Jump to content
Dogomania

Terrier australijski (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


jaszczurka

Recommended Posts

Ja myślę , że obrazek jest O.K. napisy też mi się podobają . Ja bym tylko pogrubiła zdania pod pieskiem :lol:

Ja też muszę 'obrobić" moje psy bo teraz wyglądają jak hmm... zarośnięte małpy :diabloti: . Deszczu też nie znoszą chodzą wtedy jakby na palcach , delikatnie żeby tylko się nie zamoczyć.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 626
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a to panienka, która się będzie wystawiać: (foto: Figaro)

[IMG]http://www.lukrowi.pl/_img/_pictures/343.jpg[/IMG]

chcę ją mocniej podskubać, bo do listopada spokojnie odrośnie nawet jak coś zepsuję ;) a w grudniu szykujemy się do Wilna :) i jeszcze nad Budapesztem albo Austrią myślę ale chyba nie dam rady finansowo buu

Link to comment
Share on other sites

ano właśnie już sama nie wiem- chciałam ją eksperymentalnie mocniej przeskubać, tak "po australijsku" (doszedł do mnie wreszcie tamtejszy kalendarz klubowy i pozazdrościłam ;) ) ale tak bardzo lubię te jej kudły, są takie przyjemne do wtulania się w nie... :loveu: wezmę się za nią dzisiaj i zobaczymy co mi wyjdzie ;)

A Szczota z kundlicą wzięły się ostatnio parę razy za łby (chyba nie pisałam) - zabawa w zagryzanie nagle przeradza sie w intensywną kłótnie aż wióry lecą- no i szczota ma dziurę na nosie :roll: obie siebie warte są. Oczywiście po paru minutach od bójki już nadal się kochają i bawią radośnie we wzajemne zagryzanie (takie bez agresji). I jak tu zrozumieć kurdupla??

Link to comment
Share on other sites

hej! co tu taka cisza?? Kinga jak wrażenia po wystawie?? kiedy się umawiamy na sesję zdjęciową? :D

słuchajcie czy nie uważacie, że ten piesek (kopiuję zdjęcie z tematu [URL]http://dogomania.pl/forum/showthread.php?t=77629[/URL] ) wygląda jak australijczyk? jest w schronisku w Sosnowcu!

[IMG]http://img482.imageshack.us/img482/1231/image00085sf0.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

ano właśnie, jakby go troszke zrobić... naprawdę jest mocno "szczotkowy"
tylko, że ja nie mam jak sprawdzić czy piesek jest jeszcze w schronisku i czy ma tatuaż, a osoba która założyła mu wątek nie odzywa się- piesek jest/był w Sosnowcu

Link to comment
Share on other sites

No właśnie co tu taka cisza ? :p
Tilia , moje wrażenia po wystawie były świetne , jednak w niedzielę rozchorowałam się i dopiero dziś przyszłam do pracy .
Szkoda , ze nie mogę zobaczyć tego psiaka z Sosnowca , w domu padł mi komp a w pracowym mam blokade na obrazki :angryy:.
Zgłosiłaś Szczotkę do Nowego Dworu ? Ja zapomniałam zgłosić Binga :angryy:

Link to comment
Share on other sites

jak zdrówko?

Szkoda Kinga, że nie widzisz tego zdjęcia, ciekawa jestem co byś powiedziała. Dziewczyny napisały że psiak jeszcze siedzi w schronisku, nie wiem niestety czy ma tatuaż. Jest rudy jak moja szczota, z tego co piszą to wielkość by się zgadzała, ogon ma zakręcony szczotkowy, głowa po zrobieniu pewnie byłaby ok, krzywka jest, uszka stojące, łapki przednie krzywe ;) wydaje sie długi w proporcjach czyli ok, mocniejszy od mojej sporo. Chyba ma białą plamę na piersi, ale pewna nie jestem, bo zdjęcie słabe.

Ja na wystawie (Kamil dowiózł mi psice) dostałam rady co do pielęgnacji- wyskubać na zimę na łyso kompletnie- co o tym sądzisz? Przeskubałam ją mocno, ale nadal mało widać, skupię po trochu. Ale trochę mam opory, żeby wyrwać wszystko to na co tyle czekałam ;) zwłaszcza grzywę i dół no i czuprynkę.

Link to comment
Share on other sites

Jakoś żyje , dzięki .

Ja też żałuję ze nie widzę psiaka , ale jeśli by to był aussie to tylko od Karola z pierwszego miotu ciekawa jestem ?!

A te rady - o wyskubanie do łysa to których psić dotyczą ? Bo jeśli aussie to wielki błąd !!! Ja wyskubałam suki po porodzie do łysego i jedna Adela z miekszym włosem odrastała równy rok a włos odrósł taki sam , ani trochę nie jest twardszy !!! Druga , Aisha z twardym włosem nadal wygląda okropnie a skubana była w kwietniu.
Także zastanów się poważnie nad tym zabiegiem :lol: , mi też radzono wyskubać Binga do zera .

Link to comment
Share on other sites

Dzieki Tilia za zdjęcia psiaka , to bez wątpienia jest Terrier australijski i do tego bardzo ładny . Tak jak pisałaś , wystarczy lekko podskubać i będzie śliczny. Ale po psie widać , że był trymowany ma krótsze włosy na grzbiecie a i ogon nie jest tak mocno zarośniety.
Na pewno to jest pies od Karola .

Link to comment
Share on other sites

Witam, witam.
Właśnie wróciłem ze wspaniałych Wakacji. Byłem na gorącej wyspie "Politechnika Gdańska". Wycieczkę wykupiłem przez biuro "Dziekanat".. promocja nazywała się bardzo zachęcająco - "sesja poprawkowa"..

Zdjęcia Robina. :)

[URL]http://www.aa6.w8w.pl/2.jpg[/URL]
[URL]http://www.aa6.w8w.pl/3.jpg[/URL]
[URL]http://www.aa6.w8w.pl/4.jpg[/URL]
[URL]http://www.aa6.w8w.pl/5.jpg[/URL]

Zdjęcia obejrzeć można jedynie poprzez kopiowanie linków do adresu w przeglądarce - urok darmowych serwerów.

Pozdrawiam.

PS. Może i Robin na takiego nie wygląda, ale to jest rozbójnik-okrutnik. Koty z osiedla się już wyprowadziły.

Psów nie lubi, suk też nie. Atakuje, ale jest ostrożny, bo boi się na szczęście ręki swego Pana! :) - mówię o sytuacji, gdy ja jestem z nim na spacerze.

Ma dwoje przyjaciół. Matyldę (Sharpei), w której się zakochał, ale cały czas podgryza jej uszy, tzn. do momentu aż się Matyldka wkurzy i go obezwładni..
Innym przyjacielem jest kuzyn (Silky terrier bodajże).. Bawi się z nim jak z Matyldą, zapominając o tym, że jednak jest trochę większy. Fajnie? :)

Link to comment
Share on other sites

No i jak Maciek umieścił te zdjęcia?!!! Ja tego nie mogę odtworzyć! Muszę go ścignąć! A poza tym nieprawdą jest, że Robin atakuje. Jest bardzo przyjazny i lubi inne pieski. Czyżby on się inaczej zachowywał ze mną, a inaczej z Maćkiem? Nie wierzę! Dzisiaj Robkowi za bardzo wygoliłam ogon i ma taki szczurzy :placz:

Nie mogę uwierzyć, że w schronisku znajduje się Australijczyk. Może komuś uciekł? Jak on tam trafił? Nie można by zadzwonić do schroniska? Pozdrawiam.

PS Maciek nie tylko na takich wakacjach był, a miałby się czym pochwalić. Zdawałoby się, że się tylko uczy...:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Kinga! napisałam w tamtym temacie, proszę o sprawdzenie tatuażu i wszyscy mnie ignorują, a przecież nie pojadę z Warszawy do Sosnowca tylko po to żeby sprawdzić tatuaż, zwłaszcza że tam są wolontariusze cholera!

Robek wygląda ślicznie. Super! Ogon mu odrośnie za tydzień ;) (chociaż ja nie golę tylko skubię głównie). Kurczeblade, niezły kawaler sie z niego robi ;)

Link to comment
Share on other sites

No właśnie , dobrze by było znać nr tat. pisaka. Do Sosnowca jest kawał drogi :angryy: .

Ja też chcę zobaczyś zdjęcia Robina jr. :angryy::angryy::angryy::angryy: , ta blokada zaczyna mi już działać na nerwy :mad:. Kto przyśle mi jego fotki na maila ? plisssssssssssss.

Jolu ogona lepiej nie strzyż , najlepiej skubać cały a podciąć tylko pod ogonem .

Link to comment
Share on other sites

o rany, Kinga! ja miałam niestety problemy rodzinne, wysłałam kilka dni temu (po terminie!!) maila z zapytaniem czy jeszcze mogę- przyjęli :) ale tylko szare zgłosiłam- na 2 dni, i tak wyjdzie 500 zł ....................... napisz maila, albo zadzwoń! może jeszcze Ci pozwolą zgłosić!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tilia']Kinga! napisałam w tamtym temacie, proszę o sprawdzenie tatuażu i wszyscy mnie ignorują, a przecież nie pojadę z Warszawy do Sosnowca tylko po to żeby sprawdzić tatuaż, zwłaszcza że tam są wolontariusze cholera! [/quote]

Już pisałam na wątku psów sosnowieckich - do schroniska jeździ tylko Lucy, bo tylko ona może w takich godzinach, w jakich ustalony jest wolontariat. Poza tym wolontariat jest nieformalny i na lekko ograniczonych zasadach. Skontaktuję się z Lucyną i przekaże jej, żeby sprawdziła tego psa.
Naprawdę podejrzewacie, że to australijczyk? To dość rzadka rasa :roll: Chociaż mastif tybetański kiedyś u nas był, też z tatuażem chyba :roll:

EDIT: Dopiero teraz doczytałam poprzednie strony. Nie wiem kto to jest Karol :diabloti: ale jeśli myślicie, że to pies z jego miotu, to może by się z nim skontaktować, a przez niego z właścicielami psów z tego miotu? Może komuś zginał?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...