Jump to content
Dogomania

ON-ka z Kamieńczyka znalazła nowy dom. Szczęścia Nana :)


_Goldenek2

Recommended Posts

Mam działkę letniskową we wsi Świniotop koło Kamieńczyka. Około dwóch tygodni temu, na działkę do mojego sąsiada przybłąkała się sunia On-ka. Była bardzo wychudzona i przerażona. Nie chciała podejść. Sąsiad zostawił więc jej jedzenie za ogrodzeniem. Od tamtej pory sunia wybrała sobie sąsiada jako swojego Pana. Wchodzi do Niego na działkę, tam je i śpi (na tarasie). Do domu wchodzi tylko na zaproszenie. Gdy w niedzielę ludzie Ci wyjeżdżali do W-wy wyprosili sunię poza ogrodzenie. Zostawili jej dużo suchej karmy i wodę. Gdy wrócili w ostatni weekend sunia na Nich czekała przy bramie ich działki. Zobaczyłam ją dopiero w ten weekend. Na moje oko sunia ma 3-4 lata. Ma poranioną szyję (są już strupy) tam gdzie miejsce na obrożę. Już nie jest przerażona, ale mnie jako osobę obcą potraktowała z dystansem. Na każdy mój gwałtowniejszy ruch reagowała przypadnięciem do ziemi.... Gdy ją zawołałam podeszła wolniutko i dała się pogłaskać. Podobno niewiele już je, ale boczki już nie są zapadnięte. Jest bardzo grzeczna. Nie zna komend typu: podaj łapę, ale jej delikatność sugeruje, że mieszkała kiedyś w domu. Załatwiać się wychodzi poza działkę. Prawie całe dnie leży na tarasie i patrzy na bramę. Natomiast gdy sąsiad gdzieś idzie to sunia podąża za Nim...
Niestety, ludzie Ci nie mogą zabrać Ją do W-wy, bo mają taką pracę, że po 12 godzin nie ma ich w mieszkaniu.
Szukają dla suni domu. W weekend postaram się zrobić Fidze zdjęcie (teraz nie chciałam jej stresować). Może ktoś jej szuka.... Może ktoś ją pokocha?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 135
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na prośbę Joli wrzuciłam suńkę na forum owczarek.pl. (sama mam dwie panny - w typie ON i DON - więc, siłą rzeczy, owczary są mi szczególnie bliskie).
Jak będą zdjęcia - mogę spróbować je tam dodać, choć nigdy jeszcze na tamtym forum tego nie robiłam, więc nie wiem, czy mi się uda.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beta&Czata']Na prośbę Joli wrzuciłam suńkę na forum owczarek.pl. (sama mam dwie panny - w typie ON i DON - więc, siłą rzeczy, owczary są mi szczególnie bliskie).
Jak będą zdjęcia - mogę spróbować je tam dodać, choć nigdy jeszcze na tamtym forum tego nie robiłam, więc nie wiem, czy mi się uda.[/QUOTE]

Dziękuję Ci bardzo!
A co do zdjęć, to prosta sprawa... jak już wstawię, to po prostu skopiujesz je i już :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jola+Rani+Sari']Dziękuję Ci bardzo!
A co do zdjęć, to prosta sprawa... jak już wstawię, to po prostu skopiujesz je i już :)[/QUOTE]

Ok. Żeby na dogo było tak łatwo... Na starym umiałam, na nowym az się boję spróbować. Za to na tym forum, które mi poleciłaś, wstawiam bez najmniejszego problemu (nawet założyłam galerię moich panien)

Link to comment
Share on other sites

Hej, też mam działkę w Kamieńczyku :) , za Liwcem. W tych okolicach to plaga z porzuconymi psami. Jakoś ludzie upatrzyli sobie ten teren na dobre miejsce do tego procederu. Sama miałam suczkę przerzuconą bezpośrednio do mnie na posesję. Kilka razy ratowałam zimą psy błąkające się po okolicznych lasach.
Gdy potrzebna była pomoc dla suczki proszę o kontakt.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...