Jump to content
Dogomania

O karmie ACANA...


a-38

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Chyba coś się stalo z Acana.
Pierwszy worek, super wchlaniany, psiaki sie o niego zabijaly. Granulki w jasnobrązowym kolorze, prawie że żółte i dość spore.
Ten worek w ogole obchodzą szerokim lukiem. Granulki są mniejsze, duuzo ciemniejsze.... I jakby inaczej pachną...
(Mowie o Acana Puppy Large Breed)
Czy jeszcze gdziekolwiek dostane tą "starą wersje"?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='madzia18sosnowiec']przenosze pytanie, czy ktos z was stosuje acane salmon & potato?rozumiem łosoś, ale ziemniaki?czy ktos moze sie na ten temat wypowiedziec?bede dzwięczna ;)[/quote]

Ja próbowałam na tę karme przestawić moją sukę. Zjadła jakieś 6 kg, i po początkowych zachwytach, stracila na nią chęć. Ponieważ suka nie bardzo chciała ją jeśc ciężko mi ocenic działanie karmy. To było moje trzecie podejście do Acany i zarazem ostatnie. Żadnemu mojemy psu nie smakowała ta karma. Wypróbowałam Adult Light, Salomon&Potato, Premium Delux.

Link to comment
Share on other sites

Duda jadła dłuzszy czas wersję "senior light". Po odchudzeniu psicy przeszłam na "salmon & potato" - wszystko było ok - i sierść, i kupska, i apetyt. A dodatkowo pazerny fret stawał słupka, gdy zwęszył 'smród' rybki :evil_lol: .
Jak wprowadzono wersję "senior" - to ponad miesiąc temu wróciłysmy do żarcia dla 'starszawych psic. I jest też ok.
Fakt - Duszka nie jest bardzo wybredna - z mojej ręki zje wszystko ;p (ale jej organizm reaguje na byle jaką karmę dość szybko)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja sie troszke obawiam tak wysokiej zawartosci białka i poki co testuję od jakiegos tygodnia Acanę Sport 4650kcal (33%białka i 23%tłuszczu).

Pies jest zachwycony, kupki 2 w ciągu dnia baaaaaardzo malutkie. No i na szczęście dla mnie chrupki nie są zbyt małe :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Jak na moje oko jest zdecydowanie bardziej tłusta, ciemniejsza, intensywniej pachnie niz deluxe. Niewiele można mowic po tygodniu karmienia, ale wydaje mi się że "więcej z niej zostaje w psie" mimo, że moje maleństwo(30-kg) je dawkę większą niż zalecane aż o 150 gram :oops: to kupki robi jak ratlerek.

Smakowo chyba tez jest inna bo pies oszalal na jej punkcie ;-)

Baterie wlasnie mi się ładują, jak się naładują zrobię zdjęcie granulek.

A co do Extreme to przeraża mnie wielkość worka - 25kg i boję sie troche kupowac w ciemno, a z tego rodzaju producent nie zrobil probek :shake:

Link to comment
Share on other sites

Gosiu przepraszam, że dopiero teraz ale miałam kłopoty z netem :oops:

Oto fotka:
[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img225.imageshack.us/img225/4611/acanasportiq5.jpg[/IMG][/URL]

Jak widzisz nie należą do najmniejszych. Jeśli obawiasz się, że twoje "mini psiątka" sobie z gryzieniem nie poradzą mogę Ci odsypać jakies 100/200g i wyslać w liście na sprobowanie. O ile oczywiście chcesz :)

Link to comment
Share on other sites

Uważam Acanę za jedną z najlepszych karm, między innymi ,że za tę sama jakość płaci się mniej niż RC czy EUKANUBA!!!
Moi znajomi podaja psom PREMIUM na przemian z Premium de LuXe. Ta druga jest o tyle wygodna, że w hodowli w przypadku szczennych suk czy posiadanych szczeniat tą własnie mozna karmić wszystkich i nie trzeba się rozdrabniać na różne inne. Można nia karmic ciężarne i karmiące suki jak również szczenieta , innym psom należy podawać mniejsze porcje, ale trzeba na przemian z Premium, bo mozna psa przebiałczyć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shami']Gosiu przepraszam, że dopiero teraz ale miałam kłopoty z netem :oops:

Oto fotka:
[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img225.imageshack.us/img225/4611/acanasportiq5.jpg[/IMG][/URL]

Jak widzisz nie należą do najmniejszych. Jeśli obawiasz się, że twoje "mini psiątka" sobie z gryzieniem nie poradzą mogę Ci odsypać jakies 100/200g i wyslać w liście na sprobowanie. O ile oczywiście chcesz :)[/quote]

Nie masz co przepraszać, jak widzisz ja też dopiero dzisiaj odpisuję;) Praca, praca, praca, uff, przed świętami jakaś trauma wszystkich ogarnęła, chyba znowu "będę szczekać" nim święta nadejdą:lol:
Dzięki za fotkę, w sumie nie wygląda na jakąś wielką, chyba jest porównywalna w deluxem. Jeśli nie miałabyś kłopotu to nawet mała garstka by mnie cieszyła. Zadzwoniłam wczoraj do Acany właśnie z pytaniem czy mają próbki sporta lub extreme i niestety NIE!!! Coś też babka mówiła że będą zamiast deluxa robić teraz sporta, hmm.

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie odnośnie Acany dla seniorów- jakiej ona jet wielkości- szukam w necie, i na opakowaniach,a ni w opisie nic nie jest napisane, czy to jest dla dużych, czy małych ras. MOja Sabunia jest niewielka- waży 6,6 kg, czy ta karma nie będzie dla niej za duża?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kordonia']Mam pytanie odnośnie Acany dla seniorów- jakiej ona jet wielkości- szukam w necie, i na opakowaniach,a ni w opisie nic nie jest napisane, czy to jest dla dużych, czy małych ras. MOja Sabunia jest niewielka- waży 6,6 kg, czy ta karma nie będzie dla niej za duża?[/quote]

granulki są wielkości monety 50 groszowej

Link to comment
Share on other sites

Skusiłam się na Acanę Premium i Small Breed . Po obu moje psiaki miały okropne gazy:razz: i równie efektowne kupki:shake: . Testuję karmę dopiero miesiąc więc może to być jeszcze efekt zmiany karmy.
Smakuje im bardzo, nie powiem , ale po dokładnej analizie jednak Royal wydaje się mimo wszystko lepszy.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...