Jump to content
Dogomania

Nie chce jeść suchej karmy ...Co robić.Już brak pomysłów POMOCY !!!!!


Hawanka

Recommended Posts

Roxy, witaj w klubie ! ;) My jemy suchy Biomill, bez żadnych dodatków już miesiąc :multi:
Były przerwy - jak mu założyłam obroże przeciwkleszczową, to nie jadł dwa dni, od tego zapachu chyba mu się w głowie kręciło. Ale potem się odkorkował i jest ok. Nie zje rano, to zje wieczorem. Fakt, ze wcześniej stosowany sensible junior ma fajniejsze krokiety, niż adult (takie okrągłe tłustawe kuleczki, mniam!),więc może wrócimy na chwilkę do juniora, bo młody rok dopiero kończy i chyba juniora spokojnie może wcinać.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 191
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

my napewno Biomila bedziemy próbować jak purina sie znudzi :D
Dzisiaj jest tydzień jak wcina
U nas jest różnie raz zje 100 gram 2 x po 50 g A raz zje tylko 50 g to zależy jaki ma Humorek:D
dzisiaj zjadł 100 gram :multi:
i teraz wariuje z zabawkami:D
dzisiaj też było plum plum :D
Nawet nie myslałam ze tyle jest psiaków niejadków na swiecie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hawanka']
Nawet nie myslałam ze tyle jest psiaków niejadków na swiecie :)[/QUOTE]
Bo psy madrzejsze, nie sa zachwycone przemyslowym fast foodem ?
Ciekawe, ze jak sie da normalne jedzenie, gotowane/surowe, problem znika zazwyczaj.

Link to comment
Share on other sites

moja suke mam juz 1,5 roku od samego poczatku byly problemy z suchym
nie dosc ze nie chciala jesc to jescze wszystkie ja uczulaly
znalazm odpowiednia karem acane bez zboz ale po jednym 13kg worku rowniez nastapila glodowka i suka nie chciala jesc
po tych wszystkich akcjach po ponad roku pzreszlismy na barf . to byl szal! suka jadla jak szalona smakowalo jej wszystko , ladnie nabrala masy , ale po nie calych 3 miesiacach wyszla alergia chyba na kuraka i tak zakonczyla sie nasza przygoda z barfem
teraz suka je mera dog z jagniecina oczywiscie nie obeszlo sie bez jeczenia marudzenia i glodowek
zeby nie wygladalo jak chudzielec dokarmiam ja co jakis czas surowym indykiem czy puszka z ryzem
mera dog zje kolo 200g dziennie a powinna conajmniej 300
jak juz widze ze nie je 32-3dni to polewam karme sucha olejem wtedy zje wszystko

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj kupilam mu royala adult mini dalam mu i zjadl wszystko-to bylo po poludniu. Rano jak wstalam i podeszlam do jego puszki z karma to tak sie na mnie rzucil, ze jeszcze troche i by mnie przewrocil!!!!!!!!:) wyszlam na minute z kuchni a jak wrocilam to miseczka byla pusta!!!! :)
Jak narazie smakuje mu i jutro lece dokupic wiecej by starczylo na swieta:)
Royal dla shih ma duze granulki i dlatego toffcio nie chcial jesc, a te sa bardzo malutkie i ladnie pachna. Narazie najwazniejsze jest, ze je!!! Oby juz nie wybrzydzal.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewtos'][B]Hawanka -[/B] nie wiem czy znajdziesz psa, który lubi suchą karme bez dosmaczenia jej kurczakiem , rosołkiem, pasztetem psim,itp. Mój tez nie tyka samej suchej ale ten dodatek musi być minimalny tak by nie zmieniał kaloryczności karmy a tylko oszukał niejadka,[/QUOTE]
A mój bardzo lubi suchą i je bez dosmaczania bez najmniejszego problemu ;)
Chociaż nie jest tylko na suchej, czasami dostaje tez gotowane albo surowe.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='nuleczka']Skusiłam się ostatnio na reklamowane 'suszone mięso wołowe z dodatkiem probiotyków' Maced. Podobno działa jako dosmaczacz, ale chyba tylko według producenta, jak psica tylko to poczuje to omija z daleka, choćby nie wiem jak była głodna.[/QUOTE]
Ja też chciałam kupić z Macedta ten specyfik dobrze ze napisałaś jak działa na odwrót ....Wiec podziękujemy ....

A takie skóteczne miało być :D Hihi

Link to comment
Share on other sites

Nie mogłam dzisiaj uwierzyć własnym oczom. Postanowiłam dzisiaj 'spalić miske' i co:crazyeye:??? Efekt oszałamiający! :multi:Pochowałam w mieszkaniu małe kupki suchej karmy i kazałam Nuli szukać....nie pamiętam kiedy zjadła takie ilości suchej, bez dosmaczania! A jaką radochę miała! Nie miała nawet czasu szczekać na gościa, bo tu taka zabawa była, rewelacyjny sposób na urozmaicenie psu posiłku:klacz: najadła się , jak świnka:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

My jedziemy na joserze festival, jednak suka nie zawsze odrazu dobiera się do miski, a ten sos na rano już jest twardy jak kamień.
chcę przejść na eukanubę dla seniorów (sunia na joserze przytyła znacznie, boję się o stawy...), ale obawiam się, ze sama sucha karma będzie fuuuu dla psicy.
Czy jakiś inny sklep oprócz telekarmy ma sosy do karm? (głupio stamtąd zamawiać jedną rzecz)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wistra']My jedziemy na joserze festival, jednak suka nie zawsze odrazu dobiera się do miski, a ten sos na rano już jest twardy jak kamień.
chcę przejść na eukanubę dla seniorów (sunia na joserze przytyła znacznie, boję się o stawy...), ale obawiam się, ze sama sucha karma będzie fuuuu dla psicy.
Czy jakiś inny sklep oprócz telekarmy ma sosy do karm? (głupio stamtąd zamawiać jedną rzecz)[/QUOTE]
Chyba nie ma ja kiedys tez szukałam ale jedynie w telekarmie były....A w twoim przypadku pies z sosem karme chetnie je ????

EDIT:

U mnie znów strajk juz sie znudziła Purina Pro plan jagniecina i ryz teraz jemy royal cannin mini sensible (pół na pół ale zazwyczaj royala zje a purina lezy)

Link to comment
Share on other sites

[B]Hawanka[/B] - tak, jeśli wymieszam z saszetką pedigree, rosołkiem, gotowanym mięskiem, lub jak puste, to biorę kila granulek i karmię ją z ręki (wiem, nie powinnam). Ona wtedy łapie smak po iluś tam podanych z ręki i dalej je sama.
Ostatnio hitem był chleb z masłem, dostała go, bo rodzice przywieźli w nim wołowinkę z weekendu majowego i tak pachniał... ale ileż mogę w nią pakować chleba, tym bardziej, że sama sobie kradnie suchy chleb no i przytyła mi na joserze i to niemało:shake:

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze nigdy nie podam psu szaszetki pedigree bo to najgorsze odpady sa a po drugie jak naucze psa karmienia z reki to nie zje z miski bo to mały cwaniaczek jest :D

Moje chlebek z masełkiem tez uwielbiają :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...