Jump to content
Dogomania

JARA czyli sunia znaleziona w lesie pod Lublinem... doczekała się domu


Murka

Recommended Posts

  • Replies 766
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Widze, ze cala kwota na sterylke i dojazd i pewnie na szczepienie juz jest. Przy najblizszej wplacie dorzuce na utrzymanie Jary (jedzenie), bo pewnie malo jest na nia wplat.

Moze by Jarunie oglaszac jako mixa labradora? Ona taka troche jest ;-)

Link to comment
Share on other sites

Labrador na pewno wpłynąłby na oglądalność aukcji :evil_lol:
Jak mi się ta aukcja zakończy to spróbuję z labradorem :roll:

Jeśli chodzi o finanse, to jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc w kosztach sterylizacji, o inne nawet nie śmiemy prosić, bo to nasz tymczas i sami z własnej woli wzięliśmy sobie go na głowę :oops:

Link to comment
Share on other sites

Jara ma się dobrze po zabiegu, rana ładnie się goi i o dziwo kołnierz się trzyma na swoim miejscu, a ja najbardziej się bałam, że Jarcia go rozpracuje w jedną noc.

Ponieważ wpłynęło trochę wpłat to zrobię ich wykaz oraz rozpiszę koszty weterynaryjne. Nie będę robić comiesięcznych rozliczeń jak w przypadku psiaków hotelowych, ale umieszczę tę rozpiskę na pierwszej stronie, aby każdy miał do wglądu :)

[B]Koszty weterynaryjne:[/B]
szczepienie na wściekliznę 18 zł
surowica 59 zł
odrobaczenie 6 zł
sterylizacja 180 zł
antybiotyk (musieliśmy dokupić): 21,36 zł
[B]Razem: 284,36 zł[/B]

[B]Wpłaty:[/B]
50 zł karolciasz28 :loveu:
100 zł kaskadaffik (bazarek) :loveu:
20 zł eloise :loveu:
[B]Razem: 170 zł [/B]

Bardzo dziękujemy za wsparcie!!!

Link to comment
Share on other sites

Obserwatorów jest już dwóch :razz: ale na razie nikt się nie odzywa :roll:

A Jara nam paru dni siakaś taka smutna się zrobiła, nie chce jeść itp. Dzisiaj TZ zawiózł ją do weta (właśnie są w lecznicy), zrobimy morfologię i test na babeszję. Mam nadzieję, że to nie nosówa, bo się chyba zastrzelę :shake: ma podwyższoną temperaturę 39 stopni.

Link to comment
Share on other sites

To nie babeszja. W sumie to nie wiadomo do końca co to, we krwi wyszedł poważny stan zapalny, który występuje w zaawansowanym ropomaciczu (42 tys leukocytów!). Wg weta niemożliwe, aby od sterylizacji (czyli przeszło 2 tygodni) rozwinął się taki stan zapalny, to musiało trwać wcześniej. Podejrzewa, że to mogą być komplikacje dawno przebytej nosówki... Czy to nosówka złapana od suczek mieleckich? Nie wiemy... nie ma i wcześniej nie było biegunki ani wymiotów, nic.
Nie wiem co to za świństwo... już mam różne myśli czy z Mielca nie przyjechał do nas jakiś zmutowany wirus...

Jara dostała pakiet zastrzyków, surowicę na wszelki wypadek, antybiotyk i zalecenie, aby podawać witaminy nawet 3-4 razy większe dawki niż zalecane. Witamin akurat mam pod dostatkiem, podałam jej już w płynie, ale tabletek nie chce zjadać nawet w parówce. Zostawiłam jej w misce, jak nie zje, to jutro będę jej rozdrabniać na proszek, mieszać z wodą i podawać strzykawką. Nie możemy stracić Jarej! :placz:

Koszty dzisiejszej wizyty to 129 zł :-(

Link to comment
Share on other sites

Biedna Jara :-(
Nie wiadomo co zlapala podczas tego blakania sie. Moze tez to byc cos zmutowanego, w koncu wirusy schroniskowe maja wieksze srodowisko do mutacji, tak jak brakterie i wirusy szpitalne sa mocniejsze i bardziej trwale i trudne do leczenia.
Czy taka liczba leukocytow nie swiadczy tez o jakiejs odmianie bialaczki czy silnej anemii?

Link to comment
Share on other sites

Jest to o tyle lepiej, że Jara zjada parówki z ręki, także te z witaminami. Wczoraj wieczorem karmiliśmy ją trochę na siłę, ale witaminek nie chciała. Przez noc jednak zjadła wszystko :) Wczoraj i dzisiaj w dzień kiepsko było jeśli chodzi o chodzenie, robiła to niechętnie nawet na spacerach, powoli, w boksie przeważnie leżała w swoim koszyku... Ale teraz wieczorem ciut się ożywiła, myślę, że wczoraj była obolała po zastrzykach (dostała chyba z pięć, w tym wit. B12). Pije też więcej wody i coś tam ubywa suchej karmy, także wstąpiła w nas nadzieja...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...