Jump to content
Dogomania

Pseudohodowla-masa szczeniat do sprzedania,wszystkie od jednej osoby.


ajcka

Recommended Posts

Znalazłam cos takiego:Ktos sprzedaje tyle psiakow (bez rodowodu oczywiscie),sa z woj mazowieckiego,to chyba pseudohodowla,ale nie wiem .Wydaje sie to podejrzane,kto opiekuje sie taką iloscią psow i jakie mają warunki???Chyba ze to jakis posrednik? link:


[COLOR="DarkRed"]
[cenzura - linki usuniete. Zapraszam do zapoznania sie z regulaminem. Prosze nie robic pseudohodowlom kryptoreklamy. W razie watpliwosci i zastrzezen zapraszam na pw. Moze odpowiem. Pozdrawiam.Mxww. ][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gosia to Ty wybacz, ale śmieszne to nie jest....
Ludzie dorabiają się na psach z których większość potem trafia do schronisk i później my się dwoimy i troimy żeby wyciągnąć te bidy z tego bagna.... mnie to wcale do śmiechu nie jest... to jest przerażające i tragiczne , że my-ludzie-gatunek myślący przyczyniamy się do cierpienia najwierniejszego z naszych przyjaciół - psa....

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio czytałam że jakiś student z Krakowa miał sprawę sądową bo pies bał się do niego podejść- a mi się wydaje że TOZ powinien większy nacisk położyć właśnie na takich "chodofcuf"


oczywiście nie możemy pozwalać na znęcanie się nad psem, ale moim zdaniem są rzeczy ważne i ważniejsze :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Ja też byłam w takiej hodowli. Schronisko. Naprawde warunki bardzo podobne. Pełno kojców a w nich pieski, suczki , dorosłe, szczeniaczki bez różnicy. Szukałam wtedy psa i przez ogłoszenie znaleźliśmy pania która sprzedaje " zdrowe i śliczne pudelki rodowodowe". Jak się później okazało pchyba ani jeden piesek rodowodu ( ani weta o zgrozo) nie widział. A właścicielka tych biednych zwierząt okazała sie panią która co tydzień sprzedaje szczeniaczki na rynku.Gdy powiedzieliśmy jej delikatnie że raczej troche inaczej wyobrażaliśmy sobie miejsce, w którym nasz przyszły psiak miał się urodzić powiedziała że i tak powinnismy być zadowoleni, i że ona rzuca to niedługo wszystko w cholere. Naprawde takie " hodowle" to straszne miejsce. A ludzie się potem dziwią skąd tyle agresywnych psów:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ajcka']Znalazłam cos takiego:Ktos sprzedaje tyle psiakow (bez rodowodu oczywiscie),sa z woj mazowieckiego,to chyba pseudohodowla,ale nie wiem .Wydaje sie to podejrzane,kto opiekuje sie taką iloscią psow i jakie mają warunki???Chyba ze to jakis posrednik? link:
[/quote]

Tutaj napisze tyle, że dla mnie hodowla psów bez rodowodu już jest pseudo hodowlą :roll: Niestey właśnie przy psach bez rodowodu nie można NIC zrobić, bo ani zaskarżyć przez ZK, ani TOZ, bo często nie mają konkretnego punktu, do którego się mogą przyczepić... :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Otóż to. TOZ może interweniowac tylko w razie znęcania, a często takie sprawy ocierają się o znęcanie,a znęcaniem nie są. Mozna gonić takich ludzi na placach,w miejscach, gdzie sprzedają szcezniaki, przyczepiać się do braku szcezpień, braku wody itd., jeżeli coś takiego w ogóle przynosi skutek to jest to zwykle symboliczna grzwna za jakieś śmieszne wykroczenie. Najgorsze rzeczy dzieją się w domach takich ludzi, na terenach ich posesji, w kennelach. Tam ani TOZ ani ZK nie wejdzie bez zgody właściciela, chyba że z Policją, w ramach nakazu prokuratora, ale do wydania takiego nakazu muszą być podstawy. Blisko miasta w który mieszkam jest taka "hodowla". Obliczyłam, że w ciągu roku mogą wyprodukować ok. 500 szczeniąt, czyli mniej więcje tyle ile miejsc w lokalnym azylu.

Link to comment
Share on other sites

Polna - przeczytałam :angryy: . Wszystkie pieski są "w pełni rasowe" gdyż "rasa ta jest dopuszczona do obrotu w kraju" :roll: Nie korzystam z Allegro, więc nie wiem jaki tam mają regulamin, ale jeżeli istnieje możlwiość zamknięcia tej aukcji to bardzo prosze kogoś kto jest zalogowany na Allegro o napisanie od moderatora z prośbą o likwidację tych ogłoszeń.

Link to comment
Share on other sites

A tu szynszyle. Zobaczcie jakie mają klatki :-(

[URL="http://www.allegro.pl/item96228298_szynszyle_lagodne_rodowod_super_gratisy_szynszyl.html"]http://www.allegro.pl/item96228298_szynszyle_lagodne_rodowod_super_gratisy_szynszyl.html[/URL]

zdjęcia klatek są na samym dole strony

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Frotka']A tu szynszyle. Zobaczcie jakie mają klatki :-(

[URL="http://www.allegro.pl/item96228298_szynszyle_lagodne_rodowod_super_gratisy_szynszyl.html"]http://www.allegro.pl/item96228298_szynszyle_lagodne_rodowod_super_gratisy_szynszyl.html[/URL]

zdjęcia klatek są na samym dole strony[/quote] moja szynszyla chyba by zwariowała w takiej malej klateczce :(...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Frotka']Polna - przeczytałam :angryy: . Wszystkie pieski są "w pełni rasowe" gdyż "rasa ta jest dopuszczona do obrotu w kraju" :roll: Nie korzystam z Allegro, więc nie wiem jaki tam mają regulamin, ale jeżeli istnieje możlwiość zamknięcia tej aukcji to bardzo prosze kogoś kto jest zalogowany na Allegro o napisanie od moderatora z prośbą o likwidację tych ogłoszeń.[/quote]

Witam.
Regulamin jest na stronie głównej, dostępny dla wszystkich.
Tu [url]http://www.allegro.pl/country_pages/1/0/z2.php[/url] sa warunki sprzedazy zwierząt [tabelka].
Zamknięcie aukcji: wystarczy napisać do nich, ale wcale nie musza zamknąć aukcji.
Pozdrawiam
M.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga K']Nio właśnie,ale jak im to napisać żeby zamkneli.[/quote]

Tego niestety nie wiem, aukcja spełnia warunki bo ma opis o transporcie i dopuszczeniu rasy do psrzedaży. Zresztą zamykanie takich aukcji niewiele pomoże, sprzeda je na giełdzie lub zarejestruje się pod innym nazwiskiem.
Pozdrawiam
M.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...