Jump to content
Dogomania

BERNARDYN_pół metra łańcucha_niebo_SZKIELET błaga spojrzeniem o POMOC!!! KIELCE!


zuzlikowa

Recommended Posts

[SIZE=4]"Jeżeli piszesz,że jest znowu zapotrzebowanie na chłopaków, to dzisiaj miałam zgłoszenie,ze w Piekoszowie tuz pod Kielcami jest benio przywiązany pół metrowym łańcuchem do jakiejśc dechy, bez żadnej budy, [B]podobno szkielet , błagalnym spojrzeniem wołąjący o pomoc[/B]:-(:-(:-(.


Czy odejdzie nim pozna miłość i uczucie człowieka?
Czy odejdzie nim pozna kogoś kto mógłby płakać po nim i modlić się tymi słowami:
[/SIZE][B]"Panie Boże, nie jestem aniołem,
dziś niewielu jest takich na świecie,
może ci, co na ziemskim padole
pokochali zwierzęta i dzieci.

Panie Boże, powiedziałeś „Proście”,
rzekłeś „Proście, a będzie wam dane”…
Wiesz, że wczoraj po Tęczowym Moście
szedł do Ciebie mój pies ukochany?

Panie Boże, poznasz go z łatwością,
miał sierść jedwabistą, cztery łapki, ogon,
proszę, o Panie, zawołaj go głośno,
bo miał w zwyczaju nie słuchać nikogo.

Panie Boże, nie proszę dla siebie,
znajdź mu jakąś osobę przyjazną,
by głodny i smutny nie był i żeby
przy kimś bezpiecznie mógł zasnąć.

Panie Boże, a gdy tak się stanie,
że i mnie zabrać stąd będzie trzeba,
pozwól, by wyszedł mi na spotkanie,
kiedy będę wędrować do nieba... "

[SIZE=4]Dzisiaj mamy tylko te informacje z pierwszych zdań...POMÓŻCIE,BY MOŻNA MIEĆ ICH WIĘCEJ...POMÓŻCIE ZABRAĆ TEGO BENIA...

pilnie szukamy hotelu...pieniędzy...transportu...

NIE WIEM JESZCZE CZEGO:shake:

POMÓŻMY by miał szansę znaleźć takiego człowieka, który gdy nadejdzie jego czas...gdy przyjdzie jego pora...Pomóżmy znaleźć takiego człowieka,który pomodli się za niego i poprosi:

[/SIZE][/B][B]"Panie Boże, nie proszę dla siebie,
znajdź mu jakąś osobę przyjazną,
by głodny i smutny nie był i żeby
przy kimś bezpiecznie mógł zasnąć. [/B]"
[SIZE=4]
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='bico']widzę znajomy wiersz...i się oczywiście zapisuję...już nie mogę z tymi wszystkimi psimi dramatami...:(:(:([/QUOTE]

Nam jest trudno...wyć się chce,[B]ale jak jest tym psiakom?[/B]
Tylko to pytanie trzyma mnie jeszcze na dogo...tylko to pytanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kama210']mogę wspomóc skromną dyszką na razie jednorazowo ... na dobry początek ... chociaż tyle ...
ten pies ma właściciela ? - że na takich drani nie ma skutecznej rady ... :([/QUOTE]

Dziękuję!Zaraz zacznę zapisywać deklaracje z nadzieją,że jeszcze jesteśmy w stanie coś pomóc benkowi!

Mam też nadzieję,że erka będzie mogła dowiedzieć się czegoś konkretnego o psie i właścicielu...że da radę zobaczyć go, sfotografować,a co najważniejsze zabrać w bezpieczne miejsce choć na kilka dni.

Mam też nadzieję,że właściciel tego psa zostanie pociągnięty do odpowiedzialności i przymuszony do formalnego zrzeczenia się psa.
Na takich ludzi brak słów...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ageralion']Jestem i z obawa czekam na wiecej informacji :([/QUOTE]

Rozmawiałam z erką...informacje dostała od Pani szukającej pomocy w pro zwierzęcych instytucjach...niestety nie wzbudziła ich zainteresowania...tak trafiła do erki.
Erka sama do poniedziałku niewiele może zrobić...podzwoni i może uda się poprosić którąś z dziewczyn(ale pytanie którą???) by zerknęła do psiaka...sprawdziła,zrobiła fotki, może karmę podrzuciła...
Spróbuję też podzwonić,ale to ogromny problem,bo tak naprawdę tam jest ledwie kilka osób...zarobionych i zagonionych osób.
Trzymajcie kciuki,by szybko się udało wszystko sprawdzić i choć nieco pomóc psiakowi...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzlikowa']Rozmawiałam z erką...informacje dostała od Pani szukającej pomocy w pro zwierzęcych instytucjach...niestety nie wzbudziła ich zainteresowania...tak trafiła do erki.
Erka sama do poniedziałku niewiele może zrobić...podzwoni i może uda się poprosić którąś z dziewczyn(ale pytanie którą???) by zerknęła do psiaka...sprawdziła,zrobiła fotki, może karmę podrzuciła...
Spróbuję też podzwonić,ale to ogromny problem,bo tak naprawdę tam jest ledwie kilka osób...zarobionych i zagonionych osób.
Trzymajcie kciuki,by szybko się udało wszystko sprawdzić i choć nieco pomóc psiakowi...[/QUOTE]
Trzymamy :kciuki:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']Ręce opadają. Ale i ja czekam.[/QUOTE]

Fajnie,że jesteście...bez Was nic nie udałoby się zrobić...na nic nie miałby szansy.
Nie ukrywa,że jestem bardzo niespokojna...ta bezwolność instytucji pozarządowych, niechęć do działania w terenie,wysługiwanie się kilkoma osobami...to właśnie jest przerażające...a pies bez ochrony przed pogodą...na tak krótkim łańcuchu...prawdopodobnie zagłodzony(benek u którego widać,że jest chudy,to już tragedia!)...a oni nie widzą podstaw do ruszenia d..y?
I znowu musi to biedne zwierzę czekać na kilka serc, które nie gadają,nie piszą sprawozdań,ale działają...ile jednak psiaków tak można "obskoczyć"? Z iloma można nie zdążyć?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='EVA2406']Ile jeszcze tych tragedii musi się wydarzyć, aby coś w ludzkich głowach i sercach się zmieniło.........................:-([/QUOTE]

Wieki pokazały,że generalnie w ludziach niewiele chce się zmienić...ale też dowiodły,że jednostki i małe grupy mogą wiele...nawet bardzo wiele!
A dla tych skrzywdzonych ...mogą nawet darować życie...czyli mogą WSZYSTKO!!!

[quote name='ewab']Poprosiłam Enedę, żeby pojechała zobaczyć stan psiaka i ew. obfocić. A potem zależnie od okoliczności.[/QUOTE]

Dziękuję bardzo!A miałybyście możliwość wziąść coś do jedzenia i do picia?...przynajmniej teraz mogłybyśmy go nakarmić i napoić...a co dalej,to bedzie zależało od ...okoliczności!
Czekam niespokojnie na fotki...

[quote name='erka']Dzięki ewab:).
Może uda się coś zrobić dla tego biednego benia, tylko pewnie jak zawsze przeszkodą bedzie kasa, a właściwie jej brak.[/QUOTE]

...jak zawsze kasa, a własciwie jej brak! Jednak jeśli tego będzie wymagać sytuacja mam już dogadany hotelik od najpóźniej wtorku i 100zł od anonimowego darczyńcy na ten hotel...poczatek już jest, bo i 10zł deklaracji także jest!
Jeśli sytuacja będzie tak fatalna jak teraz jest to pokazane...mamy gdzie go zabrać już od wtorku,a może udałoby się już nawet od zaraz(na chwilę u p.Ewy)?

Przyznam się jednak,że po cichu modlę się by nie było tak źle...choć i tak nie wyglada to różowo!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzlikowa']Wieki pokazały,że generalnie w ludziach niewiele chce się zmienić...ale też dowiodły,że jednostki i małe grupy mogą wiele...nawet bardzo wiele!
A dla tych skrzywdzonych ...mogą nawet darować życie...czyli mogą WSZYSTKO!!!



Dziękuję bardzo!A miałybyście możliwość wziąść coś do jedzenia i do picia?...przynajmniej teraz mogłybyśmy go nakarmić i napoić...a co dalej,to bedzie zależało od ...okoliczności!
Czekam niespokojnie na fotki...



...jak zawsze kasa, a własciwie jej brak! Jednak jeśli tego będzie wymagać sytuacja mam już dogadany hotelik od najpóźniej wtorku i 100zł od anonimowego darczyńcy na ten hotel...poczatek już jest, bo i 10zł deklaracji także jest!
Jeśli sytuacja będzie tak fatalna jak teraz jest to pokazane...mamy gdzie go zabrać już od wtorku,a może udałoby się już nawet od zaraz(na chwilę u p.Ewy)?

[B]Przyznam się jednak,że po cichu modlę się by nie było tak źle...choć i tak nie wyglada to różowo![/B][/QUOTE]
Upisałam sie jak głupia i wszystko mi zeżarło:(. Krótko modlitwy Zuzlika czasem są wysłuchiwane. Więcej wieczorem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewab']Upisałam sie jak głupia i wszystko mi zeżarło:(. Krótko modlitwy Zuzlika czasem są wysłuchiwane. Więcej wieczorem.[/QUOTE]

Ludzie...tak boję się wierzyc,ze psiak nie jest w tak tragicznej sytuacji, ale bardzo mocno trzymam by tak bylo...a nawet jeszcze lepiej !!!
Czekam niecierpliwie na wiadomości...bardzo niecierpliwie i...zaczynam częściej się modlić!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...