Jump to content
Dogomania

Elbląg - zagłodzona i pobita Dusza - w domu jak marzenie!


AgaiTheta

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przede wszystkim trzeba wątek przenieść do innego działu. "Mają dom, ale potrzebują pomocy. " Zmienić tytuł.
Na fb dostałam wiadomośc, zeby zglaszac psy potrzebujące pomocy finansowej.

"W związku z aukcją prosimy też o maile do mnie - wszystkich potrzebujących wsparcia finansowego dla zwierzaków.Jednak przy pomocy np.leczeniu czy innych,zakupu karmy itp. będą potrzebne faktury rachunki.Jeżeli znacie najbardziej w tej chwili najbardziej potrzebujące zwierzęta,zwierzę proszę dajcie znać na maila do mnie... "

Nie wiem dokladnie o co chodzi, ale zglosze Duszkę

Link to comment
Share on other sites

dostalam od Gosi relacje od Pani Marioli i natychmiast wklejam:
"Z Dusza jest tak: co miesiąc przdechodzi na silniejsze dawki, to po prostu postepuje. Obecnie bierze 2x dziennie po 100 luminalu, to sporo. I sytuacja się powtórzyła: po miesiącu znowu atak, bardzo silny. Wieczorem był lekki ale długi: piana z pyska, drżenie, niemoc w nogach i drganie głowy. Atak był po jakis kwadransie od podania leku. Rano styacja podobna: bierze lek i kwadransie atak, tym razem bardzo silny: siusianie bezwiednie pod siebie, drgawki, i niesmaowicie potwornie wykrzywona szczeka, w wielkim riozwarciu jak na horrorach, az sie przestraszyłam, czy się nie udusi w czasie ataku. Wzięłam ją na ręce, bo potwornie ja rzucało o podłogę. Przetrzymałam ją na rękach podczas ataku i wydaje mi się, że dzieki temu szybciej minął.
Na pewno ataki nie maja podłoża lękowego lub emocjonalnego. Dogaduje się z psami idealnie. Jej najwiekszą porzyjaciółką jest amstafka:)) Gdy Dusza wychodzi rano na dwór, Bila podbiega i wita się z nią, liżąc jej pyszczek. Dusza biega ze wszystkimi psami, zaczepia je niezdarnie (przy swojej wadze to wygląda zabawnie, gdy próbuje podskakiwac). Gdy wyjeżdżam do pracy nie stoi już przy bramie wyglądając tęsknie. Siedzi spokojnie na ganku, odprowadza mnie wzrokiem i wie, że wrócę. Nie interesuje jej to, co sie dzieje za płotem, nie szuka sposobów, by wyjść. Ma swoje królestwo i wie, że to jej dom. Ma dużo swobody. Gdy chce, wychodzi, gdy chce wejść do domu, stoi na werandzie i drapie w balkon, aby ją wpuścić. Śpi na kanapie, na plecach z łapami do góry.
Rezonans nie pomoże w leczeniu obawiam się, może tylko rzucić światło, co tam się w głowinie stało. To wyraźnie neurologiczny problem.
Z moim psem jeździłam do doktora Narojka na rezonans.
Duszka na pewno będzie na coraz silniejszych lekach. Gdy jest dobrze suatwiona, to bardzo kontakowy pies, Gdy leki nie działąja jak trzeba, widać po niej. Jest wtedy w swoim świecie, nie słucha, biega za kotami (na co dzień spi razem z nimi, jak jest dobrze, to razem sobie siedzą na werandzie czekając aż je wpuszczę - kot drapie w drzwi i Dusza drapie w drzwi, ramie w ramie, a kot jeszcze łasi się do niej). Gdy jest na fali nie widzi nawet szyby w balkonie, traci orientację, w którą stronę drzwi się otwierają, chodzi i popiskuje. Taka jest Duszka w chorobie.
Teraz spróbujemy z lekami nowej generacji, silniejszymi niż luminal"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Panca']
Teraz spróbujemy z lekami nowej generacji, silniejszymi niż luminal"[/QUOTE]

Na pewno potrzebne są badania, nie wiem czy rezonans, ale choć ekg, rtg, morfologia i biochemia krwi, ataki to skutek źle funkcjonującej np.wątroby, serca, niski poziom glukozy,itd. Może lecząc uszkodzony narząd osiągnęłoby się efekt złagodnienia ataków ? Zmiany w mózgu są na pewno bardzo duże, każdy atak to kolejne nieodwracalne mikro-zmiany.Waga Duszki i jej wilczy apetyt to pewnie uboczne działanie leków. Piszę to choć wszyscy to wiedzą ale [B]podnoszę Duszkę[/B] ,trafiła do Raju,ale trzeba jej pomóc być tam w pełni szczęśliwą. Jak?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='basia0607']Dzwoniła do mnie Mariola Z. z życzeniami noworocznymi. Duszka ma zwiększoną dawkę leku i jak na razie jest dobrze.[/QUOTE]

Basiu ale co robimy zrzutę na te badania? Jeśli tak to napisz co i jak. Jeśli się zdecydujecie to ja poszukam na dogomani kogoś kto nam zrobi to alegro cegiełkowe

Link to comment
Share on other sites

wklejam najnowsze wiesci o Duszce:
"
Ostatnio z Duszeńką było źle....nie pisałam,żeby Cię nie martwić.To cud,że ona trafiła do Marioli...miała tak silne i częste ataki i odloty,że pewnie ktoś inny nie dałby rady...więc radziłyśmy co robić...na pewno na wiosnę zrobimy rezonans.Dusza dostawała coraz silniejsze leki ale nie działały...no i dziś dostałam tą piękną wiadomość...
Mariola napisala:
Przy okazji powiem ci, ze Duszeńka jest na nowych lekach i... chyba sa trafione! Dawno nie była w tak dobrej formie, jesli chodzi o spokój i kontaktowość. Może nawet uda się ja odchudzić, gdyby utzymała tę równowagę,bo nie łazi po michach i nie smędzi. Dostaje dwie nieduże porcej i to jej wystarcza:)) Byłoby super. Nie wiem jak długo będzie trwała ta sielanka, ale jest bosko. I bardzo pokazuje jak mnie kocha: przytula się, patrzy w oczy. Przesypia spokojnie całe noce. "

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Panca']wklejam najnowsze wiesci o Duszce:

Mariola napisala:
Przy okazji powiem ci, ze Duszeńka jest na nowych lekach i... chyba sa trafione! Dawno nie była w tak dobrej formie, jesli chodzi o spokój i kontaktowość. Może nawet uda się ja odchudzić, gdyby utzymała tę równowagę,bo nie łazi po michach i nie smędzi. [/QUOTE]

Super wieści:multi:, niech ten stan trwa jak najdłużej , niech Duszce uda się schudnąć, niech będzie już tylko szczęsliwa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewtos']Super wieści:multi:, niech ten stan trwa jak najdłużej , niech Duszce uda się schudnąć, niech będzie już tylko szczęsliwa.[/QUOTE]
Oby, tyle przeszła że powinna wreszcie móc cieszyć się domem, a tu choróbsko takie paskudne.

Cioteczki zajrzyjcie na bazarek dla Amora
[url]http://www.dogomania.pl/threads/199747-Cegie%C5%82ki-dla-staruszka-AMORA-do-15.01.2011-godz-20-00?p=16066523#post16066523[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...