Jump to content
Dogomania

nasze sposoby na odreagowanie stresu poszkoleniowego bez wpadania w nalogi


ayshe

Recommended Posts

[quote name='ayshe']
ja kibicuje zawsze arze fuchsgraben:loveu: .mam nadzieje ze glonki ja tez nakrecili.[/quote]
Nakręcili ale tylko obronę.
[quote name='ayshe']
zapiszta sobie te terminy bo wtedy nei macie zajec:evil_lol: .[/quote]
Jak mawiają nasi sąsiedzi "pożywiom uwidim":razz:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

glonek-no sorka ale zmusilam sie pierwszy raz w zyciu zdaje siem poinformowac was wczesniej o wyjazdach i kiedy nie bedize zajec.:crazyeye: a ty co?warsztaty sa oplacone,jak myslisz nie pojade na nie i strace duuuza kase?ot tak dla kaprysu?zadziwiasz mnie.o zawodach was informowalam a teraz to uscislam-podaje terminy a nie jak zwykle "dryga polowa jakiegos miesiaca"czy cos w tym stylu.:cool1: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']glonek-no sorka ale zmusilam sie pierwszy raz w zyciu zdaje siem poinformowac was wczesniej o wyjazdach i kiedy nie bedize zajec.:crazyeye: a ty co?warsztaty sa oplacone,jak myslisz nie pojade na nie i strace duuuza kase?ot tak dla kaprysu?zadziwiasz mnie.o zawodach was informowalam a teraz to uscislam-podaje terminy a nie jak zwykle "dryga polowa jakiegos miesiaca"czy cos w tym stylu.:cool1: .[/quote]
OK, OK. Zaskoczyłaś mnie tak dokładną rozpiską. Ja już się przyzwyczaiłem do drugiej lub trzeciej niedzieli miesiąca. :loveu:
[quote name='KasiaR'][B]Glonek[/B] a dałoby filmiki z obrony na mistrzostwach wrzucić na dogo....:p[/quote]
Nie mam pojęcia?! Co do zdjęć to nie mam oporów ale z filmikami to już nie wiem czy mi wolno, czy musiałbym ostać zgodę przewodników czy nie? Tutaj to Ayshe pewnikiem będzie wiedzieć lepiej. A poza tym zanim obrobię tę 3 godziny materiału filmowego to trochę wody w Wiśle upłynie. A nasz nadworny montażysta Agis byczy się gdzieś.

Link to comment
Share on other sites

jutro zdam relacje z MP IPO ,z pozycji zawodnika i ogladajacego ,bo takich zawodów, z taka adrenalinka i wyczekiwaniem co tez jeszcze psy "wykreca" nie było :diabloti: .
Mój sucz dostał niestety cieczke ,a wiec ja byłam przygotowana na rózne jej "numery"! I tak jestem zadowolona ,bo na 4 suki z cieczka jedna zleciała z rekawa ,jedna została pogoniona ,jedna nie wykryła pozoranta w kryjówce(wieka szkoda) i jedna nie pusciła na 3 komende .Taaa .......ta ostatnia to mój wredny sucz oczywiscie :cool3: .Wogóle co ona wyczyniała w kryjówce to szok :crazyeye: !
Pozorant był naprawde perfekt !!!!!!Walczacy i szybki a takich lubimy ,Majka za bardzo ;) !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Glonek']OK, OK. Zaskoczyłaś mnie tak dokładną rozpiską. Ja już się przyzwyczaiłem do drugiej lub trzeciej niedzieli miesiąca. :loveu:
[/quote]:mad: :mad: no wlasnie RAZ sie postaralam poki terminarz na wierzchu:evil_lol: .
nenemuscha-no i bedzie stadko ddrkow,oby trafily w rece ludzi ktorzy beda chcieli cos z nimi robic:p .

romas-ciesze sie ze ci sie podobalo:multi: .tez mi przykro ze ipo jest w polsce nadal marginalnym sportem mimo tylu psow zdajacych;) egzaminy ipo-power do sportowego ipo maja nieliczni....a szkoda bo to piekny sport:loveu: .

Link to comment
Share on other sites

Glonek
A moze wrzuc na psy sportowe? Wiecej osob bedzie moglo obejrzec, a nie sadze, zeby ktos mial pretensje za umieszczeniem tam filmow. W koncu to forum o psich sportach, zreszta nie raz byly tam umieszczane filmy z zawodow i nie sadze aby pytano kazdego o zgode.

Link to comment
Share on other sites

super glonek.bo ja nie wiem z kim ja w sobote na lsady pojade...chyba na piechote pojde:placz: .jedyna nadzieja ze justyna sie zlituje:-( .a chcialam zobaczyc bo ja tepol nigdy nie widzialam polskich zawodow ipo:oops:.saJo-zrobimy tak-wrzucimy je na cc a potem na psysportowe.po prostu linki wrzucimy na youtube i juz.
ps.wczoraj poszlo zamowienie do ipo sklepu .manzeta w drodze.:D.
musi byc b.twarda.konsultowalam siem.;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']super glonek.bo ja nie wiem z kim ja w sobote na lsady pojade...chyba na piechote pojde:placz: .jedyna nadzieja ze justyna sie zlituje:-( .[/quote]
No coś wymyślimy. Jakby co to zawsze damy radę do SC.

[quote name='ayshe']a chcialam zobaczyc bo ja tepol nigdy nie widzialam polskich zawodow ipo:oops:.[/quote]
Dostaniesz w prezencie DVD.:lol:

[quote name='ayshe']ps.wczoraj poszlo zamowienie do ipo sklepu .manzeta w drodze.:D. musi byc b.twarda.konsultowalam siem.;).[/quote]
No to my zamawiamy drugą. Szkoda, że nie zaczekałaś. :placz:

Link to comment
Share on other sites

no podjelam wczoraj dosc rozpaczliwa decyzje o kupnie:cool1: poniewaz chita wczoraja zamordowala zawieszke na voraus i zostalam zmuszona do kupna nowej wiec poki mnie natchnelo to zamowilam bo jak zaczne myslec nad brakiem funduszy to sie nie zdecyduje nigdy:roll: .a tak ciach-ciach i zamowiona.:cool1: .poza tym mam dziure w udzie:angryy: bo wczoraj chita laskawie postanowila mnie trzasnac po aus z klina[pracuje na klinie z moimi psami:-o .sa lekko zszokowane takim czyms ale trudno sie mowi-zaparlam sie zeby chita cwiczyla regulaminowo;) znaczy sie bede wyciszac france i dzieki temu mam dziure w nodze:angryy: i nowa w spodniach].

Link to comment
Share on other sites

Tresserze, to ja mam pytanie o manżetę: mogę sobie w prezencie od tz zamówić jakiś klinik czy gryzaczek lub manżetę z ipo-sklepu. Pytanie brzmi: co nam matołkom się przyda najbardziej ( oprócz nowego przewodnika :oops:). To byśmy się do Glonków domówili :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']dorplant-co z ta relacja?:cool3: .

[/quote]
no własnie nie wiem pisac czy nie bo to moje subiektywne bedzie .:roll:
Slad :Slad slad był łatwy o ile tak mozna powiedziec podczas sedziowania p.Klimy !!!
Ja sama skopałam swojej suce slad i sie do tego przyznaje bez bicia ! Ano co zrobiłam ???Pusciłam ja na luznej lince i na drugim załamani ,bodajze zaplatała sie w nia.To poskutkowało przerwaniem pracyprzez sedziego i wynikiem takim jaki był .Potem sedzia pozwolił nam dokonczyc slad ,po rozplatani sucza z linki , i ta juz do konca poszła bardzo dobrze i nie rozumiała czemu pancia niezabardzo zadowolona jest !
Posłuszenstwo .
Tutaj to juz sucz dał popis .Poniewaz chwile wczesniej miała trening z obrony która kocha bardzo ,jakos tak nie miała ochote na prace a raczej skupiła sie na wypatrywaniu pozoranta ,nawet podczas aportowania .Niewiele mogłam zrobic ,mogłam tylko zacisnac zeby zeby głosno nie bluznic .
Dopiero po wybieganiu i odłozeniu "klapki jej sie odemkneły i załapała ze to chyba jednak posłuszenstwo miało byc !Ale to juz było "po ptokach ".
Obrona : na obrone wychodziłam z nielka niesmiałoscia , po tym co zrobiły doswiadczone w IPO3 psy .jak Agis nie puscił mysle przypadek , jak Luczek mysle za mało treningów miał ,ale jak Vat nie puscił to juz zdrefiłam !!
Wiedziałam ze jezeli on nie puscił to Majka na bank nie pusci ,marzyłam tylko zeby zrobiła to po czołówce ,i moze troche za wczesnie dałam 1 kom po ucieczce .Ale jak zobaczyłam ze zaczyna obkrecac pozorantem "nerwowo nie wytrzymałam ".
A trzebabyło spokojnie poczekac zeby ,suuuuper pozorant ,zrobił wyrazne zatrzymanie i wtedy dawac komendy ale cóz emocje były wielkie a skutek hmmmmmm opłakany !Nauka na przyszłosc i tyle !
Z IPO1 podobała mi sie Emmy z Orka (szkoda ze nie wykryła poz ),Martim z Uno i dobek z Mariuszem noi Agnieszka z Diro !
Z IPO 3 moim zdaniem najlepsza obrone z posł w obronie miał Vat do chwili niepuszczenia !!!!Wielka szkoda ze nie puscił !!!
Madzia K miała ten samproblem w Płocku i wieka jej chwała ze odrobiła ten problem tak szybko .Mi sie zdawało ze odpracowałam .
Ale tylko sie zdawało !
Podobała mi sie tez bardzo Athena ijej bardzo wywazony przewodnik .Wogóle cała ekipa ze slaska była suuuuper ,bardzo profesjonalny trening ,kazdy wiedział co ma robic a o kibicowaniu nie wspomne !!!
Na sladzie w IPO3 Vat ma bardzo duzo wypracowane !!! Pamietam jego prace ,chaotyczna 2 lata temu i teraz perfekcja która cały czas trzeba jednak kontrolowac !!Bo ten samiec sam sie nakreca na sladzie i,co dla mnie jest suuuperasne w nim!!!
Bardzo jestem pod wrazaniem Luczka Justyny ,choc znam tego psa i jego prace uwazam ze Justyna b. duza z nim wypracowała w bardzo krótkim czasie .Teraz moim zdaniem tylko dalsza praca i ugruntowanie wczesniejszej !!!!
Na psysportowe krytykuja posł w IPO3 ,fakt nie było generalnie pieknie ale tam sa psy z wielkimi popedami a tylko kto z takimi pracował wie jak trudno je okiełznac !!Tym bardziej chwała tym którym to sie udało !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorplant']Z IPO1 podobała mi sie Emmy z Orka (szkoda ze nie wykryła poz )[/quote]

Ja się domyślałam, że Orka może mieć taki problem bo jej niewykrycie pozoranta to jest błędem w szkoleniu, który polega na tym, że uczy się psa obiegania kryjówek w nastepujący sposób: w kryjówce stoi pozorant i pobudza psa piłeczką (z jednej strony kryjówki), przewodnik wypuszcza psa na tę kryjówkę i jak pies dobiega to pozorant pokazuje mu piłkę i wyrzuca ją druga stroną w stronę przewodnika. Potem pozorant to robi już nie mając piłki i pies obiega kryjówkę (omijając pozoranta), biegnie do przewodnika i uczy się, że pozoranta w kryjówce można ominąć. W ten sposób zarówno ten pies jak i mój był uczony obiegania kryjówek - bo swego czasu trenowałyśmy u tego samego pozoranta (ona chyba nadal tam trenuje). Ale jak mi Kenny wyciął kilka razy na treningu w Czechach taki numer (ominął pozoranta) to zmieniliśmy metodę.

Link to comment
Share on other sites

dorplant ,super relacja .
a odbiegając od tematu, a czy uczenie obiegania namiotów na dwie piłeczki jest ok ? tzn jedna jest na trawie za namiotem ,druga w kieszeni , wyslanie za pierwsza , potem odwolanie do srodka na te drugą . bo mysmy sie tak uczyli ,ale 6 namiotów moj pies jeszcze równoczesnie na oczy nie widzial :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

AM-ze jak prosze sie uczy obiegania?:crazyeye: .rrrany czlowiek to sie uczy cale zycie jednak a gooopi umrze:evil_lol: ...
ja jestem baaardzo ciekawa filmikow.:multi: .zwlaszcza z ipo1 zeby bylo smieszniej bo na takim etapie pracy jest moja grupa[znaczy sie czesciowo]ale nadal nie robimy schematow tylko porzadkujemy popedy:roll: .
napisze tak-ja lubie psy ktore puszczaja na jedynce z lekkim oporem,czysto ale na drugie aus.ale do trojki kusi czlowieka zeby podkrecic fight -zeby wyszly na czysto obciazenia min.na czolowce bo pozoranci potrafia przyczadzic :multi: i o to chodiz w pracy na trojce.pozorant musi byc twardy.w koncu to trojka.i praca z zachowaniem socjalnego mimo pracy na wysokiej korbie to no ciezka praca.bo jak sie przegnie to wtedy pies odpada z rekawa albo daje se kota pogonic.ale pies puszczac MUSI.to taki maly smaczek trojki.bo pies juz "wychodzi"spod paluszkow:cool1: ale jednak musi schodzic na socjalny.a to ciezka praca-zonglerka popedami.
dzieki dorplant za fajna relacje:loveu: .
aga-zaraz zajrze i ci powiem.manzeta to ci raczej niepotrzebna.ty NIE masz problemow z socjalnym:D.
zajrzalam.jedyne co mi przychodzi do glowy to to ze na razie to nic ci nie bedzie potrzebne poza tym gryzakiem cariza[tylko nei tym z raczka].piszczalka.chociaz ja mam hmmm...no wiesz...uwagi co do pracy na cyzmkolwiek co piszczy no ale dla kluseczka wyjatek.natomiast dla tisi taki niepiszczacy.one sa baardzo dobre.ten material jest..wredny...i pies musi tryzmac a nie sie opierniczac i sa bardziej "przyjazne"dla psow z kiepskim lupem niz z rolowanej skory.

Link to comment
Share on other sites

Mam problemy z nazywaniem filmów. A dokładnie z tym kogo widzę na filmie. Jakby ktoś był tak miły i połączył numer startowy z nazwiskiem przewodnika lub psa to byłbym wdzięczny. Niestety nie mam pamięci jak Marta i za diabła nie wiem who is who. No część osób znam ale części niestety nie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']:cool3: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:
ach ale my to obcykani jestesmy w polskim sporcie kynologicznym...ze hooo hooo:cool1: .[/quote]
No to nie o to chodzi. Marta zna wszystkich i trzyma w pamięci takie informacje. Ja jestem w stanie rozpoznać twarz osoby którą np. widziałem na szkoleniu, zawodach, seminarium. Ale za diabła nie będę pamiętał jak się nazywa. Dopiero długie wkuwanie spowoduje, że zapamiętam. Zresztą mam mniejszy problem z zawodnikami w IPO3. dużo gorzej z 1.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...