Jump to content
Dogomania

AKCJA adopcyjna, szukamy chętnych do pomocy!


NatiiMar

Recommended Posts

Kochani dogomaniacy!
W lipcu podczas Dni Miasta Ujazd (powiat Strzelce Opolskie, woj. Opolskie) organizować zamierzamy akcję informacyjno-edukacyjno-adopcyjną.
Będziemy mieli ze sobą kilka psów z przytuliska. Prócz tego będziemy udzielać porad weterynaryjnych (będzie z nami wet), porad szkoleniowych i wychowawczych. Mamy zamiar wyedukować ludzi w sprawie łańcuchów oraz sterylizacji. Chcemy także pokazać się społeczeństwu jako grupa wsparcia dla zwierząt oraz dla ludzi, którzy mają ze swoimi bądź cudymi zwierzakami problemy.

Potrzebujemy jednak pomocy w organizacji całej imprezy. Potrzebujemy przede wszystkim plakatów i ulotek. Głównie na temat łańcuchów i sterylizacji. Prócz tego, krótkie informacje o pierwszej pomocy dla psów i kotów, a także o tym dlaczego warto adoptować psa. Chcemy tez krótko powiedzieć o kupowaniu psów z pewnych źródeł zamiast z bazarów i allegro.

Dlatego prosze Was o pomoc. Chciałabym zrobic tutaj taki mini konkurs na teksty do ulotek. Wklejajcie swoje propozycje. Kiedy już wybierzemy konkretne, to będziemy potrzebowali pomocy w ich drukowaniu. Coprawda akcja jest w Ujeździe,ale pomóc może vała Polska! Wszyscy możemy drukowac ulotki, a potem przysłać je tutaj, aby pracowały na lepsza przyszłośc zwierząt.

Kochani, kazda para rąk będzie przydatna. To nasza pierwsza akcja, dostałam miejsce na festynie "po znajomości". Jeżeli akcja się uda, to zostanie wpisana w tradycję naszych festynów. Będzie radio i lokalne gazety. Będzie mnóstwo ludzi. To nasza jedna jedyna szansa na pokazanie światu, że zwierzę nie jest rzeczą. Nie możemy zmarnowac takiej okazji.

Osoby z okolic Kędzierzyna i Strzelec moga równiez pomóc fizycznie. Potrzebujemy samochodów do przewozu psów i osób, które pomoga nam ich pilnowac w czasie akcji. Całośc nie będzie trwała długo ze względu na psy. Dlatego tymbardziej musimy sie przyłozyć, aby wszystko poszło zgodnie z planem. Pokażmy ludziom jacy jesteśmy!

POMOŻECIE???

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 136
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[QUOTE]Głównie na temat łańcuchów i sterylizacji.[/QUOTE]Na [URL="http://www.zerwijmylancuchy.pl"]www.zerwijmylancuchy.pl[/URL] są bardzo ciekawe gotowce [URL]http://www.zerwijmylancuchy.pl/fck_img/file/ulotka%202009.pdf[/URL] mają też plakat, ale z datą '09r.
Co do sterylizacji to u nas w schronisku widziałam taki fajny plakat obrazujący kotkę rodzącą ileś miotów i od tych kociąt urodzonych następne kociaczki i tak w kółko, ale nie wiem gdzie można taki plakat kupić (ale można samemu zrobić). Na ulotkach można wypisać fakty i mity dot. sterylizacji (przykład [URL="http://img694.imageshack.us/img694/3205/2010plakatsterylizacja.jpg"]ulotka reklamująca akcje sterylizacji w marcu[/URL]) i jeszcze choroby.

Pomóżcie ludzie

Link to comment
Share on other sites

Niestety nie mogę Ci pomóc, dzięki bo dzięki Tobie dowiedziałam się o tej akcji JESTEM ZA I POPIERAM! wpisałam się i podam dalej bo Polska wieś jest bardzo zacofana(w miastach nie jest wiele lepiej) życzę powodzenia i pozdrawiam;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Będziemy mieli ze soba około sześciu psów. A zatem potrzebujemy:
smycze i obroże, ewentualnie kagańce,
od 4 do 6 osób,
jakieś 3 samochody osobowe lub dwa większe do przewozu psiaków,
dwa parasole ogrodowe,
dwa stoliki ogrodowe i krzesełka,
i wciąż plakaty i ulotki!

Plisss, help!!!

Link to comment
Share on other sites

Pomoc fizyczną mogę zaoferować (jakoś znajdę dojazd do Ujazdu ;)). Nie jestem zmotoryzowana. Mogę pożyczyć smycze od swoich psów lub kupić jakieś, pomóc w pilnowaniu psów, a także wydrukować trochę ulotek (niestety czarno-białych).
Nadal potrzebna jest treść do ulotek?

Link to comment
Share on other sites

Napisz dla jakich rozmiarowo psów te smycze i kagańce - jeśli tylko duże, to jeden, porządny zestaw mogę nabyć, lub dwa mniejsze. Wielkościowo, to mam na myśli np. dla psa wielkości owczarka niemieckiego lub spaniela, lub jamniczka!!!

Do pisania tekstów to specjalnego talentu nie mam, chociaż jestem humanistka, ale Radunia i krolcia 28 piszą nam super teksty. Mam dostęp do ksero, mogę pokserować, ale tylko między 31 maja a 5 czerwca, potem wracam do Anglii!

Link to comment
Share on other sites

Wiadomo że jak zmierzchnica to i ja chętnie pomogę, tyle że też nie zmotoryzowana... :)
Szkoda że nie wpadliśmy na to wcześniej, w Strzelcach na dniach ziemii to też by było super-jednak dużo więcej ludzi ;)

Link to comment
Share on other sites

No pewnie,że potrzeba!:)
Jestes wielka!

Ile psów jesteś w stanie wcisnąć do auta?

Pieski są średniej wielkości wszystkie. Dwa terierowo sznaucerowate, wysokości do półłydki, Figa taka większa terierowa. Dla niej to chyba wielkośc jak dla mniejszego ONka. Mamy też malutkiego Zębolka wielkości przerosnietego maltańczyka, może trochę większy i Bart też mały, do półłydki, szczuplutki. Które psy pojadą dokładnie ustalimy pod koniec czerwca.Ale te sa narazie w planach.

No i wciąż ulotki i plakaty potrzebne. Pracuje nad tekstami,ale chętnie przyjmiemy też inne teksty, z pewnością o niego lepsze od tych moich.
Szczególny nacisk kłade na łańcuchy, bo to wieś jest przecież i czarnogród straszny. Musiałoby to być napisane takim prostym językiem,coby do chłopów przemówiło....

Link to comment
Share on other sites

Ja do auta i z 7 wcisnę:P Mam duże auto.
Ale chciałabym, żeby ktoś jechał ze mną, bo na łeb mi wlezą, a kierować muszę:p
Natii a te teksty to jakie mają być???
Znaczy nie wiem, jakiś kurna referat:) czy w formie np.haseł????:razz:

Link to comment
Share on other sites

Głównie chodzi mi o dwie rzeczy:
po pierwsze du.ży plakat,który można powiesic na stojaku. Może być nawet na brystolu, byle był przejrzysty i wymowny. Na przykład zdjęcie zdziczałego psa i podpis "łańcuch niszczy instynkty" czy cos w tym stylu...Takich plakatów będziemy potrzebować ze trzy "sterylizacja", "łańcuchy" oraz oczywiście "adopcje". Plakat nie musi zawierać dużo tekstu,ona ma mówić sam za siebie. oCZYWIŚCIE MOGA BYĆ TEŻ DRUKOWANE.
ulotki to druga sprawa. Na ulotkach nie musi być rysunków, może być sam tekst. U góry podpisane czego dootyczą, a na dole kilka mądrych zdań na ten temat. Mądrych i wymownych, bo to ma trafiać do bambrów (mam nadzieję,że nie ma tu nikogo z Ujazdu,bo mnie na taczce wywiozą...) . Taka ulotka nie musi być duża, wystarczy format A5 lub nawet jeszcze mniejsza. Będziemy ich potrzebowac w dużej ilości. Jak ktos ma ksero lub dobrą drukarkę to swietnie:) Ja też ze 50 sztuk pokseruję na poczcie,bo mój sprzęt padł;/

No i najważniejsze. Znając zycie i historie ujazdowskich festynów jestem niemal pewna,ze bedzie lało jak z cebra. Więc bedziemy potrzebowali parasoli ogrodowych, przynajmniej ze dwóch,coby nam te zwierzaki i ulotki nie zamokły.

Link to comment
Share on other sites

Takie coś stworzyłam - akurat na format A5. Tekst zmieniajcie, skracajcie czy coś, jesli trzeba ;)

" [B]CZY TRZYMAŁBYŚ PRZYJACIELA NA ŁAŃCUCHU?[/B]

Większość z nas uznaje psy za stworzenia pożyteczne, dające poczucie bezpieczeństwa, sprawiające radość, będące częścią życia. Jednocześnie ogranicza ich wolność w najgorszy możliwy sposób – łańcuchem. Psy to zwierzęta społeczne, stworzone do życia w stadzie, razem ze swoją psia lub ludzką rodziną. [B]Kochane i zadbane, odwdzięczają się po stokroć – bronią domu, chętnie bawią się, przytulają, towarzyszą ludziom[/B]. Łańcuch odbiera psom możliwość bycia szczęśliwymi kompanami człowieka – ograniczone w ten sposób zwierzęta dziczeją. Stają się niebezpieczne dla otoczenia! Przeżywają ciągłą frustrację, którą mogą wyrazić tylko szczekając, rzucając się bezładnie. Z czasem zachowania te mogę przybrać formę agresji. [B]Psy na łańcuchach nie mają zaspokojonych podstawowych potrzeb – czułości, bliskości z inną istotą, poznawania nowych zapachów, zabawy, swobodnego ruchu.[/B] Mogą stać się niebezpieczne, a na pewno są bardzo nieszczęśliwe. Trzymanie zwierzaka w ten sposób jest zakazane w innych krajach Europy. Tylko Polska zezwala na to jawne okrucieństwo!

[B]POTRAKTUJ PSA JAK CZŁOWIEK. [/B]
[B]SPUŚĆ GO Z ŁAŃCUCHA."[/B]

Link to comment
Share on other sites

No zmierzchnica, świetne:)

Kochani, ustalmy co mamy załatwione.
Ile osób jedzie na festyn? Pogódka, zmierzchnica, bejb i ja (pietruchy nie liczę, bo ona może już małe bawić:) ). Jeszcze ze dwie, trzy by się przydały. Może pojedzie z nami weterynarz ze Zdzieszowic, przydałby się.
Mamy tez samochód, Pogódka ja to do końca zycia zapamiętam:):):):):)
Jedna z dziewczyn musiałaby pojechać z Pogódką po psy. Ja musze być na miejscu szykować teren i pilnowac coby nam nic nie zniknęło, łącznie ze stolikami.

Ja to widze tak:
dziewczyny ze strzelec przyjadą (jak dacie rade) do ujazdu, jedna pojedzie z Pogódką,która tez musi jechac przez Ujazd,żeby dostac się do KK (Ujazd to normalnie centrum wydarzen), a druga pójdzie ze mną zorganizowac miejsce. Może w międzyczasie ktoś jeszcze dołączy.

Wciąz potrzebujemy pawilonu ogrodowego i dwóch stolików....no i więcej ulotek.

Link to comment
Share on other sites

Witam, to ja(Pogódka)niestety nie mogłam się zalogować na starym nicku bo coś się stało, dostałam komunikat, że ktoś go chciał użyć, ale jestem:):):)
Zreszta ten nick mi jest bliższy...a jeśli chodzi o piesy to może tak...
Jestem prostym człowiekim, chłopem, rolnikiem...
Rano praca, obrządek....w zasadzie w kółko praca...
Czasami w niedziele rodzina,...ale zawsze coś innego..zawsze coś sie działo....
Takie życie, może nie ciekawe, ale niewiadome, z dnia na dzień co innego...
Czasami zdarzało się, że budziłem sie i słyszałem śpiew ptaków, nigdy nie miałem czasu go posłuchać..ot..na wsi normalne, ale były chwile , kiedy ten śpiew wydawał się piekny i zawsze myslałem,,,z miasta ludzie nie maja tej przyjemności....dlatego do miasta mieszkać nie poszedłem...było pracowicie , ale inaczej, wszystko swoje....inni tego szczęścia nie maja, kupuja rzeczy nie nasze i jakże niezdrowe....tak myslałem...
Pewnego dnia już nie myślałem o mojej radości, ale o tym, że leże...przykuty do łóżka....moje życie to nie ja, tak słysze śpiew ptaków, odgłosy mojej wsi..ale jakże inne, jakie dalekie, tak chciałem być tam..blisko anie mogłem, jakby coś mnie wiązało....a wiązało..moja choroba....
Łza wielka mi się w oku zakręciła...nie łezka ale łza....i myślałem, że to mi żal siebie samego....ale nagle w myśla wdał mi się Azor...wierny pies był...i poczułem się jak on....nie wiedząc dlaczego..myślałem bracie byłeś na wietrze, biegałeś, było Ci dobrze...
I myśl jedna w głowie zaczepiła się...czy dobrze było Azorowi???
Miał jedzenie...jakies obierki, resztki z obiadu...ale nie głodował....i tak myślę ..ja prosty chłop,..czemu ten Azor zapadł mi w pamięć...i nagle rozjaśniło mi się w głowie ...toż ja jak ten Azor jestem,,,,,dałem mu jedzenie, picie...i to nie zawsze , myśląc nie zdechnie...A on...tak zdychał latami chyba....
Ja chłop prosty jestem rolni, nie mam wykształcenia,. nie pochodzę z miasta,..ale żal mi się tego Azora zrobiło, pomyślałem, że ja teraz jak on.....zamknięty, jak w klatce, jak Azor na tym łańcuchu...bo kto pomyślał, bo ja nie myślałem , ze Azorowi zle...że jego szcekanie, piski wręcz skomlenie były błaganiem o wolnośc...z tego łańcucha na jakim ja teraz żyję...i teraz myślę,...a od śmierci dzieli mnie nei wiele..Azor przyjacielu, co domu mojego broniłes z tego krótkiego łańcucha wybacz mi,...swojemu Panu...ale jakiemu Panu...swojemu oprawcy...bo tak dzisiaj siebie nazwę....to, że Ty byłes przyjacielem a ja katem...
I tak myślę, to nie kara dla mnie , że leże, ale czas przemyślenia, sąsiedzi zaglądają, rzadko, ale sa....i mówie im zawsze...traktuj innych dobrze, jak psa swojego powinienes traktować.....czego ja nie umiałem
I myślę , że Azor, ten mój Azor mi wybaczy,..i że sąsiedzi moi zrozumieją, jak wielką krzywde robimy naszym przyjaciołom, naszym psom, co nas bronią, a my umiemy tylko...zabierać im wolnośc...
I czekam, az Azor mi sie przyśni w innej krainie i wolny....i wtedy ja....wolny odejdę...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...