Jump to content
Dogomania

Domy tymczasowe i hoteliki, które trzeba omijać


maja602

Recommended Posts

[quote name='Sybel']Co jest złego w płatnym DT, jak na przykład u Jamora czy DIF? Oni muszą mieć z czego psy [B]utrzymać, kupić karmę, zaszczepić[/B], oporządzenie kilku psów to jest praca na pełen etat, szczególnie psów trudnych. Psy są w dobrych rękach, mają non stop opiekę, a ludzie zamiast iść do pracy zajmują się nimi. Co w tym złego? Bo ja nie rozumiem. Rodziny zastępcze też dostają [B]kase na podopiecznych[/B]...[/QUOTE]

Sybel, koszty, które wymieniłaś ponosimy OPRÓCZ czynszu hotelowego. Czynsz nie jest przeznaczony na potrzeby psa, to czysty zarobek osoby prowadzącej hotel lub PDT.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 963
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Trochę nie na temat - Malwi, bardzo łatwo ferujesz wyroki, nie dziwię się tym płatnym DT, które nie ogłaszają tego faktu na forum - ale to i lepiej, że nie ogłaszają, zawsze to tylko zaufane osoby mogą oddawać tam psy.
malibo57 - we wszystkich płatnych DT/hotelach musisz dawać dodatkowo karmę? Bo mnie się wydaje, że płaci się za opiekę wet? Natomiast utrzymanie - w tym środki czystości dla DT, miski, zabawki, gryzaki, smycze, obroże, nieraz podkłady higieniczne i tak dalej... są płacone chyba przez DT lub hotele? Wiem, jak to wygląda, bo mimo że sama prowadze bezpłatny DT, to wydaję właśnie na te rzeczy - czyli gdybym prowadziła płatny DT, to za miesiąc za szczeniaka musiałabym brać ok. 150-200 zł.

Link to comment
Share on other sites

dobra uwaga, nie wiem w jakim hotelu czynsz jest czystym zarobkiem...w moim na pewno nie i w tych, które znam dobrze tez na pewno nie
uważam iż takie rzeczy jak zabawki, obroże, posłania, budy, jedzenie, smaczki, szampony itp są wyposażeniem hotelu, a nie dodatkowym rarytasem za kasę...nie wyobrażam sobie brac za takie rzeczy dodatkowa kasę....jeżeli jednak tak jest, to się nie dziwię iż hotel dla pół dogo to wielki biznes....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladySwallow']Trochę nie na temat - Malwi, bardzo łatwo ferujesz wyroki, nie dziwię się tym płatnym DT, które nie ogłaszają tego faktu na forum - ale to i lepiej, że nie ogłaszają, zawsze to tylko zaufane osoby mogą oddawać tam psy.
malibo57 - we wszystkich płatnych DT/hotelach musisz dawać dodatkowo karmę? Bo mnie się wydaje, że płaci się za opiekę wet? Natomiast utrzymanie - w tym środki czystości dla DT, miski, zabawki, gryzaki, smycze, obroże, nieraz podkłady higieniczne i tak dalej... są płacone chyba przez DT lub hotele? Wiem, jak to wygląda, bo mimo że sama prowadze bezpłatny DT, to wydaję właśnie na te rzeczy - czyli gdybym prowadziła płatny DT, to za miesiąc za szczeniaka musiałabym brać ok. 150-200 zł.[/QUOTE]

[quote name='Ania+Milva i Ulver']dobra uwaga, nie wiem w jakim hotelu czynsz jest czystym zarobkiem...w moim na pewno nie i w tych, które znam dobrze tez na pewno nie
uważam iż takie rzeczy jak zabawki, obroże, posłania, budy, jedzenie, smaczki, szampony itp są wyposażeniem hotelu, a nie dodatkowym rarytasem za kasę...nie wyobrażam sobie brac za takie rzeczy dodatkowa kasę....jeżeli jednak tak jest, to się nie dziwię iż hotel dla pół dogo to wielki biznes....[/QUOTE]
We wszystkich hotelach i DT płacę za wszystko, za karmę, suplementy, posłania, obroże, szczotki, smycze, szelki, zabawki, miski, podkłady, transportery, klatki - czynsze są czystym zarobkiem opiekunów.
Niektórzy opiekunowie sprawiają psiakom np., gryzaki, czy kupują mięso, ale to wyjątki.
Nota bene, spotkałam się już z żądaniem zakupu bramki do drzwi, bo stara się zepsuła...

Link to comment
Share on other sites

Jestesmy wiec przy temacie, ktory mnie od dawna nurtuje...
jak to jest z tymi hotelikami i DT, czy kazdy sobie sam ustala reguly wedlug ktorych funkcjonuje?
czasem czytajac rozne wypowiedzi mam takie wrazenie...
zakres uslug, jakie wchodza w cene powinien odpowiadac pewnemu standartowi a nie byc widzimisie poszczegolnych prowadzacych...
rozbieznosc cen za te same uslugi nie powinna byc zbyt duza,,,,, wolny rynek w ta czy we ta....

nurtuje mnie takze sprawa, ze o dobrych hotelikach i DT mozna sie dowiedziec tylko poczta pantoflowa. i z polecenia czy po znajomosciach ...to chyba nie tak?
uwazam , ze gdyby istnialy oficjalne mozliwosci, takze oceniania ich transparentej pracy to nie trzeba byloby robic czarnych list

kto moze mi odpowiedziec rzeczowo na pytanie, dlaczego dogo nie chce aby DT i hoteliki oferowaly oficjalnie swoje uslugi na forum...?..

to chyba nielogiczne, ze na forum ktore bardzo zaangazowane jest w pomaganiu adopcyjnym i jest jakby platforma do tego celu, niewtajemniczony nie moze wyorobic sobie zdania o istniejacych hotelikach i DT.

Link to comment
Share on other sites

Chyba jednak należałoby wymagać, szczególnie od hotelików zarejestrowania działalności gospodarczej.
Jeżeli ktoś podwyższa opłaty bo coś tam..., dolicza każdą tabletkę i zastrzyk, to z tego co sobie liczy powinien chyba rozliczać się zfiskusem, nie uważacie ?
I takie - legalne hoteliki powinny być ogłaszane na Dogomanii, zbierać opinie o swojej działalności i być oficjalnie polecane

Link to comment
Share on other sites

Założyłam ten wątek po to, żeby ujawnić DT i hoteliki, które biorą pieniądze i nie zapewniają min. jakie pies powinien otrzymać. Po to,żeby nikt nie dał się nabrać, że "piesek, zdrowy, rozrabia" a tak właściwie to pieska nie ma i nie wiadomo co się z nim stało jak w przypadku niewidomego ALDO. Do każdego wymienionego domku dopinam wątek, żeby można było poczytać i samodzielnie ocenić fakty w nim opisane. Zatem dlaczego wątek na temat skandalicznego DT u arktyki został usunięty?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa i flatki']Chyba jednak należałoby wymagać, szczególnie od hotelików zarejestrowania działalności gospodarczej.
Jeżeli ktoś podwyższa opłaty bo coś tam..., dolicza każdą tabletkę i zastrzyk, to z tego co sobie liczy powinien chyba rozliczać się zfiskusem, nie uważacie ?
I takie - legalne hoteliki powinny być ogłaszane na Dogomanii, zbierać opinie o swojej działalności i być oficjalnie polecane[/QUOTE]

I właśnie wątki takich legalnych hotelików z zarejestrowaną działalnością, m.in. hotelu u Murki, zostały usunięte przed administratorów.

[quote name='maja602']Założyłam ten wątek po to, żeby ujawnić DT i hoteliki, które biorą pieniądze i nie zapewniają min. jakie pies powinien otrzymać. Po to,żeby nikt nie dał się nabrać, że "piesek, zdrowy, rozrabia" a tak właściwie to pieska nie ma i nie wiadomo co się z nim stało jak w przypadku niewidomego ALDO. Do każdego wymienionego domku dopinam wątek, żeby można było poczytać i samodzielnie ocenić fakty w nim opisane. Zatem dlaczego wątek na temat skandalicznego DT u arktyki został usunięty?[/QUOTE]

Dobre pytanie - warto zapytam modów. Bodajże Czarodziejka się tam odzywała w jednych z ostatnich postow.

Link to comment
Share on other sites

[url]http://www.dogomania.pl/threads/197493-mix-terier-ma-tydzien-czasu-pilnie-DT-albo-u%C5%9Bpienie/page13[/url]. ktoś szuka pomocy rozpaczliwie. zajrzyjcie.[url]http://www.dogomania.pl/threads/206073-Szczeniaki-mix-westa-do-adopcji-pilne-pom%C3%B3%C5%BCcie[/url]!!!!!!. - TO właściwy link.

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3][COLOR=red]Nie zgadzam się z wypowiedzią Malwi:[/COLOR][/SIZE]
[quote name='Malwi']ja odradzam dawanie psa do jakiegokolwiek płatnego DT .... takie DT robią to dla zarobku a nie dla zwierzaka... takie moje zdanie...[/QUOTE]

[quote name='Malwi']a tak naprawdę takie rzeczy dzieją się w 70-80% płatnych DT .... więc jeśli są takie możliwości to szukajmy za wszelką cenę bezpłatnego DT - bo to była podstawowa idea DT - bezpłatnie.... ja osobiście nie rozumiem wytworu który powstał jakim są płatne DT ...[/QUOTE]

[SIZE=3][COLOR=red]Natomiast podpisuję się pod wypowiedzią maja602:[/COLOR][/SIZE]
[quote name='maja602']Tego to ja akurat nie odradzam dlatego, że dzięki pobytowi w płatnym domu tymczasowym wiele psów miało szansę wyjść ze schroniska i trafić do adopcji. Poza tym, ile psów można wziąć na utrzymanie? Jeżeli jest to prowadzona działalność dla zarobku, to powinny być spisywane umowy. Nas nie interesują rozliczenia ze skarbówką. Powino być wiadome jakiego psa oddajemy, za co płacimy i co pies ma otrzymać. Płatne DT powinny zapewniać godziwe warunki życia a koszt utrzymania powinien być skalkulowany na podstawie prawdziwych wydatków. Niedopuszczalne dla mnie jest złe karmienie, brak opieki weterynaryjnej, czy pozostawienie psów bez opieki w jakichś komórkach, oborach itp.[/QUOTE]

[B]Sama doświadczyłam oglądania psiego nieszczęścia i gdyby nie DT, Lusia- (patrz: [/B][B][SIZE=2][COLOR=navy][URL="http://www.dogomania.pl/threads/203166-POMOCY%21Wyrzucona-spa%C5%82a-na-%C5%9Bniegu.-quot-LUDZIE-quot-j%C4%85-teraz-wyp%C4%99dzaj%C4%85-z-piwnicy.Zbiera-na-DT"][B]Lusia prosi o domek, w zamian daje serce.Wyrzucona,spała na śniegu)[/B][/URL]
[/COLOR][/SIZE][SIZE=2][COLOR=black]pewnie dzisiaj by nie żyła, albo siedziała w podłym schronie[/COLOR][/SIZE][/B][B][SIZE=2][COLOR=navy][COLOR=black]. Wydaje mi się, że 300 zł, to nie jest wielki zarobek, a nawet gdyby był, to przecież nikt nikogo nie zmusza do oddania psa w "takie ręce". a osoby, ktore twierdzą, że to fajny zarobek, niech same założą takie DT. Rozumiem, że są pseudoDT, ale, niestety, są też pseudo-lekarze i pseudo?np.: policjanci; w każdym zawodzie znajdzie się ktoś taki... są pseudo-hodowcy i ludzie, którzy nie powinni nosić tego miana.[/COLOR]
[/COLOR][/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

istnienie DT jest niezaprzeczalne dopoty, dopoki warunki w wiekszosci schronisk sa i beda takie jakie sa... to znaczy niezadowalajace i niezgodne z zasadami dobrego i pelnego oddania i milosci traktowania zwierzat..., i dopoty tak wiele bezdomniakow biega po polskich drogach,ulicach i zakamarkach...
gdyby nie to to nie byloby koniecznosci istnienia tych DT...

i teraz kwestia czy one maja byc platne, bezplatne, czy jakie jest otwarta... gdyz wiele czynnikow sklada sie na to ... istotniejsze wedlug mnie jest zeby one byly miejscem w ktore bez zastrzezen i watpliwosci oddajemy nieszczesnikow chcac im umozliwic powrot do "normalnego" psiego zycia....

a zeby tak bylo, potrzebna jest transparencja i to jest wedlug mnie podstawa wedlug ktorej mozna je oceniac

karierowicze, i milosnicy szybkiej zlotowki, weszacy dobry interes powinni nie miec mozliwosci funkcjonowania na dogo....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']A ceny? No cóż, bliskość Warszawy np. wymusza na oddających cenę 600 zł za psa w kojcu i budzie, warunki mniej niż skromne.......[/QUOTE]

Ceny? Zależą od uczciwości prowadzacego hotel.
Tak, tylko dla porównania powiem, że Sąd zasądził mojej koleżance alimenty w wysokości 299 zł. na wychowanie synka. Mieszkają w Warszawie. SAMO ŻYCIE.

Link to comment
Share on other sites

jeśli chodzi o ceny....ja uważam, że jeśli hotel bądź DT ma być dla psa który ma właściciela, to jak najbardziej płatny, nie wymagajcie od ludzi żeby prowadzili działalnośc i dokładali do niej.
ale jeśli chodzi o DT dla psa ze schroniska, to tylko za opłaty za karmę, itp, bez zarobku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kava']nurtuje mnie takze sprawa, ze o dobrych hotelikach i DT mozna sie dowiedziec tylko poczta pantoflowa. i z polecenia czy po znajomosciach ...to chyba nie tak?[/QUOTE]

Znam takie hoteliki, gdzie miejsce można mieć tylko po znajomości. Dlaczego? Bo te hoteliki wolą się trzymać dala od dogomaniackiego syfu, od awanturników, od ludzi, którzy hotel traktują jak instytucję charytatywną... Dlatego biorą psy tylko od osób poleconych, a na forum udzielają się rzadko albo wcale. I są to hoteliki ze świetnymi warunkami, rozsądna ilością psów (podczas, gdy sporo tych "dogomaniackich" ciągnie w ilość...) i porządnymi cenami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']jeśli chodzi o ceny....ja uważam, że jeśli hotel bądź DT ma być dla psa który ma właściciela, to jak najbardziej płatny, nie wymagajcie od ludzi żeby prowadzili działalnośc i dokładali do niej.
ale jeśli chodzi o DT dla psa ze schroniska, to tylko za opłaty za karmę, itp, bez zarobku.[/QUOTE]

No niestety, nie zgodzę się - sama widzę, jak wychodze na bezpłatnym DT - zawsze w plecy.

Powiem tak - istnieją na dogo i domy tymczasowe bezpłatne, i płatne, i hotele (tych najwięcej), gdzie pies jest i tyle. Do takiego DT psa nie oddam, bo po co? Być sobie może i w schronisku. Wolę zapłacić za DT czy hotel gdzie wiem, że pies będzie nie tylko w nim przebywał, ale będzie i uczony przebywania z innymi psami, chodzenia na smyczy, zachowań względem człowieka, będzie socjalizowany z miastem, będzie znał i wykonywał podstawowe komendy, zachowywał czystość i zostawał bez problemów sam, nie niszcząc. Jak widze, jak ludzie płacą po 300 zł za miejsce, gdzie pies siedzi i praktycznie niczego nie jest uczony w ramach szkolenia i nie jest przystosowywany do życia poza schroniskiem, to stwierdzam, że ludzie to idioci. Owszem, mogę do takiego hotelu dać psa np. bezproblemowego, albo dać psa na szybko, bo nie ma gdzie indziej miejsca - ale potem szukam mu miejsca, w którym będzie się rozwijał, a nie stal w miejscu. I nie rozumiem zachwytów nad takimi BDT/PDT/hotelikami, gdzie z psem nie robi się nic, prócz karmienia, jeżdżenia do weta i ew. zabawy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kava']no masz swieta racje... i swietnie, ze ty znasz takie.... a co maja robic inni, ktorzy takich informacji nie maja....co im pozostaje?[/QUOTE]

Zdrowy rozsądek. Wolę nie wyciągać psa niż wyciągać go do miejsca, skąd chyba cudem zostanie wyadoptowany. Wystarczy poszukać na dogo, popytać - ja część znanych mi DT sama namówiłam, część znalazłam dzięki poczcie pantoflowej, a większość mam, bo podobnie podchodzimy do kwestii adopcji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...