Jump to content
Dogomania

Na błyszczącą sierść


quo-vadis

Recommended Posts

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

[quote name='JinnyAl']Na błyszczącą sierść, to trzeba mieć gończego polskiego. Im się zawsze błyszczy!!! ;) ;) ;)[/quote]
:lol: dobre, dobre, podoba mi się :lol:

Oleje mieszane ? hmmm ( pamiętajcie, że zawsze ,,lepsze jest wrogiem dobrego" :eviltong: ).

A oto dlaczego /oprócz genetyki/ ogary czy gończe się tak pięknie błyszczą:

Podaję dawkę na 30 kilo psa.
Latem: 3*tyg 1 kapsułka oleju z wiesiołka (w aptece 100 kapsułek kosztuje ok 20 zł)
Zimą: 3*tyg jedną łyżeczkę od kawy norweskiego tranu (najzwyklejszego śmierdziucha/a to przysmak w dodatku i moje spijają z łyżeczki)

Plus cały rok wyciąg z alg morskich: ALGOLITH (firmy Beaphara) wg wagi dawkowanie/u mojego weta puszka 500g kosztuje 38 zł)/zwłaszcza dla psów ciemnych czy o wyrazistej barwie
Plus: codziennie marchew dla psów o rdzawej barwie/znaczeniach.

Link to comment
Share on other sites

Chyba nie jestem w temacie...I raczej nie chce mi sie przegladac tych WSZYSTKICH postow...:oops: Więc mam pyt.
Karmie moją sunie zbilansowana karma Bosch lub royal canin,ale od czasu do czasu podaje jej gotowane jedzenie. Podaje jej zwykle: gotowaną marchewkę,surowe jajko i gotowany kurczaka.Mysle ze dobrze by bylo dodac do tego jakies zdrowe,smaczne i malo kaloryczne dodatki...jakie skladniki moglabym dodac???-pomozecie mi?-prosze!!:p

Link to comment
Share on other sites

Jak Ci sie nie chce pisac to nie pisz,ale ja mam tylko czas na 15min siedzenia dziennie w internecie,wiec nie zabardzo chce mi sie zmarnowac ten czas na czytanie wszystkich 5str tego tematu.A jestem zapisana jeszcze na 4forach,wiec...chyba mnie rozumiesz! Prosze was o pomoc!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiska']
...
Podaje jej zwykle: gotowaną marchewkę,surowe jajko i gotowany kurczaka.Mysle ze dobrze by bylo dodac do tego jakies zdrowe,smaczne i malo kaloryczne dodatki...jakie skladniki moglabym dodac???-pomozecie mi?-prosze!!:p[/quote]
A co? Nie smakuje jej to co gotujesz? (nie rozumiem co masz na mysli mówiąć o ,,smacznych i mało kalorycznych dodatkach"? Kalafiorek? Buraczki?).
Acha, nie podawaj psu białka z jaja kurzego (ono nie jest ,,dobre" bo tak w skrócie/którego wymagasz/wiąże w organizmie psa to, co nie powinno), wogóle jajko-żółtko nie jest ani idealne ani konieczne; ja nie podaję wcale.

I nie pisz mi tu o ,,zbilansowanej" karmie suchej bo to modny chwyt reklamowy (reklama dżwignią handlu :evil_lol: ) i bzdet :shake:

Link to comment
Share on other sites

Znam faceta, który widział z czego się robi jedną z wiodących psich karm.
Ech: skóry, kości, chrzęści, kopyta, rogi... dosłownie wszystko + mnóstwo barwników, spulchniaczy i aromatów. Jedyne mięso, jakie w takiej karmie jest to to, które zostało na kościach i skórach. Makabra...

Link to comment
Share on other sites

a co do tematu to:podaje algi morskie,lavete,olej lniany,olej z pestek winogron,1 x w tyg lyzeczke pokrzywy,omega 6, 1x w tyg lyzeczke oleju kukurydzianego,2 x w tyg zoltko
karmie psy glownie miesem,warzywami i makaronem lub ryzem(jako dodatek oczywiscie) + 2 x w tyg ryby wiec dodaje ww specyfiki:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...