Jump to content
Dogomania

mała SUCZKA PEKIŃCZYK już w Fundacji KŚ! Ma dom.


Recommended Posts

  • Replies 369
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Przepraszam, że dopiero teraz piszę ale sama podróż była dla nas nie najlepsza i strasznie męcząca ze względu na psujący się samochód oraz pogotowie przeciwpowodziowe...
Zrobiłyśmy ok 750 km w obie strony ale dzięki temu dwa psy pojechały do nowych domów a dwa kolejne przyjechały do nas.
Wracając do tematu naszej suni to:
na czwartą w nocy dotarłyśmy do Azylu całe i zdrowe a maleństwo przespało całą drogę.
Kiedy się obudziła zjadła z apetytem napiła się i zaczęła rozrabiać.
Spała z naszą Irenką w łóżku przez resztę nocy - nawet szukała mamusinego sutka u Irki a nie znalazłszy go ugryzła Irkę w ucho:)
Mała jest bardzo żywa, wesoła, ma apetyt.
Zachowuje się jak całkiem zdrowe szczenię - niestety klatka piersiowa jest tak wklęsła że prawie wchodzi do niej moja pięść.
Jutro sunieczka przejdzie szczegółowe badania z USG i RTG łącznie.
Po nich dopiero będzie możliwa konsultacja z dr. Sterną.
Malutka mieszka wraz z Kasią w jej prywatnych pokojach i jest pod szczególną opieką naszej szefowej.
Jak to szczeniątko - jest słodka, kochana - taka przylepka ale widać że brakuje jej mamy bo to stanowczo za wcześnie na rozdzielanie tak małego szczenięcia.
Będziemy na bieżąco informowały o stanie jej zdrowia i wynikach badań.
Nikt nie pali się do jej usypiania - to ostatnia rzecz o której myślimy niemniej jednak jeśli zaistnieje taka konieczność będziemy zmuszone to zrobić.

[COLOR="#0000ff"][FONT=Garamond][SIZE=3]W związku z otrzymanymi PW.
Fundacja Azylu"Koci Świat" NIE JEST SCHRONISKIEM I NIE WYDAJE PSÓW BĘDĄCYCH POD JEJ OPIEKĄ NA DT BO SAMA TAKIM DT JEST.
NIE BIERZEMY RÓWNIEŻ ZWIERZĄT PONAD NASZE MOŻLIWOŚCI.
JEŚLI DECYDUJEMY SIĘ POMÓC WYBRANEMU ZWIERZAKOWI TO ZAPEWNIAMY MU NAJLEPSZĄ OPIEKĘ-TAK W DOMU JAK I TĘ WETERYNARYJNĄ.
MAMY W TYM OGROMNE DOŚWIADCZENIE ORAZ ZNAJOMYCH SPECJALISTÓW KTÓRZY OD DAWNA ZNAJĄ NASZĄ FUNDACJĘ I NIGDY NIE ODMAWIAJĄ NAM SWOJEJ POMOCY.[/SIZE][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Jasne.Może coś do wieczorka wkleję:)
Kaśka ma zapalenie spojówek.
W podróży miałyśmy aparat ze sobą ale nawet go nie wyciągnęłyśmy z tego wszystkiego.
Dopiero wracając przypomniałyśmy sobie o nim ale nie było czasu na nic - wszędzie szybko, szybko...
Najważniejsze były psiaki żeby je wyprowadzić i przepoić a my w pośpiechu kawę na stacji paliw i kanapki w biegu
A w tle straż pożarna i wory z piachem,przelewająca się woda,utytłani ludzie w błocie,ruch wahadłowy - wyrwy w jezdni...
Aaa i burze które notorycznie nas doganiały...
Wariactwo czyste...

Link to comment
Share on other sites

witam znam historie tek kruszynki
to ja zauwazylam ze mala jest chora...
zapytalam co z nia bedziei i od razu stwierdzilam ze trzeba ja z tamtad zabrac, na szczescie sa takie dobre serca jak wy;) Bylam z nia u weta i moja gafa ze najbardziej skupilam sie na łapce a przeciez teraz najwazniejsza bedzie klatka piersiowa:oops:. wiem ze mala teskni za mama ale wlasciciel i tak juz wczesniej dal mi znac ze mala jest juz do "odstawienia".z tego co wiem to 2 szczeniaki z miotu nie przezyly...nie wiem czy byly chore czy moze zbyt slabe...:-( Jedyne co moge zrobic to kontrolowac czy kolejne mlode beda zdrowe.
od poczatku obserwuje watek i kibicuje malej:loveu:
dajcie znac jak tylko lekarz postawi jakas diagnoze

Link to comment
Share on other sites

Karolcia - dobrze że się nią zainteresowłaś.Zrobimy co w ludzkiej mocy ale prawdę mówiąc, tak wklęsła klatka piersiowa nie wróży niczego dobrego...
Miałyśmy nadzieję na mniejszą deformację ale zobaczymy co powiedzą specjaliści.

Dzisiaj ok.16 mała ma wizytę.
Trzymajcie kciuki - wieczorkiem zdam relację co wstępnie zdjagnozowano.

Link to comment
Share on other sites

Spokojnie - ja jeszcze też nic nie wiem - nie chcę teraz zawracać głowę Kasi-jak już będzie wracać to obiecała dać mi znać co i jak z malutką.
W drodze powrotnej ma do zabrania z Warszawy dwa pekińczyki (przesyłka od Aguchy:)).

Link to comment
Share on other sites

Najnowsze wieści.
Wieści są bardzo dobre!:multi:
Po pierwsze u naszej suni nie wystepuje zespół wad genetycznych.
Wet.konsultowali porównując jej zdjęcia i USG z historią choroby Dudusia.
[SIZE="3"]Nie ma żadnych wskazań do eutanazji.[/SIZE]
Sunia ma pięknie zrośnięte ciemiączko,nie występuje wodogłowie, nie występuje niewydolność oddechowa,ma dwie prawidłowo wykształcone nerki,serce osadzone prawidłowo(nie ma potrzeby konsultacji z dr. Niziołkiem bo wielkość i praca serca są prawidłowe)
Deformacje kostne - mostka i łapki(łapka jest wywichnięta w stawie) [B]wystąpiły wskutek uszkodzenia szczenięcia przy porodzie.[/B]
Mostek da sobie radę - nie ma wady rozwojowej
Łapka na 90% do operacji ale dopiero za pół roku (w ciągu dwóch dni wypowie się w tej kwestii specjalista ortopeda)
Diagnoza weterynarzy i rendgenologa.

Piszę to na biega - to co zapamiętałam
Jutro Kasia uzupełni bo być może coś pominęłam.

Jedzie właśnie po "przesyłkę za potwerdzeniem odbioru";)

[FONT="Georgia"][SIZE="4"][COLOR="#ff0000"]ZMIEŃCIE PROSZĘ TYTUŁ WĄTKU- SUNIA NIE JEST DO PILNEJ ADPOCJI[/FONT]
JEST U NAS NA DT I NIE WIEMY NA JAK DŁUGO NA PEWNO DOPÓKI NIE WYJDZIE NA PROSTĄ[/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tola^^']
A ma jakieś imie?[/QUOTE]


Na razie wiemy tylko o tych które widać - które wystąpiły w skutek uszkodzenia przy porodzie czyli mostka i łapki.
Reszta wygląda normalnie i zdrowo.
Poczekajmy jednak aż wypowie się specjalista ortopeda.

Tola Ty pytałaś o jej imię a ja zrozumiałam, że pytasz czy ma jakieś inne wady...
Sorry...
O imieniu na razie nie myślałyśmy - najważniejsze były badania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Osa']
Deformacje kostne - mostka i łapki(łapka jest wywichnięta w stawie) [B][SIZE=3]wystąpiły wskutek uszkodzenia szczenięcia przy porodzie.[/SIZE][/B]
Mostek da sobie radę - nie ma wady rozwojowej
Łapka na 90% do operacji ale dopiero za pół roku (w ciągu dwóch dni wypowie się w tej kwestii specjalista ortopeda)

Jedzie właśnie po "przesyłkę za potwerdzeniem odbioru ;)[/QUOTE]
..a nie mówiłam??? :eviltong::mdleje::sweetCyb::sweetCyb::sweetCyb: Po cichu ciągle w to wierzyłam, UFFFF!

Co do imienia - proponuję [B]Beza[/B] -też jest taka słodka i ma kolor jak beza ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...