Jump to content
Dogomania

Wyprawka- czyli pierszwe zakupy przed przybyciem szczeniaczka


Madzika

Recommended Posts

Za dwa tygodnie powiekszy nam sie rodzinka o malego BC:loveu: Mam do was pytanie gdzyz jest to moj pierwszy pies i nie mam zadnych psich sprzetow w domu co musze kupic? Narazie ustalilismy ze po smycz i obrozke wybierzemy sie z psiakiem ( chcemy mu kupic szelki i lepiej na zywca przymierzyc itp) podpowiedziano nam ze leghowisko mniejsze bo i tak za 3 miechy bedziemy musieli kupic nowe:cool3::cool3:, poza tym ze mamy wookolo pelno zoologikow to stwierdzilismy ze przed zoosafari ustalimy liste zakupow wiec podpowiedzcie co kupic malemu borderkowi aby mial wszystko( a nawetwiecej) co potrzebuje by sie u nas dobrze czuc.;) Chcmey jak najlepiej dla psiaka ( i chyba juz zaczynamy go rozpuszczac)

Link to comment
Share on other sites

Przydadzą się miski. Ja mam na stojaku, przynajmniej nie wędrują po podlodze. Dla malucha potrzeba sporo zabawek, które będziesz stale wymieniać na fanty (kapcie, skarpetki, ścierki i wszystko co można wziąć do pyska a jest zakazane). No i jakieś psie ciasteczka, nagrody, aby nagradzać reakcje na imię. Aby na chwilę zająć czymś maluszka przydadzą się gryzaki, polecam uszy wolowe biale i uszy środkowe muszelki również biale.
A resztę to z biegiem czasu wymyślisz.

Link to comment
Share on other sites

Zarezerwuj też fundusze na weta:odrobaczanie,szczepienia,środki przeciw kleszczom,itd.to niby niewiele,ale lepiej mieć w pogotowiu.I zapytaj hodowcy jaką karmą karmił malucha.Jeśli to dobry hodowca to na pewno nie był to pedigree ani żadna z tych karm za kilkanaście złotych.Więc ze 200 stówki trzeba będzie rzucić na początek.Tymbardziej,że karma musi być super zbilansowana żeby szczenior dobrze się rozwijał i był zdrów jak ryba:)

No i zabaweczek milion żebyś boso nie musiała chodzić :)
Niech się dobrze chowa Twój wymarzony piesek :)

Link to comment
Share on other sites

Madzika ja nie chce byc nieuprzejma ale czy to nie Ty zakładałas temat o tym jakiego psa wybrąc, w którym większość odradzała Ci border'a? Bo jakoś mi się Twój avatar kojarzy...


No, w każdym razie jak już będziesz miała tego TRUDNEGO psa(wg. mnie zbyt trudnego dla początkującego włąsciciela), to podzielam zdanie Soniki, co do zapewnenia zajęcia- i gwarantuje Ci ze to ważniejsze od całej wyprawki...

a kupić powinnać-oczywiście obroze i smycz, kaganiec(zeby od małego pieska przyzwyczajac-będzie łatwiej, kiedy zdaży się sytuacja zę trzeba będzie tkowy założyć), miski, żarełko(po konsultacji z wetem lub hodowca-głeboko wierze ze Twój border nie będzie przypadkowy, tylko rodowodowy), jakies zabawki, legowisko(możecie od razu kupić większe-jak pies znie zeżre to będize miał na przyszłośc...ale i tak nie jest to rzecz konieczna wystarczą koce) no i to co wspomniała 14ruda- fundusze na weta.

pozdrawiam...i zycze powodzenia i wytrwałości w spełnianiu potrzeb bordera

Link to comment
Share on other sites

Ja zalozylam ten watek i w tej sytuacji sama sobie odradzalam takiego psa. Jednak od tego czasu sie duzo zmienilo wiem co biore na siebie bo skonsultowalam sie zarowno z posiadaczami borderow jak i hodowcami. Przemyslalam za i przeciw i cala nasza rodzina stwierdzila ze damy rade. Nie kupilam psa bo mi sie podobal i nie wiedzac nic o rasie namierzylam hodowle i poszlam kupic. Ta decyzja jest przemyslana i tyle. A pies jest z linni wystawowej i bardzo spokojny (slowa hodowcy)> jestem czlowiekiem aktywnym i uprawiam sporty wiec pies sie nie beedzie nudzia poza tym bordersy maja swa siedzibe w katowicach

Hodowca podal mi nazwy karm dla psow wszystkie z najwyzeszj pólki, wiem ze mam kupic mu dobre legowisko. Ale pierwsze slysze ze nie szelki, myslalam ze dla szczenieka to optymalne:p no coz uczymy sie cale zycie.a czy twarde nagrody sa bezpieczne dla szczeniaka??

Link to comment
Share on other sites

Też nie mam;) po prostu smaczki, nagrody etc;)

Wiesz tego w sklepach jest mnóstwo-również specjalne-junior. Na poczatek nie ma co wybierać z twardych są takie mięciutkie-na pewno dostaniesz:D najlepiej szukaj po juniorach.

a do szkolenia-spróbuj pracowac na zabawke-jak obserwuje nasze bordery z toru, to jest dla nich najlepsza nagroda:D ale smakołyki nie zaszkodzą:)

Link to comment
Share on other sites

Madzika - jeśli chodzi o legowisko, polecam zwykły materacyk do dziecięcego łóżeczka :) (poszukaj w sklepach z artykułami dziecięcymi - ważne, aby pokrowiec dało się ściągnąć i uprać). Jest tani i sprawdza się świetnie (przynajmniej u mojego dożka). Nakładasz na to prześcieradło z gumką i po problemie (szeniul obgryza zazwyczaj prześcieradło a zanim dobierze się do materacyka zdążysz włożyć mu do pysia zabawkę). Jest o wiele trwalszy od legowiska, wygodniejszy - ja jestem swoim zachwycona.

Polecałabym też klatkę, ale to zależy od tego, czy będzie sam zostawał w domu.

Link to comment
Share on other sites

Niestety bedzie sam zostawal w domu i chcemy go stopniowo do tego przyzwyczajac, jesli chodzi o kltake to znalezlismy lepsze rozwiaaniae mamy bardzo duzy korytarz ok20m i psiurek na poczatku bedzie w nim sam (czytaj zamknie sie dzwi do pokoji i kuchni)nie ma w nim ani kabli ani innych sprzetow ktore moglby mu zagrozic sa kafelki a na scianach panele wiec jak co latwo da sie czyscic i tak przez piersze 2 miesiace bede z nim w domu:roll:. W tym tygodniu wybieram sie poprostu na pierwsze zakupy i wole kupowac z rozmyslem w zaleznosci od potrzeb a nie wszystko na raz;)

Link to comment
Share on other sites

Witam

Ja uwazam, ze lepszym rozwiazenim jest klatka niz zamykanie psa na korytarzu. Pies traktuje klateczke jako swoje miejsce, swoj kat, czuje sie w niej bezpiecznie. Moj boksio woli zostawac w klatce jak luzem w mieszkaniu. Zamkniete drzwi otwieralby az od skutku :)

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Madzika']Nom np kawalki suchej karmy .[/quote]

Granulek suchej karmy lepiej nie dawaj szczeniakowi w nagrodę. Szczeniaczki są b. łapczywe i Twój psiak może się zadławić :-( Jakiś czas temu był na Weterynarii wątek na ten temat.
Jeśli będziesz szczeniaka karmiła suchą karmą, to najlepiej namoczoną - np. w chudym rosołku.

Link to comment
Share on other sites

Szczeniak wszystko zje, wiec moga byc to rowniez domowe nagrody ;)

Pamietaj, ze aktywny tryb zycia nie wystarczy. Te psy potrzebuja jeszcze pracy PSYCHICZNEJ. Bedziesz uprawiala z nowym psiakiem jakies psie sporty? ta rasa jest do tego idealna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Madzika']Wiem czytalam go dlatego sama sie zastanawiam czego uzyc jako nagrode dla szczeniaka. Zabawki owszem ale czasami chyba smakolyk bylby lepszy;). a co bys polecala za nagrode dla szczeniaka?[/quote]

Parówka pokrojona na malutkie kawałeczki, kawaleczki żółtego sera albo kuleczki z pasztetu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Behemot']Parówka pokrojona na malutkie kawałeczki, kawaleczki żółtego sera albo kuleczki z pasztetu.[/quote]
Widziałam na szkoleniu, jak golden w nagrodę dostaje trochę pasztetu z palca pani do zlizania. Dziewczyna miała puszeczke takiego z kogucikiem w saszetce zapiętej na biodrach. Trochę fuj to wyglądało, jak nabiera palcem pasztet i pachniało w całej sali pasztetm, ale piesso uwielbiał pasztet i zrobił wszystko, żeby dostać ;) (to nie były kuleczki z pasztetu) :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

wlasnie stwierdzilam ze na pierwsze zakupy musze wziasc moja karte kresytowa plus tate :cool3::cool3: samej mogloby byc ciut ciezko ( mama dofinansowuje mi papugi). Same zabawki beda kosztowc kolo 70 do tego lozeczko z 40 ( nie wiem nawet jaki owal kupic dla bc aby mu starczylo na 3 -4 miechy ( potem jak zezre to i tak kupie wieksze),karme kupie w necie 200zł, i jeszcze weterynarz. Mam nadzieje ze w 500 zeta zakoncze 1 miesiac zycia szczeniaka tutaj :roll:

Link to comment
Share on other sites

Ja bym jednak radzila nie kupowac posłania, po co wydawac pieniadze? Kup jak psina podrosnie ;)
500 zł? napewno mniej wyjdzie ;)

Bierzesz z rodowodem? jesli tak to napewno pierwsze szczepienie i odrobaczanie bedzie mial :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...