Jump to content
Dogomania

Najlepsza karma na stawy dla stareg psa.


vena&vivi

Recommended Posts

Vena&vivi, nie wiem, jakie leki/suplementy dostaje Twój pies (no i oczywiście każdy podejmuje decyzję sam), ale ja już raczej nie kupię RC Mobility. Tak sobie kombinuję, że skoro podaję suplementy, które powielają to, co w tej karmie jest najwartościowsze, to po co nam ta karma a właściwie cała ta zbożowa reszta karmy? Na dodatek nie ma tam dokładnych danych dotyczących zawartości chondroityny i glukozaminy, więc nie wiadomo jak dawkować suplementy. Poza tym mój psiak wcale jej tak super nie przyswaja - u niego ilość koop akurat świetnie oddaje zawartość wypełniaczy w tej karmie i jej niekorzystne dawkowanie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dziewczyny troszkę wam zejdę z tematu, ale pisałyście o gotowaniu galaretki z kurzych łapek, a ja właśnie mam zamiar mojemu psu taką ugotować i łapki już kupione ale nie bardzo wiem jak się za to zabrać :) Czy możecie mi podpowiedzieć jak taką galaretkę ugotować i czy potem dawać psu te ugotowane łapki całe czy obrane z kości?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

odświeże temat
Mam dwa duże psiaki schronowe z dysplazją, oba senirki, on 8 lat ona 12 lat.
Na początku gotowane, niestety nie ma opcji wyważenia tak skłądników by dorównać choć w połowie suchej.
Surowych warzyw nie jedża, a gotowane nie mają żadnych właściwości. Galaretki tez nic nie dały.
Skusiłem sie na Orijen senior i co ciekawe karma okazała sie hit stulecia, nawet dołożyłem arthrofos.
psiaki nie kuleja i w ogóle by sie wydawało super. Co prawda kupy wydaje mi się że trochę za dużo robią, ale nei mozna miec wszystkiego.
Niestety znajoma mnie zbiła z tropu i się zastanawiam nad zmianą karmy, tylko za cholerę nie wiem na jaką.
Znajoma powiedziała mi o zbyt dużej zawartości białak w Orijenie, choć czytałem gdzieś że białko białku nierówne i te sa jakies bardzo dobrze przyswajalne
i nie ma co ich porównywać do tych w karmach z niższej półki. Dodatkowo wspominała cos o zawartosci forsforu, że im mniejsza tym lepsza.
Może ktoś z Was jest lepiej poinformowany i wypowie sie w temacie żebym miał kilka opini ;) Będę bardzo wdzięczny.
Do założyciela wątku, jeżeli powyższe okażą się bezpodstawne to polecam Orijen senior, ja sobie tą karmę chwalę bardzo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='papatkiole']
Na początku gotowane, niestety nie ma opcji wyważenia tak skłądników by dorównać choć w połowie suchej.
[/QUOTE]
zawsze mnie rozbraja takie stwierdzenie. To przepraszam, ale rozumiem ze Ty tez jesz suche super zbilansowane jedzenie w tabletkach , bo przeciez "nie ma opcji wywazenia składnikow "

[quote name='papatkiole']
Znajoma powiedziała mi o zbyt dużej zawartości białak w Orijenie, choć czytałem gdzieś że białko białku nierówne i te sa jakies bardzo dobrze przyswajalne
i nie ma co ich porównywać do tych w karmach z niższej półki. Dodatkowo wspominała cos o zawartosci forsforu, że im mniejsza tym lepsza.
[/QUOTE]

nie jestem zwolennikiem suchej karmy , ale jesli psu słuzy karma to chyba jest dobra - sam piszesz ze wczesniejsze jedzenie tak na psy nie wpływało

I jeszcze mam pytanko do tej galaretki - ile i jak długo psy ją jadły?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iza']zawsze mnie rozbraja takie stwierdzenie. To przepraszam, ale rozumiem ze Ty tez jesz suche super zbilansowane jedzenie w tabletkach , bo przeciez "nie ma opcji wywazenia składnikow "



nie jestem zwolennikiem suchej karmy , ale jesli psu słuzy karma to chyba jest dobra - sam piszesz ze wczesniejsze jedzenie tak na psy nie wpływało

I jeszcze mam pytanko do tej galaretki - ile i jak długo psy ją jadły?[/QUOTE]

a już sie martwiłem że nikt nic sensownego nie napisze.
moesz mi wytlumaczyć jak to sie ma do mojego zapytania?!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='papatkiole']a już sie martwiłem że nikt nic sensownego nie napisze.
moesz mi wytlumaczyć jak to sie ma do mojego zapytania?![/QUOTE]

wyjasniam
- nie spotkałam jeszcze takiego suchego jedzenia zeby było lepsze od "naturalnego" dawanego z zachowaniem różnorodności i zdrowego rozsądku (wykluczam tu np. takie skrajnosci jak podawanie samych ziemniaków albo samej kaszy)
- jak napisłam - jesli Twoje psy po Orjienie mają sie super to chyba im słuzy, wiec jakie ma znaczenie czy jest duuuzo białka albo fosforu (jesli byłoby czegos za duzo albo za mało to po pewnym czasie i tak widac to na psach)
- po trzecie kazdy pies jest inny -jednemu odpwiada taka karma a inny tej samej może nie tolerowac

Link to comment
Share on other sites

[quote name='papatkiole']
Niestety znajoma mnie zbiła z tropu i się zastanawiam nad zmianą karmy, tylko za cholerę nie wiem na jaką.
Znajoma powiedziała mi o zbyt dużej zawartości białak w Orijenie, choć czytałem gdzieś że białko białku nierówne i te sa jakies bardzo dobrze przyswajalne
i nie ma co ich porównywać do tych w karmach z niższej półki. Dodatkowo wspominała cos o zawartosci forsforu, że im mniejsza tym lepsza.
[/QUOTE]
Wydaje mi się, że znajoma obawia się z jakichś powodów o nerki psów, ale wydaje mi się także, że skoro jest to karma zbilansowana, z wyższej półki i oprócz fosforu zawiera także wapń (a zawiera), to chyba ktoś nad tym pogłówkował na tyle dobrze, żeby zagrożenia złych proporcji fosfor - wapń nie było. Złym bilansem tych minerałów zwykle straszy się tych, którzy karmią gotowanym, domowym. Ale chyba też bezpodstawnie, bo gdyby to było takie oczywiste, to psy naszych rodziców, dziadków, itd., którzy suchych karm nie znali, padałyby niczym muchy a przecież żyły i często dożywały sędziwego wieku.
Jeśli psom służy, nie kuleją, to trzeba się cieszyć. Orijen ma wielu zwolenników.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...