona już nie ma. Można więc ją zaliczyć do tych zapomnianych bo w końcu jeść ma co i krzywda jej się nie dzieje.
Panna Fąfel ma ADHD i trudno ją wyadoptować.
Jest wyjątkowo wesoła, przymilna, ale nie można jej zostawiać w domu bo zniszczy wszystko, nawet z półek wyciąga książki i gryzie.

Link to comment
Share on other sites

Czyli taka oczytana:evil_lol: Też miałam taki problem,doszło do tego że wszystkie ksiązki z zasięgu pysków poszły na meble,w stanie wskazującym na dogłebne zczytanie...
Teraz mój dzikusek jak wychodzę demoluje mi wszystko w zasięgu okna i na oknie...ja to mam juz wrażenie,że mieszkamy w psiarni,ten budynek a zwłaszcza wnętrze, juz coraz mniej przypomina dom mieszkalny...

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich miłych odwiedzających.

No niestety, Fąflica to kopia naszej podstarzałej onki. To co robiła nasza onka kiedy zostawała sama w domu to nawet nie chcę wracać do tego myślami. Ulubionym zajęciem naszej onki było ściąganie kwiatów doniczkowych, wywlekanie ich na kanapy i rozwalanie tej ziemi na kanapie. Albo żeby się wysiusiać wchodziła na górę pod drzwi sypialni i tam sobie beztrosko sikała, nie ważne, że godzię wcześniej był spacer. Jej złośliwość była ogromna.
Fąfel jest lepszy bo nie sika, ale strasznie rozwleka wszystko po domu i gryzie, a do tego ma ciągle skłoności do ucieczek z ogrodu. Ona dosłownie kombinuje jakby tu zwiać.
Na allegro ma napisane uczciwie, że w domu może przebywać tylko z człowiekiem i dom musi być z ogrodem, aby to wariactwo się mogło wybrykać.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy w takim wypadku nie lepsza byłaby dla niej buda...ogólnie nie jestem za takim rozwiązaniem, ale nie wiem czy ktoś byłby w stanie zapewnić Fąfelce obecność 24 godziny na dobę. Nawet jak ktoś nie pracuje, czy pracuje w domu to zawsze zdarza się, że gdzieś wychodzi bez psa...

Link to comment
Share on other sites

U nas nasza onka i Fąfelka to przyjaciółki. Obie mieszkają razem w kojcu, a zimową porą kiedy temperatura spada poniżej zera obie panny śpią obowiązkowo w domu, a w dzień zajmują ogrzewaną werandę, która jest cała do remontu dzięku różnym tymczasom.
Na werandzie są tylko jakieś niepotrzebe rzeczy najczęściej, ale i te Fąflica gryzie jak zostaje sama, nawet legowiska i koce gryzie jak jest sama w domu.
Kiedy są w domu z nami są bardzo kochane i grzeczne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...