Jump to content
Dogomania

Pamiętasz była jesień


Oscar Patric

Recommended Posts

shej:)

Asusa jeszcze nie ma,dopiero pięć dni,jak go kurier zabrał,a Księciunio ma focha,bo Pańcia go odrobaczyła:eviltong:a jak u Was przygotowania do świąt?
Ja już kartki świąteczne wysłałam,choinkę,ozdoby,światełka,prezenty kupiłam,mam także nowy biały obróz,gwiazdy betlejemskie,opłatki,świece i świecznik,muszę jeszcze tak jak zawsze na glanc domek wypłucować i Syneczka wykąpać:) .

Link to comment
Share on other sites

Wiecie kiedy psiaki się starzeją,chodzi mi o objawy?Zauwarzyłam że Oscarkowi węch i wzrok się pogorszył,a siostra mówi że słuch też,wczoraj podczas spacerku szła jakias Pani i ciągnęła synka na sankach,a Oscar pomylił się i myślał,że Ona ma psa,cały się spioł i gdyby nie smycz,poleciał by do nich:angryy:,i pewnie w tym amoku mógłby ugruźć.Jedzenie też tak dziwnie wącha,jak by nie był pewny czy w misce jest jadalne.

Link to comment
Share on other sites

Może po prostu się chłopak zamyślił ;)

A że wybrzydza to pewnie trochę i Wasza sprawka, że mu na to pozwalacie ;) U mnie pies nie może wybrzydzać, bo inaczej - na własne życzenie - będzie się głodził ;)

A przygotowania do świąt są, na razie powolne, ale już można czuć zbliżającą się magię świąt :). Z tymże u nas choinka zawsze jest ubierana przeddzień Wigilii Bożego Narodzenia :)

Link to comment
Share on other sites

Guest wolfheart

gdzieś czytałam ,że 7lat to taka granica i wtedy zaczyna się starzenie...ale ile w tym prawdy,nie wiem.

Nie przejmuj się tak bardzo,albo zrób dla spokoju badania Oscarkowi.

Link to comment
Share on other sites

Przecież 6lat to połowa życia jeszcze przed nim... ale faktycznie skoro jego rodzice krótko żyli to może właśnie teraz zaczyna się starzeć. Jednak nie panikuj na wszelki wypadek, tak jak Ci już M&S radzi to najlepiej porób Oscarkowi badania i wszystko będzie jasne. Nie martw się na zapas.

Link to comment
Share on other sites

Staram się wszystko na spokojnie,nie panikować,czytałam że duże rasy starzeją się już ok 6 roku życia,a Oscar nie jest duży,niektóre objawy się zgadzaja.Oczywiście badania porobię,ale wydaje mi się że Synek zaczyna się już po mału starzeć,dziadek jeden umarł jak miał 6 lat,a drugi ok 9,a babcie jego jak miały ok 7 lat.

Link to comment
Share on other sites

A ja na pocieszenie powiem, że moja poprzednia suka żyła 12lat (pewnie żyłaby dłużej, ale była za otyła i miała wadę serca), jej matka jeszcze żyje (ma 18lat), a jeden z adopcyjniaków trafił do swojego DS w wieku 18lat (w domu jest już 2lata) i zachowuje się jak szczeniak ;). I tyle lat życia życzę Oscarkowi :)

Link to comment
Share on other sites

Guest wolfheart

[quote name='Ty$ka']A ja na pocieszenie powiem, że moja poprzednia suka żyła 12lat (pewnie żyłaby dłużej, ale była za otyła i miała wadę serca), jej matka jeszcze żyje (ma 18lat), a jeden z adopcyjniaków trafił do swojego DS w wieku 18lat (w domu jest już 2lata) i zachowuje się jak szczeniak ;). I tyle lat życia życzę Oscarkowi :)[/QUOTE]


my mamy znajomą kundelkę,która w tym roku skończyła 19 lat,trochę jest schorowana ,ale dzielnie się trzyma

Link to comment
Share on other sites

Nie martw się na zapas :smile: 6 lat to połowa życia. Mój bokser żył 16lat i takie większe problemy zaczeły się jak miał 14. Ast mojego brata ma 12. Oczywiście wzrok, słuch i węch z wiekiem się pogrszają.
Może Oscarkowi nie spodobały się sanki i dlatego tak zareagował.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='unikatowydiament']shej:)

Asusa jeszcze nie ma,dopiero pięć dni,jak go kurier zabrał,a Księciunio ma focha,bo Pańcia go odrobaczyła:eviltong:a jak u Was przygotowania do świąt?
Ja już kartki świąteczne wysłałam,choinkę,ozdoby,światełka,prezenty kupiłam,mam także nowy biały obróz,gwiazdy betlejemskie,opłatki,świece i świecznik,muszę jeszcze tak jak zawsze na glanc domek wypłucować i Syneczka wykąpać:) .[/QUOTE]
o to już masz prawie wszystko gotowe :)
Jeśli chodzi o Księciunia to zrób ma badania u weta i będziesz spokojniejsza! Nie martw się na zapas to że dziadkowie, wujkowie księciunia żyli krócej nie oznacza że Oskarek też będzie. Przed Wami jeszcze wiele lat wspólnego życia!

Link to comment
Share on other sites

hejka:)

Badania będzie Synek miał zrobione,a mama Oscarka i babcia umarły na serce,a obywdaj dziadkowie na raka:-(,staram się nie panikować,i przyjmować wszystko na chłodno.Co roku Ksieciunio ma robione EKG,Morfologię i Biochemię,tak na wszelki wypadek,zawsze ma świetne wyniki,raz w roku chodzimy na badanie kontrolne,gdzie wet bada całego Oscarka.Wet,mówi że jak skończy Synek 7 lat,to będziemy się dwa razy do roku,spotykać na takich badaniach.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...