Jump to content
Dogomania

Wielka Środa - "śmiecie" do rowu.Jeżyk umarł:( Reszta rodzinki już w nowych domach :)


urwisek

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='Greven']Zatrzymywać się nie muszę, [B]bo od wielu miesięcy nie jeżdżę[/B], ale aż chce się znów po lasach powędrować...[/QUOTE]
A czemuż to??:-o Bo aura nie sprzyja??:roll: Czy inna przeszkoda jest?:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wunia']Dla Estrelli: wiem, że nic nie wiem ;)[/QUOTE]
Pamiętałaś...:loveu:

A z tym niemieckim, to wiesz Sandra.. ja więcej nie znam, bo jak już, to po polsku opierdzielam, a nie w obcym języku, [B]scheisse[/B]! Patriotką jestem:evil_lol:
I takie późne [U]dobranoc[/U] psinkom!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='RenW']... Przyjdzie Urwis i zrobi porządek! ..[/quote]
Nie taki urwis straszny – jak go malują :)

[quote name='RenW']... Streszczenia...taaa, to elaboraty są..[/quote]
Ale to najmniejsza z moich zalet – posłuchaj kiedyś jak zacznę gadać :)

[quote name='Wunia']... jest 7 sztuk, to jak dni tygodnia...[/quote]
Temat wybierania imion jak zawsze ekstra – chociaż stwierdzam, że Cioteczki „psie” i tak subtelne i rzeczowe :)
Przy końskich dopiero się rozkręcają – jak zaczną Al-Caidy czy inne Von-Van-TotenTrąby się sypać.
Wybieranie jest fajne – ja nigdy nie umiem się zdecydować. Wszystkie nasze stwory zawsze dostawały najpierw jakąś „roboczą” ksywkę (od akurat zaobserwowanej cechy/zdarzenia/skojarzenia) a potem nazwa „ewoluowała” sama.
Ponton np. początkowo nazwany był „Won-stąd” – od pierwszego tekstu jaki rzuciłem po powrocie do domu – jak mnie w moim lesie przywitał ujadaniem obcy kundel :(
Po trochu było łagodzone (w miarę jak wkupywał się w łaski uparcie zamieszkując pod domem /”Łod-son”/ aż ostatecznie po upasieniu na zimę, ala amfibia „Ponton”.

Chwilowo i ta rodzinka ma już „robocze”:
„Paproch” – najmniejsza bidula, której stan spędza sen z oczu i nam i Wetce
„Jeżyk” – drugi co do wielkości (oba w [url=http://www.dogomania.pl/threads/182949-Wielka-A-roda-A-miecie-do-rowu?p=14424343&viewfull=1#post14424343]# 256[/url] – 2i3 zdjęcie) Trzymany na rękach, z tym śmiesznym pyszczkiem i podkurczonymi łapkami idealnie z małym jeżem mi się kojarzy
„Nurek” – a właściwie Nurka – to już wiadomo skąd (największa/najsilniejsza wszędzie jej pełno
„Wyjec” – średni z szarych – pogubiłem się już czy chłopak czy dziewucha – muszę sprawdzić (bo najczęściej i najgłośniej protestuje i użala się na wszystko (pewnie chłopak :))
„Uszatka” – (pierwsza fotka [url=http://www.dogomania.pl/threads/182949-Wielka-A-roda-A-miecie-do-rowu?p=14424343&viewfull=1#post14424343]#256[/url]) – nie tak przebojowo jak Nurek ale też ciągle w ruchu, wszędzie wlezie
„Tchórzyk” - prozaicznie ale niczym innym nie zasłynął oprócz chowania się zawsze w najciemniejszy kąt (średni z łaciatków)

Jak mówiłem – wszystko to imiona robocze i nie ma przeciwwskazań do ich zmiany /łał – jak to brzmi :)/

Z moich propozycji:
Bardzo byśmy chcieli, żeby Suni mamie przylepić coś na „uczczenie” dnia, w którym miała tak wielkiego pecha, że wyleciała z domu i zarazem szczęście, że [b]opuncja[/b] ją wypatrzyła.
Chociaż tak po zastanowieniu /im więcej o tym myślimy/ to w sumie oba zdarzenia naraz były Jej wygraną – w tym stanie, do którego doprowadził jej oprawca nie pociągnęłaby już długo i śmierć miałaby raczej ciężką.
Wychodzi na to, że wyrzucając Ją – paradoksalnie stworzył dla Niej szansę :(
Niech by to było jakieś imię kojarzące się ze środą (w końcu to nie pierwsza lepsza środa w roku).
Jakaś fonetyczna a zarazem miła/mięka „wariacja” w stylu /Łensdi/ (?)
Czemu akurat do Jej imienia przywiązuję taką wagę? Nie żebym był czarnowidzem jakim – ale Ona ma największe szanse zostać u nas – przez nikogo niechciana :(

[quote name='RenW']...
Na cześć Ojca-Zbawiciela proponuję jeszcze Urwis...[/quote]
Proszę NIE! – mój nik nie miał na celu odzwierciedlenia mojej dominującej cechy charakteru (choć przypadkowo trochę mnie zdekonspirował) – tylko jakimś takim dowodem pamięci (?) – (nie bardzo umiem dobrać określenie) wspaniałego, ukochanego Onka [‘] - mojej Tz-ki

[quote name='Greven']... A widzieliście, jak Andrzej sprytnie przemycił reklamę Castoramy?
Niemalże podprogowo...[/quote]
[img]http://www.dogomania.pl/images/smilies/ices_blah.gif[/img]Dobra jesteś!!! Dwa razy się zastanowię zanim usiądę z Tobą do pokera – ale tym razem to była podpucha – prawdziwą podprogową reklamą jest doniczka – (mój zawód/Mazowsze/wiosna :))

[quote name='Minek']... kurde to strasznie daleko ...... i dajcie znać jak jest z tym dowozem czy dało by sie w ogóle coś zrobić?[/quote]
Witaj – nie takie rzeczy już Cioteczki z Dogo umiały dograć :)
Poprzedni psiak, w którego wyciąganiu z zesłania pośredniczyłem – znalazł transport ode mnie aż w zachodniopomorskie w ciągu chyba niecałego tygodnia – ale fakt – miał większą „siłę przebicia” w końcu był Yorkiem.
Natomiast powtórzę za [b]Myszą[/b] szukaj ludzi chętnych na psiaki wszędzie gdzie się da – dobrych Ludzi – bo psiaków szukających domów jest zawsze więcej niż odpowiednich chętnych. :(

[quote name='Estrella']... no fajnie macie, bo łacinę znacie.. a ja nie będę udawać, że wiem o co chodzi - to ładnie proszę o przetłumaczenie na nasz polski....[/quote]
Cioteczki jak widzę juz Ci ślicznie łacine na polski przetłumaczyły – ja ze swojej strony mogę zaproponować przetłumaczenie emocji, które za pomocą tych zgrabnych zwrotów prawdopodobnie usiłowały przekazać.
Gdyby ująć je tak całkiem poprawnie PO POLSKU, z uwzględnieniem narodowego temperamentu brzmiało by to pewnie mniej więcej tak:
„Miły panie ... a żeby cię chudy byk , na rozstajnych drogach wy*** - Ty w**** sk***, żebyś zryżał, żeby cię pokręciło, żeby cię kolka **** itd. itp.
[b]/IMHO/[/b]

[quote name='Greven']... Przyjdzie Wujek Założyciel i co sobie pomyśli...[/quote]
No właśnie!!! Wujek na forum ProEquo wychowany – złym słowem czy myślą nieskalany – dziewica panie prawie – a WY TU TAK !!!

[quote name='RenW'].... A Ty kogo w tym awatarze ujeżdżasz??...[/quote]
[quote name='Greven']... Jak to kogo - kunia!! W końcu na niejednym siedziałam...[/quote]
[img]http://www.proequo.pl/forum/img/avatars/10630.gif[/img]
A tak może wreszcie trochę w temacie: :)

Wczorajszą noc rodzinka spędziła w domu.
Nie pytajcie gdzie i jak się pomieściły – powiem jedynie krótko, ze przy użyciu kawałków starych mebli, kartonowych pudeł i kilkunastu „sidingów” powstał w niewykończonej części prowizoryczny boks i... jakoś to poszło.
W/g prognozy miało być w nocy zero stopni i ... nie chcieliśmy ich zostawiać na dworze.
Rano – jak się zrobiło cieplej – przeprowadzka na powrót do boksu.
Okruszek i Jeżyk mieszkają (a raczej sypiają) w domu, w kartonowym pudełku z ciepłą butelką. Są dokarmiane osobno i donoszone na karmienie do mamy w oddzieleniu od reszty rodzeństwa. Są zdecydowanie najsłabsze i w normalnej rywalizacji o miejsce „przy cycu” nie maja żadnych szans. Oba dostają zastrzyki nawodnienie+glukoza. Dojadają kleikiem ryżowym dla niemowląt na rozcieńczonym mleku, masowanie brzuszków po jedzeniu itp. Ale jest marnie :(
Przypuszczalnie niedobór pokarmu u matki wystąpił już pewien czas temu – a one jako najsłabsze wyszły na tym najgorzej.
Piep**ę prawa natury, eliminacje słabszych itp. W ich przypadku człowiek już wystarczająco za ingerował w naturę a nie ratuje się ich z zamiarem użycia do hodowli.
Robimy co się da – trzymajcie kciuki razem z nami – niby z dnia na dzień jest pewna poprawa ale i tak za każdym razem zaglądam do nich „z duszą na ramieniu”.
O ile reszta jest wyraźnie w coraz lepszej kondycji – w większości zachowuje się już jak całkiem normalne szczyle – o tyle z tymi dwoma cały czas „na dwoje babka...”
Ech – dorwać takiego w ciemnym kącie ****
Trochę mi wzrosło spalanie (papirosy) i zużycie płynnego „relanium” (w pół litrowych alu puszkach).
Wszelkie zastrzyki (oprócz dożylnych) robię wszystkim stworom od dawna – czy to pies, kot czy koń. Ale pompowanie 5-cio centymetrowej strzykawy (i to w trzy miejsca) w takie maleńkie kruchutkie coś kończy mi się niezłym telepem rąk :(

BĘDZIE DOBRZE – MUSI BYĆ!!!

Ps. Teściowy net nie spełnił pokładanych w nim nadzieji – zamiast neostradą okazał się elementem jakiegoś taniego pakietu (wraz z telefonem stacjonarnym) i działa zdecydowanie gorzej niż mój (były :() „Raxel”
Wielkie dzięki Cioteczce za wsparcie techniczne :)
I Wam wszystkim, że trzymacie temat na tak doskonałym poziomie mimo moich wręcz „gościnnych” występów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='urwisek']Cioteczki jak widzę juz Ci ślicznie łacine na polski przetłumaczyły – ja ze swojej strony mogę zaproponować przetłumaczenie emocji, które za pomocą tych zgrabnych zwrotów prawdopodobnie usiłowały przekazać.
Gdyby ująć je tak całkiem poprawnie PO POLSKU, z uwzględnieniem narodowego temperamentu brzmiało by to pewnie mniej więcej tak:
„Miły panie ... a żeby cię chudy byk , na rozstajnych drogach wy*** - Ty w**** sk***, żebyś zryżał, żeby cię pokręciło, żeby cię kolka **** itd. itp.
[B]/IMHO/[/B][/QUOTE]
Po takim tekście, to każdy obcokrajowiec poznałby, że Polak mówił:evil_lol:
[quote name='urwisek']Jak mówiłem – wszystko to imiona robocze i nie ma przeciwwskazań do ich zmiany /łał – jak to brzmi [IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG]/[/quote]
To przygotuj się na "wylew" imion od cioteczek i już możesz sprawdzić któremu będzie pasował [U]Śusiacz[/U]:lol:

Link to comment
Share on other sites

Witajcie widzę że Nikt z Was nie próżnował kiedy mnie nie było i dobrze...:evil_lol:
Urwisek wielki szacunek dla Ciebie za wspaniałą opiekę ,dach nad głową ,pełną michę zapewnienie bezpieczeństwa całej psiej bardzo potrzebującej Rodzince. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...