Jump to content
Dogomania

Hunter piękny i wesoły ,kto mnie pokocha ?Hunter już w DS !! Z


funia

Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[quote name='agada']Nie doszłam do końca wątku, do tego momentu...., ale doczyta


To co napisała Piranha podpisuję dwoma rękami, przynajmniej obiektywne i ze znajomością"zamojskich" zasad schroniskowych i tp. Pierwszy raz słyszę, by za psa odpowiedzialna była osoba wybierająca go ze schronu! Aż boje się pomyśleć co zrobiłabym z tymi, które sama wybrałam!!!!! Przecież były Emir zamojski miał i ma zakaz brania ze schronu czegokolwiek! Dobrze, muszą się naszukać, by znaleźć kogoś...
Nic to, dodam jeszcze, ze dług po Abbi, ale winnych hotelu był spłacany przez kilka miesięcy, w większości przeze mnie i zaczynaliśmy od ponad 270 zł, a wybierała ją ze schronu sonia71. Inna zamojska sucz Kawa też siedziała ponad rok w hotelu, podziwiam cierpliwośc i determinację sponsorki...Jestem na wątku dwu psów, duzych zaznaczę, których hotel to koszt 500zł/mies. siedzą już ok. roku, bez prawie stałych deklaracji, obecnie dług wynosi 1000zł. za luty i marzec. Nikt tam się nie kłóci, robimy bazarki, każdy kto może rzuci parę groszy i to dosłownie, nikt nie szuka odpowiedzialnych, winnych itp. Wszyscy wiemy, ze sytuacja jest beznadziejna w adopcjach i w całej tej bezdomności kocio-psiej.... Tu staram się nie komentować nic, bo zaraz dostanę z bicza! Ale jednak wyrażę swoje zdanie skoro taki beznadziejny i chory to pies, bez szans na adopcję to uśpić, przeciez w krajach bardziej cywilizowanych niż nasz pod względem zwierzęcym, takie rzeczy to norma! Teraz to się zacznie!!!
A do Ciebie delfy2000, zanim coś chlapniesz to pomyśl! Tym bardziej, jeżeli to dotyczy oceny innych. Pojęcia nie masz o tym co robi zadra i jej mąż. I mimo tego, że to ich własna działalność i z tego żyją, podobnie jak np. hotelik dla psów, to przypuszczam, ze marzeniem Twoim byłoby robić to co oni! Sama korzystam z ich bezinteresownej pomocy i często w pomoc tę jesteśmy zaangażowani tylko MY.
IVV podziwiam to co robisz dla psów, ale wzięłaś chyba za dużo na siebie.... Takie ewentualności, że pies się zasiedzi, albo okaże sie chory trzeba brać pod uwagę niestety...
Muszę przyznać, ze wątek stał się pełen jadu i nieprzyjemności... Każdy kto tu wejdzie i zacznie czytać zniechęci sie na dzień dobry, a nikomu to nie zaszkodzi bardziej niż psu, choc nie wiem, czy jego dobro ktos jeszcze bierze pod uwagę?
Zaznaczam na końcu, że weszłam, powiedziałam co powiedziałam, (może bardziej obiektywnie niż strony walczące) i nie zamierzam wdawać sie w dyskusje, chcecie to proszę spuśćcie mnie w kanalizacji, macie prawo! Nic do utrzymania psa nie wniosłam przecież, a sie wymądrzam. Ups, podnosiłam Piranhowy bazar.
Jeżeli kogokolwiek obraziłam lub poczuł się może osobiście urażony, to przepraszam, albowiem nie taki był zamysł tej wypowiedzi i nikogo nie przyszłam zwymyślać!! ot tak nie mogłam się powstrzymać....[/QUOTE]

pozwolisz ,ze nie skomentuje







Zuniu dziekuje za chec pomocy :) !!!!!!
tak masz racje, z karma wszystko sie wyjasni po badaniach
a my tylko tak w dobrych intencjach tutaj piszemy co by bylo najlepsze dla psiaka ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='IVV']dziekuje E_S ,ze zrobilas te zakupy dla Hunterka:) masz racje ,ze yogurt w przesylce moze byc troszeczke ryzykownyczy:evil_lol:,ale Funia chyba moze kupic go w Zamosciu przy zakupach dla rosziny.
a sa jakies testy na alergie u psow ?[/QUOTE]
ES - sama sobie poczytaąłm wreszcie z PRZYJEMNOSCIĄ to co napisałas :P
nie chciało mi sie brnać wątku trzustkowego :/ przyznam

a u Ramzesa tez nei wesoło
a tutaj - mam - podane jak kawa nalawe :P

Buźka :P
haha

ostatni gdzie sie nei wejdzie - tam sie kłóca - CHYBA WSZYSTKIE OKRES BEDA MIAŁY ..koniec miesiaca i początek
ha ha ha

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anita_happy']ES - sama sobie poczytaąłm wreszcie z PRZYJEMNOSCIĄ to co napisałas :P
nie chciało mi sie brnać wątku trzustkowego :/ przyznam

a u Ramzesa tez nei wesoło
a tutaj - mam - podane jak kawa nalawe :P

Buźka :P
haha

ostatni gdzie sie nei wejdzie - tam sie kłóca - CHYBA WSZYSTKIE OKRES BEDA MIAŁY ..koniec miesiaca i początek
ha ha ha[/QUOTE]


[quote name='IVV']chyba tak, PMS zbiorczy:evil_lol:

sorry HUnter !!!
co u ciebie chudzielcu?[/QUOTE]

Eee, ja to mam wręcz przeciwnie :D
I w ramach miłości wywołanej owulacją mam prośbę do zamojskich obrońców krzyża - jak już zwołujecie swoje "kółko różańcowe" - bo tak nazywacie swoich przeciwników, wiem, bo czytam, więc odpowiadam tym samym - to uprzedźcie ich, zanim doczytają wątek, że dajecie nam takie rady:

[quote name='zadra']
[SIZE=4][B]Okielznaj nienawiść i skup się na psie.Przedstaw jakie masz pomysły ,żeby mu pomóc.[/B][/SIZE]
[/QUOTE]

Bo kicha straszna wychodzi jak się totumfaccy odezwą :evil_lol: Trochę klasy nie zaszkodzi, naprawdę.

Agada, jeśli doczytałaś koleżanki radę:

[quote name='zadra']
Okielznaj nienawiść i skup się na psie.Przedstaw jakie masz pomysły ,żeby mu pomóc.
[/QUOTE]

To mniemam, że dotyczy ona także Ciebie. No, to powodzenia :) [B]Czekamy na Twoje koncepcje, pomysły, propozycje pomocy w sprawie PSA[/B], żeby mu pomóc, któremu Twój post - no niestety, jakoś kurde nie pomógł :crazyeye: Pogrubiłam ten ważny fragment, coby nie umkł Twej uwadze. Bo w jakim innym przepraszam celu tu przyszłaś na wątek ? Na pewno pomóc psu, a nie mącić i odstraszać ludzi od wątku - napisz więc jakie genialne pomysły w sprawie poprawy jego bytu Cię tu przywiały :D /ps. edytowanie postu już nic nie da - IVV zdążyła zacytować/.

[quote name='Żunia']A ja proponuję, żeby najpierw zrobić Hunterowi rzetelną diagnozę, a dopiero póżniej podejmować decyzje odnośnie karmy, czy innych rzeczy.
[COLOR=red][B]Następne opakowanie enzymów opłacę.[/B][/COLOR][/QUOTE]

Żuniu kochana - strasznie Ci dziękuję :loveu: Zacytowałam, bo utonęło w Agadzie w ramach - oszywiście "pomocy psu" i niezaśmiecaniu wątku wojną :D ot, taka paralogika.

[COLOR=red][B]IVV - mam do Ciebie prośbę.

Wyznacz osobę odpowiedzialną za Huntera do 31 marca, zgodnie z życzeniem osób czujących się odpowiedzialnymi.[/B] [/COLOR][B][COLOR=red]Publicznie, tu na wątku, nie na PW. [/COLOR][/B][COLOR=black]Wiesz jak się PW kończą ...[/COLOR] już je z Tolą wymieniałaś wielokrotnie.

[quote name='zadra']
[B]Jeśli jest osoba lub grupa osób, która uważa,że zrobi to lepiej ,szybciej i skuteczniej niech złoży deklarację o przejęciu odpowiedzialności za psa do 31.03.br na PW.[/B]
Z uwagi na to,że dyskusja na wątku nie przyczynia się do rozwiązania powyższych problemów , odstrasza ludzi, którzy mogliby konstruktywnie pomóc w adopcji nie będziemy uczestniczyć w tych przepychankach.[/QUOTE]

Agada, doczytałas to 2 zdanie cytowanego postu koleżanki ? Krecią robotę jej robisz :D

PS. Funiu to wysyłam witaminy i Rumen Tabs dla Huntera.

Link to comment
Share on other sites

Pardon, że tak nie w temacie, drogie panie, ale tak mi się przypomniało, że z dobrych karm w przyzwoitej cenie, oprócz Brita, Brita Care i Josery, ludzie polecają jeszcze Bozitę i Nutrę Nuggets chyba (kurna, a może jakaś inną Nutrę?). No i koniecznie trzeba patrzeć na dawkowanie poszczególnych karm, żeby nagle nie wyszło, że Hunter musi zjadać dziennie powiedzmy np. 400g karmy, bo będzie kicha. Ile on waży tak w ogóle? 13 kg? 15?

Rozumiem, że ustalanie karmy i w ogóle odbędzie się po diagnostyce, na razie to raczej luźne sugestie ;) Jeśli mogłabym jakoś pomóc - mogę wysłać maluchowi na spróbowanie Brita Care z jagnięciną, niestety tylko tyle w najbliższym czasie :oops:

Link to comment
Share on other sites

Wybacz E-S nie skomentuję, pluj jadem ile chcesz, jeżeli Ci lepiej od tego. Niestety nie mam takich możliwości finansowych jak Ty i nie wykupię tu abonamentu na dowalanie innym, zajmę się swoimi psimi wątkami, bo mam psy, którym musze pomóc, bo nikt tego niestety nie zrobi....
wątek usuwam, jak zrobili to już niektórzy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='"E-S"']Wiesz jak się PW kończą ... już je z Tolą wymieniałaś wielokrotnie.[/QUOTE]
O, z tym się zgodzę. Niech wszystko będzie na wątku - na przykład dlaczego Hunter łysiał na nosie i łysieje na uchu. No i fakt - PW z IVV to jedno, a to, co na wątku, to jak się przekonałam - drugie.
Faktem jest natomiast, że bez następnych badań nic się nie zdziała. Natomiast radziłabym zrobić badania o szerszym spectrum - skoro leki nie pomagają, to może pies ma jeszcze jakieś wady/choroby, które dają tak o sobie znać? Np. tarczyca?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agada']Wybacz E-S nie skomentuję, pluj jadem ile chcesz, jeżeli Ci lepiej od tego. Niestety nie mam takich możliwości finansowych jak Ty i nie wykupię tu abonamentu na dowalanie innym, zajmę się swoimi psimi wątkami, bo mam psy, którym musze pomóc, bo nikt tego niestety nie zrobi....
wątek usuwam, jak zrobili to już niektórzy...[/QUOTE]

No, to teraz mamy czarno na białym kto tu przyszedł jadem pluć bez kompletnie żadnego zainteresowania psem, tylko żeby narozrabiać, to już widać ... przykre, naprawdę :( tym bardziej, że nikt nie kazał agadzie płacić za psa, nie prosił o zasponsorowanie mu choćby 1 jogurtu nawet - poszukujemy pomysłu jak mu pomóc - każda pomoc jest ważna, nawet pozornie tak nieistotna jak znalezienie dla niego karmy, po której nie będzie łysiał jak po RC - niestety z wątków trzustkowych wynika, że po RC łysieje 90 % psów. Czyli pomysł - żeby przejrzeć wątki trzustkowe, allegro, porównywać składy karm. To zajmuje masę czasu, którego nie mam. Dżizys - ale większość tak się boi zamachu na swoją kieszeń, że już wszystko interpretuje jak ten zamach :D

[quote name='evel']Pardon, że tak nie w temacie, drogie panie, ale tak mi się przypomniało, że z dobrych karm w przyzwoitej cenie, oprócz Brita, Brita Care i Josery, ludzie polecają jeszcze Bozitę i Nutrę Nuggets chyba (kurna, a może jakaś inną Nutrę?). No i koniecznie trzeba patrzeć na dawkowanie poszczególnych karm, żeby nagle nie wyszło, że Hunter musi zjadać dziennie powiedzmy np. 400g karmy, bo będzie kicha. Ile on waży tak w ogóle? 13 kg? 15?

Rozumiem, że ustalanie karmy i w ogóle odbędzie się po diagnostyce, na razie to raczej luźne sugestie ;-) Jeśli mogłabym jakoś pomóc - mogę wysłać maluchowi na spróbowanie Brita Care z jagnięciną, niestety tylko tyle w najbliższym czasie :oops:[/QUOTE]

Evel kochana jesteś :loveu: znaczy nie zawsze, ale teraz :evil_lol: sama wiesz jak jest :D
Czytam o tych trzustkowcach - tłuszcz musi być poniże 10 %, na joserze składów nie mogę znależć. Bozita to dobra karma, smakuje psom, skład OK niby.
Hunter jest chudy - to Bugi waży tak od 13 do 15 kg, Hunter - 8-10 kg. Ale trzustkowiec ma dawki większe niż jego waga ... dopiera się niestety "na żywca" - patrząc, czy pies się najada.

Link to comment
Share on other sites

Szczerze powiem ,ze i mnie zdziwiła nagła wizyta Agady ,która wpada jak meteoryt i nagle pisze bo jest oburzona . Skoro piszesz w ten sposób to znaczy .ze nie jesteś w temacie i uważam ze oceniasz IVV niesprawiedliwie .To co wzięła a wzięła tyle ile uważała ,ze udzwignie ( 4 psy w hoteliku ) opłaciła tak jak zawarłą ze mną umowę .I nadal opłaca .
A leczenie psa i zabiegi było sprawą drugą uzgadnianą z innymi osobami .I tu zaczynają się schody ....


Zarabiam na psach ( FORTUNĘ ZBIŁAM ) ,ale oprócz tego pomagam w wielu innych sytuacjach z nimi związanych ( za darmo ) i nie pisze tego po to aby się tu wychwalac tylko po to aby uzmysłowić .ze kazdy z nas miłośników zwierzat robi coś dla nich ale o tym nie opowiada bo i po co ....
I zrozumcie wreszcie ,ze zaszło tu wielkie niedomówienie miedzy sponsorem a członkami fundacji .
.Mój pech ,ze znowu się zaczął problem tylko niestety ja tu nie mam swego udziału .Jako opiekun psa muszę prosic o konkrety ,pieniadze i badania .
Daleka jestem od oceny bo zaczynamy juz miec tu gości z róznych stron dogomanii i trzeba by fason troszke trzymac ,ale tak jak ty nie mogłam się powstrzymac ....

Link to comment
Share on other sites

Kurna, weźcie se laski dajcie po razie i będzie spokój, bo normalnie już się zaczynało robić i znowu się z tego wątku robi syf. Rzekłam to ja, ironiczna, wredna i złośliwa, ale pracuję nad swoimi wadami :evil_lol:

[quote name='E-S']Evel kochana jesteś :loveu: znaczy nie zawsze, ale teraz :evil_lol: sama wiesz jak jest :D
Czytam o tych trzustkowcach - tłuszcz musi być poniże 10 %, na joserze składów nie mogę znależć. Bozita to dobra karma, smakuje psom, skład OK niby.
Hunter jest chudy - to Bugi waży tak od 13 do 15 kg, Hunter - 8-10 kg. Ale trzustkowiec ma dawki większe niż jego waga ... dopiera się niestety "na żywca" - patrząc, czy pies się najada.[/QUOTE]

No wiem, wiem, ale wiesz ;) To szczupak z niego straszny. Czyli pewnie będzie jadł dawki jak na 15kg, nie? Nie mam dłuższej chwili, żeby te karmy posprawdzać, może jakoś bliżej weekendu... Doba jest stanowczo zbyt krótka :shake:

Link to comment
Share on other sites

Funiu, spokojnie, ja myślę, że to efekt treningu co poniektórych przed rocznicą 10 kwietnia :D

[URL=http://img593.imageshack.us/i/smole.jpg/][IMG]http://img593.imageshack.us/img593/3075/smole.jpg[/IMG][/URL]


Będzie dobrze, damy jakoś sobie radę, o ile Agada i jej koleżanki zajmą się naprawdę "swoimi psami, którym musza pomóc" - tak jak i one - my mamy swoje psy. I Hunter jest jednym z nich tak się składa.

No. To kto kupuje te jogurty ?

[quote name='evel']Kurna, weźcie se laski dajcie po razie i będzie spokój, bo normalnie już się zaczynało robić i znowu się z tego wątku robi syf. Rzekłam to ja, ironiczna, wredna i złośliwa, ale pracuję nad swoimi wadami :evil_lol:



No wiem, wiem, ale wiesz ;) To szczupak z niego straszny. Czyli pewnie będzie jadł dawki jak na 15kg, nie? Nie mam dłuższej chwili, żeby te karmy posprawdzać, może jakoś bliżej weekendu... Doba jest stanowczo zbyt krótka :shake:[/QUOTE]

Wiem, że za krótka ... nie mogę w necie znaleźć tych składów !!!

/Ty ale pa jak wątek ożył !!! kurna, jakie emocje, zaangażowanie, ja pitolę, jakbyś nie przygrzmociła jadem, to uważasz, że coś by się ruszyło ? bo ze swojej strony mam 100 % pewność, że nie/

Link to comment
Share on other sites

wiecie co ??? mam propozycje !!!!
jesli ktos ,od tego momentu ,ma zmiar pisac cos co nie dotyczy bezposredniej pomocy Hunterowii ,to niech wezmie sobie na wstrzymanie i moze zacznie pisac gdzie indziej !!!

PISZEMY TYLKO O SPOSOBACH W JAKICH MOZEMY POMOC PSU !!!!

Kazdy bedzie mile widziany jesli bedzie chcial wniesc konkretna pomoc !
sytuacja jest wystarczajaco trudna !

WYSTARCZY !!!!! PLLLEEEAAASSSEEEE!!!!!!

z gory serdecznie dziekuje za okazanie dojrzalosci ,a przez to odrobiny zdrowego rozsadku w przyszlosci :)


dziewczyny dziekuje za czas jaki poswiecacie by znalesc odpowiednia karme dla malego:loveu:
musimy dac jakos rade !!!!
Evel dziekuje za ta probke karmy dla Hunterka !!!!:loveu: zobaczymy jakie beda wyniki..moze to wlasnie bedzie TO.
wyadoptowanie Hunterka jest duzyme wyzwaniem,wiec kazdy kto lubi wyzwania jest serdecznie zapraszany!!!
musi sie udac !!!!

Link to comment
Share on other sites

ja chciałam zapytać co mam zrobić z pieniazkami z bazarku (39zł) czy przelac to na konto funi?
na dniach wystawie ksiązki ponownie, wstawie linka zeby podrzucac
co do karmy to ja mam w domu tylko brit care puppy a on tłusty bardzo (18%)
moja poprzednia sunia była cały czas na royal intestinal, wiem ze jest on polecany dla psow z zewnątrzwydzielniczną niewydolnością trzustki ale nie dla psów po lub w trakcie zapalenia trzustki (dlaczego nie mam pojęcia ale tak znalazłam juz w kilku opisach karm tego typu) i jest tak ze wszystkimi karmami intestinal
w necie znalazłam ze konieczne jest podawanie wit.B12 (to te zastrzyki o ktorych tu byla mowa?) i witamin rozpuszczalnych w tłuszczach (A,D,E,K)- ktoś wie w jakiej postaci sie to podaje?
co do tych jogurtow to moze lepiej zainwestowac jednak w probiotyki z apteki? są jakos bardziej nie wiem skoncentrowane?:-) mój staruszek ostatnio na antybiotyku był długo i dostawał apteczne bo po jogurcie to z niego woda leci...moge kupić jakby co...

royal gastro intestinal low fat jest dla psiakow z zewnatrzwydzielnicza niewydolnoscia trzustki i zapaleniem trzustki, ale 12kg kosztuje 213zł

Link to comment
Share on other sites

ES!!!!!!kobieto co ty bierzesz - daj troche

"""
[B]I w ramach miłości wywołanej owulacją mam prośbę do zamojskich obrońców krzyża - jak już zwołujecie swoje "kółko różańcowe" [/B]
"""

[B]IVV - nie w temacie psa[/B] - ALE OPLULAM MONITOR jak to przeczytaąłm..cholera - zapisze sobie to w notatniku!!!! BOSKO!!!jezu ES - ty to chyba niezłe dragi bierzesz jak wymyslasz takei teksty...SMOLEŃSK przejdzie do historii nie tylko jako katastrofa narodowa !!! cholera i to Polska wlaśnie...
ale nie ukrywam - tez mi się czesto na język niesie odneisienie Smoleńsk kontra Krzyż

ES - BOSKO

HUNTER - musiałm to napisac...
ES - pożyczysz różaniec???

Link to comment
Share on other sites

[URL=http://img9.imageshack.us/i/p3280706.jpg/][IMG]http://img9.imageshack.us/img9/6023/p3280706.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

[URL=http://img217.imageshack.us/i/p3280694.jpg/][IMG]http://img217.imageshack.us/img217/5459/p3280694.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anita_happy']super malec

ES
lookniej okiem karmowego speca:)
moze ta dla malucha była by dobra???
[url]http://allegro.pl/fitmin-medium-light-15-kg-i1521772511.html[/url][/QUOTE]

Anitka, ja nie E-S, ale widzę, że karma ma sporo białka i dużo włókna - poza tym, Fitmin jest dziwny - albo go psy kochają, albo od niego uciekają :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anita_happy']super malec

ES
lookniej okiem karmowego speca:)
moze ta dla malucha była by dobra???
[URL]http://allegro.pl/fitmin-medium-light-15-kg-i1521772511.html[/URL][/QUOTE]

Jestem jeszcze w pracy, kończę b.ważne pismo, nie mam czasu.
Ej, ale Hunter gruby na tych zdjęciach !!!
Kluchon !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...