Jump to content
Dogomania

O karmie ACANA...


a-38

Recommended Posts

Tak jak na kosmetyki tak i na karmę nie ma złotego środka. To że ktoś używa np. kosmetyków JPH nie oznacza ze na drugim psie się sprawdzą. To że ktoś karmi barfem, gotowanym mięsem z ryżem, royalem czy acaną nie oznacza że dla drugiego psa będzie to równie dobre.
U moich Acana sprawdza się rewelacyjnie: małe kupy, smakuje, zero gazów, piękny włos, zadnych problemów z tyciem czy chudnięciem itp, po royalu niestety: psy mają rozwolnienie, i złe samopoczucie, po Nutra Nugetts chodzą jak naćpane, rozdygotane i mają jak to dziewczyny ładnie nazwały seedy gozalesa;) Eukanuby nie chcą wziąśc do pyska, jak i wielu karm które zbieram po wystawach tzn. próbki. Smakuje im rewelacyjnie i dobrze się czują po pedigree pal, no ale zdecydowanie wolę trzymać je na Acanie;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja jestem bardzo zadowolona :) Bazyl je Acanę od dwóch miesięcy. Wszystko jest ok, poprawił się stan sierści. Wcześniej jadł Eucanubę Light, bo miał tendencję do tycia po kastracji. Teraz je normalną Acanę dla psów ras dużych i wszystko jest w najlepszym porządku.
Royala odradzam, bo ma w sobie chemiczne konserwanty !!!! :shake:
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ja po wielu próbach dobrania karmy zdecydowałam się na acanę dla dużych szczeniąt i zobaczymy...
dziś czekamy z fredem na dostawę :multi:

mieliśmy już większość i wiele z nich nie przypasowało fredowi, a to kupy nie takie a to robił sie brązowy po niektórych teraz był na bricie ale bony miał takie że nie szło wytrzymać :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam, dołączam do Acana-entuzjastów dzięki moim agentom;)
Jeden to mix ON Red ok.2-3 lat adoptowany niedawno
a drugi to DONek Niko 10 mc-y.
O ile nie wiem czym Red był karmiony wcześniej
to Niko karmiłam od 2 mca życia RC German Shepard Vet ale troche drogo bo to worki 12 kg znikały jak bańki mydlane:placz:
Teraz Niko pałaszuje Acana Large Puppy Breed żadnych problemów,
dostają tez gotowanego kurczaczka z ryżem-czasem z makaronem.
Extra żadnych kłopotów.
Teraz kupuje Acane w opakowaniach 30 kg w korzystnej cenie z dostawa kuriera do domu.
Duży komfort.
Karme polecam - u nas sie sprawdziła!
Choć wiadomo ze to indywidualna sprawa psiaczka.
Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Również polecam Acane...według mnie najlepsza karma na naszym rynku...mój 4,5 miesięczny goldek wcina ja doskonale, wyglada świetnie, ładne kupy i wreszcei nie puszcza baków co zdarzało mu sie bardzo często po Royalu...kupilismy mu pierwszy 15kg worek za 143zł i znika jak malowany:)

Link to comment
Share on other sites

i dzis przyszedł drudi worek dla szczeniąt dużych:lol: (fred ma 16 miesięcy)

fred juz po całym 15 kg worku: wszystko ekstra super i wogóle...
i sierść czarnieje mu :multi: (od karmy) i nie ma bonów:diabloti:

chyba natrafilismy na tą odpowiednia
życzę powodzenia innym w odnalezieniu odpowiedniej karmy dla swojego pupila:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo']A ma ktos doswiadczenia z Acana Extreme?[/quote]

Ja mam teraz ten rodzaj , a wczesniej miałam Acane Premium adult.
Z extreme jest zadowolona.Siers błyszczaca , pies bardzo aktywny.
karme zalecem szczegolnie osobom , ktore maja aktywne psiaki.Moj pies (a mam bardzo wybrednego haszczaka) wcina ta karme ze az jej sie uszy trzesa :diabloti: a jak nie to chodzi z ta miska (popycha nosem) po całej kuchni :evil_lol: Moj pies był po tej karmie nawet bardziej aktywny niz zawsze i mi to odpowiadało.

Link to comment
Share on other sites

dobra decyzja ;) ja teraz dla odmiany wziełam Acane Premium adult i powiem ze rowniez jestem zadowolona.Z tym ze Lima nie ma tej jeszcze dodatkowej aktywnosci , jak po extreme ;) ale jak skonczymy ten wor , to spowrotem kupimy extreme ;) podobało mi sie to ze jest chlernie aktywna , dzieki temu mogłysmy cwiczyc agility nawet 3 godziny ! (oczywiscie z przerwami na przebudowe toru , i z przerwami dla psa ).

Link to comment
Share on other sites

napisz cos wiecej o niej , i dlaczego całkiem całkiem ?? :razz:
Jak sobie poczytam na temat tej karmy na ich stronie , i mnie przekona to moze sie skusimy :evil_lol: trzeba testowac nowe cuda techniki :cool3:
najpierw musimy zobaczyc czy jest dla nas :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Bo ma pośrednią ilość białka i tłuszczu pomiędzy Adult a Extreme:

Acana Premium: 26% białka 16% tłuszczu

Acana Premium Deluxe: 31% bialka 20% tłuszczu

Acana Extreme: 37% białka 25% tłuszczu

Taki sobie złoty środek pomiędzy tymi dwiema :evil_lol: Power u psa umiarkowany :evil_lol:

Ja pisze na swoim przykładzie.. na zwykłym Premium pies mi kondycyjnie nie wyrabiał, na Premium Deluxe jest zdecydowanie lepiej.
Tyle, że ja psa probuje utuczyć, a pracujący pies na niej nie tyje (przynajmniej moj, ale moze to wadliwy egzemplarz :mad:). Więc poki co szukam dalej.
Ale jeżeli pies ma odpowiednią wagę i chodzi tylko o power do pracy to powinna być w sam raz :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Folka']Dla mojego psa im mniej białka tym lepiej [/quote]
To czemu macie zamiar wracac do Extreme? :crazyeye:
Ona ma wlasnie ogromną ilosc białka w porownaniu z innymi karmami, nawet wysokoenergetycznymi.

Aaa.... testowałam też Acanę Sport (33% białka 23% tłuszczu), z tej byłam jeszcze bardziej zadowolona, ale w ostatnich tygodniach Acana wycofała ją z ofery przechodząc wyłącznie na Premium Deluxe

Link to comment
Share on other sites

a ludzie posiadajcy haszczaki mowia ze "im mniej białka , tym lepiej".Ale porownuja prace psa kiedy jest na premium adult a kiedy był na extreme to o wiele lepiej pracowała na extreme.Była "niezmordowana" , ale i tk cwiczyłysmy z umiarem.Dlatego chce wrocic do tamtej karmy , mimo ze ma wiecej białka niz kazda karma.

Link to comment
Share on other sites

Moja suka też na Acanie :p Kończy worek Premium Deluxe a następny będzie Premium. Jestem bardzo zadowolona z tej karmy, pewnie następny wór też Acanowy będzie ;)

saJo daj znać za jakiś czas co o Extreme sądzisz :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...