Jump to content
Dogomania

nasze sposoby na odreagowanie stresu poszkoleniowego bez wpadania w nalogi


ayshe

Recommended Posts

  • Replies 12.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Eddiii']



bede to sobie powtarzac ....... moge wszystko, moge wszystko... :evil_lol:[/quote]nooo ja tez sobie ot powtarzam ...po treningu jak najchetniej bym siebie odstrzelila za tepote umyslowa iiiiii jak wkladam stare spodnie w ktore nijak nie moge sie zmiescic:roll: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Eddiii'][B]BeataG[/B] - wiemy jak sprawa wygladała i kazdy ma prawo ferowac taki wyrok jaki mu sie podoba, czego sama jestes najlepszym przykladem.[/quote]

No cóż, z mojej dzisiejszej rozmowy z ayshe na priva wychodzi, że nawet ona sama nie wiedziała, ale widać Ty jesteś wszechwiedząca, to trwaj dalej w tym przekonaniu. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']No cóż, z mojej dzisiejszej rozmowy z ayshe na priva wychodzi, że nawet ona sama nie wiedziała, ale widać Ty jesteś wszechwiedząca, to trwaj dalej w tym przekonaniu. :cool3:[/quote]ja ci na pw pisalam tylko ze nie rozumiemy sie.i od poczatku ci pisalam zemi chodizlo o ony i obruszylam sie za niehodowlane won ze szkolenia bo po o.to w skrocie.po prostu kompletnie mi chodzi o mydlo a tobie o powidlo.i moze niech juz tak zostanie.:evil_lol: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KasiaR']ja tz moge wszystko tyle tylko żeby mi Kantorek przestał kuleć :placz:[/quote]
KasiaR-bedzie dobrze.chociaz kurna...ja bym na zawal zeszla pewnei.:cool1:


aaaa saJo-znooowu to zrooobilam...kurka wooodna....ale jestem ciul8).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']ja ci na pw pisalam tylko ze nie rozumiemy sie.i od poczatku ci pisalam zemi chodizlo o ony i obruszylam sie za niehodowlane won ze szkolenia bo po o.to w skrocie.po prostu kompletnie mi chodzi o mydlo a tobie o powidlo.i moze niech juz tak zostanie.:evil_lol: .[/quote]

Beata, do licha znowu odwracasz kota ogonem! Przecież dokładnie o to samo mi chodzi - o nieprzekreślanie psów niehodowlanych. Jak właściciele chcą je wystawiać, to niech mają taką możliwość, jak chcą je szkolić i zdawać egzaminy, to niech mają taką możliwość, bo [B]w przeciwnym razie powinnaś wywalić 90% psów ze szkolenia[/B]. Do cholery, jaśniej już nie umiem! :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']No cóż, z mojej dzisiejszej rozmowy z ayshe na priva wychodzi, że nawet ona sama nie wiedziała, ale widać Ty jesteś wszechwiedząca, to trwaj dalej w tym przekonaniu. :cool3:[/quote]

BeataG czy Ty naprawdę musisz byś nieprzyjemna dla każdego kto się odezwie nie tak jabyś sobie życzyła? To jest już mtym bardziej że w stosunku do Ediii to już drugi raz. Ja też sytuację na wątku Knuta obserwowałam i rozumiem i popieram reakcję ayshe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']Beata, do licha znowu odwracasz kota ogonem! Przecież dokładnie o to samo mi chodzi - o nieprzekreślanie psów niehodowlanych. Jak właściciele chcą je wystawiać, to niech mają taką możliwość, jak chcą je szkolić i zdawać egzaminy, to niech mają taką możliwość, bo [B]w przeciwnym razie powinnaś wywalić 90% psów ze szkolenia[/B]. Do cholery, jaśniej już nie umiem! :angryy:[/quote]nic nie odwracam.
punkt1 mojego stanowiska-wszystkie ony powinny byc szkolone.najlepiej w ipo bo daje to pelny spust popedow ona[patrzy Reiser i jego dzielo "Schutzhund"].
punkt 2 mego stanowiska:ony w klasie otwartej to obciach.patrz na jacentus co sie dieje z psychika ona.nikt nie ma na czole napisane ze nie bedzie kryl suki z otwartej.dlatego potencjalnie wszyscy co ich widze w otwartej to sa dla mnei ludzie ktorym sie nie chce szkolic albo ktorzy nie moga skzolic-bo maja kiepskie suki.ja iwem zem oze w tej grupie sa osoby chcace po prostu wystawiac psa-ale ktore to?nie mam pojecia.i nie iwem czy nie zdecyduja sie kryc suni bo na wystawach taka sliczna i pieknie biega:angryy: .
punkt 3 mojego stanowiska-jako szkoleniowiec napaleniec ipowski namawiam kazdego do sprobowania szkolenai psa w tym kierunku.i tutaj nie maja nic do rzeczy wystawy badz nie i jaki to jest pies-pikny czy brzydki.hodowla ona i priorytety ktorymi musi sie kierowac to jedno a skzolenie i propagowanie ipo -to drugie.jesli ktos nie trenuje ipo bo nie chce/nie ma odpowiedniego psa-nie kusi go to-nie ma sprawy.nie jest gorszy od trenujacych ipo.nie mam z tym zadnych problemow.
takie moje stanowisko bylo od poczatku tego ekhem sporu i go nei zmienie.co innego punkt pt.dlaczego wzielas to do wermiego.w tym wypadku juz sie nie porozumiemy bo ani tym nie nie zrozumiesz ze nie pisalam o wermim i wystawach ani ja ciebie dlaczego wzielas to personalnie moje staowiska patrz ywzej wypunktowane..jezsli chodiz o hodowle ona-jestem bardzo rygorystyczna.jesli chodzi o szkolenie ipowskie-kazdy jest mile widziany i kazdy otryzma ode mnie wsyzstko co tylko moge zaoferowac-moje umiejetnosci[:roll: ],moj czas do dyspozycji i moje pelne zaangazowanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pyros-Aga']BeataG czy Ty naprawdę musisz byś nieprzyjemna dla każdego kto się odezwie nie tak jabyś sobie życzyła? To jest już mtym bardziej że w stosunku do Ediii to już drugi raz. Ja też sytuację na wątku Knuta obserwowałam i rozumiem i popieram reakcję ayshe.[/quote]

Aga, to jest od pewnego momentu dyskusja między mną a ayshe. Dyskusja o słowa i ich rozumienie. Pewne rzeczy sobie wyjaśniłyśmy, częściowo na priva, częściowo w wątku Knuta (który chyba jednak nie do końca doczytałaś), więc nie rozumiem, po co Eddii jątrzy. Ja po prostu nie umiem ot tak przekreślić 2 lat znajomości - bo dokładnie w lipcu 2005 roku zaczęłam się szkolić u ayshe, gdy niektóre z Was jeszcze nie miały swoich obecnych psów. Ale spoko, nie bójcie się, nie wrócę do grupy, nie musicie mi na każdym kroku pokazywać, że nie jestem tam mile widziana. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=DarkGreen][B]Prywatne sprawy prosze wyjasniac na priv, a nie na forum publicznym.
Nastepne posty, dotyczace dyskusji o powodach, dla ktorych BeataG rozstala sie z grupa szkoleniowa ayshe itepe itede beda usuwane. Za duzo w Was emocji. Wyjasnijcie sobie na priv swoje problemy, nie wyciagajcie brudow na forum publiczne, gdzie nie kazdy ma ochote na
Wasze spory.

saJo-moderator
[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

BeataG-mowie tu chyba w imieniu wszystkich-nikt nie jest nastawiony na ciebie w ten sposob"badzcie spokojnie nie wroce na grupe bo nie bylabym tam mile widziana".to chyba juz przesada.jestesmy doroslymi ludzmi.konflikt o punkt widzenia jest tylko konfliktem o punkt widzenia nie kwestia szacunku badz nie do drugiej osoby-a to sie nalezy bezwzglednie kazdemu.tak jak szanujemy swoje psy nawzajem-tak szanujemy siebie.
Eddiii-nie jatrzy.po prostu przecyztala troche pozniej twoja wypowiedz i na nia odpowiedziala.
BeataG-jeszcze raz.pisalam to na pw ale napisze jeszcze raz.
psy niehodowlane nie sa ywstawiane na ringach onkow ot tak.to zupelnei inna bajka.przewaznie po pierwszej wystawie zwierze wadliwe juz nie bedzie ywstawiane.w innych rasach sie z tym spotkalam-w onkach nie ze wysterylizowana suka jest wystawiana dla frajdy czy dyplastyczna np.bo wszyscy beda o tym wiedizeli.a onkarze to specyficzny narod:diabloti: :loveu: .nie skzolenie onow tylko wystawianei je bez szkolenia jest dzialaniem na skzode rasy.i wolny wybor to jest wlasnie ot co ta rase rozpieprza.dlatego mowie nie.natomiast prawo do szkolenia ma kazdy.prwo do nieszkolenia-z bolem przyznaje ze tez ma kazdy.chociaz wolalabym zeby osoby nei chcace pracowac z wlasnym psem nei kupowali ona.:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Ayshe, sorry, to czemu walczysz o zniesienie klasy otwartej, zamiast o zaostrzenie wymogów hodowlanych? :crazyeye: Raczej marne szanse na zniesienie klasy, która jest na całym świecie oprócz wystaw SV. Zaostrzenie wymogów hodowlanych - choćby takie, że do hodowlanki liczą się tylko oceny z klasy użytkowej, jest na pewno łatwiejsze do wywalczenia. A gdzie miejsce dla niehodowlanych psów? One się nie liczą? :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo'][COLOR=darkgreen][B]Prywatne sprawy prosze wyjasniac na priv, a nie na forum publicznym.[/B][/COLOR]
[B][COLOR=darkgreen]Nastepne posty, dotyczace dyskusji o powodach, dla ktorych BeataG rozstala sie z grupa szkoleniowa ayshe itepe itede beda usuwane. Za duzo w Was emocji. Wyjasnijcie sobie na priv swoje problemy, nie wyciagajcie brudow na forum publiczne, gdzie nie kazdy ma ochote na [/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkgreen]Wasze spory. [/COLOR][/B]

[B][COLOR=darkgreen]saJo-moderator[/COLOR][/B]
[/quote]saJo-a ja ise niezgadzam.to nei sa brudy.to jest niezrozumienie siebie nawzajem i powinnismy miec prawo o tym dyskutowac na forum.emocji jest sporo ale to jest dyskusja.nie wyzywamy sie -probujemy dojsc do jakiegos cosensusu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']Ayshe, sorry, to czemu walczysz o zniesienie klasy otwartej, zamiast o zaostrzenie wymogów hodowlanych? :crazyeye: Raczej marne szanse na zniesienie klasy, która jest na całym świecie oprócz wystaw SV. Zaostrzenie wymogów hodowlanych - choćby takie, że do hodowlanki liczą się tylko oceny z klasy użytkowej, jest na pewno łatwiejsze do wywalczenia. A gdzie miejsce dla niehodowlanych psów? One się nie liczą? :-([/quote]
nie ja walcze Beata.to jest normalne w swiecie ona ze prestizowa jest tylko uzytkowa .czyli pies kotry ma 24 miechy powinien miec ipo1[ktorego zdanie dla przecietnego psa nei jest trudne]....Beata-juz to tlumaczylam.w onkach najbardizje prestizowe,liczace sie sa wystawy sv.zniesienie klasy otwartej to wlasnie zaostrzenie wymogow hodowlanych.w niemczech ony sa wystawiane w otwartej i ch na wyatawach vdh.tylko ze to...no ...obciach lekki [to jest OGOLNA opinia-nie tylko moja].o to wlasnei chodzi.
wyalczenie ze do hodolwanki licza sie tylko oceny z uzytkowej-Beata po prostu na ywstawach ona nie powinno byc wogole otwartej bo po co skoro sa wystawiane psy potencjlnie od hodowli a nie wystawiane ot tak-dla ona zdobycze ywstawowe poza wystawami specjalistycnzymi nei sa ...no zbyt wzbudzajace poklasku.to roznica w mentalnosci onkarzy.tak juz mamy.taka skaza.:diabloti: .psy niehodowlane moga ise sprawdzac w zawodach roznych dyscyplin kynologicznych.moga tez by wystawiane [jak ktos olewa zej est zabawny bo nikt go nie potraktuje z onkarzy powaznei]i zdobywac ch czy co tam chce na wystawach fci.no rozne sa zboczenia:evil_lol: .chodiz o to ze na wystawach onkarskich czyli tych o ktorych mysle mowiac wystawa i wystawianie ON klasa otwarta jest bezsensu.nie deprecjonuje w zadnen sposob onow niehodowlanych.jak chca wystawiac pieski to moga nawet wybierac w roznych zwiazkach ktore maja inne zasady.kon nalezy do sv i powienien wprowadzac normy sv.czytalas co pisala dorplant?suka fajna polska pojechala na landowke do niemiec.no i jak ot sie skonczylo.sorka lae suka fajna tyle ze nie uznajemy polskich przegladow itd.tak juz jest.:shake: .i przypominam Beata ze piszemy wylacznei o ONach.co do innych ras-zgadzam sie z toba i zawsze tak bylo.tylko ze ja zawsze pisalam tylko o onach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']saJo-a ja ise niezgadzam.to nei sa brudy.to jest niezrozumienie siebie nawzajem i powinnismy miec prawo o tym dyskutowac na forum.emocji jest sporo ale to jest dyskusja.nie wyzywamy sie -probujemy dojsc do jakiegos cosensusu.[/quote]

saJo - ja tez sie nie bardzo zgadzam :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']Do Eddii, Agi i ewentualnie innych zainteresowanych.Chciałam zwrócić uwagę, że cała dyskusja w wątku o Knucie zaczęła się od mojego pytania, jaki jest cel obiegania przez psa wszystkich namiotów, a następnie pytania, na jakim etapie przechodzi się od jechania za psem na butach do stania z boku i wydawania komend. Na żadne z tych pytań nie dostałam odpowiedzi, a zamiast tego nagle się dowiaduję, że ja dałam ayshe kopa w dupę. :crazyeye: Ja w dyskusji o wystawach napisałam ni mniej ni więcej, że po tej dyskusji odechciewa mi się robić z psem IPO. Co nie znaczy, że zamierzam zrezygnować ze szkolenia. [B]To ayshe dała mi kopa w dupę stwierdzając, że ją obraziłam i że nie będzie nas dalej szkolić. A sorry, ale jeśli ona mnie nie chce na szkoleniu, to ja się napraszać nie będę. [/B]Zostałam na lodzie, ale w końcu jakoś sobie poradziłam. Więc jak nie wiecie, jak sprawa wyglądała, to łaskawie nie ferujcie wyroków.[/quote]

[quote name='Eddiii']BeataG - wiemy jak sprawa wygladała i kazdy ma prawo ferowac taki wyrok jaki mu sie podoba, czego sama jestes najlepszym przykladem.[/quote]

[B][COLOR=DarkGreen]Nie zabraniam wam dyskutowac. Ale takie posty beda moderowane, bo nie wszyscy maja ochote czytac o waszych prywatnych sprawach, o powodach dla ktorych BeataG odeszla ze szkolenia u ayshe.

saJo-mod[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

ok.ale mam prawo przedstawiac swoj punkt widzenia skoro i tak to wyszlo na publicznym forum?ja nikogo nei obrazam.probuje dojsc do porozumienia.to nie sa moje prywatne sprawy tylo sprawy grupy ktorej w sumie dotyczy od poczatku ten watek.
ps.saJo-ja orzumiem twoj punkt widzneia ale musze bronic swojego stanowiska bo inaczej ktos czytajacy moze pomyslec ze ja ot tak po prostu wyrzucilam kogos z grupy za ot ze ten ktos lubi wystawy a ja srednio.to niesluszne.bo nie ldatego podziekowalam Beacie za wspolna prace z wermim.i to musi byc jasne wlasnie dlatego ze to jest publiczne forum.

Link to comment
Share on other sites

saJo - sorryyy ale nie widze w moich postach nic obrazliwego.
a swoje zdanie mam prawo miec jakie chce i mam prawo go bronic. A ze nie moge patrzec na takie zacietrzewienie tez w stosunku do innych to kolejna sprawa.
edit: dopowiem ze zaliczam sie do "wszystkich' o ktorych mowa w poscie Ayshe #9787

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']ok.ale mam prawo przedstawiac swoj punkt widzenia skoro i tak to wyszlo na publicznym forum?ja nikogo nei obrazam.probuje dojsc do porozumienia.to nie sa moje prywatne sprawy tylo sprawy grupy ktorej w sumie dotyczy od poczatku ten watek.
ps.saJo-ja orzumiem twoj punkt widzneia ale musze bronic swojego stanowiska bo inaczej ktos czytajacy moze pomyslec ze ja ot tak po prostu wyrzucilam kogos z grupy za ot ze ten ktos lubi wystawy a ja srednio.to niesluszne.bo nie ldatego podziekowalam Beacie za wspolna prace z wermim.i to musi byc jasne wlasnie dlatego ze to jest publiczne forum.[/quote]

A ja bym też chciała, żeby było jasne, że zakończyłaś naszą współpracę dlatego, że dokładnie odwrotnie zrozumiałaś moje słowa: "w takim razie powinnaś wyrzucić z grupy 90% psów". Bo mnie chodziło o nieskreślanie psów niehodowlanych. Dokładnie tak samo jak Tobie. Nigdy nie zgodzę się z tym, że psy, które nie mogą być rozmnażane lub których właściciele nie chcą rozmnażać, nadają się tylko na kanapę.

Hodowla to jedno, a różne formy aktywności z psem niehodowlanym to drugie. W wielu krajach nie ma wymogu wystaw do hodowlanki. A jednak psy są tam wystawiane. Także te, które nigdy nie były i nigdy nie będą rozmnażane. Jestem i zawsze byłam za zaostrzaniem wymagań hodowlanych. Ale pies to nie maszynka do produkcji szczeniaków i ten niehodowlany też ma prawo do ciekawego życia, na miarę swoich możliwości i upodobań. Wystawy też są jedną z form aktywności z psem, a dla psa wystawianie się jest też zadaniem do wykonania.

Link to comment
Share on other sites

co do formy aktywnosci onkow to mam inne zdanie.co do tego jak zrozumialam twqoja dyskusje na tamtym watku tez mamy inne zdanie.i inne zdanei mam tez o przejawach zaostrzania kryteriow hodowlanych.mam wlasne stanowisko jako hodowca onow i szkoleniowiec.co innego inne rasy.w to nie wnikam i nie wdaje sie w dyskusje na ten temat bo to nei moja dzialka.
niehodowlane psy ...nie pisalam ze nadaja sie tylko na kanape.dla mnie najwazniejza rzecza dla ona jest praca z przewodnikiem a najlepsza praca dla ona jest wszechstornne popedowo schh/ipo/vpg.mozna tez robic tylko hgh-to tez uprawnia do klasy uzytkowej chociaz jak juz pisalam na watku gdzie tocyzla sie dyskusja i tak wiekszosc robi z tymi psami schh.po prostu honornie.wiekszosc tj.nei wszyscy i to ze nei orbia nie znaczy ze te psy sa gorsze-po prostu maja hgh .jest wiec wybor.aczkolwiek ja jestem za oboma owymi sprawdzianami popedow.aczkolwiek zdaje sobie sprawe ze schh/ipo/vpg jest bardziej dostepne po prostu.
takze fajnei ale nie kumamy sie zbytnio mimo wszystko.zeby skumac o czym pisze musialabys miec ona.bo kazdy onkarz rozumie o czym pisze.poza tymi ktorzy kombinuja i znosza a to wymog ipo a to..co im tam przyjdzie do glowy.

dzisiejsze zajecia byly ...ciekawe....:cool3: :evil_lol: .mielismy imprezke bandy podrostkow na placu +straz miejska z policjantem spisujacym imprezowiczow.no hardcore norrrmalnie.popracowalismy wiec nad bledami .

[B]co do niedizeli....moim zdnaiem najkorzystniej dla wsyzstkich byloby udanie sie na mp ipo.posluszenstwo i obrona jest w niedizele wiec po zajeciach mozna odstawic psy i pojechac .tzn.ja nie bo ja udaje sie do niemiec:p .wracam w poniedizalek tak zeby zdazyc na zajecia o 19stej.jakbym miala poslizg to bede na 20-ale to napewno.[/B]
[B]w sobote slady ...hmmm.....pojedizemy zdaje sie do rudna ale tym razem zeby sie nie naciac na nachlanych rolnikow skrecimy tam gdize zwykle ale potem w pierwsza w prawo a nie prosto pod las.potem mozemy podjechac do glonkow na prace z pozorantami na hyrdzie.i moze nam by wyszla juz palisada tudziez na cotygodniowe omowienie treningow.[/B]

Link to comment
Share on other sites

Ayscha ...Jak masz po drodze przez Wrocek to zapraszam...
Przyznam się że nie wytrzymałam..wyciągnełam Jolkę z kojca i Mirka za uszy na plac..i mam krótki filmik z pracy..teraz prosze o instruktarz dla blondynki..jak to zrobic co by inni też zobaczyli?

Link to comment
Share on other sites

:multi: faaajnie hurra...ale ja jestem imbecyl komputerowy w zwiazku z tym ci nei pomoge-specem grupy to tu jest agis od wrzucania filmow:cool3: :evil_lol: .
my z uwe nie jedziemy tylko lecimy.samochodem to koszmar-tyle godzin.:shake: .z lotniska nas juz odbiora samochodem:p .ale dzieki za zaproszenie:loveu: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nenemuscha']Ayscha ...Jak masz po drodze przez Wrocek to zapraszam...
Przyznam się że nie wytrzymałam..wyciągnełam Jolkę z kojca i Mirka za uszy na plac..i mam krótki filmik z pracy..teraz prosze o instruktarz dla blondynki..jak to zrobic co by inni też zobaczyli?[/quote]
Chyba najprosciej bedzie zamiescic film na [URL]http://pl.youtube.com/[/URL]. Tylko trzeba sobie konto zalozyc. Film powinien miec nie wiecej niz 100MB i byc nie dluzszy niz 10 minut.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...