Jump to content
Dogomania

Sunia jest już w super domku-dziękuję dogomanio;)


MARCHEWA

Recommended Posts

  • Replies 307
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

MARCHEWA horacy przepraszam za ot ale pilnie jest ktoś potrzebny z rejonu Szczytno / Olsztyn
zajrzyjcie na ten wątek [url]http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=115166&p=6264126#p6264126[/url]
pogryziona kotka (urwane ucho i kawałek pyszczka) z młodymi - sprawę próbuje koordynować Kinya (z miau) ale ona jest z Krakowa i szuka kogoś na miejscu

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny robi się wielki problem z Sabą ,właśnie telefonowała pani u której teraz Saba przebywa, nie może jej już dłużej przetrzymywać ponieważ Saba zaczyna się interesować gęsiami ,które Ta pani hoduje.Nie stać jej też na wykarmienie kolejnego psa.Mąż tej pani był w schronisku dowiedział się ,że miejsca są tylko muszą to ci państwo uzgodnić z urzędnikami z gminy ponieważ pies jest na terenie gminy.Urzędnicy powiedzieli panu ,że skoro wziął psa na teren swojego podwórka i nakarmił go to jego i żony problem i niech sobie radzą lub niech go wyrzucą w innym miejscu.Dziewczyny pomóżcie nam zawalczyć o Sabę z urzędnikami gminy inaczej pies zginie tak jak kilka innych z terenu gminy.Same nie mamy już siły ,albo robię to nieskutecznie błagam o pomoc .Saba ma mało czasu ,jeżeli nie trafi do schroniska znów zostanie wyrzucona i tym razem może nie przetrwać.Kilkanaście dni temu była konająca w rowie czy rzeczywiście ma tak skończyć.

Link to comment
Share on other sites

Kurczę... słabo. :(
Nic nie przychodzi mi do głowy. :(
Wymyśliłam jedynie, że może warto byłoby zawieźć sunię do jakiegoś sprawdzonego i dobrego schronu i powiedzieć, że znalazłyście ją na terenie miasta, gdzie znajduje się schron. Wtedy będą musieli ją przyjąć. I przynajmniej zniknie groźba zniknięcia suni.

Link to comment
Share on other sites

Jak tak trochę z innej beczki.
Sprawdzałyście może, czy sunia nie ma tatuażu lub czipa?
Sunia wygląda mi na przedstawicielkę rasy australian koolie (german coolie).
Wielkość, umaszczenie, charakter, wszystko pasuje. Kłopot tylko w tym, że tych psów w Polsce praktycznie nie ma. Ale z drugiej strony na mazury jeździ sporo Niemców. A w Niemczech ta rasa jest popularna.
Tu kilka zdjęć koolie:
[IMG]http://www.mundoanimalia.com/images/foro/e3/9a/41/3c59dc048e8850243be8079a5c74d079/Koolie_5486.jpg[/IMG]
[IMG]http://farm3.static.flickr.com/2047/2536305562_f9b43be2ff.jpg[/IMG]
[IMG]http://www.mundoanimalia.com/images/foro/4c/0d/13/45c48cce2e2d7fbdea1afc51c7c6ad26/IMG_0349_5824.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']W jakim wieku są szczeniaki tej małej suni, czarno-białej? I ta sunia, jakiej jest wielkosci?[/QUOTE]

Sunia jest malutka wielkości pekińczyka szczenięta mogą mieć około 2-3 tygodnie.Na zdjęciu sunia wydaje się większa bo było robione z bliska ,ale jest malutka, dwie pozostałe są nieco większe do połowy łydki.U Saby nie szukałam tatuażu nie przyszło nam to do głowy ,ale jest to do sprawdzenia ,zrobię to.Jest rzeczywiście bardzo podobna do tej rasy tylko wydaje mi się ,że ma krótszą sierść.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='horacy dwa']Dzwoniłam do pani u której tymczasowo przebywała Saba po rozmowie z wójtem sunia trafiła do schroniska w Szczytnie.Po pracy spróbuję dowiedzieć się coś więcej Saba była przerażona gdy ją zabierano ,panowie podobno ją szarpali.[/QUOTE]

Bidulka. :(
Ja namawiam TZa na DT, ale szanse są nikłe. On uparty jak osioł, poza tym mieszkanie malutki i nasza sunia, która nie wiadomo jak zareaguje.
Czy w schronie w Szczytnie są wolontariusze z dogo?
Czy ktoś będzie mógł monitorować tam, co z sunią?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GrubbaRybba']Bidulka. :(
Ja namawiam TZa na DT, ale szanse są nikłe. On uparty jak osioł, poza tym mieszkanie malutki i nasza sunia, która nie wiadomo jak zareaguje.
Czy w schronie w Szczytnie są wolontariusze z dogo?
Czy ktoś będzie mógł monitorować tam, co z sunią?[/QUOTE]
Ja i Marchewa jesteśmy wolontariuszkami chociaż w schronisku nie bywamy często ,ponieważ obie pracujemy zawodowo ,mamy rodziny oraz każda z nas ma własne zwierzęta.Psu nie mogę zapewnić dt ,ponieważ mieszkam w mieszkaniu i mam już dużego i małego psa oraz trzy koty dwa przygarnięte.Granula z tego wątku pomagała nam na wątku kotów więc wie jak działamy ,niestety jesteśmy tylko dwie i nie jesteśmy w stanie zrobić wszystkiego jakbyśmy chciały,fizycznie i finansowo nie dajemy rady.Sabę postaramy się monitorować ,mamy nadzieję ,że jeszcze dzisiaj zdążymy dotrzeć do schroniska i zobaczyć Sabę.Mam jeszcze na uwadze jedną sunię ,która została 5 dni temu oddana do schronu ,muszę zrobić jej zdjęcia ponieważ bardzo przypomina Berneńczyka.Spojrzały byście swoim okiem na zdjęcia i orzekły do jakiej rasy jej najbliżej.

Link to comment
Share on other sites

Marchewa jutro będzie miała dostęp do internetu to może założy nowy wątek suniom.Właśnie wróciłyśmy ze schroniska,zrobiłyśmy zdjęcia jutro Asia je wstawi. Saba jest przerażona ,nie wie co się dzieje.Byłyśmy na spacerze ,szukałyśmy tatuażu ,ale nie ma.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='horacy dwa']Ja i Marchewa jesteśmy wolontariuszkami chociaż w schronisku nie bywamy często ,ponieważ obie pracujemy zawodowo ,mamy rodziny oraz każda z nas ma własne zwierzęta.Psu nie mogę zapewnić dt ,ponieważ mieszkam w mieszkaniu i mam już dużego i małego psa oraz trzy koty dwa przygarnięte.Granula z tego wątku pomagała nam na wątku kotów więc wie jak działamy ,niestety jesteśmy tylko dwie i nie jesteśmy w stanie zrobić wszystkiego jakbyśmy chciały,fizycznie i finansowo nie dajemy rady.Sabę postaramy się monitorować ,mamy nadzieję ,że jeszcze dzisiaj zdążymy dotrzeć do schroniska i zobaczyć Sabę.Mam jeszcze na uwadze jedną sunię ,która została 5 dni temu oddana do schronu ,muszę zrobić jej zdjęcia ponieważ bardzo przypomina Berneńczyka.Spojrzały byście swoim okiem na zdjęcia i orzekły do jakiej rasy jej najbliżej.[/QUOTE]

To macie zupełnie taką sytuację, jak my z ocelot kilka lat temu w Tomaszowie. Wiem, że we dwójkę nie da się zmienić świata. :(
Mój TZ stanowczo sprzeciwił się daniu Sabie DT. :( :( :(
Czekam na nowe zdjęcia... Mogę też zrobić allegro, tylko muszę mieć jak najwięcej info o suni. Czy umie chodzić na smyczy? Jak do psów, suczek, kotów. Wiem, że go ptactwa nie bardzo. Jaka jest, czy spokojna, czy energiczna i żywiołowa. Jak do dzieci. Czy może waszym zdaniem mieszkać w mieście w bloku, czy raczej dom z ogrodem, itd...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...