Jump to content
Dogomania

Skinni powrót z adopcji !!!!Komplentny brak kasy !!


AGA35

Recommended Posts

[quote name='memory']Przykro mi, Skinni :(
Minęło kolejne dwa tygodnie Twego życia i milczenia na Twój temat.
Wygląda na to, że nikomu nie zależy na tym, by wątek żył, ani na tym, by znaleźć Ci sponsorów i dom.

Pewnie za kilka dni, zamiast wiadomości o Tobie, będzie można przeczytać , że dzieci nie stać na wakacje...[/QUOTE]

Pisze po raz kolejny.
Skinni w boksie i Skinni poza boksem to dwa zupelnie rozne psy.W boksie prawie w ogole nie zwraca na mnie uwagi skupiony na probie odgryzienia sobie nieistniejacego ogona.Behawiorystka radzila,zebym odwracala jego uwage od tego ,podala rozne sposoby,ale robimy to poza boksem.Nakreca go szczekanie psow,zamkniecie,ich obecnosc,jak przypuszczam.
Na spacerach to typowy ON-ek,skupiony na czlowieku,wpatrzony w oczy i czekajacy na komendy,albo na pieszczoty.Szkolimy sie z podstaw,ladnie chodzi na smyczy,pilnuje "rownaj,:stoj" itp.Poczatkowo,kiedy nie znal okolicy,to takim naglem kolkiem i zwrotem w kier tej resztki ogona reagowal na kazdy nowy bodziec-czlowieka na horyzoncie,rower,samochod,krowe itd.W chwili obecnej juz tak nie robi,bo poznal to wszuystko i sie przyzwyczail.
Dwukrotnie probowalam na spacerze poznac go z moimi on-kowymi sukami,ale niezle im sie od niego oberwalo.Nie bede wiecej robila takich eksperymentow,tym ,ze jego zachowanie w takim miejscu,czyms w rodzaju mini schroniska nie jest miarodajne.Po kilku tygodniach pobytu wiekszosc psow zaczyna zachowywac sie glosno,demonstrujac swoja sile .Mam informacje od wlascicieli tych wyadoptowanych,ze to sie pozniej zmienia.
Skinni nie przebywa na wybiegu,poniewaz potrafi przeskoczyc przez ogrodzenie,wychodzi wiec na smyczy.
Lubi dzieci,rowniez male,ale uwazam,ze ze wzgledu na swoje zachowanie,ktore ma na celu rozladowanie stresu,powinien trafic do osoby doroslej lub ze starszymi dziecmi.
Behawiorystka ,ktora miala z nim kontakt przez pol roku,twierdzi,ze powinien zostac poddany farmakoterapii.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='AGA35']a ja dodam od siebie że generalnie twoje posty bardzo także zniechęcają ludzi do wchodzenia na jego wątek , co do zdjęć to chyba na odległość ich sama nie zrobię !Szanuj ludzi którzy tu wchodzą bo w większośći są to darczyńcy skinniego ! My także nie leżymy tylko jak ty to nazwałaś cytuję " zapierdalamy" i robimy to całkowicie non profit. !Mamy poważne problemy ale stajemy na głowie żeby regulować rachunki , ale ty wiecznie jesteś niezadowolona .[/QUOTE]
Tak,jestem niezadowolona,a powodow jest kilka:
1.brak wspolpracy ze mna i zle nastawienie do mojej osoby
2.ignorowanie moich prosb o kontakt celem porozmawiania o sytuacji Skinniego i ustalenia jakiegos planu dzialani
3.wkurza mnie,ze pies siedzi u mnie ponad dwa lata i sie marnuje w kojcu
4.ja bym go nie oddala z czystym sumieniem do adopcji bez konsultacji behawiorysty ,o ktora sie nie moge doprosic

Edited by yumanji
Link to comment
Share on other sites

Wyróżniłam ogłoszenie Skinniego na 30 dni na tablicy.[URL="http://tablica.pl/oferta/skinni-2-3-letni-owczarek-niemiecki-prosi-o-dom-ID2Qna7.html"]
http://tablica.pl/oferta/skinni-2-3-letni-owczarek-niemiecki-prosi-o-dom-ID2Qna7.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yumanji']
4.ja bym go nie oddala z czystym sumieniem do adopcji bez konsultacji behawiorysty ,o ktora sie nie moge doprosic[/QUOTE]

Jak wyglądałoby to od strony praktycznej?
Czy orientujesz się, jaki byłby koszt takiej konsultacji?
I kto, oraz na jakiej podstawie może decydować o wspomnianej farmakoterapii?

Link to comment
Share on other sites

Rozmawialam wczoraj z Anette ,ma namiar na kogos dobrego z WWy,kto moze nie zdarlby jakos bardzo,a ponoc bardzo rzetelnie podchodzi do sprawy.Ja ewentualnie tez mam pare kontaktow,lacznie z behawiorystka,ktora prowadzila Skinniego ponad dwa i pol roku temu,kiedy jeszcze byl u poprzednich wlascicieli.Wiem,ze godzina to koszt ok 150 zl,no i nie wiem,czy to by wystarczylo.
O farmakoterapii chyba decyduje behawiorysta ,no i lekarz weterynarii.
Problemem jest jeszcze to,ze psa trzeba skonsultowac w jego otoczeniu,wiec odpada pomysl zawiezienia go do behawiorysty.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiaf1']Wyróżniłam ogłoszenie Skinniego na 30 dni na tablicy.[URL="http://tablica.pl/oferta/skinni-2-3-letni-owczarek-niemiecki-prosi-o-dom-ID2Qna7.html"]
http://tablica.pl/oferta/skinni-2-3-letni-owczarek-niemiecki-prosi-o-dom-ID2Qna7.html[/URL][/QUOTE]
Swietnie,dzieki.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z behawiorystą p. Piotrem, z którym współpracuje i poleca Mysza1 z Psom na pomoc - wprawdzie decyzje powinna podejmować osoba odpowiedzialna za psa ale w przypadku niezrozumiałego milczenia i ignorowania kwestii konsultacji behawiorystycznej umówiłam wstępnie Skinniego na taką konsultację. Pies potrzebuje pomocy, sam nie radzi sobie ze stresem i nie chodzi tylko o czas zamknięcia w kojcu ale jak pisze yumanji Skinni reaguje tak w każdej nowej sytuacji - co pozwala sądzić, że adopcja i aklimatyzacja psa w potencjalnym nowym domu nie będzie bezproblemowa - nowy dom powinien dostać rzetelną ocenę behawiorysty i wskazówki jak sobie radzić i pracować z psem. Bez tego podejrzewam, że Skinni wróci z adopcji szybciej niż ktokolwiek zdąży się nacieszyć, że pojechał - nie wspominając o kolejnej traumie.

Koszt 2godz konsultacji z dojazdem z ogromnym upustem to jedynie 100zł i uważam, że nawet się nie ma nad czym zastanawiać

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiaf1']Wyróżniłam ogłoszenie Skinniego na 30 dni na tablicy.[URL="http://tablica.pl/oferta/skinni-2-3-letni-owczarek-niemiecki-prosi-o-dom-ID2Qna7.html"]
http://tablica.pl/oferta/skinni-2-3-letni-owczarek-niemiecki-prosi-o-dom-ID2Qna7.html[/URL][/QUOTE]


dziękuję bardzo ;-)

Link to comment
Share on other sites

Telefon jest na mnie i do mnie nikt nie dzwonił, 2 tygodnie temu dzwonił tylko Pan ale po pierwsze ma 2 psy, po drugie dzień w kojcu, noc bieganie po terenie... Asiaf mam prośbę żebyś dopisała w ogłoszeniu że szukamy domu bez innych psów i nie wydamy psa do kojca lub łańcuch

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kinia1984']Telefon jest na mnie i do mnie nikt nie dzwonił, 2 tygodnie temu dzwonił tylko Pan ale po pierwsze ma 2 psy, po drugie dzień w kojcu, noc bieganie po terenie... Asiaf mam prośbę żebyś dopisała w ogłoszeniu że szukamy domu bez innych psów i nie wydamy psa do kojca lub łańcuch[/QUOTE]
Mogę dopisać ale wtedy, ktoś może wiedząc o tym to zataić. Ja i tak zawsze pytam, i gonię na drzewo jak ktoś chce psa do kojca. Tak czy inaczej Wy i tak będziecie sprawdzać dom.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anett']Rozmawiałam z behawiorystą p. Piotrem, z którym współpracuje i poleca Mysza1 z Psom na pomoc - wprawdzie decyzje powinna podejmować osoba odpowiedzialna za psa ale w przypadku niezrozumiałego milczenia i ignorowania kwestii konsultacji behawiorystycznej umówiłam wstępnie Skinniego na taką konsultację. Pies potrzebuje pomocy, sam nie radzi sobie ze stresem i nie chodzi tylko o czas zamknięcia w kojcu ale jak pisze yumanji Skinni reaguje tak w każdej nowej sytuacji - co pozwala sądzić, że adopcja i aklimatyzacja psa w potencjalnym nowym domu nie będzie bezproblemowa - nowy dom powinien dostać rzetelną ocenę behawiorysty i wskazówki jak sobie radzić i pracować z psem. Bez tego podejrzewam, że Skinni wróci z adopcji szybciej niż ktokolwiek zdąży się nacieszyć, że pojechał - nie wspominając o kolejnej traumie.

Koszt 2godz konsultacji z dojazdem z ogromnym upustem to jedynie 100zł i uważam, że nawet się nie ma nad czym zastanawiać[/QUOTE]

Cena bardzo atrakcyjna. Powiedz jeszcze anett, czy jest jakaś strona internetowa tego behawiorysty? Wiem, że facet z polecenia, ale lepiej dmuchać na zimne, bo w chwili obecnej jest wielu behawiorystów-samozwańców. Jaki kurs skończył? Jakie ma doświadczenie? Nie neguję wyboru, bo nie wiem kogo wybrałyście, po prostu zwracam uwagę na fakt, że warto człowieka prześwietlić, by nie wyrzucić przypadkiem pieniędzy w błoto. ;)

Link to comment
Share on other sites

Mamy dokładnie takie samo podejście;) a ponieważ to nie mój rejon prosiłam o pomoc myszę1 i Jej polecenie w oparciu o własne doświadczenia wystarcza mi w zupełności; ale znalazłam teraz
[url]http://dogadajciesie.pl/o_szkole/trenerzy/piotr_wojtkow.htm[/url]

Link to comment
Share on other sites

Aaaaa, Piotrek jest super! Bierzcie w ciemno, 100 zł to jak za darmo. :) Jak yumanji pytała mnie, kogo wziąć do Skinniego, to też podsunęłam tę samą osobę. Chodzę do Piotrka na kurs rally-o, pomaga mi też z moim lęklliwym Buddy'm, a także z innymi bezdomniakami. Strzał w dziesiątkę!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anett'] co pozwala sądzić, że adopcja i aklimatyzacja psa w potencjalnym nowym domu nie będzie bezproblemowa - nowy dom powinien dostać rzetelną ocenę behawiorysty i wskazówki jak sobie radzić i pracować z psem. Bez tego podejrzewam, że Skinni wróci z adopcji szybciej niż ktokolwiek zdąży się nacieszyć, że pojechał - nie wspominając o kolejnej traumie.

Koszt 2godz konsultacji z dojazdem z ogromnym upustem to jedynie 100zł i uważam, że nawet się nie ma nad czym zastanawiać[/QUOTE]
Amen!
Yuma, konto bez zmian? Chciałabym się dorzucić do behawiorysty i zachęcam innych, by pomogli. Bo wg mnie temu psu to potrzebne bardziej niż milion ogłoszeń...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bric-a-brac']Amen!
Yuma, konto bez zmian? Chciałabym się dorzucić do behawiorysty i zachęcam innych, by pomogli. Bo wg mnie temu psu to potrzebne bardziej niż milion ogłoszeń...[/QUOTE]
Bez zmian,dzieki Bric,zawsze mozna na Ciebie liczyc:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bric-a-brac']Poleciało 40zł. Może ktoś jeszcze się dorzuci? :cool3:[/QUOTE]

[quote name='Bonsai']Ja mogę dorzucić ze 20 zł ale dopiero na początku czerwca.[/QUOTE]

Ode mnie tez poszło 40zł, więc razem da te 100 zł

Link to comment
Share on other sites

Doszlo 40 zl od Bric,40 zl od Memory,no i obiecane jest 20 zl od Bonsai,wiec mamy na behawioryste.Serdecznie dziekuje w imieniu Skinniego.
Jednoczesnie wszyscy czekamy z zapartym tchem na jakakolwiek reakcje fundacji.A ja prosze za rozliczenie w trybie pilnym za okres od 15 marca do 15 kwietnia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AGA35']serdecznie dziękuję dziewczynom na zrzutę na behawiorystę dla skinniego .....
A Fundacja staje na uszach żeby nazbierać dla Skinniego na rachunek i nie tylko Skinniego.[/QUOTE]
Czekam wiec z niecierpliwoscia...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bric-a-brac']Na jednorazową sesję. Mało... Skinniego jedna wizyta nie zmieni przecież.[/QUOTE]

Zgodzę się, że możliwe, że będą potrzebne kolejne wizyty (a przynajmniej jedna). Ale z drugiej strony, to przecież nie działa tak, że przychodzi behawiorysta, robi co trzeba i pies działa. :) To Asia będzie musiała pracować ze Skinnim, zgodnie z radami, jakie udzieli im behawiorysta. Potem, znając Piotrka, i tak będzie w kontakcie mailowym czy telefonicznym i na to, co da się odpowiedzieć bez konieczności ponownej obserwacji psa.
Na razie pierwsze spotkanie to dobry początek. Niech behawiorysta zobaczy Skinniego, a potem będziemy się martwić co dalej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...